Loading...
btc
BTC
0.17%
Bitcoin
66.889,24 USDT
eth
ETH
0.34%
Ethereum
3.481,11 USDT
bch
BCH
-0.92%
Bitcoin Cash
427,70 USDT
xrp
XRP
-0.22%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
0.01%
Litecoin
79,15 USDT
bnb
BNB
0.7%
Binance Coin
603,97 USDT
sol
SOL
-1.69%
Solana
144,79 USDT
avax
AVAX
0.03%
Avalanche
31,00 USDT
ada
ADA
-1.04%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.51%
Poladot
6,26 USDT
doge
DOGE
-0.52%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
0.11%
Shiba Inu
0,00 USDT

EOS coin nedir? EOS/USD yorum ve geleceği

EOS coin nedir? Nasıl alınır? Gelecek vadediyor mu?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

EOS coin nedir? EOS coin yorumları nasıl? EOS coin geleceği ve fiyat tahminleri umut vadediyor mu? EOS coin ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.

EOS coin yorum

 

EOS/USD – 1 EOS coin kaç dolar?

EOS coin yorumlarına ve geleceği ile ilgili fiyat tahminlerine geçmeden önce EOS coin nedir, cevaplayalım.

EOS coin nedir?

EOS coin, piyasaya sürüldükten kısa süre sonra dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve bu ilgiyle birlikte en iyi performans gösteren kripto paralardan biri oldu.

EOS coin nedir? Nasıl alınır? Gelecek vadediyor mu?

EOS nedir ve neyi hedefliyor?

“EOS, üzerinde merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) oluşturulduğu akıllı sözleşmeler platformu olarak bilinen bir ekosistemdir.

EOS coin nedir? Ne işe yarar?

Eos coin, madenciliği yapılan ve Proof of Work (POW) konsensüsü ile çalışan diğer kripto paralardan farklı olarak, platformun Delegated Proof of Stake (DPoS) algoritmasını kullanan yerel kripto parasıdır.

Eos coin ne demek? En çok göze çarpan özelliği nedir?

Saniyede yaklaşık 100.000 işlem gerçekleştirebilme kapasitesine sahip olan kripto, bu algoritma sayesinde hızlı ve çok düşük maliyetli işlemler gerçekleştirebiliyor.

EOS coin nedir? Nasıl alınır? Gelecek vadediyor mu?

EOS; dApps (merkezsiz uygulamalar) geliştirme ekosistemindeki gelişmelerin ardından çok sayıda geliştirici ve yatırımcının ilgisini çekmeye başaran bir platformdur. Diğer blockchain alternatifleri arasında işlem hızı ve ölçeklenebilirlik özelliği ile ön plana çıkan EOS’un borsada işlem gören parası ise EOS coindir.

En güzel EOS coin nedir videosu – Kurucusu Dan Larimer EOS’u anlatıyor

EOS coinin, aynı ismi taşıyan blockchain projesinin yerel tokeni olduğunu söylemiştik. Şimdi bir proje ve platform olarak EOS nedir, daha kapsamlı bir şekilde açıklayalım.

EOS coin nasıl ortaya çıktı?

EOS coin, Bitshares ve Steem’in de yaratıcısı olan Daniel Larimer tarafından 2017 yılında geliştirilen bir kripto paradır. Platform, ICO’sunu 26 Haziran 2017’de düzenledi ve şu ana kadarki en büyük token satışını gerçekleştirdi.

Güncel EOS Rehberi: EOS coin nedir? EOS nereden ve nasıl alınır? Geleceği var mıdır?

Token lansmanı, 26 Haziran 2017’den 1 Haziran 2018’e kadar devam ederken; ekip, yaklaşık olarak bir yıl süren bu token satışında 4 milyar dolar toplamayı başardı. Ve EOS’un token satışı, tüm zamanların en popüler ve en kazançlı token satışlarından birisi oldu.

EOS’un token satışında dikkat çeken, benzersiz birkaç özellik vardı:

Satış sona ermeden önce katılımcıların, tokenlerini geri çekmelerine izin verildi.
Diğerlerinden farklı olarak, EOS’la, token satışı sırasında borsalarda işlem yapmak mümkündür.

Geliştirici ekip ve Delegated Proof of Stake (DPoS) algoritması hakkında bilinmesi gerekenler:

Ethereum da olduğu gibi EOS’un projesi de üstün nitelikli bir blockchain mimarisine sahip. Block.one adı verilen bu platform üzerinde geliştirici ekip, bağımsız organizasyonların merkeziyetsiz özellikteki çalışmalarına yardımcı olmak için, Proof of Stake Protokolünü geliştirdi.

Proof of Stake (DPoS) nedir?

Kripto para madencilerinin, kripto paralar üzerinden gerçekleştirilen işlemleri blokchain ağına kaydederken kullandığı bir algoritmadır.

EOS coin nedir? Nasıl alınır? Gelecek vadediyor mu?

EOS’un ekosistemi, merkezsiz uygulamaların kolay ve hızlı bir şekilde kullanılabildiği ve saniyeler içinde milyonlarca işlemin ölçeklendirebildiği bir blockchain mimarisine sahip olan bir ekosistemdir.

EOS mining yapılabirlir mi? 

Merkezsiz uygulamaların (dapps) geliştirilmesine odaklanan ekosistem, işlev bakımından Ethereum’a benzer bir blockchain platformudur. Ancak Ethereum gibi madenciliği yapılamıyor.

Ancak işletim sistemlerine benzer şekilde, bir dizi hizmet ve işlev sunarak dApp geliştirmeyi kolaylaştıran kripto, Ethereum killer olarak görülüyor.

EOS coin nedir? Nasıl alınır? Gelecek vadediyor mu?
 • Ethereum (ETH)’daki gibi, EOS’un blockchaini üzerinde de akıllı sözleşme kodlaması ve merkeziyetsiz uygulamalar geliştirilebiliyor.

Ancak şunu da belirtmeliyiz ki;

 • EOS, Ethereum’un kriptosu ETH gibi, madenciliği yapılabilen bir token değil. Genellikle borsa platformlarında kullanılan utility tokenler (hizmet tokenleri) gibi işlev görüyor.
 • Blockchain alanındaki en büyük akıllı sözleşme platformları arasında yer alan ağ ekosistemi, Proof of Work gibi popüler protokollerin aksine, blockchain platformu içinde konsesüs için Delegated Proof of Stake (DPoS) algoritmasını kullanıyor.

Delegated Proof of Stake (DPoS) sisteminde temel olarak;

EOS coin nedir? Nasıl alınır? Gelecek vadediyor mu?
 • Blok Üreticileri (BP), madencilerin görevini üstlenir. BP’ler, tokenlerini stake eden ağın diğer katılımcıları tarafından bu konuma getirilir.
 • Kripto paralar üzerinden gerçekleştirilen işlemlerin kaydı ve onayı için Blok Üreticileri, EOS topluluğunun büyümesine ve ağın altyapısına katkıda bulunmak için portföylerini sırayla stake edebilir.

İlgili – Bitcoin (BTC/USD) Yorum: Fiyat, Grafik ve Geleceği

EOS/USD fiyat grafiği yorumu

EOS coini daha iyi anlamak için bir de grafiği ve fiyat verilerine bakalım. EOS coin şimdiye kadarki en yüksek seviyesini 2018 yılında yaşanan ralli sırasında kaydetmişti. Ancak o tarihten bu yana, coinin değeri yüzde 96’nın üzerinde değer kaybetti. Tüm zamanların en düşük seviyesini ise 2017 yılında gördü. İşte, EOS coinin zirve ve dip seviyeleri:

 • EOS coin fiyatı tüm zamanların zirvesi: 22.89 dolar (29 Nisan 2018)
 • EOS coin fiyatı tüm zamanların dip seviyesi: 0.4802 dolar (23 Ekim 2017)

 

eos EOS coin nedir? EOS/USD yorum ve geleceği

EOS grafiğine Elliot Dalga analizi ile bakalım. Buna göre fiyat kısa süre önce ABC düzeltmesini bitirmiş ve yeniden yükselmek için iyi bir pozisyona sahip görünüyor. Bu da aslında 3. dalganın rallisi olacak.  Muhtemel hedefler grafikte işaretlendi.

İlgili – DXY ABD dolar endeksi yorum ve grafik: DXY nedir ve ne yapacak?

 EOS coin geleceği ve fiyat tahmini 2024, 2025 – 2035

Koinmedya olarak, Eos coinin geleceği parlak kripto paralar arasında görmüyoruz. Proje aynı LTC gibi kaderine terkedilmiş görüntüsü var. Fiyat tahmini tablosuna bakınca, siz de bunu göreceksiniz zaten.

Analizleri EOS coin fiyatının 2025 yılında 2 dolara ulaşabileceğini gösteriyor. 2030 yılı için fiyat tahminleri ise 3 dolara ulaşan bir yükselişe işaret ediyor.

Yıl Yıl ortası Yıl sonu Tahmin,%
2024 $1.23 $1.65 +93%
2025 $1.79 $1.89 +122%
2026 $2.02 $1.81 +112%
2027 $2.04 $2.17 +154%
2028 $2.26 $2.46 +188%
2029 $2.66 $2.46 +188%
2030 $2.62 $2.79 +227%
2031 $2.62 $2.77 +225%
2032 $2.92 $3.07 +260%
2033 $3.22 $3.36 +294%
2034 $3.22 $3.35 +293%
2035 $3.48 $3.61 +323%

Eos EOS coin geleceği ve fiyat tahmini 2024

Analizler, Eos EOS coinin fiyatının 2024 yılında 0.01745 dolar ile 5.184 dolar arasında olabileceğini gösteriyor. Bu, fiyatta ortalama %1000’lik bir artış anlamına geliyor.

Eos EOS coin geleceği ve fiyat tahmini 2025

2025 yılında, Eos’un kripto para alanındaki büyümesinin devam etmesi bekleniyor. Böylece coinin fiyatı da artabilir. Eos EOS coinin 2025 yılında 0.88 dolar ile 31.209 dolar arasında olması bekleniyor.

Eos EOS coin geleceği ve fiyat tahmini 2030

Eos EOS coinin 2030 yılında 3.53 dolar ile 170 dolar bölgesine ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu da önümüzdeki yıllarda fiyatın ortalama %10000’lik bir artış yapacağı anlamına geliyor.

Bu tahminler, Eos’un kripto para alanındaki büyüme potansiyeline dayanıyor. Ancak, bu tahminlerin kesin olmadığını ve kripto para piyasasının volatilitesi nedeniyle değişebileceğini belirtmek önemlidir. Yatırım kararları vermeden önce kendi araştırmanızı yapmak ve farklı kaynaklardan bilgi almak önemlidir.

EOS coin ve merkezsiz uygulamalar

 • EOS’da yatırımcıları cezbeden bir diğer özellik ise token göndermek, dApps veya akıllı sözleşmeler aramak için herhangi bir ücret alınmıyor olması.
 • EOS coinin nihai hedefi, en gelişmiş blockchain platformu olmak. Ve bu hedefine büyük ölçüde ulaşmayı başaran platform, Akıllı Sözleşme ve Dapps Uygulamaları alanında Ethereum’un en büyük rakibi olarak görülüyor.

eos EOS coin nedir? EOS/USD yorum ve geleceği

Eos, bir dApps platformu olarak Ethereum platformunu geçebilir mi?

EOS’un, Ethereum’u geçme potansiyeli yüksek olsa da bu ancak güçlü merkeziyetsiz blockchain platformlarının, EOS coin platformunun üzerine kurulması ile mümkün olabilir.

Bu nedenle EOS’un yerel tokeni de kripto para sektöründe dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ancak kripto para sektöründe en fazla kullanılan dApps platformu hala Ethereum.

Ethereum, geliştirici faaliyetleri sayesinde merkezsiz uygulama alanına liderlik ediyor. “Ethereum killer” olarak anılan Tron ve EOS’un dahil olduğu ağlar, önemli ölçüde büyüme kaydetmiş olsa da merkezsiz uygulamalar (dApps) bakımından 1 numaralı ağ, hala Ethereum’dur.

Esasen bu yönde ilk adımlar, Bitfinex tarafından atıldı diyebiliriz. 2018 başında EOS Block.one üzerinde bir merkeziyetsiz borsa kuracağını açıklamıştı.

eos-nedir-eos-coin-eos-coin-al-eos-gelecegi-eos-coin-satin-al-koinmedya-com

Bitfinex hız, şeffaflık ve kontrol temeli üzerine inşa edilmiş yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir ticaret deneyimi sunan bu yeni merkeziyetsiz borsayı EOSfinex olarak adlandırdı.

Bu girişim, EOS’la dAppp uygulamasının ölçeklenebilirliğini artırmanın yanı sıra, aynı zamanda mevcut merkeziyetsiz borsaların yüksek işlem ücretlerini de düşürmeyi hedefliyor.

 

Güncel EOS coin fiyat ve piyasa verileri

Tüm zamanların en yüksek seviyesini 29 Nisan 2018 yılında 22,89 dolar ile kaydeden EOS, 2019’da en yüksek seviye olarak haziran ayında 8,59 doları gördü. Bu tarihten sonra değer kaybetti ve 2019 yılının başındaki seviyelerine geri döndü.
Kripto para, 29 Nisan 2018’de, 22,89 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi (ATH)’ne ulaştı. Şu anda ATH seviyesinin oldukça gerisinde olsa da EOS Coin, geleceği parlak kripto paralardan biri olarak kabul ediliyor.

Şu anda EOS kaç dolar?

Eos coin ile ilgili anlık fiyat grafiklerine, EOSUSD canlı fiyat sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

EOS coin al sat nasıl yapılır?

EOS coin, Coinbase, Binance veya Kraken gibi bir kripto para borsası aracılığıyla satın alınabilir ve satılabilir.

Ayrıca EOS coin fiyatı üzerinde bahis yapmak için eToro gibi platformları da kullanabilirsiniz, ancak tokenlerinizi geri çekemezsiniz. Bu da EOS’un platformundaki uygulamaları çalıştırmak için bu tokenlerinizi kullanamayacağınız anlamına geliyor.

Eos coin nedir? EOS nedir?

Sabit bir arza sahip olan EOS’a talep yüksek; ayrıca tokenlerin somut bir değeri var. Çünkü sadece para gönderme veya değer depolama amacına hizmet eden diğer kripto para birimlerinin aksine, EOS’un tokeni, aynı zamanda ağ kaynaklarına erişim için de kullanılıyor.Bununla birlikte tokenlerinizi, EOS.IO’yu geliştirmek için kullanmayı planlıyorsanız, güvenilir bir borsadan çekebileceğiniz tokenler satın almanız gerekecek.

EOS coin nedir? Nasıl alınır? Gelecek vadediyor mu?

Kripto parayı, fiat para ile bir borsa hesabına para yatırarak, satın almak daha kolay. Başka bir kripto para biriminden dönüştürmek, ekstra adımlar gerektirebilir.Tabi bu adımlar, sahip olduğunuz veya EOS coin satın almak için kullanmak istediğiniz borsa tarafından desteklenen kripto para birimlerine göre farklılık gösterebilir.

EOS Satın Alma Rehberi:

EOS nasıl alınır, nasıl satılır?

En güncel EOS tahminleri: Dev teknoloi şirketi ile anlaşma

1 adım: Önce bir EOS coin cüzdanı alın.

eos EOS coin nedir? EOS/USD yorum ve geleceği

2. adım: EOS coin almak için bir borsaya kaydolun.

3. adım: Hesabınıza para yatırın

4. adım: Borsa hesabınızdan EOS coin satın alın

1. adım: Önce bir EOS coin cüzdanı alın.Tokenlerinizi saklamak için güvenli bir yere ihtiyacınız olacak. EOS’u destekleyen pek çok cüzdan veya kripto uygulaması, EOS Coin’e ait hesaplar oluşturmanıza veya ağ kaynaklarına token aktarmanıza olanak sağlayan ek işlevler sunar.Ayrıca kripto para birimi için;

 • Lynx
 • Scatter
 • Anchor
 • Exodus gibi çok sayıda popüler seçenek mevcut. Tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi, bir EOS cüzdanı seçerken ve güvenlik önlemleri alırken dikkatli olun.

Şifreniz çalındığında ve cüzdanınız açılmaya çalışıldığında, sizi mobil veya e-posta yoluyla uyaran 2 faktörlü kimlik doğrulama içeren cüzdan çözümlerine başvurmak daha akıllıca olabilir. Ayrıca Ledger gibi donanım cüzdanları da mevcut. colombia.co

2. adım: EOS coin almak için bir borsaya kaydolun.BtcTurk, Coinbase veya Binance gibi EOS’u destekleyen bir kripto para borsası seçin. Coinbase, Huobi veya Kraken üzerinden, doğrudan EOS coin satın alabilirsiniz.
Ancak Binance’den alırken, öncelikle Bitcoin veya Ethereum satın almanız ve ardından EOS’la değiştirmeniz gerekecek.3. adım: Hesabınıza para yatırınHer borsanın, hesaba para yatırma seçenekleri farklı olabilir. Örneğin Kraken, Fedwire transferleri aracılığıyla yapılan hesap finansmanını desteklerken; Coinbase banka kartlarını, ACH transferlerini ve banka havalelerini destekler.
Burada hesabınıza para yatırmadan önce, (eğer varsa) transfer ücretlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca Coinbase’den banka kartı alımları anında yapılırken, diğer finansman yöntemlerinde birkaç gün beklemek gerekebilir.4. adım: Borsa hesabınızdan EOS coin satın alınDoğrudan EOS coin satın alabilir, satabilir veya borsa cüzdanınızda muhafaza edebilirsiniz. Bununla birlikte, coinlerinizi başka bir cüzdana da taşıyabilirsiniz.

EOS coin neden popüler?

Kripto paranın popüler olmasının ve yatırımcılar tarafında tercih edilmesinin birçok nedeni var:

 • EOS MinerGate, Lumi, Tapatalk ve Wanchain gibi çok önemli ortaklıklara ve gelişmelere imza attı.
 • Ayrıca Bitfinex tarafından açılan, EOS’un ölçeklenebilirliğini kullanan ve EOSfinex olarak adlandırılan, bu token tabanlı bir kripto para borsası faaliyet göstermeye başladı.
 • EOS’un tokeni, ayrıca Çin hükümeti tarafından da tercih ediliyor. Çin EOS’u kamu sektöründe blockchain tabanlı projeler geliştirmek için kullanıyor.
EOS coin nedir? Nasıl alınır? Gelecek vadediyor mu?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.