fbpx
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. Ripple, bu raporla geleneksel finans sistemine meydan okudu!

Ripple, bu raporla geleneksel finans sistemine meydan okudu!

Ripple, bu raporla geleneksel finans sistemine meydan okudu!
0
“koinmedya_mxc”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple, sınır ötesi ödemeler konusunda modern bankaların sayısız yönden verimsiz kaldığını gösteren bir rapor yayınladı.

Ripple yorumları: Ripple, geleneksel finans sitemindeki tüm sorunlara çözüm bulabilir!

San Francisco merkezli fintech şirketi Ripple Labs, sınır ötesi ödemeler konusunda modern bankaların sayısız yönden verimsiz kaldığını ortaya koyduğu ve kendi ödeme teknolojisini övdüğü bir rapor yayınladı.

Fintech devi Ripple, yeni yayınladığı bu raporda, geleneksel bankacılık sisteminin, özellikle de küçük ve orta boyutlu işletmelerin (KOBİ) sınır ötesi ödeme gereksinimlerini karşılama konusunda yetersiz kaldığını ayrıntılı bir şekilde gözler önüne serdi.

“KOBİ’lerin sınır ötesi ödemeler alanındaki ihtiyaçları, geleneksel sistemler tarafından büyük ölçüde karşılanmıyor.”

Rapor, son yıllarda (2016’dan günümüze kadar), KOBİ’ler için uluslararası B2B ödemeler ve havale sektörünün devasa bir büyüme sürecinden geçtiğini belirtiyor.

Asıl büyüme ve genişleme, özellikle gelişmekte olan piyasalarda gerçekleşse de rapor, son zamanlardaki büyük artışa rağmen, geleneksel finansal hizmetlerdeki eksiklik nedeniyle sınır ötesi ödemelerde KOBİ B2B piyasasının ilerleme kaydedemediğini belirtiyor.

“koinmedya_biswap”
ripple yorumları Ripple, bu raporla geleneksel finans sistemine meydan okudu!

Son beş yılda ve özellikle de geçtiğimiz yıldan bu yana pandemi yüzünden, çok sayıda işçi evden çalışıyor ve birçok insan gıda ve günlük temel ihtiyaçları da dahil olmak üzere pek çok şeyi online mağazalardan satın alıyor.

Pandemiden önceki döneme kıyasla hızlı ve güvenli online ödemelerde büyük bir artış var. KOBİ’ler de faaliyetlerini genişletmek ve yeni müşteriler kazanmak için sınır ötesi ödemelere güveniyor.

Fakat bununla birlikte, uluslararası ödemeler piyasasında maliyetler son derece yüksek ve dahası bazı bölgelerde bu hizmetleri sunan herhangi bir firma da bulunmuyor. Mevcut sınır ötesi ödeme sistemlerinin bir diğer dezavantajı da çok sayıda aracı olması.

Tüm bu dezavantajlar, KOBİ’lerin faaliyetlerini sürdürme ve etki alanlarını genişletme yetenekleri üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Rapora göre küçük ve orta boyutlu işletmelerin bu sektörde yaşadığı sorunlardan bazıları şöyle:

“koinmedya_biswap”
 • Toplam maliyetler ve ödemelerin zamanlaması konusunda sınırlı görünürlük
 • Ödeme gerçekleştiğinde izlenebilirlik yok.
 • Muhabir bankalar aracılığıyla yapılan transferlerde takaslar yavaş işler.
 • Aşırı yüksek döviz marjları ve ücretleri
 • Geleneksel sistem aracılığıyla gerçekleşen B2B ödemelerinin maliyeti
 • Gönderim ortalama 2-5 gün sürer.
 • İşlem başına maliyet ortalama 30-100$+ arasındadır.
 • Uluslararası ödemelerde hata oranı %4-6’dır.

Ripple raporda, yukarıda belirtilen tüm bu sorunları, blockchain teknolojisinin, özellikle de RippleNet ve buna dayalı ODL hizmetinin çözebileceğini vurguluyor.

Zira Ripple’ın altyapısı, bankalara ve diğer finansal kurumlara daha hızlı ve daha düşük maliyetli işlemler sunmak üzere tasarlandı. Ve platformun blockchain’i RippleNet da kurum ve kuruluşlara sınır ötesi ödemelerin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olan ODL, xrapid, xcurrent gibi birçok farklı programlar sunuyor.

Kaynak

Orta ve uzun vadeli Ripple yorumları: XRP ne olur?

SEC davası sonrası Ripple ne olur?

Analistler, XRP’nin kısa ve orta vadeli geleceği hakkında farklı görüşlere sahip. Bazıları, XRP’nin ABD’de tahvil olarak kabul edilse bile; küresel olarak kullanıldığını ve bu nedenle SEC tarafından açılan davanın tek başına, XRP’nin sonu anlamına gelmeyeceğini söylüyor.

Çünkü Ripple’ın müşterilerinin %90’ı ABD’de değil. Dahası XRP’nin işlem hacminin %90’ı ABD dışındaki borsalarda gerçekleşiyor. Ve XRP, Singapur, İngiltere, İsviçre ve Japonya’da tahvil olarak görülmüyor.

Uzun vadeli Ripple yorum ve tahminleri

Ripple yükselir mi?

Bazılarına göre, dava Ripple ve yatırımcılar lehine sonuçlanacak ve XRP kaldığı yerden devam edecek. Dahası temel dinamikler ve teknik göstergeler doğrultusunda, XRP’yi orta ve uzun vadede yeniden yükseliş trendi bekliyor.

(Not: Elbette tüm bunlar, SEC tarafından açılan davanın sonucuna bağlı olarak tamamen değişebilir. Bundan sonra bahsedeceğimiz XRP yorumları ve fiyat tahminlerinin, bu davadan bağımsız olarak yapıldığı unutulmamalı.)

Peki Ripple coin (XRP)’i, yükseliş trendine tam olarak ne taşıyacak?

Ripple’ın bir FinTech şirketi olarak, uzun vadeli hedefleri, XRP’yi çok daha yüksek seviyelere taşıyabilir.

Uzmanlardan müthiş Ripple yorumları ve fiyat tahminleri

Şöyle ki; Ripple da SWIFT gibi, uluslararası finansal işlemlerde taraflar arası para transferlerinde aracı bir platform olmayı hedefliyor.

Ripple nedir?

Ripple, uluslararası ödeme transferleriyle ilgili sorunları çözmeye odaklanan küresel bir ödeme, para transferi ve borsa sistemidir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP nedir?

XRP, Ripple Labs Inc. tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen ve işlemleri kolaylaştırmak için bu platformda kullanılan bir kripto para birimidir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Swift sistemi nedir?

1973 yılında kurulan SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), BIC (Bank Identifier Codes) olarak bilinen banka tanımlama kodu sayesinde dünya genelinde neredeyse tüm bankaları tanımlayabiliyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

SWİFT ne işe yarar?

Bu güvenli ağ, fon transferlerine bir Swift kodu vererek finansal işlemlerin, hem kayıt altına alınmasını hem de transferin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple sınır ötesi ödeme devi SWIFT’in yerini alabilir mi?

Ripple şirket olarak, sınır ötesi ödeme sektöründeki en güçlü rakibi SWIFT’in yerine geçeceğini iddia ediyor. Fakat kısa vadede bu pek mümkün görünmüyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

ripple-sinir-otesi-odeme-devi-ripple-swift-yerini-alabilir

“Peki uzun vadede böyle bir hedef mümkün olabilir mi?”

Ripple Swift’in hakim olduğu bu sektöre rakip olma hedefiyle, banka ve finans kuruluşları arasında anlık ve düşük maliyetli uluslararası para transferleri gerçekleştiren alternatif bir ödeme ağı geliştirdi.

Ripple kurucusu Chris Larsen, 11.000‘den fazla banka ve finans kurumu tarafından kullanılan geleneksel uluslararası ödeme ağı Swift’in yerini alabileceklerini iddia ediyor. Larsen, şirketin XRP’yi, Swift’in yerine geçirmeye hazırladığını söylüyor.

Ripple, PayPal ile rekabet edebilir mi?

Çoğunlukla, sınır ötesi geleneksel ödeme platformlarında, transfer işlemlerinin maliyetleri yüksektir. PayPal gibi hizmetler, bu alanda faaliyet gösteren bankalara kıyasla daha ucuz işlemler gerçekleştirebilir.

Fakat Ripple, PayPal’dan bile daha hızlı ve daha düşük maliyetli uluslararası ödemeler yapabilir. Şöyle ki;

PayPalRipple
PayPal ortalama saniyede 193 işlem gerçekleştirirkenRipple saniyede 1.500 işlem gerçekleştirme kapasitesine sahiptir.

Uzmanların kısa, orta ve uzun vadeli Ripple yorumları nasıl?

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, fiat para birimlerini dijital çağa uygun bir forma dönüştürmek isteyen merkez bankaları için XRP’nin ideal bir çözüm olabileceğini iddia ediyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple geleceği parlak mı? 

Ripple teknolojisinin, şu anda 300’den fazla kurum tarafından kullandığı göz önüne alınırsa, şirketin geleceğinin parlak olduğunu söyleyebiliriz.

ripple-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorum-ripple-forum-ripple-tahminleri-ripple-tahmin-koinmedya-com

Şöyle ki; XRP’nin fiyatı hakkında kesin tahminler yürütmek mümkün olmasa bile bir kurum olarak şüphesiz; Ripple, geleceği parlak bir şirket.

Çünkü son 2 yıl içinde pek çok banka ve kurumun yanı sıra, MoneyGram gibi uluslararası havale devleri sınır ötesi işlemler için Ripple ile işbirliği yaptı.

Ripple ortakları ve XRP fiyatına etkisi

XRP fiyatının yükseliş hareketlerini, şirketle ilgili gelişmelerle birlikte değerlendirirsek, büyük bir banka veya ödeme hizmetinin Ripple ağına katılması ile ilgili haberlerin kısa vadeli fiyat artışlarına neden olduğunu fark edebiliriz.

ripple yorumları Ripple, bu raporla geleneksel finans sistemine meydan okudu!

Fakat bu minvaldeki Ripple yorumları, topluluk üyelerini memnun etmeye yetmiyor. Genel olarak, fiyatlar üzerinde beklenen etkiyi göstermediği için, şirketin bu tarz başarılarına tepki gösteriyorlar.

Bu, bir dereceye kadar anlaşılabilir. Nitekim Ripple güçlenirken, XRP’nin yaygın olarak kullanımı söz konusu değil. Fakat uzun vadede bu tür ortaklıklar, adı şirketle anılan bir token için, elbette bir anlam ifade edecek.

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

Örneğin, dünyanın en büyük bankalarından biri olan Santander ile başarılı bir proje başlatmış olan şirketin başarısı takdiri hak ediyor. Ki Santander, yüzlerce Ripple müşterisinden sadece biri.

Diğer bir konu ise; önümüzdeki yıllarda XRP talebinin, başta bankalar olmak üzere, finansal kurumlardan geleceği yönünde.

En büyük Ripple ortakları kimler?

Ripple son birkaç yıldır, istikrarlı bir şekilde yeni müşteriler kazanmaya devam ediyor. Bunların arasında American Express, Standard Chartered, Axis Bank, Santander ve MUFG de var.

Aşağıdaki listedeki ortaklar, bunların sadece küçük bir kısmı.

Euro Exim Bankası
American Express
Amerika Bankası
FTCS
Santander
Ahli Kuveyt Bankas
BFC Bahreyn
ConnectPay
GMT
Olympia Trust Company
WorldCom Finans
ripple yorumları Ripple, bu raporla geleneksel finans sistemine meydan okudu!

Şimdi de gelecekteki performansını tahmin etmek için kitlesel kabule dayalı Ripple yorum ve XRP yorumlarına bakalım:

Uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri nasıl?

Bazı analistler, kitlesel kabule bağlı olarak uzun vadede 4 USD ve 20 USD’lik fiyat tahminlerinde bulunuyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Kitlesel kabule dayalı Ripple yorum ve tahminlerine bağlı olarak, analistlerin XRP fiyat beklentileri çok yüksek. Daha önce de birçok kez, 2021 ve sonrası için 4 USD ve 20 USD gibi heyecan verici XRP fiyat tahminleri yapıldı. Evet belki birçoğumuza, bu tahminler imkansız görünebilir.

Ama BTC’nin, 2015-2017 yıllarında 100 kat artış kaydettiğini hatırlayacak olursak, “kripto para piyasasında hiçbir şey imkansız değil” diyebiliriz. Elbette, bu tahminlerin gerçekleşmesi öncelikle SEC tarafından Ripple ve üst düzey iki yöneticisi aleyhine açılan davanın, Ripple lehine sonuçlanmasına bağlı.

ripple-yorum-xrp-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorumlari-ripple-forum-koinmedya-com

Dijital para dünyasında kitlesel kabul açısından en umut verici kripto para birimi olan XRP, neden benzer bir artış kaydetmesin?

Bknz: Ripple neden geleceğin Bitcoin’i olabilir?

Kitlesel kabule dayalı XRP yorumları

XRP’nin yükseleceğine işaret eden sebeplerin belki de en önemlisi “kitlesel benimsenme”.  San Francisco merkezli Fintec şirketi Ripple Labs’in yerel tokeni olan XRP’yi diğer kripto para birimlerinden ayıran şey de aslında bu.

Kripto paraların kullanımı giderek artsa da yakın zamanda, kripto paraların fiat para birimine dayalı bankacılık sisteminin yerini alması mümkün görünmüyor. Fakat Ripple bu alanda şu ana kadar çok büyük adımlar attı ve atmaya da devam ediyor.

Ripple Forum ve geliştirici ekibi

Birçok dijital para biriminin ilerleme kat edememesinin nedenlerinden biri de; liderlerinin, tokenleri yatırımcılar ve ortaklıklar açısından cazip hale getirecek geliştiricileri ya da yöntemleri seçememesi.

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

Bu konuda çok iyi olan Ripple ise şirket olarak, başarılı ve hızlı bir şekilde risk sermayesi yatırımcılarını ve büyük yatırımcıları çekmeyi başarıyor. Bu şirketler, ödeme işlemlerini kolaylaştırmak ve güvence altına almak adına Ripple’ye yatırım yapıyor.

Bu yeni sermayenin de, XRP’nin benimsenme sürecini hızlandırmak için kullanılacağı öne sürdü. Fortune ile yaptığı bir röportajında Garlinghouse, Ripple’nin 300’den fazla müşterisi olduğunu söyledi.

Ripple yorumları ile ilgili en çarpıcı açıklamalar, genellikle şirketin CEO’su Brad Garlinghouse’dan geliyor. Ünlü CEO, Ripple’ın müşteri tabanının 2021’de %30-40 büyümesini ve ağ üzerindeki işlem hacminin %600‘den fazla artmasını bekliyor.

Ripple’ın XRP’ye ihtiyacı var mı?

Evet Ripple’ın uluslararası transfer işlemlerini hızlı ve düşük maliyetli olarak gerçekleştirebilmesi için XRP’ye ihtiyacı var. Fakat Ripple, güçlü teknolojisiyle XRP olmadan da ayakta kalabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple daha fazla XRP basabilir mi?

Hayır, Ripple en başta belirlenen 100 milyar XRP arzının dışına çıkamaz ve daha fazla token basamaz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple XRP 1000 dolara ulaşacak mı?

XRP’nin 100 milyarlık arzla, 1000 dolar gibi ütopik bir fiyata ulaşması mümkün değil. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple kaç dolar olacak?

Analistler XRP’nin 2021’de, 4 dolar olmasını bekliyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP 2021 ve sonrasında kaç dolar olacak?

Kitlesel kabule dayalı tahminlere bağlı olarak, uzmanlar 2021 ve sonrasında 4 USD ve 20 USD gibi büyük fiyat tahminlerinde bulunuyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple ODL platformu nedir, ne işe yarar?

XRP’yi işlemlerde kullanılan para birimleri arasında anlık bir bağlantı olarak kullanan ve sınır ötesi ödemelerde ön finansman hesaplarına olan ihtiyacı ortadan kaldıran bir platformdur. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple ve XRP’nin geleceği parlak mı? 

Evet, şu anda 300’den fazla kurumun Ripple’ın teknolojisini kullandığı göz önüne alındığında şirketin ve yerel kriptosunun gelecek vadettiği söylenebilir.Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP kullanımı artıyor mu?

Evet, işlemlerde XRP kullanımı son zamanlarda, gerçekten anlamlı bir artış kaydetmeye başladı ve piyasalarda XRP’ye olan talep hızla artıyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler:
“koinmedya_biswap”