1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü analist PlanB: 2 yıl sürecek Bitcoin rallisi yaklaşıyor

Ünlü analist PlanB: 2 yıl sürecek Bitcoin rallisi yaklaşıyor

Ünlü analist PlanB: 2 yıl sürecek Bitcoin rallisi yaklaşıyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto para analisti PlanB, 2 yıl sürecek Bitcoin rallisi döneminin yaklaştığını söylüyor. Kritik bir indikatörün boğaya dönüştüğüne dikkat çeken analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım. 

Ünlü analist PlanB: 2 yıl sürecek Bitcoin rallisi yaklaşıyor

Geniş bir takipçisi kitlesi olan ünlü analist PlanB, Bitcoin’in (BTC) kilit bir direnci geçtiğini söylüyor. Geçmiş yıllarda bu direncin kırılması birkaç yıl sürecek ralli dönemlerini başlatmıştı.

PlanB takma adını kullanan analist, Twitter’de 1,8 milyon takipçisine yaptığı açıklamada, BTC’nin beş aylık gerçekleşen fiyatının, iki yıllık gerçekleşen fiyatını geçtiğini söylüyor. Bu formasyon, daha önce 3 defa boğa piyasalarının başlamasına yol açmıştı. Şöyle açıklıyor:

“Beş aylık gerçekleşen fiyat (diğer adıyla Kısa Vadeli Holder fiyatı, açık mavi) şimdi iki yıllık gerçekleşen fiyatın (koyu mavi) üzerinde. Eğer tarihi verilere bakarsak, önümüzdeki 2+ yıl boyunca yukarıda kalmasını bekleyebiliriz. Önümüzde bizi ilginç zamanlar bekliyor.”

İlgili – Bitcoin’i Ağustos ayında ne bekliyor? Ünlü analist kritik bir sinyale dikkat çekti

Ünlü analist PlanB: 2 yıl sürecek Bitcoin rallisi yaklaşıyor

Kaynak: PlanB/Twitter X

Gerçekleşmiş fiyat metriği, tüm tokenlerin değerini satın alındıkları fiyatla hesaplar ve dolaşımdaki token sayısına böler.

İlgili – Bitcoin’in yükseleceğinden ‘çok çok eminim’ diyen ünlü analist bir seviyeye dikkat çekti

PlanB’ye göre, boğa piyasaları sırasında, lider kripto para BTC’nin fiyatı genellikle gerçekleşmiş fiyatlarının üzerinde kalmaya eğilimlidir. Böylece bahsettiği boğa piyasasının başlaması durumunda, Bitcoin’in 30.000 doların altındaki fiyatlara dönmeyeceğini öngörüyor. Analist şu yorumu da paylaşıyor:

“Şu an 30.000 doların altında Bitcoin satın almamak şuna benziyor:

2019/2020’de 10.000 doların altında Bitcoin almamaya.

2015/2016’da 500 doların altında Bitcoin almamaya.

2011/2012’da 10 doların altında Bitcoin almamaya.

Hayatta her şey bir tercih meselesi.”

PlanB, aynı zamanda Bitcoin’in Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) yakından bakıyor. Bu, varlığın aşırı alım mı, yoksa aşırı satım mı olduğunu belirlemeye yönelik yaygın olarak kullanılan bir momentum göstergesi.

PlanB, bu göstergenin 2015’e benzer büyük bir ralliye zemin hazırladığını belirtiyor.

Kaynak

Etiketler: