Loading...
btc
BTC
1.43%
Bitcoin
58.721,35 USDT
eth
ETH
1.08%
Ethereum
3.167,47 USDT
bch
BCH
2.57%
Bitcoin Cash
378,19 USDT
xrp
XRP
7.85%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.86%
Litecoin
70,54 USDT
bnb
BNB
0.99%
Binance Coin
539,08 USDT
sol
SOL
0.86%
Solana
140,66 USDT
avax
AVAX
1.31%
Avalanche
26,30 USDT
ada
ADA
1.26%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.75%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
2.13%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.19%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. İnceleme
  3. DigitalNote Nedir?

DigitalNote Nedir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çoğu altkoinlerin açık kullanım yerleri veya amaçları olmamasına rağmen şu anda piyasada kripto projesisıkıntısı yoktur. DigitalNote, izlenemeyen şifreli mesajlar, ASIC’e dayanıklı madencilik ve blok gövdeli mevduat sağlamaya odaklandığı için bir istisnadır. Bu kavramların bazıları diğer kripto para birimlerinde de bulunabilse de, gelecekte DigitalNote’un oldukça değer kazanabileceği açıktır.

TENX token Tam Olarak Nedir?

Kriptokrasi  platformlarında XDN olarak bilinen DigitalNote, herkesin yararlandığı açık para birimi olmak istiyor. Mahremiyete, şifrelemeye yoğun bir şekilde odaklanıldığı için, bu altkoinde çoğu insanın farkettiği şeylerden çok daha fazla şey var. Ayrıca, DigitalNote’un önceden DarkNote ve DuckNote olarak da bilinmekte olduğunu belirtmek gerekir; ancak yeniden markalama, kriptokrasi dünyasında yeni bir şey değildir.Dünya çapında gizlilik korumalı anında işlemler, kesinlikle birçok insanda büyük ilgi uyandırıyor.

Peki Nasıl Çalışır?

Herhangi bir kriptokrasi geliştirici, kendi koinlerinin gizlilik ve bir anonim derecesi sunduğunu söyleyebilir; ancak bunu yapmak tamamen başka bir şeydir. DigitalNote,CryptoNote algoritmasını kullanır. Bu protokol anonim teknolojiye odaklanmaktadır, bu nedenle DigitalNote’un temeli oldukça sağlamdır. Geliştiriciler ayrıca, kullanıcıların her kulvarda en iyisini almasını sağlamak için izlenemeyen bazı şifreli mesajlaşma çözümleri getirdi.

Dahası, kripto, ASIC’e dirençli olduğu konusunda gurur duyan az sayıdaki koinlerden biridir. ASIC donanımı, Bitcoin ve ve bir çok altkoinde gördüğümüz gibi, madencilik işlemini daha verimli hale getirir, ancak aynı zamanda merkezi hale getirmeye de yol açar. Açıkça görülen nedenlerden ötürü bu, DigitalNote geliştiricilerinin yapmak istemediği bir ödüllendirmedir. Bu nedenle, XDN’in çalışma kanıtı yönünü herkes için adil tuttular ya da en azından madencilik dünyasında mümkün olduğunca insan tarafından mümkün olduğunca adil gösterdiler.

Ayrıca, XDN, tüm dünya çapında gizlilik korumalı işlemler ve izlenemez şifrelenmiş mesajlaşma aktarmaları ile ilgilidir. Alınan ücretlerin düşük veya hiç olmadığı bu merkezileştirilmiş peer-to-peer şebekeye kesinlikle bir yumruk atmaktadır. XDN kullanıcılarının coinleri bir depozito hesabına kilitleyerek yıllık  % 0.5-1 oranında faiz kazanmalarına olanak tanıyan blok depozitosu özelliği de vardır.

Peki Nerede Geçiyor?

Yazıyı hazırlarken bir tüccarın bir ödeme şekli olarak DigitalNote’u kabul etmesi biraz belirsizdi. Altkoin dünyasında bu nadir görülmekle birlikte, gizlilik ve anonim arenasındaki şiddetli rekabete giriyor. Para birimlerinin şu andan itibaren anlamlı bir etki yaratması çok zor. Şimdilik, XDN’in birinci amacı, borsalarda işlem görmek ve spekülasyon nedeniyle en başta gelen değeri takdir etmek gibi görünüyor. Ancak bu durum umarım gelecekte değişecektir. XDN, CoinPayments platformunun bir parçası olsa da, kaç tüccarın bu özelliği etkinleştirdiğini bilinmiyor.

Yol Haritası

Sahnenin arkasında yapılacak çok iş var hala belli. Şimdilik, odak noktaları, Freewallet ekibi ile işbirliği içinde olmak; mobil cüzdanların üretim için hazırlamak,veritabanı blok verimliliği ve ölçeklenebilirlik için blok zincir depolamasını sağlamaktır. Bu özelliklerin tümü bir süredir geliştirilmekle birlikte, yapılması gereken bazı işler var gibi görünüyor.Ilerleyen zamanlarda, XDN’ye eklenen yeni bir Etkinlik-Kanıtı katmanı görmeliyiz.

kaynak:Themerkle

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.