fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 571250 ₺ ETH : 43234 ₺ XRP : 10.256 ₺ LTC : 1975.2 ₺ USDT : 13.627 ₺ XLM : 3.451 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Analistler, Ripple (XRP) piyasasının, bundan sonra nasıl bir eğilim göstereceğine dair heyecan veren tahminlerde bulunuyorlar. İşte orta ve uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri…


Orta ve uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri 

XRP USD paritesi, son zamanlarda etkileyici bir performans sergileyememiş olsa da bazı analistler, XRP’nin orta ve uzun vadede büyük bir yükseliş trendine gireceğini ve 14 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyor.

İlgili: Ripple (XRP) nedir, nasıl alınır? Geleceği var mı?

Orta ve uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri ve beklentilerine geçmeden önce tarihsel fiyat verilerine bir bakalım. Geçmişte Ripple ne kadar yükselmiş, görelim. Ve buradan gelecekte ne kadar yükselebileceğine dair ipuçları bulmaya çalışalım.

Nitekim, kriptonun geçmişte yaptığı müthiş çıkışlar, gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin ederken, bize mevcut durumda fiyatın nereye kadar yükseleceğine dair son derece önemli ipuçları verebilir.

 

https://youtu.be/LTLsMstD25A

Tarihsel XRP fiyat verileri ve Ripple tahminleri

Ripple kriptosu, piyasaya yaklaşık 0,06$’lık fiyatla giriş yaptı. Piyasaya sürüldükten sonraki birkaç yıl boyunca, kripto paranın değeri neredeyse değersizdi.

2017’den önce, varlığın değeri 0,01-0,06 dolar civarındaydı. Ancak XRP, daha geniş kitleler tarafından fark edilmeye başlayınca, kısa sürede bu durum değişti.

Nisan 2017’ye kadar 0,05 dolara yükselen XRP fiyatı, istikrarlı bir şekilde yükselişini sürdürdü ve mayıs ayında 0.25$’a ulaştı. Bundan sonra, sahip olduğu potansiyeli gören kripto meraklılarının dikkatini daha fazla çektiği için, artık XRP’nin geri dönmeye hiç niyeti yoktu.

Esasen kripto para biriminin fiyatındaki artış, temelde, çok sayıda banka ve kurum ile yapılan ortaklıktan kaynaklanıyordu. Nitekim 2014’te güçlü ortaklıkların gündeme gelmeye başlamasıyla XRP’nin fiyatı hızlı bir şekilde yükselmeye başladı.

Varlığın değeri, 2017 yılı boyunca ve 2018’in başlarına kadar yükseldi ve o yıl kripto sektörünü kasıp kavuran boğa koşusundan da oldukça iyi yararlandı. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.84$’a ulaştı.

İlk ATH’yi (tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi) Mayıs 2017’de yaptı. 1 XRP’nin değeri, o dönemde 0,34 dolara yükseldi ve bu fiyat artışı, Singapur ve Mumbai’de açılan ofislerle ilişkilendirildi.

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025

İkinci zirve ise Ocak 2018’de gerçekleşti. XRP, 3.84 dolar olan tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine 4 Ocak 2018’de ulaştı. Ancak bunu kısa süre sonra diğer tüm kripto para birimlerini de etkileyen büyük bir düşüş izledi. Tokenin değeri, bu tarihten sonra yavaş yavaş düştü ve bu trend eylül ayına kadar devam etti.

Eylül 2018’de fiyat yeniden hareketlense de 0,56 dolara kadar yükselebildi. Bir yıldan uzun bir süre de fiyat, kayda değer bir iyileşme gösteremedi. Ve 0,5 ila 0,2 dolar arasında işlem gördü.

2019’un sonuna doğru fiyatı 0,30 dolar civarında işlem gördü ve yıl boyunca 0,5 doları geçmedi. Bu, Ripple XRP’nin eski ihtişamına bir türlü ulaşamadığı anlamına geliyor. Çünkü değeri uzun bir süre boyunca asla 1 doları görmedi.

XRP fiyatı neden düştü?

XRP’nin bu yılki performansını olumsuz etkileyebilecek hem temel hem de teknik anlamda çeşitli nedenler vardı.

Esasen Ripple (XRP) fiyatı, 2020’nin mart ayında yaşanan büyük çöküşten önce iyi bir ivme yakalamıştı. Analistler, 30 cent direncinin kırılması durumunda, XRP’nin güçlü bir yükseliş momentumu yakalayacağını düşünüyordu.

Son derece etkileyici bir performansla psikolojik olarak kritik bir direnç olan 30 centi kırdı. Ancak kripto, en yüksek 34 cente kadar çıkabildi.

ripple-tahmin-ripple-tahminleri-ripple-fiyat-tahminleri-ripple-yıl-sonu-tahmini-ripple-tahmin-xrp-fiyat-tahmini-ripple-ne-olur

Geniş ölçekte, bu performans etkileyici olsa da analistler, popüler altcoinin daha büyük bir patlama yapmasını bekliyordu. Ve birçoğu, XRP’nin bu yükseliş hareketini, 2017’nin sonunda birkaç hafta içinde %1,000‘in üzerinde bir ralliyle sonuçlanan fiyat hareketine benzetti.

Fakat, ardından dünya genelinde yaşanan pandemi, tüm piyasalarla birlikte kripto paraları da vurdu. 13 Mart’ta XRP fiyatı Temmuz 2017’den beri görmediği bir seviye olan 11 cente düştü.

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025

Koronavirüs ile birlikte ortaya çıkan panik, yatırımcılar arasında piyasa duyarlılığının negatife dönüşmesinde önemli bir rol oynadı. Ancak virüsün ötesinde elbette, şirket olarak Ripple’nin eylemleri de bu çöküşe katkıda bulundu.

İlgili: Ripple kaç yıl boyunca XRP satacak?

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025

Bununla birlikte, yılın sonuna doğru hızlanan 2020 boğa koşusu, varlığın değerinin yeniden yükselmesine yardımcı oldu. Tokenin değeri, 0,8 dolara kadar çıktı; ancak yılı 0,66 dolardan kapattı.

2021’in başlarında, piyasa yükseliş trendine devam ederken; XRP’deki artışın da devam etmesi gerekiyordu. Ancak bu, SEC tarafından Ripple aleyhine açılan dava nedeniyle, bu mümkün olmadı. Duyuru üzerine, bazı borsalar XRP’yi platformlarından delist etti. Ve yatırımcılar da panik içinde satışa yönelirken; yükseliş de yerini düşüşe bıraktı.

Tüm bunlar, XRP’nin 0.166 dolara kadar düşmesine neden oldu. Ancak, gerek dava ile ilgili gündeme gelen olumlu gelişmeler, gerek piyasaya hakim olan yükseliş eğilimleri, fiyatı 0,755 dolara ardından kısa sürede tekrar 1 doların üzerine taşıdı. 

XRP fiyatının yükseliş hareketlerine bakacak olursak; genel olarak, büyük bir banka veya ödeme hizmetinin Ripple ağına katılması ile ilgili haberlerin kısa vadeli fiyat artışlarına neden olduğunu fark edebiliriz.

Fakat topluluk üyeleri genel olarak, fiyatlar üzerinde yeterli etkiyi göstermediği gerekçesiyle, şirketin bu tarz başarılarına tepki gösteriyor. Bu, bir dereceye kadar anlaşılabilir bir tepki olabilir.

Ripple güçlenirken, XRP’nin yaygın olarak kullanımı söz konusu olmasa da uzun vadede bu tür ortaklıklar, adı şirketle anılan bir token için elbette bir anlam ifade edecek.

Peki Ripple 2021 yıl sonu fiyat tahminleri nasıl? Ripple 2021 yılını kaç dolar ile kapatacak?

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025

Kitlesel kabule dayalı Ripple yorum ve Ripple tahminleri ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bknz: Uzmanlardan müthiş Ripple yorumları ve fiyat tahminleri

Şu anda Ripple kaç dolar?

Anlık Ripple (XRP) fiyatı için canlı coin sayfamıza tıklayınız.

İlgili: Ripple nasıl alınır? – XRP almadan önce bilmeniz gereken her şey!

XRP Fiyat Tahminleri – 2022, 2023, 2025, 2030

Moody’s analistleri, 2021’in Ripple blockchaini için iyi bir yıl olacağını tahmin ediyor, ve dolayısıyla XRP fiyatını doğrudan etkileyecek bir artış bekliyordu. Zaten, Ripple 2021’in başından bu yana XRP ekosistemini geliştirmek için yaptığı planları uygulamak adına önemli adımlar attı.

Geçmişte gündeme gelen önemli gelişmelerin ve duyuruların XRP’nin değerinde kayda değer bir artışa yol açtığı göz önüne alındığında, varlığın fiyatı 2 dolara ulaşabilir. Bu yükseliş, Ripple’ın daha fazla finansal kurumla ortaklığı doğrultusunda gerçekleşebilir.

Geçmişte, XRP’nin popülaritesi ve buna bağlı olarak fiyatındaki artış, bu geleneksel kurumlarla olan ortaklıklardan büyük ölçüde etkilendi.

Genellikle daha fazla ortaklık, daha fazla benimseme anlamına geldiği için, hemen hemen her zaman daha yüksek fiyat artışı ile sonuçlanır. Ancak, XRP için bu o kadar da basit değil.

Çünkü volatil doğası gereği bir dijital varlığın gelecekteki fiyat hareketlerini doğru bir şekilde tahmin etmek çok zordur. Ki bu, XRP için daha da zor.

Şöyle ki; SEC davası tüm bunları daha da karmaşık hale getirdi. SEC davası açılmadan önce, XRP için uzun vadeli fiyat görünümü olumluydu.

Ancak dava, XRP’nin yükselişinin önünü keserek, diğer kripto para birimlerinin aksine Ripple fiyat tahmini konusunda analistlerin işini daha da zorlaştırdı.

Davadan sonra XRP yatırımcılarının çok büyük bir kısmı, 10 centin altına düşebileceğine dair piyasaya salınan korku nedeniyle, kripto para biriminde düşüş beklentisiyle açığa satış yapmak için borsalara koştu.

Bunun sonucunda, varlığın fiyatı büyük bir düşüş trendine girdi. Ancak, yine bireysel yatırımcılar ve traderler tarafından tetiklenen pump sonucunda, XRP fiyatı yeniden yükseldi.

Yaşanan tüm bu olaylar, kripto para biriminin ne kadar volatil olabileceğini gösteriyor. XRP 2021’de gerçek bir çıkış yaşarsa, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 doların üzerine çıkabilir. Ancak, SEC davasının sona ermediği sürece bu pek olası görünmüyor. 

Bu arada Coinpedia’ya göre, dava devam etse bile, Ripple XRP önümüzdeki beş yıl içinde ortalama 20 dolara kadar yükselebilir.

Bununla birlikte, 2022’nin başlarında Ripple fiyat tahmini için öngörülen en yüksek değer 2$ iken, SEC davası Ripple lehine sonuçlanmazsa, XRP fiyatı 0.561$’a kadar düşebilir.  

2022 Ripple Fiyat Tahmini

XRP için çeşitli fiyat tahminlerinde bulunan çok sayıda firma var. Şimdi bunlardan birkaçına bakalım:

Wallet Investor tarafından yapılan XRP tahmini, kripto paranın bu yılı 1.575$’lık bir fiyatla kapatacağını gösteriyor.

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025
Wallet Investor kısa vadeli XRP fiyat tahmini

Bir tahmin ve analiz sitesi olan Digital coin tarafından yapılan bir başka tahmin, XRP fiyatının 2021’in sonunda 1,69 USD’ye ulaşacağını ifade ediyor. 

2023 XRP fiyat tahmini 

XRP için 2021 çok parlak bir yıl gibi görünmese de, gelecek fiyat tahminleri oldukça iç açıcı. Bitcoin veya Ethereum ile karşılaştırıldığında o kadar yüksek bir tahmin olmasa da, XRP fiyatındaki yükselişin devam etmesi ve değerinin 2023 yılına kadar 3 dolara ulaşması bekleniyor. 

Bu, Ripple tarafından hedeflenen tüm geliştirme planları başlatılırsa gerçekleşecek ve böylece sadece finansal kurumlarla değil, aynı zamanda diğer kurumsal yatırımcılarla da daha fazla ortaklık gerçekleşecek. Ripple için böyle bir genişleme, elbette XRP’ye de doğrudan bir fayda sağlayacak.

Bu doğrultuda Digital coin sitesi, XRP’nin 2023 yılına kadar 2.19 dolara ulaşacağını söylüyor.

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025
Digital coin sitesinin kısa ve uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri

 

Ripple XRP fiyat tahmini – 2025

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025
Wallet Investor uzun vadeli Ripple tahmini

 

Wallet Investor, önümüzdeki beş yıl içinde kriptonun fiyatının 3.5 USD’ye ulaşacağını ön görüyor.

Latin Amerika ve Avrupa’daki Bankalarla yapılan mevcut ve gelecekte yapılacak olan ortaklıklar, Ripple teknolojisinin ve yerel para biriminin gelişmesine yardımcı olacak.

Bu ortaklıklar, XRP’nin Amerika dışında, dünyanın diğer bölgelerinde daha geniş çapta benimsenmesine kapı açacak. Zaten Ripple müşterilerinin ve XRP sahiplerinin büyük çoğunluğu Amerika dışında olduğu için, bu oldukça makul bir tahmin.

Bununla birlikte, tüm bu gelişmeler 2025 yılına kadar XRP fiyatının en az 6 dolar değerinde olacağına işaret ediyor. Nitekim o zamana kadar, benimseme oranı, kullanıcıların para birimiyle işlem yapması için daha rahat ve daha elverişli bir düzeye ulaşmış olacak.

Dolayısıyla, 2025 için varlığın öngörülen en yüksek değeri 8 dolar iken, öngörülen en düşük değeri ise 4 dolar.

2030 Ripple XRP Fiyat Tahmini

On yıllık uzun vadeli xrp fiyat tahminleri oldukça dikkat çekici görünüyor. Uzmanlar, benimsenme oranı zamanla artmaya devam edeceğin ve dolayısıyla da para biriminin değerinin de katlanarak büyümesini bekliyor. 2030 yılına kadar, uzmanlar 17 doların üzerinde fiyat tahminlerinde bulunuyor.

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025
DigitalCoin tarafından yapılan Ripple fiyat tahmin grafiği

 

Coinswitch, o zamana kadar XRP kullanımının önemli ölçüde artacağına inanıyor. Ve XRP’nin en sevilen kripto para birimlerinden biri olacağını iddia ediyor.

Ripple fiyat tahminleri – TradingBeasts 

TradingBeasts, yıl sonu XRP fiyat tahminini maksimum 1.41994 USD olarak tutuyor. Ve analiz sitesine göre, Ripple’ın yerel kripto parası, 2022’nin sonuna kadar maksimum 1.85301 USD’lik bir fiyattan işlem görecek.

TradingBeast’e göre 2022 Aralık için ortalama Ripple fiyatı ise 1.48241 dolar iken, tahmin edilen minimum Ripple fiyatı 1.26005 USD’dir.

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025
TradingBeasts xrp fiyat grafigi ve tahmini

 

Genel bir bakışla, XRP’nin 2021’in başından bu yana çok fazla volatilite gösterdiğini söyleyebiliriz. Ki bu da Ripple tahmini yapmayı zorlaştırıyor. Bu, yalnızca tahminlerin en ufak bir büyük harekette değişebileceği anlamına geliyor.

Yine de özellikle büyük ölçüde SEC davasına bağlı olarak kendini gösteren bu volatilite, analistlerin trendlere dayalı uzun vadeli XRP tahminleri yapmasını engellemedi.

Ancak SEC davasından önce yapılan uzun vadeli tahminler benzerlik gösterse de önemli ölçüde daha yüksekti.

İşte SEC davasından önce yapılan uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri

Şimdi SEC davasından önce yapılan uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri nedir, bakalım.

ripple-fiyat-tahminleri-3

Yukarıdaki grafikte, uzun vadede, bayrak gönderine benzeyen bir paternin oluştuğu görülüyor. Bu da yukarı yönlü büyük bir hareketin habercisi olan yükselen bayrak formasyonununa işaret ediyor.

Bayrak formasyonu, genellikle yüksek hacimli sert bir fiyat hareketinden sonra gelen yatay hareket alanlarını gösterir. Yükselen bayrak formasyonu emtia, forex ve borsa grafiklerinde genellikle yükseliş olarak yorumlanır.

Boğa bayrağında ise hedefler, başlangıçtaki bayrak direği baz alınarak ve direncin kırılışının ardından yükselişin ne kadar olacağı tahmin edilerek ortaya koyulur. XRP, daha önce de düşüş trendinin direnci kırıldıktan sonra %6000’den fazla değer kazanmıştı.

Bu formasyonda bayrak, büyük olasılıkla direk boyu kadar yukarı kırar, yani kırılma gerçekleştikten sonra fiyatın, bayrak direği kadar hareket etmesi beklenir.

Eğer XRP geçmişte bu bayrak direğini oluşturmak için %6000 yükseldiyse, istatistiksel veriler, bir sonraki kırılmanın ardından bir kez daha %6000 daha yükselebileceğine işaret ediyor. Ve bu durumda kripto, 14$’a kadar yükselebilecek.

Bazı popüler yatırımcılar, yakın vadede fiyatta çok büyük bir dalga ön görmese de uzun vadede XRP’nin, şu anda oldukça ütopik görülen bu seviyelere ulaşacağını düşünüyor.

Analistlerin XRP fiyat tahmini nasıl? Ripple ne olur?

Bazı analistler, XRP’nin uzun vadede 14 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyor.

Uzun vadede Ripple ne kadar olur?

Ripple (XRP) fiyatı uzun vadede, önce 4USD daha sonrasında ise 20 dolara kadar yükselebilir. Kripto para analistlerine göre XRP, elbette bu seviyelere yıl sonuna kadar ulaşamayacak ancak; uzun vadeli bu hedefin temelleri atılacak.

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025

 

Heyecan verici Ripple tahminleri

Ripple tahmin ve analizlerine göre; fiyat, bu şablona göre hareket etmeye devam ettiği sürece XRP, er ya da geç tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönecek. Tabi bunun için, BTC liderliğinde uzun vadeli kripto boğa piyasasının da devam etmesi gerekiyor.

Ripple fiyat tahminleri

Çünkü tokenin fiyat değişim dinamikleri ile Bitcoin fiyatındaki değişim arasında hala güçlü bir ilişki var. Tüm kripto para piyasası Bitcoin ile birlikte yükseliyor ve yine onunla düşüyor. Tabi XRP de çoğunlukla, piyasadaki genel trende ayak uyduruyor.

Bununla birlikte, XRP uygun ve ucuz bir ödeme aracı görevi görüyor. Ripple ağının hem komisyon ücretleri Bitcoin’den daha düşük, hem de işlem hızı BTC’den daha yüksek.

Ayrıca XRP, BTC’ye kıyasla sınır ötesi düşük maliyetli transferler için de daha uygun. Yani neticede, tokenin küresel olarak kabul edilmesi durumunda XRP, Bitcoin’den daha uygun bir ödeme aracı olacak.

Bu da uzun vadeli fiyat hedeflerini ön plana çıkaracak ve yeni zirveler için zemin hazırlayacak. İşte o zaman, XRP, çok daha büyük kitleler tarafından kabul görecek ve XRP’ye olan büyük talep, fiyatını artıracak.

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025

Fakat Bitcoin son zamanlarda büyük bir atak yaptı. BTC ile birlikte piyasa da hareketlendi. Peki bundan sonra Ripple ne olur?

Uzmanların Ripple tahmin ve beklentileri nasıl?

İncelediğimiz bir çok önemli kaynağın, Ripple fiyat tahminleri oldukça yüksek. Genel olarak 2022 başları için Ripple fiyat tahminleri en az 2 dolar. Kriptonun, 2022 yılının sonunda ise eski rekor (ATH) olan 3.81 doları rahatlıkla aşabileceği ifade ediliyor.

Şimdi 2021 ile 2030 arası on yıllık dönemi kapsayan Ripple fiyat tahminleri ve beklentilerinden bahsedelim. Burada genel olarak XRP ile ilgili gerçekçi tahminleri ele aldık.

