Loading...
btc
BTC
1.43%
Bitcoin
58.721,35 USDT
eth
ETH
1.08%
Ethereum
3.167,47 USDT
bch
BCH
2.57%
Bitcoin Cash
378,19 USDT
xrp
XRP
7.85%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.86%
Litecoin
70,54 USDT
bnb
BNB
0.99%
Binance Coin
539,08 USDT
sol
SOL
0.86%
Solana
140,66 USDT
avax
AVAX
1.31%
Avalanche
26,30 USDT
ada
ADA
1.26%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.75%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
2.13%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.19%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. İnceleme
  3. Ignis coin nedir? Kapsamlı Ignis analizi

Ignis coin nedir? Kapsamlı Ignis analizi

Ignis coin nedir?
Ignis coin nedir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ignis, Ardor blok zinciriyle bağlantılı olan alt-yada çocuk- zincir projelerinden biridir. Çocuk zincir olmanın bir sonucu olarak, Ardor ve NXT’nin tüm işlevselliğini miras alırken, karışımıza benzersiz araçlar da ekler.


Ignis coin nedir?

Önceki yazımızda, Ardor’un blockchainine odaklanan yeni nesil bir blok zincir haline gelmek istediğini belirtmiştik. Ardor ana zinciri işlemleri yürütür ve Ignis gibi “yavru” için güvenlik ve ölçeklenebilirlik sunar. Çocuk zincirinin de kendi para biriminin bulunduğunu belirtmek önemlidir. Ülkemizde özellikle altcoinler hakkındaki bilgi eksikliği, katılımcıların para kaybetmesine sebep olmaktadır. Evet pek çok ilginç blok projesi var. Pek az insanın hakkında bilgi sahibi olduğu proje olarak dikkatimizi çeken bir projeyi size tanıtmak istiyoruz.

Ignis Ne Yapar?

 Kısaca Ignis Nedir? Kağıt üzerinde, Ignis’ın ana kullanım durumunu bulmak o kadar kolay değil. Proje, bir varlık değişimi ve bileşik aşamaya kadar çok sayıda farklı özellik ve işlevselliği kapsamaktadır. Bu işlevlerin hiçbiri Ardor için doğal olarak mevcut olmadığından, Ignis, NXT’de bulunan güvenlik ve temel teknolojiyi koruyarak çok fazla ilave özellik sağlamaktadır. Belki üstte yazılanları anlamadınız rahat olun, çünkü bu her şeyden önce çok teknik bir projedir.

Projenin Coin’leri karıştırma yönü dikkate alınmaya değer. Tam bir anonimlik sağlamazken, kullanıcıların fonlarını rasgele haritalama yoluyla hızlı ve verimli bir şekilde karıştırmalarını sağlayan bir gizlilik özelliğidir. Bugün benzer özellik NXT teknolojisi üzerine inşa edilmiştir. Bu karıştırma, kullanıcıların kendi alt zincirinde kullanıcı tanımlı Tokenlar oluşturmasına ve ticaret yapmasına olanak tanıyan Ignis para sistemi ile yakından ilişkilidir. Bütün bu “para”, merkezi olmayan borsa özelliğini kullanarak veya harici borsalar aracılığıyla serbestçe işlem görebilir. Bu, gelecekte kendi yerel para birimine ihtiyaç duyacak herhangi bir şirketin üzerinde durması gerken bir özelliktir.

Projenin aşamalı özelliği, aktarmayla ilişkili koşullardan bağımsız olarak, transferlerin ertelenmiş icradan yararlanmasını sağlar. Örneğin, Ignis üzerinde crowdfunded bir VC firması çalıştırmak kesinlikle mümkündür. Şirket hisseleri, para toplamak için Ignis üzerinde satışı yapılabilir. Ayrıca kredi portföyündeki VC firması ile yatırım yaptığı girişimler arasındaki ödemelerin nasıl yapıldığını da etkileyebilir. Ödemeler ancak varlık sahiplerinin çoğunluğunun onaylamaları durumunda başarılı olabilir. Bu gibi spesifik koşullar, fikir birliğine dayalı süreçlerin çoğunun tamamen merkezsizleşebileceği pek çok farklı iş modeline izin verir.

 Ignis yol haritası var mı?

Ardor projesi için şüphesiz Ignis’i de etkileyecek bir yol haritası var. Şimdilik plan, bu yeni para birimlerini ve varlıkları serbestçe ticarete izin vermek için pazara daha fazla ve borsa sunmaktır. Ardor ve alt zincirleri için bazı özellikleri iptal etme, 2018 yılının 2. çeyreğinde tanıtılacak ve birkaç ay sonra ana ağda canlı yayınlanacaktır. Bunun dışında, özellikle Ignis‘in geleceği hakkında çok az şey biliniyor, ancak geliştiricilerin daha fazla bilgi yayınlayacağını düşünüyoruz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.