fbpx
 1. Anasayfa
 2. Koin Haberleri
 3. En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Analistler, Ripple (XRP) piyasasının, bundan sonra nasıl bir eğilim göstereceğine dair heyecan veren tahminlerde bulunuyorlar. İşte orta ve uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri…


Orta ve uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri 

XRP USD paritesi, son zamanlarda kötü bir performans sergilemiş olsa da bazı analistler, XRP’nin uzun vadede büyük bir yükseliş trendine gireceğini ve 14 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyor.

Dahası onlara göre geçmişteki bu çıkışlar, mevcut durumda fiyatın nereye kadar yükseleceğine dair ipuçları verebilir.

Orta ve uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri ve beklentilerine geçmeden önce tarihsel fiyat verilerine bir bakalım. Geçmişte Ripple ne kadar yükselmiş, görelim. Ve buradan gelecekte ne kadar yükselebileceğine dair ipuçları bulmaya çalışalım.

Nitekim, kriptonun geçmişte yaptığı müthiş çıkışlar, gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin ederken, bize son derece önemli ipuçları verebilir.

Bknz:

En güncel Ripple fiyat tahminleri 2020-2025

Tarihsel XRP fiyat verileri ve Ripple tahminleri

Ripple’nin kriptosu, piyasaya yaklaşık 0,06$’lık fiyatla giriş yaptı. Kripto para biriminin fiyatındaki artış, temelde, çok sayıda banka ve kurum ile yapılan ortaklıktan kaynaklanıyor. Nitekim 2014’te güçlü ortaklıkların gündeme gelmeye başlamasıyla XRP’nin fiyatı hızlı bir şekilde yükselmeye başladı.

İlk ATH’yi (tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi) Mayıs 2017’de yaptı. 1 XRP’nin değeri, o dönemde 0,34 dolara yükseldi ve bu fiyat artışı, Singapur ve Mumbai’de açılan ofislerle ilişkilendirildi.

ripple-tahmin-ripple-tahminleri-ripple-fiyat-tahminleri-ripple-yıl-sonu-tahmini-ripple-tahmin-xrp-fiyat-tahmini-ripple-ne-olur

İkinci zirve ise Ocak 2018’de gerçekleşti. XRP, 3.84 dolar olan tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine 4 Ocak 2018’de ulaştı. Fakat, tokenin değeri bu tarihten sonra yavaş yavaş düştü ve bu trend Eylül ayına kadar devam etti.

Eylül 2018’de fiyat yeniden hareketlense de 0,56 dolara kadar yükselebildi. Bir yıldan uzun bir süre de fiyat, kayda değer bir iyileşme gösteremedi. Ve 0,5 ila 0,2 dolar arasında işlem gördü.

Ripple (XRP) fiyatı, 2020’nin mart ayında yaşanan büyük çöküşten önce iyi bir ivme yakalamıştı.

ripple-tahmin-ripple-fiyat-tahminleri-ripple-yıl-sonu-tahmini-ripple-tahmin-xrp-fiyat-tahmini-ripple-ne-olur-koinmedya-com

Analistler, 30 cent direncinin kırılması durumunda, XRP’nin güçlü bir yükseliş momentumu yakalayacağını düşünüyordu. Son derece etkileyici bir performansla psikolojik olarak kritik bir direnç olan 30 centi kırdı. Ancak kripto, en yüksek 34 cente kadar çıkabildi.

Geniş ölçekte, bu performans etkileyici olsa da analistler, popüler altcoinin daha büyük bir patlama yapmasını bekliyordu. Ve birçoğu, XRP’nin bu yükseliş hareketini, 2017’nin sonunda birkaç hafta içinde %1,000‘in üzerinde bir ralliyle sonuçlanan fiyat hareketine benzetti.

ripple-tahmin-ripple-tahminleri-ripple-fiyat-tahminleri-ripple-yıl-sonu-tahmini-ripple-tahmin-xrp-fiyat-tahmini-ripple-ne-olur

Fakat, ardından dünya genelinde yaşanan pandemi, tüm piyasalarla birlikte kripto paraları da vurdu. 13 Mart’ta XRP fiyatı Temmuz 2017’den beri görmediği bir seviye olan 11 cente düştü.

XRP fiyatı neden düştü?

XRP’nin bu yılki performansını olumsuz etkileyebilecek hem temel hem de teknik anlamda çeşitli nedenler vardı.

Koronavirüs ile birlikte ortaya çıkan panik, yatırımcılar arasında piyasa duyarlılığının negatife dönüşmesinde önemli bir rol oynadı. Ancak virüsün ötesinde elbette, şirket olarak Ripple’nin eylemleri de bu çöküşe katkıda bulundu.

ripple-tahmin-ripple-fiyat-tahminleri-ripple-yıl-sonu-tahmini-ripple-tahmin-xrp-fiyat-tahmini-ripple-ne-olur-ripple-ne-kadar

XRP fiyatının yükseliş hareketlerine bakacak olursak; genel olarak, büyük bir banka veya ödeme hizmetinin Ripple ağına katılması ile ilgili haberlerin kısa vadeli fiyat artışlarına neden olduğunu fark edebiliriz.

Bu formasyonda bayrak, büyük olasılıkla direk boyu kadar yukarı kırar, yani kırılma gerçekleştikten sonra fiyatın, bayrak direği kadar hareket etmesi beklenir.

Ripple'a yatırım yapan şirketler

Fakat topluluk üyeleri genel olarak, fiyatlar üzerinde yeterli etkiyi göstermediği gerekçesiyle, şirketin bu tarz başarılarına tepki gösteriyor. Bu, bir dereceye kadar anlaşılabilir bir tepki olabilir.

Ripple güçlenirken, XRP’nin yaygın olarak kullanımı söz konusu olmasa da uzun vadede bu tür ortaklıklar, adı şirketle anılan bir token için elbette bir anlam ifade edecek.

Kitlesel kabule dayalı Ripple yorum ve Ripple tahminleri ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bknz: Uzmanlardan müthiş Ripple yorumları ve fiyat tahminleri

Şu anda Ripple kaç dolar?

Anlık Ripple (XRP) fiyatı için canlı coin sayfamıza tıklayınız.

Analistlerin XRP fiyat tahmini nasıl? Ripple ne olur?

Bazı analistler, XRP’nin uzun vadede 14 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyor.

ripple-fiyat-tahminleri-3

Şimdi orta ve uzun vadeli Ripple fiyat tahminleri nedir, bakalım. Yukarıdaki grafikte, uzun vadede, bayrak gönderine benzeyen bir paternin oluştuğu görülüyor. Bu da yukarı yönlü büyük bir hareketin habercisi olan yükselen bayrak formasyonununa işaret ediyor.

Bayrak formasyonu, genellikle yüksek hacimli sert bir fiyat hareketinden sonra gelen yatay hareket alanlarını gösterir. Yükselen bayrak formasyonu emtia, forex ve borsa grafiklerinde genellikle yükseliş olarak yorumlanır.

Boğa bayrağında ise hedefler, başlangıçtaki bayrak direği baz alınarak ve direncin kırılışının ardından yükselişin ne kadar olacağı tahmin edilerek ortaya koyulur. XRP, daha önce de düşüş trendinin direnci kırıldıktan sonra %6000’den fazla değer kazanmıştı.

Eğer XRP geçmişte bu bayrak direğini oluşturmak için %6000 yükseldiyse, istatistiksel veriler, bir sonraki kırılmanın ardından bir kez daha %6000 daha yükselebileceğine işaret ediyor. Ve bu durumda kripto, 14$’a kadar yükselebilecek.

Bazı popüler yatırımcılar, yakın vadede fiyatta çok büyük bir dalga ön görmese de uzun vadede XRP’nin, şu anda oldukça ütopik görülen bu seviyelere ulaşacağını düşünüyor.

Yıl sonuna kadar Ripple ne kadar olur?

Ripple (XRP) fiyatı uzun vadede, önce 4USD daha sonrasında ise 20 dolara kadar yükselebilir. Kripto para analistlerine göre XRP, elbette bu seviyelere yıl sonuna kadar ulaşamayacak ancak; uzun vadeli bu hedefin temelleri atılacak.

Uzun vadeli Ripple tahminleri ile ilgili analizlere aşağıdaki 5 yıllık grafiği inceleyerek devam edelim:

ripple fiyat tahminleri En güncel Ripple fiyat tahminleri 2021-2025

Bazı analistler, XRP’nin, trend dönüş formasyonu olarak bilinen dev bir çanak formasyonu oluşturduğunu iddia ediyor.

 • Trend dönüş formasyonları yükseliş veya düşüş trendlerinin, tam tersi hareketlerle karşılaşacağını gösteren trendlerdir.
 • Çanak (Dip) oluşumunda fiyat, belirli bir düşüş sürecini tamamladıktan sonra dip oluşumu sırasında uzun bir süre dar alanda hareket eder.
 • Bununla birlikte varlığın, işlem hacmi de düşer ve çanağın dip noktasında en düşük seviyeye ulaşır. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki; bu yatay seyir aylar sürebilir.
 • İşlem hacmi de dibi gördükten sonra, arz-talep arasındaki denge, talep lehine artmaya başlar ve fiyatlar istikrarlı bir yükseliş başlatır.
 • Nitekim, bu tür trend dönüş formasyonlarında, alış veya satış sinyalini alabilmek için formasyonun tamamlanmasını beklemek gerekiyor.
 • Bu formasyonun oluşumunda belirli bir düşüş sürecini tamamlayan fiyat genellikle, dip oluşumu sırasında uzun bir süre dar alanda hareket eder.

Dolayısıyla analistlerin Ripple tahmin ve analizlerine göre: “XRP fiyatı, 2020’de dev bir çanak (dip) formasyonunda hareket edecek. Bu da 2021 ve sonrasında yaşanacak yükseliş trendine zemin hazırlayacak.”

Teknik olarak, Çanak (Dip) Formasyonu olarak adlandırılan bu formasyonla birlikte, bazı kripto para traderleri, XRP’nin istikrarlı bir yükseliş başlatacağını söyledi.

Analistlerin Ripple fiyat tahmini ve analizleri doğrultusunda, ilk olarak XRP’nin bu büyük çanak formasyonunu tamamlaması ve 2020’nin ilk yarısında dip oluşturması gerekiyordu. Ve bu hedef de mart ayında geldi.

Dahası, gümüş’ün 5 yıllık fiyat grafiğiyle çok fazla benzer noktaları olduğunu ve mevcut görünümün, gümüşün dip yapmadan önce konsolide olduğu zaman dilimiyle neredeyse aynı olduğunu ifade ettiler.

ripple-tahmin-ripple-tahminleri-ripple-yıl-sonu-tahmini-ripple-tahmin-xrp-fiyat-tahmini-ripple-ne-olur

Bazı analistler, bu oluşum doğrultusunda XRP için uzun vadede, önce 4USD, daha sonrasında ise 20 dolar gibi şaşırtıcı bir tahminde bulundu. Onlara göre XRP, hemen 4 ya da 20 dolar olmayacak belki, ama uzun vadeli bu hedefin temeli, 2020’de atılacak.

Heyecan verici Ripple tahminleri

Ripple dolar paritesinde daha büyük bir ralli başlayabilir!

 • “Bitcoin fiyat hareketleri XRP ile birlikte tüm piyasayı etkilemeye devam ediyor”

Ripple tahmin ve analizlerine göre; fiyat, bu şablona göre hareket etmeye devam ettiği sürece XRP, er ya da geç tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönecek. Tabi bunun için, BTC liderliğinde uzun vadeli kripto boğa piyasasının da devam etmesi gerekiyor.

Ripple fiyat tahminleri

Çünkü tokenin fiyat değişim dinamikleri ile Bitcoin fiyatındaki değişim arasında hala güçlü bir ilişki var. Tüm kripto para piyasası Bitcoin ile birlikte yükseliyor ve yine onunla düşüyor. Tabi XRP de çoğunlukla, piyasadaki genel trende ayak uyduruyor.

Bununla birlikte, XRP uygun ve ucuz bir ödeme aracı görevi görüyor. Ripple ağının hem komisyon ücretleri Bitcoin’den daha düşük, hem de işlem hızı BTC’den daha yüksek.

Ayrıca XRP, BTC’ye kıyasla sınır ötesi düşük maliyetli transferler için de daha uygun. Yani neticede, tokenin küresel olarak kabul edilmesi durumunda XRP, Bitcoin’den daha uygun bir ödeme aracı olacak.

Bu da uzun vadeli fiyat hedeflerini ön plana çıkaracak ve yeni zirveler için zemin hazırlayacak. İşte o zaman, XRP, çok daha büyük kitleler tarafından kabul görecek ve XRP’ye olan büyük talep, fiyatını artıracak.

ripple-tahmin-ripple-fiyat-tahminleri-ripple-yıl-sonu-tahmini-ripple-tahmin-xrp-fiyat-tahmini-ripple-ne-olur-ripple-ne-kadar

Fakat Bitcoin son zamanlarda büyük bir atak yaptı. BTC ile birlikte piyasa da hareketlendi. Peki bundan sonra Ripple ne olur?

Uzmanların Ripple tahmin ve beklentileri nasıl?

İncelediğimiz bir çok önemli kaynağın, Ripple fiyat tahminleri oldukça yüksek. Genel olarak 2020 sonu- 2021 başı Ripple fiyat tahminleri 1 dolar. Kriptonun, 2021 yılının sonunda ise eski rekor (ATH) olan 3.81 doları rahatlıkla aşabileceği ifade ediliyor.

Şimdi 2020 ile 2030 arası on yıllık dönemi kapsayan Ripple fiyat tahminleri ve beklentilerinden bahsedelim. Burada genel olarak XRP ile ilgili gerçekçi tahminleri ele aldık.

Uzmanların Ripple 2021 tahminleri ve 2021-2030 öngörüleri

Ripple XRP fiyatı Aralık 2017’deki boğa koşusundan önce, beklenmedik bir şekilde değer kazanmıştı. Ripple’nin konsensus mekanizmasına duyulan güven yapılan anlaşmalardan da anlaşılabiliyor.

Her geçen gün daha fazla ödeme servis sağlayıcısı Ripple ile işbirliği yapıyor. Ripple protokolü, hesap bakiyelerini ve işlemleri onaylıyor.

Kötü girişimleri anında otomatik olarak engelliyor, böylelikle bütünsel bir entegrasyon sağlıyor. Ayrıca xRapid, xCurrent ve xVia gibi, platformun diğer çözümleri, XRP’nin pozisyonunu daha da güçlendiriyor.

Ana akım medyanın orta ve uzun vadeli XRP fiyat tahminleri kaç dolar?

Ana akım medyadaki piyasa uzmanlarının fiyat tahminleri, 0,46 dolar ile 10 dolar arasında değişiyor.

Kripto para piyasasının ne kadar volatil olduğun hepimiz biliyoruz, bu nedenle doğru tahminde bulunmak oldukça zor bir durum. Biz de piyasanın uzmanlarından derlediğimiz XRP fiyat tahminlerini sizlerle paylaşacağız.

RipplecoinnewsInvesting havenUsLiftedOracle TimesUTodayCoinswitch
8-10 dolar20 dolar1 dolar5 dolar3-5 dolar1.20 dolar

Sektörün bu alandaki ikinci en büyük sitesi, yaşanan bunca zorluğun ardından önümüzdeki yıllarda Ripple’nin rahatladığını göreceğimizi belirtiyor. Ortaklıklarda artış olacağını vurgulayan site, yeni teknolojilerin de eşlik etmesiyle, uzun vadede fiyatın 8 ya da 10 dolara çıkacağını iddia ediyor.

 • Investing Haven:

Investing Haven, bir başka kripto tahmin sitesi. Site yöneticileri 2021 için Ripple adına çok olumlu beklentilere sahip. Ayrıca XRP’nin uzun vadede 20 dolara çıkacağını ifade ediyorlar.

 • Oracle Times:

Oracle Times’da yayınlanan bir makalede XRP’nin %2000 artacağı yönünde tahminlerde bulunuyor. Ancak bunun için oluşması gereken bir şarttan bahsediyorlar. O da sınır ötesi işlemlerde Ripple’nin en iyi seçenek haline gelmesi.

 • CoinSwitch:

CoinSwitch’in Ripple fiyat tahmini sizi heyecanlandırabilir. CoinSwitch’e göre, Ripple’nin RippleNet ağı ve xRapid çok fazla gelişim gösterdi. Sistemin bu yıl daha fazla banka ve ödeme sağlayıcısına ulaşacağı, ayrıca daha geniş bölgelere hitap edeceği beklentisi çok yüksek. Bu olumlu adımlar, toplumsal kabulu olumlu yönde etkileyecek.

 • U.today:

U today, bir kaç kaynaktan alıntı yaparak (Fxstreet ve express.co.uk) Ripple’nin 2021 ve sonrasında en iyi yatırımlarından biri olacağı öngörüsünde bulunuyor. Yıl sonu beklentilerinin 3 ila 5 dolar arasında olduğunu söyleyebiliriz.

WalletInvestor ve TradingBeasts’den 2021-2025 Ripple tahminleri

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

WalletInvestor, XRP’nin 1 yıl boyunca kötü ve yüksek riskli bir yatırım seçeneği olacağını söylüyor. Ancak WI, uzun vadeli bir yatırım olarak, XRP’de yükseliş öngörüyor.

Kripto paranın fiyatının, kademeli olarak artacağını söylüyor:

20212 dolar
20252,32 dolar
2020 -2025 Ripple fiyat tahminleri

Şok haber! Ripple DeFi alanına giriyor!

Uzmanların Ripple yıl sonu tahmini, genel olarak 2 ile 2.50 dolar arasında. Temmuz 2017’de 0.13 dolar olan XRP fiyatı, sadece 173 günde 3 dolara ulaşmıştı. Bu doğrultuda bazıları, 2022 Mayıs ayına kadar 9 dolara ulaşmasını bekliyor.

2021 Ripple fiyat tahmini nedir?

2021 sonunda dijital varlık, 2 dolar olabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

2022 Ripple fiyat tahmini nedir?

Ripple (XRP) fiyatı, 2022’de 4,52 dolar olabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

2023 Ripple fiyat tahmini nedir?

2023 yılında varlığın fiyatı, 17 dolara kadar yükselebilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple neden yükselecek?

Uzmanlar Ripple’nin sayısız ortaklık gerçekleştireceğini düşünüyor. Ve XRP’nin kullanım alanlarının ve benimsenme oranın da üssel rakamlarla büyüyeceğini öngörüyor. Bu tür gelişmeler, XRP tokenin fiyatını oldukça fazla etkileme potansiyeline sahip. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple en çok RippleNet teknolojisi ile tanınıyor. Bu teknoloji bankadan bankaya ödeme sistemi olarak görülebilir. Bu sistemde sınır ötesi işlemler, saniyeler içinde gerçekleşiyor.

Geçtiğimiz yıla oranla, çok gelişme gösteren bir sistem. Ripple 2021 yılında daha çok ülkeye ulaşmayı ve piyasa hakimiyetini daha da artırmayı amaçlıyor.

Ripple’nin 2021 yılı hedefleri oldukça yoğun. Öncelikle, kurumsal paranın XRP’ye akmasını hedefliyorlar. Benzersiz networkü sayesinde, istikrarlı bir büyüme gösteriyor. Hiç şüphesiz Ripple bu özellikleri ile diğer kripto paraların önünde yer alıyor.

En gerçekçi XRP tahminleri

20212 dolar
20234,52 dolar
203017 dolar

Ripple 2021 sonunda 2 dolara çıkabilir. Bitcoin ve Ethereum gibi bağımsız işlem platformları ve yatırım rotaları ortaya koyabilir. Yıl sonu 2 -2,5 dolardan kapatabilir. Litecoin ve Dash ile sıkı bir rekabet yaşayabilir.

Ripple ayrıca Codius platformu ile kendini gösterdi. Bu platform geliştiricilerin akıllı sözleşme ve merkeziyetsiz uygulamaları geliştirmeye yardımcı oluyor. Bir de işlem sürelerini 1 saniyeye düşürmeyi amaçlayan bir platform olan Cobalt var.

 • Ripple 2021

Sıradaki Ripple tahmini Moody’e ait. Moody’s tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2021 yılında blockchain standartları daha da artacak.

XRP dünyanın 3. en büyük kripto parası ve 2021 yılı için çok büyük hedefleri var. XRP fiyat trendine gelince, uzmanlar Ripple’nin sayısız ortaklık gerçekleştireceğini ve 2021 yılı gelmeden 2 doları göreceğini söylüyorlar.

 • XRP 2023

Ripple fiyat tahminleri ve algoritmik analizlere göre, 2023 yılında XRP fiyatı 4,52 dolara çıkacak.

Ripple şu anda Avrupa ve Latin Amerika bankaları ile anlaşmalar yapıyor. Bu da XRP ve Ripple ödeme teknolojisinin teşvik edilmesi ve kullanılması demek. Bu tür gelişmeler XRP tokenin fiyatını oldukça fazla etkileme potansiyeline sahip.

 • XRP  2030

XRP, 2030 yılında büyümeye ve daha çok dikkat çekmeye devam edecek. 2030 yılı XRP fiyat tahmini 17 dolar.

Kullanım alanları ve benimsenme oranı da üssel rakamlarla büyüyecek. Belki tahmin edemeyeceğimiz kadar. Hatta piyasa sıralamasında yukarılara bile çıkabilir.

Şu anda XRP lehine olumlu gelişmeler oldukça fazla. İşlem hacmi, bir süredir çok güçlü görünüyor. XRP, yatırımcılar ve spekülatörler arasında hala çok yüksek talep görüyor.

Orta vadede Ripple fiyatı ne olur? Ripple artar mı?

Kripto para analistlerine göre, XRP fiyatı 3 dolara kadar çıkacak.

Analistlerin Ripple tahminleri ve teknik öngörüleri XRP için müthiş bir boğa koşusuna işaret ediyor. Ama altcoinlerin hareketinin, büyük orandan Bitcoin’e bağlı olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Nitekim piyasanın lideri olan Bitcoin, genel olarak fiyat hareketlerindeki trendin yönünü belirleyen en büyük faktör.

Ripple fiyat tahminleri ve haberleri hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.