1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü fon yöneticisinden şok Bitcoin tahmini: BTC bu 2 katalizörle %410 yükselecek

Ünlü fon yöneticisinden şok Bitcoin tahmini: BTC bu 2 katalizörle %410 yükselecek

Ünlü fon yöneticisinden şok Bitcoin tahmini: BTC bu 2 katalizörle %410 yükselecek
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kıdemli fon yöneticisi Mark Yusko, Bitcoin fiyatının %410’lık bir yükseliş yapabileceğini söylüyor. Böyle bir yükselişi tetikleyecek 2 katalizöre dikkat çekiyor. İşte, açıklamasının ayrıntıları.

Ünlü fon yöneticisi Mark Yusko’dan şok Bitcoin tahmini: BTC bu 2 katalizörle %410 yükselecek

Morgan Creek Capital kurucusu Mark Yusko, Bitcoin (BTC) fiyatını yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine uçurabilecek 2 önemli katalizörü açıklıyor.

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin için ‘kolay trade’ ve güncel SHIB analizi açıklaması

Kitco News’e verdiği yeni röportajda açıklamalarda bulunan Yusko, Bitcoin’in yaklaşan halving olayından dolayı ralli yaşayacağını söylüyor. Buna ek olarak muhtemelen onaylanacak spot fiyat tabanlı Bitcoin exchange-traded fund’ın (ETF) da bu ralliyi yeni bir boyutlara taşıyacağını da ifade ediyor. Ünlü isim şöyle açıklıyor:

“Bence bu halvingde 100.000 dolar seviyesi çok adil bir değer olur. Gelecek yıl Nisan, Mayıs’a kadar 55.000 doları görebiliriz. Ardından ise yazın ortasında Haziran gibi de 100.000 dolar seviyesi çok adil bir değer olur.

Ancak sadece 100.000 dolara gitmekle kalmayacak. 100.000 dolara ulaşacağız ve ondan sonra spekülasyonlar olacak. Peki, bu spekülasyonların değeri ne kadar?

Bu durum ise spot Bitcoin ETF’nin onaylanmasına ve ne zaman onaylanacağına bağlı. Aynı zamanda benimsenme döngüsünün hangi aşamasında olacağımıza ve 300 milyar dolardan ne kadarının Bitcoin’e gelmesine de bağlı.

Aynı zamanda insanlara daha fazla alım gücü veren kaldıraç oranlarına da bağlı. Ben bu sefer kaldıraçların düşük olacağını düşünüyorum. Bundan dolayı 100.000 doları kırdıktan sonra 150.000 doları görebiliriz. Yani 100.000 dolar ile 150.000 dolar arasında.”

Bitcoin şu an 29.373 dolardan işlem görüyor. Yusko’nun bahsettiği hedeflere doğru yükseliş mevcut fiyattan yüzde 410 değer kazanması anlamına geliyor.

Yusko, ETF’yi kullanan ABD’li finansal kuruluşların elinde 30 trilyon dolar olduğunu söylüyor. Bunun yüzde 1’inin bile BTC’ye gelmesi çok büyük bir olay olacak.

İlgili – Ünlü analist PlanB: 2 yıl sürecek Bitcoin rallisi yaklaşıyor

İşte, Yusko’nun ilgili açıklamaları:

Kaynak

Etiketler: