fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Solana teknik analizi: SOL fiyatında boğa kırılma ne zaman?

Solana teknik analizi: SOL fiyatında boğa kırılma ne zaman?

Solana teknik analizi: SOL fiyatında boğa kırılma ne zaman?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana bu hafta bir düşüş yaşadı. Son 7 günlük düşüş oranı %15.43  SOL/USD paritesi için kritik seviyeler ve muhtemel senaryolara bakalım.


Solana teknik analizi: SOL fiyatı ne olur?

Solana fiyatı son bir haftada istikrarlı bir düşüş trendi yaşadı ve henüz yavaşlama belirtisi göstermiyor. SOL fiyatı kritik bir destek tabanına yaklaşırken, alıcılar ve satıcılar için karar anı olacak.

Solana (SOL) teknik analiz:

Alım Satım:  Solana 200 dolar direncini kırmıştı ve yeni bir ATH yapmıştı bir hafta önce ama oradan RSI aşırı alım seviyeleri (RSI>80) olunca hızla geri çekilme yaşamaya başladı ve 150 doların altına düştü. Bu seviye aslında an itibari ile müthiş bir alım bölgesi.

Trend: Tüm zamanlar- kısa-orta ve uzun zamanlar hedefinde yukarı yönlü bir eğilim var.

Momentum    MACD sinyal hattı ( düşüş bölgesi) altında karmaşık bir görüntü veriyor ama RSI > 55 ( yukarı yönlü) . MACD histogram çubukları yukarı doğru yükseliyor.  Bu demektir ki momentum bir başka sıçrama yapabilir.

OBV ( Dengeli Hacim) :  düz seyreden bir hacim var. Bunun da anlamı  fiyatın yukarı çıktığı zamanlardaki hacim ile aşağı indiği zamanlardaki hacim eşit. Bir diğer deyşle alıcılar ve satıcılar arasında denge var.

Destek ve Direnç  En yakın destek bölgesi 125 dolar ve en yakın direnç bölgesi 200 dolar.

 

SOL fiyatı zirve düzeltmesi mi yapıyor? (10 Eylül analizi)

Solana (SOL) fiyatı son bir ayda patlama derecesinde bir yükseliş yaşadı. Bu sırada önündeki tüm dirençleri kolayca kırarak yeni tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) kaydetti.

Solana fiyatı dönüm noktasında

Solana fiyatı son 27 günde inanılmaz boyutlarda yüzde 432’lik bir yükseliş kaydetti ve 9 Eylül’de de 216.91 dolarda ATH yaptı. 7 Eylül’deki piyasa çöküşü bile SOL’u durduramamıştı. Çünkü kripto para aynı gün kayıplarını telafi etmişti.

Buna rağmen öyle görünüyor ki kripto paranın biraz yavaşlamaya ve boğaların dinlenmeye ihtiyacı var. Sonuçta satış sinyalleri ortaya çıkarken, bu da ne zaman olacağı merakla beklenen geri çekilmenin sonunda başlamış olabileceğini gösteriyor.

Kısa vadeli Solana fiyat tahmini

Momentum Reversal Indicator (MRI) 12 saat grafiğinde kırmızı “bir” şeklinde bir satış sinyali gösteriyor. Böyle bir kurulum, birden dörde kadar düzeltme mumu olabileceğini öngörüyor.

Bundan dolayı Solana’da düzeltme beklentisi yüksek. SOL fiyatı için en yakın destek 183.16 dolarda. Burası düşüşte karşılaşacağı ilk engel. Burayı koruyamazsa, ayılar fiyatı 173.73 dolara çekmeye çalışacak. Bu desteğin test edilmesi artık yüzde 10’luk bir geri çekilme anlamına gelecek.

Bu bölge, trend değişimi ve yükselişin devamı için en iyi bölge. Ama eğer alıcılar burada geri dönmezse, SOL 160.81 dolara doğru düşecek.

Solana teknik analizi: SOL fiyatı ne olur?

SOL/USDT 12 saat grafiği

Son bir ayda Solana fiyatı birçok satış sinyalini görmezden geldi. Bundan dolayı boğaların şu an ortaya çıkan satış sinyalini de göz artı etme ihtimali var. Buna rağmen böyle bir boğa hareket, ancak 205.64 doların üzerinde kararlı kapanış olursa doğrulanacak. Böyle bir gelişme “higher high” oluşturur ki sonunda yeni bir yükseliş trendinin başlangıcı olur. Böylece ayı senaryo geçersiz olacak.

Eğer yükseliş trendi devam ederse, Solana fiyatı 232.85 dolardaki %162 Fibonacci uzatma seviyesine dokunabilir.

Kaynak

İlgili – Solana (SOL) fiyat tahmini: 2021, 2023, 2025

Solana (SOL) nedir?

Solana Mayıs 2020’de kuruldu ve sık sık “Ethereum katili” olarak adlandırılıyor. Proof-of-stake blockchaine sahip Solana ağının en yüksek işleme kapasitesinin saniyede 50.000 işlem (TPS) olduğu iddia ediyor.

Bu, Ethereum’un 10 ile 15 TPS olan ortalamasının çok üstünde. Bitcoin’in saniyedeki ortalama işlem kapasitesi 5 ile 7 arasında. Bu da Solana’yı merkezsiz uygulamalar (dApps) üzerinde çalışan geliştiriciler için tercih edilen bir platform haline getiriyor.

Daha ayrıntılı: Solana nedir? SOL nasıl en sıcak kripto para oldu?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.