1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Xtrabytes (XBY) Nedir? Yatırım Yapılır mı? Kapsamlı Analiz

Xtrabytes (XBY) Nedir? Yatırım Yapılır mı? Kapsamlı Analiz

Xtrabytes  (XBY) Nedir? Yatırım Yapılır mı? Kapsamlı Analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Xtrabytes (XBY) nedir?  Blockchain servis sağlayıcılarının dünyasında yeterli rekabet yoktur. Xtrabytes, önümüzdeki aylar ve yıllar içinde bu endüstri üzerinde olumlu bir etki yapmayı umuyor. Daha iyi güvenlik, ölçeklenebilirlik ve yerinden yönetim fırsatı sunan modüler bir blok platformu sağlamaya odaklanıyorlar. Kendi algoritması ve fikir birliği metodunun yanı sıra, ekosistem boyunca kullanılacak yerel bir token vardır.

 

Xtrabytes (XBY) Nedir? Yatırım Yapılır mı?

 

Kısaca  Xtrabytes (XBY) nedir? Yatırım Yapılır mı? İzah etmeye çalışalım. Bazı kullanıcıların veya şirketlerin, başkalarına hiçbir fayda sağlamasa da, bazı özellikleri ve yönleri var. Modüler bir blok zinciri çok mantıklı ve Xtrabytes (XBY) bu fırsatı kullanmak istiyor. Bu platform, merkezi olmayan uygulama geliştiricilerinin blok zincir teknolojisinin geleceğini şekillendirmek için yeni ürünler ve hizmetler yaratmalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

Xtrabytes (XBY) Nasıl Çalışıyor?

Projeyi bu kadar ilginç kılan şey, kendi uzlaşma algoritmasına sahip olmasıdır. Bu durumda, fikir birliğine Zolt adı verilen imza kanıtı teknolojisiyle ulaşılır. Bu, diğer blok zinciri veya şifreleme çözümlerinde bulunmayan ek bir güvenlik seviyesi sağlayarak sistem genelinde % 100 blok imzalama oranını garanti eder. Buna ek olarak, madencilik faaliyetlerine gerek duyulmaması, bu da Zolt’un şimdilik blok zincir teknolojisinin dünyasında daha çevre dostu konsensüs algoritmalarından biri olması anlamına geliyor.

Proje ayrıca STATIC düğümlerini kullanır. Bu durumda, STATIC, ağ altyapısının bel kemiğini oluşturan Hizmetler İşlemleri ve Güven Denetim düğümlerinin kısaltmasıdır. Düğüm sahipleri, barındırdığı ve barındıracakları dApp modüllerinden işlem ve hizmet ücretleri alır. Ayrıca, ağ üzerindeki tüm blokların buna göre tüm STATİK düğüm operatörleri tarafından imzalanması gerektiği için, bu model, imza belgesinin onaylanmasına ilişkin mekanizmanın anahtar direğidir.

Merkezi olmayan bir veri depolama modülü olan X-Vault hizmeti de var. Veriler maksimum güvenlik ve gizlilik sağlamak için STATİK düğümler arasında dağıtılır ve şifrelenir. X-Change merkezsizleştirilmiş exchange, kripto paras’ı peer-to-peer mod alışverişi üzerine odaklanmaktadır. En önemlisi de Xtrabytes, ölçeklenebilir ve esnek olmaktan gurur duyuyor çünkü platform, kod algısız ve tüketici platformlarında uyumlu.

XBY Tokeni

Genellikle olduğu gibi bu platformun geliştiricileri de XBY olarak bilinen bu ekosistem için kendi para birimlerini oluşturdu. Bu para biriminin temel amacı şebeke işlem ücretlerini kapsamak, şebekede modüler hizmetlere erişmek ve STATIC düğüm sahipleri için bir gelir akışına hizmet etmektir. Gelecekte Xtrabytes üzerine kaç tane dApps oluşturulduğuna bağlı olarak, bu para biriminin fiyatının yükselmesine olumlu bir etki etmesi kesinlikle mümkündür.

Xtrabytes (XBY)’ a Yatırım Yapılır mı?

Xtrabytes web sitesindeki yol haritasına göre, şu an odak noktası modüllerin geliştirilmesi ve STATIC düğüm modelinin geliştirilmesidir. Ek olarak, proje ekibi tarafından geliştirilmeyen harici modüllerin tanıtılmasının yanı sıra pazarlama çabalarına güçlü bir odaklanma olacaktır. Ancak, tüm bu özelliklerin piyasaya sürülmesi biraz zaman alacaktır, ancak bunun en başta uzun vadeli bir proje olduğu açıktır.

Etiketler: