BTC : 83450 ₺ ETH : 2892 ₺ XRP : 1.9 ₺ LTC : 364.7 ₺ USDT : 7.62 ₺ XLM : 0.593 ₺
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para HaberleriAltcoinRipple haberleri
 3. xRapid ile XRP’yi test eden şirketler hangileri

xRapid ile XRP’yi test eden şirketler hangileri

xRapid ile XRP’yi test eden şirketler hangileri
0

xRapid ile XRP’yi test eden şirketler’in test sonuçları ve olası kullanım durumları XRP’nin fiyatını doğrudan etkileyecektir. Çünkü Ripple XRP’yi token olarak kullanan xRapid ürünü için oldukça önemli şirketlerle testlere başladı. Bu yazımızda da xRapid aracılığıyla XRP’yi test eden şirketleri ele alacağız.


 

xRapid ile XRP’yi kim test ediyor?

 

koinmedya_brave

Ripple’in ürünü xRapid bir süredir konuşulan önemli geliştirmelerden biri. xRapid Ripple Labs. tarafından geliştirilen uluslar arası transfer işlemlerinde XRP kullanarak bu alanda devrim yapmak isteyen bir proje. xRapid ilk yayına alındığından bu yana oldukça önemli gelişmeler kaydetti. Bu platform Ripple’ın XRP’nin talebini arttıracak olan projesi olarak uluslarası ödeme yapan kuruluşlara anlık gönderim imkanı sunuyor.

xrapid-ile-xrp

İşte size xRapid ile XRP’yi test eden şirketler;

 • Moneygram
 • Currencies direct
 • Mercury FX
 • IDT
 • Western Union
 • Cambridge global payments
 • Viamericas

xRapid’i Kullanan Şirketler;

 • SBI virtual currencies
 • Cuallix
 • Zip Remit

Aslında xRapid’i transferde kullanacak olan şirketlerin resmi tam olarak gelecek ay ortaya çıkacak. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse gelecek sene üst düzey bir çok şirketin xRapid teknolojisi aracılığıyla XRP’yi kullanmaya başlayacağını söylüyor.

xRapid özellikle uluslararası transfer yapan finansal kurumların bugünkü sistemlere göre çok daha düşük maliyetlerle transfer yapmalarını sağlayacak. Teorik olarak bu tasarruflar sayesinde müşterilere çok daha düşük maliyetli transfer imkanı sunulabilecek. Bu anlık gönderim imkanı sağlamanın yanında düşük gönderim masrafı ile uluslar arası transferleri bugünkü sistemin banka içi hesap havalesi kadar hızlı ve masrafsız olmasını sağlayacak. xRapid’in kullanılmaya başlaması ile birlikte uluslar arası transferlerde büyük bir rekabet yaşanacağını düşünmek anlamsız olmayacaktır. Hızlı ve düşük masraflı transferler en çok da kullanıcıya yarayacak tabiki.

xRapid ile XRP  Bildiğimiz Finansal Süreçleri Değiştirecek

xRapid ile XRP xRapid ile XRP'yi test eden şirketler hangileri

xRapid’in transfer ücretlerini düşürmesi normal bireylerin hayatında bir kaç etki yapacak. Bu etkilerden en önemlilerinden biri de bankacılığın gelişmediği bölgeler ve banka hesabı olmayan milyonlarca insan kolayca anlık ve masrafsız transferleri ellerindeki bir cep telefonundan yapabilecekler.

Ripple Labs’in hedefi çok daha maliyesiz ve hızlı bir şekilde dünyanın her yerinden transfer yapılacak imkanları sağlamak. Bu hayalini gerçekleştirmek için değerin internetine geçiş yaparak bu değeri her hangi bir kesinti olmaksızın ağlar arasında değiştirilebilir yapmak. Ripple Labs.’in bu konuda doğrudan XRP’yi kullanan xRapid ürününün yanında XRP kullanmayan transfer teknolojileri de var. Bunlardan biri de Ripplenet. Şu anda 120 şirket Ripplenet’i kullanıyor. Ripple son yıllarda ortaya çıkan en iyi dijital şirketlerden biri olarak sürekli yeni ürünler ortaya koyuyor ve yeni anlaşmalarla bunları gerçek hayatta kullanılabilir hale getiriyor.


 

Etiketler:
Total
0