Uzmanların Ripple 2022 tahminleri ve 2022-2030 öngörüleri

Ripple XRP fiyatı Aralık 2017’deki boğa koşusundan önce, beklenmedik bir şekilde değer kazanmıştı. Ripple’nin konsensus mekanizmasına duyulan güven yapılan anlaşmalardan da anlaşılabiliyor.

Her geçen gün daha fazla ödeme servis sağlayıcısı Ripple ile işbirliği yapıyor. Ripple protokolü, hesap bakiyelerini ve işlemleri onaylıyor.

Kötü girişimleri anında otomatik olarak engelliyor, böylelikle bütünsel bir entegrasyon sağlıyor. Ayrıca xRapid, xCurrent ve xVia gibi, platformun diğer çözümleri, XRP’nin pozisyonunu daha da güçlendiriyor.

Ana akım medyanın orta ve uzun vadeli XRP fiyat tahminleri kaç dolar?

Ana akım medyadaki piyasa uzmanlarının fiyat tahminleri, 1 dolar ile 10 dolar arasında değişiyor.

Kripto para piyasasının ne kadar volatil olduğun hepimiz biliyoruz, bu nedenle doğru tahminde bulunmak oldukça zor bir durum. Biz de piyasanın uzmanlarından derlediğimiz XRP fiyat tahminlerini sizlerle paylaşacağız.

RipplecoinnewsInvesting havenUsLiftedOracle TimesUTodayCoinswitch
8-10 dolar20 dolar1 dolar5 dolar3-5 dolar1.20 dolar

Sektörün bu alandaki ikinci en büyük sitesi, yaşanan bunca zorluğun ardından önümüzdeki yıllarda Ripple’nin rahatladığını göreceğimizi belirtiyor. Ortaklıklarda artış olacağını vurgulayan site, yeni teknolojilerin de eşlik etmesiyle, uzun vadede fiyatın 8 ya da 10 dolara çıkacağını iddia ediyor.

  • Investing Haven:

Investing Haven, bir başka kripto tahmin sitesi. Site yöneticileri 2022 için Ripple adına çok olumlu beklentilere sahip. Ayrıca XRP’nin uzun vadede 20 dolara çıkacağını ifade ediyorlar.

  • Oracle Times:

Oracle Times’da yayınlanan bir makalede XRP’nin %2000 artacağı yönünde tahminlerde bulunuyor. Ancak bunun için oluşması gereken bir şarttan bahsediyorlar. O da sınır ötesi işlemlerde Ripple’nin en iyi seçenek haline gelmesi.

  • CoinSwitch:

CoinSwitch’in Ripple fiyat tahmini sizi heyecanlandırabilir. CoinSwitch’e göre, Ripple’nin RippleNet ağı ve xRapid çok fazla gelişim gösterdi. Sistemin bu yıl daha fazla banka ve ödeme sağlayıcısına ulaşacağı, ayrıca daha geniş bölgelere hitap edeceği beklentisi çok yüksek. Bu olumlu adımlar, toplumsal kabulu olumlu yönde etkileyecek.

  • U.today:

U today, bir kaç kaynaktan alıntı yaparak (Fxstreet ve express.co.uk) Ripple’nin 2022 ve sonrasında en iyi yatırımlarından biri olacağı öngörüsünde bulunuyor. Yıl sonu beklentilerinin 3 ila 5 dolar arasında olduğunu söyleyebiliriz.

WalletInvestor ve TradingBeasts’den 2022-2025 Ripple tahminleri

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

WalletInvestor, XRP’nin 1 yıl boyunca kötü ve yüksek riskli bir yatırım seçeneği olacağını söylüyor. Ancak WI, uzun vadeli bir yatırım olarak, XRP’de yükseliş öngörüyor.

Kripto paranın fiyatının, kademeli olarak artacağını söylüyor:

  
20222 dolar
20252,32 dolar
2022 -2025 Ripple fiyat tahminleri

 

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025

Uzmanların Ripple 2022 tahmini, genel olarak 2 ile 2.50 dolar arasında. Temmuz 2017’de 0.13 dolar olan XRP fiyatı, sadece 173 günde 3 dolara ulaşmıştı. Bu doğrultuda bazıları, 2022 Mayıs ayına kadar 9 dolara ulaşmasını bekliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ahIhFvrpmIs

2022 Ripple fiyat tahmini nedir?

Ripple (XRP) fiyatı, 2022’de 4,52 dolar olabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

2023 Ripple fiyat tahmini nedir?

2023 yılında varlığın fiyatı, 17 dolara kadar yükselebilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple neden yükselecek?

Uzmanlar Ripple’nin sayısız ortaklık gerçekleştireceğini düşünüyor. Ve XRP’nin kullanım alanlarının ve benimsenme oranın da üssel rakamlarla büyüyeceğini öngörüyor. Bu tür gelişmeler, XRP tokenin fiyatını oldukça fazla etkileme potansiyeline sahip. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple en çok RippleNet teknolojisi ile tanınıyor. Bu teknoloji bankadan bankaya ödeme sistemi olarak görülebilir. Bu sistemde sınır ötesi işlemler, saniyeler içinde gerçekleşiyor.

Geçtiğimiz yıla oranla, çok gelişme gösteren bir sistem. Ripple 2021 yılında daha çok ülkeye ulaşmayı ve piyasa hakimiyetini daha da artırmayı amaçlıyor.

Ripple’nin 2021 yılı hedefleri oldukça yoğun. Öncelikle, kurumsal paranın XRP’ye akmasını hedefliyorlar. Benzersiz networkü sayesinde, istikrarlı bir büyüme gösteriyor. Hiç şüphesiz Ripple bu özellikleri ile diğer kripto paraların önünde yer alıyor.

En gerçekçi XRP tahminleri

20222 dolar
20234,52 dolar
203017 dolar

Ripple 2022 başlarında 2 dolara çıkabilir. Bitcoin ve Ethereum gibi bağımsız işlem platformları ve yatırım rotaları ortaya koyabilir. Yıl sonu 2 -2,5 dolardan kapatabilir. 

Ripple ayrıca Codius platformu ile kendini gösterdi. Bu platform geliştiricilerin akıllı sözleşme ve merkeziyetsiz uygulamaları geliştirmeye yardımcı oluyor. Bir de işlem sürelerini 1 saniyeye düşürmeyi amaçlayan bir platform olan Cobalt var.

  • Ripple 2022

Sıradaki Ripple tahmini Moody’e ait. Moody’s tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2022 yılında blockchain standartları daha da artacak.

Ripple’ın 2022 yılı için çok büyük hedefleri var. XRP fiyat trendine gelince, uzmanlar Ripple’nin sayısız ortaklık gerçekleştireceğini ve 2022 yılında en az 2 doları göreceğini söylüyorlar.

  • XRP 2023

Ripple fiyat tahminleri ve algoritmik analizlere göre, 2023 yılında XRP fiyatı 4,52 dolara çıkacak.

Ripple şu anda Avrupa ve Latin Amerika bankaları ile anlaşmalar yapıyor. Bu da XRP ve Ripple ödeme teknolojisinin teşvik edilmesi ve kullanılması demek. Bu tür gelişmeler XRP tokenin fiyatını oldukça fazla etkileme potansiyeline sahip.

  • XRP  2030

XRP, 2030 yılında büyümeye ve daha çok dikkat çekmeye devam edecek. 2030 yılı XRP fiyat tahmini 17 dolar.

Kullanım alanları ve benimsenme oranı da üssel rakamlarla büyüyecek. Belki tahmin edemeyeceğimiz kadar. Hatta piyasa sıralamasında yukarılara bile çıkabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=bSO7BdElRpk

Şu anda XRP lehine olumlu gelişmeler oldukça fazla. İşlem hacmi, bir süredir çok güçlü görünüyor. XRP, yatırımcılar ve spekülatörler arasında hala çok yüksek talep görüyor.

Orta vadede Ripple fiyatı ne olur? Ripple artar mı?

Kripto para analistlerine göre, XRP fiyatı 3 dolara kadar çıkacak.

Analistlerin Ripple tahminleri ve teknik öngörüleri XRP için müthiş bir boğa koşusuna işaret ediyor. Ama altcoinlerin hareketinin, büyük orandan Bitcoin’e bağlı olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Nitekim piyasanın lideri olan Bitcoin, genel olarak fiyat hareketlerindeki trendin yönünü belirleyen en büyük faktör.

Ripple fiyat tahminleri ve haberleri hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.