1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin fiyatına baskı yapan kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin fiyatına baskı yapan kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin fiyatına baskı yapan kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı 18,400 dolarda oluşturduğu yeni destekten toparlanmaya çalışıyor ancak önünü kesen kritik bir teknik seviye dikkat çekiyor. BTC/USD paritesindeki son gelişmeler ile önemli destek ve direnç seviyelerine bakalım.


Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Bitcoin (BTC) fiyatı son birkaç günde keskin iniş ve çıkışlar yaşadı. Lider kripto para bu dalgalanma sırasında 18,700 dolar seviyesinin de altına kaydı. Ancak kısa sürede bu önemli desteğin üzerine dönebildi. Buna rağmen öyle görünüyor ki BTC fiyatına baskı devam ediyor. Çünkü lider kripto para hala 20,000 dolar psikolojik seviyesinin altında ve burayı kırmaya yönelik girişimlerden de yoksun.

BTC/USD paritesi günlük grafikte önceki gün yüzde 5’i ve 900 doları aşan yeşil bir mum dikkat çekmişti. Ancak bu toparlanma girişimi bulunla da sınırlı kaldı. Çünkü dün ve bugün Bitcoin fiyatı kırmızı mumlarla gerileme yaşıyor günlük grafikte. Bundan dolayı düşüş trendinin hala devam ettiğini söyleyebiliriz. Sonuç olarak 18,700 dolar desteğinin altına sürpriz salınımlar görme ihtimali var.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?BTC/USD 1 gün grafiği Kaynak: TradingView

Bitcoin fiyatı destek ve direnç seviyeleri

Bitcoin fiyatı destek ve direnç seviyeleri için ise BTC/USD paritesi 4 saat grafiğine bakalım. Bu grafik son yaşanan volatiliteyi daha net ortaya koyuyor. Sonuç olarak 20,000 dolar kırıldıktan sonra bu kritik seviyenin altında yeni bir işlem aralığı oluşmaya başladı. Aşağı yönlü salınımlar ve düşüşleri 18,450 dolar ve 18,700 dolar destek seviyeleri karşılıyor. Şimdilik bu destekleri altına kırılmalar olmuyor.

19,000 doların üzerine dönen Bitcoin fiyatının önünde şimdi 50 SMA basit hareketli ortalama çizgisi direnci var. Bu çizgi daha da gerileyerek 19,348 dolarda ve fiyatın önündeki en önemli engel. Dün ve bugün yaşanan tüm yükseliş girişimleri bu seviyeden geri döndü. Lider kripto para şimdi bir kez daha 19,000 dolar seviyesinin kapısının çalışıyor. 19,350 dolar civarındaki direncin ötesinde ise ana direnç hala 20,000 dolarda.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?BTC/USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Özet olarak söyleyecek olursak, Bitcoin fiyatı destek ve direnç seviyeleri şöyle:

  • Destek seviyeleri: 18,700 dolar ve 18,450 dolar
  • Direnç seviyeleri: 19,350 dolar ve 20,000 dolar

BTC/USD teknik indikatörler

Teknik indikatörden MACD nötr bölgesine çok yakın ve yatay. RSI ise 50 seviyesinin çok az altına kaydı.

İlgili – Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

 

Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.