1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 – XRP yükselecek mi?

En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 – XRP yükselecek mi?

En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 – XRP yükselecek mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son 30 gün içinde, XRP fiyatı volatilite belirtileri gösterdi. Ve hatta bir ara, piyasanın geri kalanından daha iyi performans gösterdi. Ancak buna rağmen, volatilite ile birlikte elde ettiği tüm kazançları geri verdi. Peki Ripple (XRP) piyasası, bundan sonra nasıl bir eğilim gösterecek. İşte orta ve uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri…


2023’te Ripple kaç dolar? – Orta ve uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri 

XRPUSD paritesi, son yıllarlarda etkileyici bir performans sergileyememiş olsa da bazı analistler, XRP’nin uzun vadede yeniden büyük bir yükseliş trendine gireceğini ve tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yükseleceğini tahmin ediyor.

İlgili: Ripple (XRP) nedir, nasıl alınır? Geleceği var mı?

Esasen XRP’nin fiyatını etkileyecek en önemli gelişme, Devam eden SEC – Ripple davasında varılacak nihai karar olacak. Ki daha şimdiden dava ile ilgili her olumlu gelişmede kriptonun fiyatında, kayda değer hareketler yaşanıyor.

Bunun nedeni, Ripple (XRP) alım satım işlemleri için dava ile ilgili haberlerin yatırımcı duyarlılığını etkilemesi. Dolayısıyla XRP’ye yatırım yapmak isteyenlerin, fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip olacağı için, kararı beklemeleri daha makul olabilir.

İlginizi çekebilir:

En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 - XRP yükselecek mi?

Nitekim CoinShares tarafından geçtiğimiz haftalarda yayınlanan bir rapor, yatırımcıların Ripple’ın bu dönüm noktası niteliğindeki davada zafer elde edeceğinden emin olduğunu gösteriyor. Bu raporun dayanak noktası ise XRP yatırım ürünlerinde, art arda üç hafta boyunca istikrarlı pozitif girişlerin görülmesi.

Ripple, iş ortaklıkları yönünden de yakın zamanda önemli ilerlemeler kaydetti. Avrupa’daki faaliyet alanını daha da genişletti. Ve bununla ilgili önemli gelişmeler açıkladı. Örneğin; Paris merkezli Lemonway ve İsveç’teki Xbaht aracılığı ile, Fransa ve İsveç’teki işletmeler artık Ripple’ın İsteğe Bağlı Likiditesinden (ODL) yararlanabilecek.

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2023-2030

Yine Ripple, 15 Kasım’da ise, kendi kıtasında lider bir fintech firması olan MFS Africa ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortak girişim, 35 ülkedeki kullanıcılar için mobil ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Esasen Ripple’ın 2017’de Tokyo Mitsubishi Bank ile kurduğu ortaklık, önemli bir dönüm noktasıydı. Bunu takiben, kısa bir süre için piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para oldu. Bir yıl sonra Ripple, sınır ötesi işlemlere odaklanan bir uygulama için uluslararası bankacılık şirketi Santander Group ile ortaklık kurarak, yeniden haberlerde ilk sıralarda yer aldı.

 Ripple şu anda, dünya çapında finans kurumlarına hizmet veren lider kripto şirketidir. Ortaklıkların sayısı arttıkça, elbette XRP de bundan fayda sağlayacak. Ne de olsa, RippleNet aracılığıyla gerçekleştirilen tüm sınır ötesi işlemlerde değişim aracı olarak XRP kullanılıyor.

En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 - XRP yükselecek mi?

Ripple CBDC projelerinde önemli bir rol alabilir!

Ripple, Latin Amerika ve Asya Pasifik bölgelerindeki ulusların birinci dünyadaki muadillerine kıyasla, blockchainin ve kripto paraların değerini daha iyi anlama potansiyeline sahip olduklarının farkında. Ve Ripple, bunu kendisi için avantaja dönüştürme konusunda da oldukça başarılı.

Merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) yükselişiyle birlikte, bu seçeneği keşfetmek isteyen gelişmekte olan ülkelerin, zaten sistematik bir sınır ötesi çerçeve sunan Ripple’ı tercih etmesi muhtemel görünüyor. Hatta CBDC’lerin daha yaygın bir şeklide benimsenmesi, bankacılık kurumlarının kriptoyu hizmetlerine entegre etmeyi düşünmelerini de sağlayacaktır. RippleNet zaten bir dizi bankayla ilişkili olduğundan, bu Ripple için oldukça iyi sonuç verecektir.

En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 - XRP yükselecek mi?

Nitekim Koinmedya olarak, daha önce, Ripple’ın 2021 yılı içerisinde merkez bankalarının XRP Ledger (XRPL) üzerinde stabil coin çıkarabilmeleri için harekete geçtiğini ve CBDC Private Ledger olarak adlandırdığı özellikle de merkez bankalarının kullanımına sunduğu XRP Ledger’i daha da geliştirdiğini duyurmuştuk.

Açık kaynaklı sürüm olan XRP Ledger’da olduğu gibi, CBDC Private Ledger ağında da farklı para birimleri arasında köprü oluşturmak için kullanılan XRP gibi dijital varlıklar çıkarabilir. Ayrıca şirket, ödemeleri kolaylaştırabileceğini ve potansiyel olarak saniyede “yüz binlerce” işlemi idare edebileceğini iddia ediyor.

Ayrıca Ripple’ın halen devam eden birkaç pilot uygulama ile merkez bankalarına yönelik CBDC çözümleri üzerinde çalıştığı biliniyor.

Bu arada Values tarafından paylaşılan bir rapora göre, kripto para piyasasının büyüklüğünün 2030 yılına kadar %12,8’lik bir YBBO ile büyüyerek 4,94 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Ki aralarında Ripple’ın da bulunduğu bir dizi kripto şirketi bundan daha fazla faydalanacak.

Esasen kripto para piyasasındaki büyüme, finansal ödeme sistemlerinde operasyonel verimlilik ve şeffaflık talebindeki artışın yanı sıra, gelişmekte olan ülkelerde havale işlemlerine yönelik talepteki artıştan kaynaklanıyor.

Sonuç olarak genel fikir şu yönde, RippleNet giderek daha fazla finans kurumu tarafından benimsenecek. Ve bu da platformun yanı sıra, şirketin yerel tokeni olan XRP’nin daha fazla tanınmasına ve benimsenmesine yol açacak. Dolayısıyla 2025 ve sonrası için yapılan tahminlerde en çok dikkate alınan hususlar arasında da bu var.

Ancak XRP’nin şu anki fiyatı, Ocak 2018’de kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,84 dolardan çok uzak. Aslında mevcut fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok piyasaya sürülüş fiyatına daha yakın.

İlginizi çekebilir: Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

SEC davası ve davanın fiyata etkisi

22 Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Labs aleyhine dava açtı. Dava, Ripple’ın, XRP’yi “kayıtsız menkul kıymet olarak satarak 1,3 milyar dolar topladığını iddia etti. Bunun yanı sıra SEC, Ripple’ın üst düzey yöneticileri Christian Larsen (Kurucu Ortak) ve Brad Garlinghouse’a (CEO) karşı da suçlamalarda bulundu. Ve bu süreçte toplam 600 milyon dolarlık kişisel kazanç elde ettiklerini öne sürdü. 

SEC, XRP’nin bir kripto para biriminden ziyade, menkul kıymet olarak kabul edilmesi gerektiğini ve bu nedenle kendi yetkileri altında olması gerektiğini savunuyor.

En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 - XRP yükselecek mi?

Dolayısıyla mahkemeden SEC lehine çıkacak bir karar, tüm kripto piyasası için oldukça tatsız bir yasal emsal oluşturacak. Bu nedenle bu durum sektördeki paydaşlar tarafından yakinen takip ediliyor.

Sonuç olarak, davadaki gelişmelerin XRP’nin fiyatına doğrudan etki ettiği aşikar. Nitekim 2020’deki dava haberlerinin ardından XRP neredeyse %25 değer kaybetti. Nisan 2021’de ise davaya bakan yargıç, Ripple’a SEC’in dahili belgelerine erişim izni vererek, küçük bir zafer kazanmasını sağladı. Bu da XRP’nin 3 yıldır geçemediği bir eşik olan 1 doların üzerine çıkmasına neden oldu.

Davanın kararı ne olursa olsun, XRP’nin değeri üzerinde kalıcı bir etki yaratacağı neredeyse kesin. Bununla birlikte, SEC lehine çıkacak bir kararın, XRP’nin yalnızca ABD’de menkul kıymet olarak görüleceğini belirtmek önemlidir. Çünkü düzenleyici kurumun, ülke sınırlarını aşan bir yargı yetkisi yok. Bu, küresel olarak önemli ortaklıklara sahip olduğu göz önüne alındığında, Ripple’a verilen zararın bir kısmını telafi edebilir.

Bu arada Sussex Üniversitesi’nde Finans Profesörü olan Carol Alexander, XRP’nin diğer kripto paralardan farklı olduğuna inanıyor. Ripple, SEC davasını kazanmayı başarırsa, SWIFT bankacılık sistemini ele geçirmeye başlayabileceğini söylüyor.

Bu arada yakın zamanda Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, CNBC ile yaptığı bir röportajda, SEC davası sonuçlandıktan sonra, bir halka arz olasılığından bahsetti. Ripple’ın halka arz yapması, önümüzdeki yıllarda XRP’nin fiyat hareketi üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Orta ve uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri ve beklentilerine geçmeden önce tarihsel fiyat verilerine bir bakalım. Geçmişte Ripple ne kadar yükselmiş, görelim. Ve buradan gelecekte ne kadar yükselebileceğine dair ipuçları bulmaya çalışalım.

Nitekim, kriptonun geçmişte yaptığı müthiş çıkışlar, gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin ederken, bize mevcut durumda fiyatın nereye kadar yükseleceğine dair son derece önemli ipuçları verebilir.

Tarihsel XRP fiyat verileri ve Ripple tahminleri

Ripple (XRP), piyasaya yaklaşık 0,06$’lık fiyatla giriş yaptı. Piyasaya sürüldükten sonraki birkaç yıl boyunca, kripto paranın değeri neredeyse değersizdi.

2017’den önce, varlığın değeri 0,01-0,06 dolar civarındaydı. Ancak XRP, daha geniş kitleler tarafından fark edilmeye başlayınca, kısa sürede bu durum değişti.

Nisan 2017’ye kadar 0,05 dolara yükselen XRP fiyatı, istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdürdü ve mayıs ayında 0.25$’a ulaştı. Bundan sonra, sahip olduğu potansiyeli gören kripto meraklılarının dikkatini daha fazla çektiği için, artık XRP’nin geri dönmeye hiç niyeti yoktu.

Esasen kripto para biriminin fiyatındaki artış, temelde, çok sayıda banka ve kurum ile yapılan ortaklıktan kaynaklanıyordu.

Varlığın değeri, 2017 yılı boyunca ve 2018’in başlarına kadar yükseldi ve o yıl kripto sektörünü kasıp kavuran boğa koşusundan da oldukça iyi yararlandı. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.84$’a ulaştı.

XRP, 3.84 dolar olan tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine 4 Ocak 2018’de ulaştı. Ancak bunu kısa süre sonra diğer tüm kripto para birimlerini de etkileyen büyük bir düşüş izledi. Tokenin değeri, bu tarihten sonra yavaş yavaş düştü ve bu trend eylül ayına kadar devam etti.

Bundan sonra, Ripple XRP, eski ihtişamına bir türlü ulaşamadı. Hatta değeri, uzun bir süre boyunca asla 1 doları görmedi.

XRP fiyatı neden düştü?

XRP’nin bu yılki performansını olumsuz etkileyebilecek hem temel hem de teknik anlamda çeşitli nedenler vardı. Daha fazlası için tıklayınız.

Esasen Ripple (XRP) fiyatı, 2020’nin mart ayında yaşanan büyük çöküşten önce iyi bir ivme yakalamıştı. Analistler, 30 cent direncinin kırılması durumunda, XRP’nin güçlü bir yükseliş momentumu yakalayacağını düşünüyordu.

Fakat, ardından dünya genelinde yaşanan pandemi, tüm piyasalarla birlikte kripto paraları da vurdu. 13 Mart’ta XRP fiyatı Temmuz 2017’den beri görmediği bir seviye olan 11 cente düştü.

Bununla birlikte, yılın sonuna doğru hızlanan 2020 boğa koşusu, varlığın değerinin yeniden yükselmesine yardımcı oldu. Tokenin değeri, 0,8 dolara kadar çıktı; ancak yılı 0,66 dolardan kapattı.

2021’in başlarında, piyasa yükseliş trendine devam ederken; XRP’deki artışın da devam etmesi gerekiyordu. Ancak bu, SEC tarafından Ripple aleyhine açılan dava nedeniyle, bu mümkün olmadı. Duyuru üzerine, bazı borsalar XRP’yi platformlarından delist etti. Ve yatırımcılar da panik içinde satışa yönelirken; yükseliş de yerini düşüşe bıraktı.

Tüm bunlar, XRP’nin 0.166 dolara kadar düşmesine neden oldu. Ancak, gerek dava ile ilgili gündeme gelen olumlu gelişmeler, gerek piyasaya hakim olan yükseliş eğilimleri, fiyatı 0,755 dolara ardından kısa sürede tekrar 1 doların üzerine taşıdı. Ve Nisan 2021’de 1,80 dolara kadar yükselerek yerel bir zirve yaptı.

XRP fiyatının yükseliş hareketlerine bakacak olursak; genel olarak, büyük bir banka veya ödeme hizmetinin Ripple ağına katılması ile ilgili haberlerin kısa vadeli fiyat artışlarına neden olduğunu fark edebiliriz.

Fakat topluluk üyeleri genel olarak, fiyatlar üzerinde yeterli etkiyi göstermediği gerekçesiyle, şirketin bu tarz başarılarına tepki gösteriyor. Bu, bir dereceye kadar anlaşılabilir bir tepki olabilir.

Ripple güçlenirken, XRP’nin yaygın olarak kullanımı söz konusu olmasa da uzun vadede bu tür ortaklıklar, adı şirketle anılan bir token için elbette bir anlam ifade edecek.

En güncel Ripple fiyat tahminleri

Peki Ripple 2022 yılını kaç dolar ile kapatacak?

Kitlesel kabule dayalı Ripple yorum ve Ripple tahminleri ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bknz: Uzmanlardan müthiş Ripple yorumları ve fiyat tahminleri

Şu anda Ripple kaç dolar?

Anlık Ripple (XRP) fiyatı için canlı coin sayfamıza tıklayınız.

İlgili: Ripple nasıl alınır? – XRP almadan önce bilmeniz gereken her şey!

Uzmanların Ripple tahminleri ve 2023-2030 öngörüleri

Ripple XRP Fiyat Tahminleri – 2023, 2025, 2030

Ripple XRP fiyatı Aralık 2017’deki boğa koşusundan önce, beklenmedik bir şekilde değer kazanmıştı. Ripple’nin konsensus mekanizmasına duyulan güven yapılan anlaşmalardan da anlaşılabiliyor.

Her geçen gün daha fazla ödeme servis sağlayıcısı Ripple ile işbirliği yapıyor. Ripple protokolü, hesap bakiyelerini ve işlemleri onaylıyor.

Kötü girişimleri anında otomatik olarak engelliyor, böylelikle bütünsel bir entegrasyon sağlıyor. Ayrıca xRapid, xCurrent ve xVia gibi, platformun diğer çözümleri, XRP’nin pozisyonunu daha da güçlendiriyor.

Bununla birlikte, XRP için 2022 şu ana kadar parlak bir yıl gibi olmasa da gelecek fiyat tahminleri oldukça iç açıcı. Bitcoin veya Ethereum ile karşılaştırıldığında o kadar yüksek bir tahmin olmasa da XRP fiyatının yükselmesi ve değerinin 2023 yılında ortalama 1 dolara ulaşması bekleniyor. 

Şimdi 2023 ile 2030 arası dönemi kapsayan Ripple fiyat tahminleri ve beklentilerinden bahsedelim. Burada genel olarak XRP ile ilgili gerçekçi tahminleri ele aldık.

XRP için çeşitli fiyat tahminlerinde bulunan çok sayıda firma var. Şimdi bunlardan birkaçına bakalım:

Changelly analistleri, 2022’nin sonuna kadar XRP için ortalama 0,47$’lık bir tahminde bulunuyor. 2025’de ise, XRP’nin maksimum 1,47$ ile 1,76$ arasında bir fiyat aralığında işlem görmesini bekliyor.

WalletInvestor, XRP’nin 1 yıl boyunca kötü ve yüksek riskli bir yatırım seçeneği olacağını söylüyor. Ancak WI, uzun vadeli bir yatırım olarak, XRP’de yükseliş öngörüyor.

En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 - XRP yükselecek mi?

ripple fiyat tahminleri En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 - XRP yükselecek mi?

Finder’ın otuz altı sektör uzmanından oluşan bir panelden çıkardığı sonuca göre; XRP 2025 yılına kadar 3,61$ olacak. Ancak bu uzmanların hepsinin aynı fikirde olmadığı belirtilmek gerekiyor. Bazıları, kriptonun 2025 yılına kadar 1 dolar eşiğini bile geçemeyeceğine inanıyor. 

Mesela Finder’ın küresel kripto para birimi editörü Keegan Francis, uzmanlar paneliyle aynı fikirde değil. XRP’nin 2025’in sonuna kadar 0,50 dolar değerinde olacağını ve hatta şaşırtıcı bir şekilde, 2030’da sadece 0,10 dolar olacağını tahmin ediyor.

En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 - XRP yükselecek mi?
Digitalcoinprice sitesinin 2023-2030 Ripple fiyat tahmini

Bu arada Nasdaq’ta yayınlanan verilere göre 2025 için ortalama tahmin 3,66 dolar civarında.

2030 Ripple XRP Fiyat Tahmini

Bununla birlikte uzun vadeli xrp fiyat tahminleri oldukça dikkat çekici görünüyor. Uzmanlar, benimsenme oranının zamanla artmaya devam etmesini ve dolayısıyla da para biriminin değerinin de katlanarak büyümesini bekliyor.

Bazı popüler yatırımcılar, yakın vadede fiyatta çok büyük bir dalga ön görmese de uzun vadede XRP’nin, şu anda oldukça ütopik görülen seviyelere ulaşacağını düşünüyordu. Ancak gerek dava ile ilgili yaşanan olumsuz gelişmeler gerek kriptoları etkisi altına alan ayı piyasası sonrası bu tahminler sadece ütopik birer tahmin olarak kaldı.

Şimdi ise, Finder’ın uzmanları, 2030’da XRP için oldukça makul bir tahminde bulunuyorlar. Kriptonun 2030’a kadar 4,98 doları görebileceğine inanıyorlar. 

Nasdaq‘ın web sitesinde yayınlanan tahmin verilere göre ise, 2030 için ortalama tahmin 18,39 dolar civarında.

Coinpedia analistleri, önümüzdeki 7 yıl içinde kriptonun fiyatının 5 USD’ye ulaşacağını ön görüyor.

Onlara göre Latin Amerika ve Avrupa’daki Bankalarla yapılan mevcut ve gelecekte yapılacak olan ortaklıklar, Ripple teknolojisinin ve yerel para biriminin gelişmesine yardımcı olacak.

Bu ortaklıklar, XRP’nin Amerika dışında, dünyanın diğer bölgelerinde daha geniş çapta benimsenmesine kapı açacak. Zaten Ripple müşterilerinin ve XRP sahiplerinin büyük çoğunluğu Amerika dışında olduğu için, bu oldukça makul bir tahmin.

Bununla birlikte, tüm bu gelişmeler 2030 yılına kadar XRP fiyatının en az 5 dolar değerinde olacağına işaret ediyor. Nitekim o zamana kadar, benimseme oranı, kullanıcıların para birimiyle işlem yapması için daha rahat ve daha elverişli bir düzeye ulaşmış olacak.

Dolayısıyla, Coinpedia’nın 2030 için öngördüğü en yüksek değeri 5 dolar iken, en düşük değer ise 4 dolar.

En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 - XRP yükselecek mi?
Coinpedia 2023-2030 Ripple tahminleri

2023 Ripple fiyat tahmini nedir?

Ripple (XRP) fiyatı, 2023’de 1 dolar olabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple neden yükselecek?

Uzmanlar Ripple’nin sayısız ortaklık gerçekleştireceğini düşünüyor. Ve XRP’nin kullanım alanlarının ve benimsenme oranın da üssel rakamlarla büyüyeceğini öngörüyor. Bu tür gelişmeler, XRP tokenin fiyatını oldukça fazla etkileme potansiyeline sahip. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple en çok RippleNet teknolojisi ile tanınıyor. Bu teknoloji bankadan bankaya ödeme sistemi olarak görülebilir. Bu sistemde sınır ötesi işlemler, saniyeler içinde gerçekleşiyor.

Geçtiğimiz yıla oranla, çok gelişme gösteren bir sistem. Ripple 2023 ve sonrasında daha çok ülkeye ulaşmayı ve piyasa hakimiyetini daha da artırmayı amaçlıyor.

Sonuç olarak;

Ripple’ın 2. Çeyrek kazanç raporu, XRP’nin fiyatındaki düşüşe rağmen ODL (Talep Üzerine Likidite) hizmetine olan talebin bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla dokuz kat arttığını ortaya koydu. Raporda ayrıca, Ripple’ın karbon nötr hedefi ve sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda karbon giderme faaliyetleri için 100 milyon dolar taahhüt ettiğe yer veriliyor.

Bu arada Ripple’ın Kripto Trendleri raporu, NFT’lerin ve CBDC’lerin hala gelişme aşamasında olduğunu ve potansiyellerinin yavaş yavaş fark edilmesiyle, bunun Ripple’ın ağı ve tüm blok zincir alanı üzerindeki etkisinin daha görünür olacağını iddia ediyor.

XRP USD paritesi, son yıllarlarda etkileyici bir performans sergileyememiş olsa da bazıları, XRP’nin uzun vadede büyük bir yükseliş trendine gireceğini ve tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yeniden yükseleceğini tahmin ediyor. 

Tabi şöyle de bir çelişki yok değil: Birçok uzman, XRP fiyatının önümüzdeki yıllarda artacağını tahmin ederken, XRP’nin on yılın sonunda tüm değerini kaybedeceğine inananlar da var.

Örneğin; DigitalX Asset Management Fon Başkanı Matthew Harry ise, Finder’a yaptığı açıklamada, XRP’de spekülasyon öğesi olmak dışında herhangi bir fayda görmediğini ifade etti.

Orta vadede Ripple fiyatı ne olur? Ripple artar mı?

Bazı kripto para analistlerine göre, XRP fiyatı 2023’te 1,15 dolar; 2025’te 5 dolara kadar çıkabilir.

En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 - XRP yükselecek mi?

Sonuç olarak; analistlerin Ripple tahminleri ve teknik öngörüleri XRP için uzun vadede yükselişe işaret ediyor. Ama altcoinlerin hareketinin, büyük orandan Bitcoin’e bağlı olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Nitekim piyasanın lideri olan Bitcoin, genel olarak fiyat hareketlerindeki trendin yönünü belirleyen en büyük faktör. Bunun dışında önümüzdeki yıllarda XRP’nin fiyatını etkileyecek başlıca faktörleri şöyle sıralayabiliriz;

  • SEC davasının sonucu
  • Dava çözüldükten sonra halka arz
  • Finansal kuruluşlarla yapılacak olan ortaklıklar
  • Kitlesel benimseme
  • Merkez Bankaları tarafından başlatılan CBDC girişimleri ve bu girişimlerde Ripple’ın rolü

Ripple fiyat tahminleri ve haberleri hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.