1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Solana fiyatında sürpriz yükselişe destek olan önemli NFT gelişmesi

Solana fiyatında sürpriz yükselişe destek olan önemli NFT gelişmesi

Solana fiyatında sürpriz yükselişe destek olan önemli NFT gelişmesi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana fiyatı son 24 saatte çok ihtiyaç duyduğu desteği buldu ve yüzde 7’lik bir ralli yaptı. Bu yükselişin arkasında ise NFT konusunda OpenSea ile yaşanan pozitif gelişme var.


Solana fiyatında yükselişe destek veren önemli NFT gelişmesi

Solana (SOL) fiyatı son 24 saatte yüzde 7’yi aşan bir ralli yaptı. Böylece iki gün önce yaşanan yüzde 11’lük çöküşün yaralarının bir kısmını sarmış oldu. Böylece bu hafta başında 3 gün art arda yaşadığı kırmızı mumlu düşüşlerden sonra şimdi ikinci gündür yeşil mumlarla yükselme çabasında.

Solana’daki bu yükseliş ise OpenSea’de SOL’un NFT’lerinin lansmanı ile ilgili.

İlgili – Güncel Solana fiyat tahmini ve SOL coin geleceği 2022 – 2025

OpenSea’de Solana NFT’lerinin başlamasının fiyata sağladığı destek

En büyük NFT pazar yerlerinden biri olan OpenSea, dün yaptığı duyuruda, Solana tabanlı NFT’lerin kendi platformu üzerinde işlemlere başladığını açıklamıştı. Solana tabanlı NFT’lerin bu pazara dahil edilmesi SOL fiyatı üzerinde pozitif etki yaptı.

Solana fiyat hareketleri ve teknik analizi

Aşağıdaki SOL/USD günlük grafiğine baktığımızda şunu görüyoruz. 78 dolar civarında taban desteği oluşturan Solana fiyatı 14 Mart tarihinde buradan yeni bir ralli başlattı. Yaklaşık yarım aylık ralli sonucu SOL fiyatı 2 Nisan’da 143 dolarda yerel zirve kaydetti. Bu rallinin genel piyasadaki pozitif hava ve Bitcoin ile Ethereum gibi sektör liderlerinin rallisine paralel yaşandığını hatırlatalım.

Solana fiyatında sürpriz yükselişe destek olan önemli NFT gelişmesi

SOL/USD günlük grafi Kaynak: TradingView

Bahsettiğimiz yerel zirveden sonra piyasa genelinde yaşanan durgunluğa uygın olarak Solana fiyatı da düzeltme başlattı. Yerel dip dün 110 dolarda görüldü. Günlük grafikte SOL fiyatına hareketli ortalama 100 SMA da destek sağladı. Ancak ralli OpenSea’den gelen duyuru üzerine başladı.

Kripto para piyasasında TOP 10 coinler genel olarak kırmızı bölgede. Buna rağmen OpenSea duyurutusunun pozitif etkisi ile SOL fiyatı son 24 saatte yüzde 7’den fazla ralli yaptı. Bu yazı hazırlanırken 121 dolar civarında işlem görüyor.

İlgili – Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) karşılaştırması: Hangisi daha iyi bir yatırım?

Solana (SOL) nedir?

Solana Mayıs 2020’de kuruldu ve sık sık “Ethereum katili” olarak adlandırılıyor. Proof-of-stake blockchaine sahip Solana ağının en yüksek işleme kapasitesinin saniyede 50.000 işlem (TPS) olduğu iddia ediyor.

Bu, Ethereum’un 10 ile 15 TPS olan ortalamasının çok üstünde. Bitcoin’in saniyedeki ortalama işlem kapasitesi 5 ile 7 arasında. Bu da Solana’yı merkezsiz uygulamalar (dApps) üzerinde çalışan geliştiriciler için tercih edilen bir platform haline getiriyor.

Daha ayrıntılı: Solana nedir ve SOL coinin geleceği nasıl?

Canlı grafik: Solana (SOL) – USD – Türk lirası (TRY)

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.