fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Nasdaq’dan akıllara durgunluk veren Bitcoin fiyat tahmini!

Nasdaq’dan akıllara durgunluk veren Bitcoin fiyat tahmini!

Nasdaq’dan akıllara durgunluk veren Bitcoin fiyat tahmini!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin yaşanan dışsal gelişmelerin ardından $41K-$43K bandına sıkıştı. Bu sıkışmışlığa rağmen Nasdaq, Bitcoin konusunda oldukça bullish bir tahminde bulundu.


Nasdaq’dan akıllara durgunluk veren Bitcoin fiyat tahmini!

Bitcoin, 20 Temmuz-7 Eylül arasında iyi bir trend yakaladı ve 52 bin dolara kadar yükseldi. Ancak bu tarihten sonra yaşanan dışsal gelişmeler yaşanan trendin etkisini zayıflattı ve Bitcoin 45 bin doların altına geriledi. Son dönemde Bitcoin birkaç kez 45 bin dolarlık direnci kırmaya çalışsa da Bitcoin boğaları ciddi bir alım baskısı yakalayamıyor.

bitcoin fiyat tahmini Nasdaq’dan akıllara durgunluk veren Bitcoin fiyat tahmini!

Bitcoin fiyatlarını olumsuz etkileyen dışsal gelişmeleri kısaca şu şekilde özetleyebiliriz:

  • ABD merkezli regülasyonlarda yaşanan belirsizlikler,
  • Çin’in Bitcoin yasakları ve
  • Evergrande şirkerinin iflas riski

Bu olumsuzluklara rağmen Bitcoin fiyatlarını olumlu etkileyen olumlu gelişmeler de yaşanıyor. ABD merkezli Robinhood’ın Bitcoin açılımı genişletmesi ve Twitter’ın Bitcoin bahşiş işlemlerini başlatması Bitcoin fiyatlarını uzun vadede olumlu etkilemesi bekleniyor. Nasdaq’da bugün yayınlanan makale Twitter’ın Bitcoin açılımı üzerine odaklanıyor. Makale Twitter açılımı sayesinde Bitcoin’in 300,000 dolara ulaşabileceğini iddia ediyor.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik analizi

Dünyanın en büyük emtia borsası Nasdaq’ın Bitcoin fiyat tahmini bazı eleştirmenlere göre oldukça abartılı geliyor. Ancak söz konusu Bitcoin olunca konu biraz değişiyor. Bitcoin 13 Mart 2021’de -DSÖ’nin Korona Salgınının küresel pandemi ilan ettiği tarihte-  4,000 dolar bandında işlem görüyordu. 14 Nisan 2021’de ise Bitcoin 64,800 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. 13 ayda değerini 16 kat arttırdı.

Dünyanın en yaygın sosyal medya aracı Twitter’ın Bitcoin entegrasyonunun ardından mikra Bitcoin transferlerine imkan tanıyacak. Bu sayede Bitcoin talebinin önemli düzeyde arttacağı tahmin ediliyor.

Kaynak

Ünlü analisin 2021 sonu Bitcoin fiyat tahmini

Ünlü analist, lider kripto para Bitcoin için 2021 yılının dördüncü çeyreği ile ilgili fiyat tahminini paylaştı. Buna göre BTC’nin bir sonraki durağı 85,000 dolar. Bunu “çok kötü bir haber dışında” hiçbir şey durduramaz.

Yeni yapılan bir araştırmaya göre, Bitcoin (BTC) fiyatı 2021 yılı dördüncü çeyrekte 85,000 dolara doğru ilerliyor. Hatta 100,000 dolar seviyesini bile geçebilir.

Ticaret platformu Decentrader, Cuma günü paylaştığı en son piyasa güncellemesinde, orta vadeli BTC fiyat tahminini boğaya çevirdi.

İlgili – İsviçre’nin Bitcoin fiyat tahminine uzmanlar değer veriyor!

BTC/USD’nin bir sonraki durağı 85,000 dolar

BTC/USD paritesi bu hafta 50,000 dolar seviyesinin altında tutuldu. Buna rağmen, on-chain veriler, analistleri çok sağlam boğa Bitcoin fiyat tahminleri dile getirmeye itti.

Decentrader analisti Filbfilb de boğa tahmini dile getiren bir isim. Filbfilb, sadece eski tüm zamanların en yüksek değerinin (ATH) geçilmesinden bahsetmiyor. Ona göre yeni bir ATH gelecek. Hatta bu yıl bitmeden 100,000 dolar seviyesi bile kırılabilir.

Analist Filbfilb şu sonuca varıyor:

“Kısa vade için ortaya çıkan boğa sinyaller ile önemli bir ralli başlayabilir. Bu ralli BTC’yi ilk önce 85,000 dolara doğru götürür. Ondan sonra ise 100,000 dolar psikolojik seviyesi kırılır.”

İlgili – Bloomberg analisti de doğruladı: Bitcoin bu yıl 100,000 dolar

“2021 dördüncü çeyreğinde Bitcoin patlaması”

Bir süredir Bitcoin fiyat performansı ağ temelleri ve on-chain verileri yakalama oyununu oynuyor.

Bu sürecin mantıklı bir sonucu olarak, yılın sonunda yukarı yönlü bir sıkışma yaşanabilir. Bu sefer, BTC’nin ABD Doları cinsinden değeri büyük bir sıçramaya ev sahipliği yapabilir.

Filbfilb ise şöyle diyor:

“Eğer fiyat beklediğimiz gibi ralli yapacaksa, bu önümüzdeki haftalarda olacak. Bu zaman rallinin önündeki ilk hedef seviyesi 85,900 dolarda olan 1.618 Fib izleme seviyesi.”

“Biz buranın, döngünün zirvesi olacağını düşünmüyoruz. Ancak potansiyel parabolik ralli fiyatı 100,000 doların üzerine taşımadan önce burası bir miktar direnç engeli çıkarabilir.”

 

 

Kaynak

İngiltere merkezli raporun Bitcoin fiyat tahminleri coşku veriyor!

Finder.com 42 kripto para uzmanına çeşitli sorular yöneltti. Ankete katılan panelistlerin büyük çoğunluğu Bitcoin’in mevcut fiyatlarının olması gereken değerinden daha düşük olduğunu belirtti.

Panelistler ortalama olarak Bitcoin’in 2021 yılı sonunda 66,284 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Cari Bitcoin fiyatları hakkındaki görüşünüz nedir?

Değerinin altında (%61)

Değerinin üstünde (%24)

Olması gereken değerde (%15)

bitcoin fiyat tahmini Nasdaq’dan akıllara durgunluk veren Bitcoin fiyat tahmini!Panelistler içerisinde en iyimser tahminde bulunan kişi; Morpher CEO’su Martin Fröhler. Bitcoin fiyatlarının 2021 sonunda 160.000 dolara kadar çıkacağını tahmin ediyor.

60.000 dolarlık tahmini veren CoinSmart CEO’su Justin Hartzman, bir sonraki yarılanmanın hem fiyatları hem de benimsemeyi daha da zorlaştıracağını kabul ediyor.

Thomson Reuters teknolojisi uzmanı Joseph Raczynski ve Arcane Crypto analisti Vetle Lunde tahminlerini sırasıyla 75.000 ve 120.000 dolar olarak verdi. Bu panelistler tahminlerini Bitcoin’in kurumsallaşmasına yönelik hareketle ilişkilendiriyor.

Ancak herkes bu kadar iyimser değil. En düşüş eğiliminde olan ve 20.000 dolarlık tahmini veren Canberra Üniversitesi profesörü John Hawkins, Bitcoin’i benimseyen ülkelerin aslında fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi olacağını düşünüyor.

KAYNAK

 

2021-2025 Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

 

2021 yıl sonu Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

PlanB ve Anthony Pompliano’ya göre 2021 yılında Bitcoin BTC 100K seviyesine çıkacak.
Citibank’a göre 318K gibi bir fiyata çıkacak.

2022 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Digitalcoin’e göre 60,947.24 dolar
Tim Draper 2022 gelmeden fiyatın 250K olacağını tahmin ediyor.
Pantera Capital CEO’su 2022 yılı için Bitcoin fiyatını 356K olarak öngörüyor.

2023 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

PrimeXBT’ye göre 225K dolar.
Philip Swift göre 92K-137K dolar arasında olacak
Digitalcoin’e göre 113K dolar

2024 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  70-80K arası
LongForecast’a göre 76K-120K arası
Digitalcoin’e göre 147K dolar

2025 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

LongForecast’a göre 100K-200K arası
Walletinvestor’a göre  180K dolar
Digitalcoin’e göre 172K 

Sonuç

Bitcoinin sürekli bir ilerleme gösterdiği bir gerçek ancak Bitcoin fiyat tahminleri uzun vadede ciddi kazançlar vaat etse de, her yatırımcı mutlaka kendi öz araştırmasını yapmakla sorumludur.

Canlı Bitcoin fiyat grafiği

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.