1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Bir haftada %30 yükselen Solana fiyatı 21 dolar engelini aşabilir mi?

Bir haftada %30 yükselen Solana fiyatı 21 dolar engelini aşabilir mi?

Bir haftada %30 yükselen Solana fiyatı 21 dolar engelini aşabilir mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana fiyatı son 7 günde dikkat çeken bir ralli kaydetti. Ancak şimdi boğalar aşağı seviyelerde destek arayışında bulunabilir. SOL/USD paritesindeki son gelişmeler ile önemli Solana fiyatı destek ve direnç seviyelerine bakalım.


Solana teknik analizi: SOL coin fiyatı ne kadar olur?

Solana fiyatı son günlerde on chain durumundaki gelişmelerden dolayı bir yükseliş kaydetti. Piyasanın yaşadığı boğa durumu da buna katkı yaptı. Peki, şimdi önünü kesen seviyeleri yeniden aşabilir mi? Yoksa artık SOL coin için düzeltme başladı mı?

Solana’daki bu yükseliş piyasaya sürülen yeni meme coinle de yakından ilgili. BONK ismi verilen bu kripto para, Solana eko sisteminin ilk köpek temalı coini olarak tanımlanıyor. Böylece SOL coine olan talep arttı. Bundan dolayı SOL/USD günlük grafikte 2 Ocak’tan bu yana dikkat çeken yükseliş var. SOL coin en büyük yükselişi ise 14 Ocak’ta yüzde 32’yi aşan dev bir yeşil mumla yaptı. Bu ralli sonucu ise 25 dolara kadar çıkarak bu rallinin zirvesini kaydetti.

İlgili – Güncel Solana fiyat tahmini ve SOL coin geleceği 2023 – 2025

Solana teknik analizi: SOL coin fiyatı ne kadar olur?SOL/USD günlük grafik Kaynak: TradingView

SOL coin önemli destek ve direnç seviyeleri

Kısa vadede Solana fiyatı için önem taşıyan destek ve direnç seviyeleri için ise SOL/USD 4 saat grafiğine bakalım. Burada şunu görüyoruz. Solana fiyatı bahsettiğimiz ralli sonucu 24,40 dolar bölgesinde dirence takıldı. Burada bir süre 22,50 dolar desteğinin üzerine konsolide oldu. Ancak önündeki direnci aşamayınca yeni bir düşüş dalgası ile bu sefer 20,50 dolar desteğine sığınana kadar geriledi. Ancak buradan da daha fazla düşme riski yaşıyor.

Son gelişmelerden sonra kısa vadede Solana fiyatı için iki önemli direnç seviyesinin 22,50 dolar ve 24,40 dolarda olduğunu söyleyebiliriz. Son bir haftada işlem aralığının sınırlarını oluşturuyordu bu iki seviye. Gerileme sonrası ilk önemli destek 20,50 dolarda. Bu da yeterli olmazsa SOL coin 18,50 dolarda destek arayışından bulunabilir. Şimdi ise önünde kısa vadede 21,000 dolar seviyesi önem yaşıyor. 50 SMA basit hareketli ortalama çizgisi de 21 dolar civarında. Eğer aşağı yönlü kırılırsa SOL coin düşüş trendini doğrular.

İlgili – Altcoin teknik analizi, altcoin fiyat grafiği

Solana teknik analizi: SOL coin fiyatı ne kadar olur?SOL/USD 4 saat grafiği grafik Kaynak: TradingView

Solana (SOL) teknik indikatörler

Teknik indikatörlerden MACD (4 saat) ayı bölgesinde. RSI da 40 seviyesi civarında.

İlgili – Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) karşılaştırması: Hangisi daha iyi bir yatırım?

Solana (SOL) nedir?

Solana Mayıs 2020’de kuruldu ve sık sık “Ethereum katili” olarak adlandırılıyor. Proof-of-stake blockchaine sahip Solana ağının en yüksek işleme kapasitesinin saniyede 50.000 işlem (TPS) olduğu iddia ediyor.

Bu, Ethereum’un 10 ile 15 TPS olan ortalamasının çok üstünde. Bitcoin’in saniyedeki ortalama işlem kapasitesi 5 ile 7 arasında. Bu da Solana’yı merkezsiz uygulamalar (dApps) üzerinde çalışan geliştiriciler için tercih edilen bir platform haline getiriyor.

Daha ayrıntılı: Solana nedir ve SOL coinin geleceği nasıl?

Canlı grafik: Solana (SOL) – USD – Türk lirası (TRY)