okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.72%
Bitcoin
68.788,24 USDT
eth
ETH
3.04%
Ethereum
3.863,52 USDT
bch
BCH
-2.06%
Bitcoin Cash
483,47 USDT
xrp
XRP
-2.17%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.16%
Litecoin
83,99 USDT
bnb
BNB
-0.36%
Binance Coin
600,19 USDT
sol
SOL
-3.52%
Solana
162,43 USDT
avax
AVAX
-3.72%
Avalanche
36,86 USDT
ada
ADA
-0.95%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.69%
Poladot
7,55 USDT
doge
DOGE
-3.42%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-3.08%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ripple fiyatı ne kadar yükselir?

Ripple fiyatı yükselir mi düşer mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2022’de Ripple fiyatı ne kadar yükselebilir? San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple’ın yerel tokeni XRP, orta ve uzun vadede yatırımcılarının yüzünü güldürebilir mi?


Ripple fiyatı yükselir mi?

Ripple platformunun yerel tokeni XRP, piyasaları esir alan son düşüşün ardından bugün nihayet, neredeyse tüm kriptolar gibi yeşile döndü. Aslında Bitcoin’deki düşüş ile birlikte başlayan geri çekilmede en az kayıp veren coinlerden biriydi.

Ripple fiyatı ne kadar yükselir?

Şöyle ki; Bitcoin son 7 gün içinde yaklaşık %7’lik bir değer kaybı görürken; Ethereum %5 oranında değer kaybetti. Son bir hafta içinde en yüksek seviye olarak 0.85 doları gören Ripple’ın ise aynı zaman dilimindeki volatilitilesi %0.62 civarında.

Ripple fiyatı ne kadar yükselir?

Piyasa değeri bakımından 6.en büyük kripto para birimi olan Ripple (XRP), şu anda 0,79 dolardan işlem görüyor. Peki bundan sonra Ripple fiyatı yükselir mi?

(Bitcoin şu anda, 39.305 ve Ethereum ise, 2.748 dolardan işlem görüyor.)

Ripple en yüksek kaç dolar oldu?

Ripple 4 Ocak 2018 tarihinde 3,81 dolara kadar çıkarak tarihi zirveye ulaşmıştı.

Ripple Bitcoin ile birlikte mi hareket ediyor?

Evet, genel olarak Ripple dahil tüm alternatif kripto paralar Bitcoin fiyat hareketlerinden etkileniyor. Ancak zaman zaman Ripple (XRP), Bitcoin’den farklı hareket eder.

Ripple fiyatı yükselir mi düşermi?

Ripple fiyatı yükselir mi?

Altcoin piyasası her zaman Bitcoin fiyatını takip ediyor. Bitcoin eğer, psikolojik olarak önemli bir seviye olan 40.000 doları kırarsa; altcoinler de büyük ihtimalle onu takip edecek. Bu durumda yakın vadede, XRP fiyatının da ilk adım olarak 1 dolar bölgesini aşması olası görünüyor.

Aksi durumda Ripple fiyatı yükselişine devam edemeyebilir. Ve Bitcoin ve altcoin piyasasının durumuna göre bir süre daha 1 dolar bandının altında işlem görebilir.

Ancak kripto para uzmanları XRP’de orta ve uzun vadede yükseliş trendi öngörüyor.

Orta ve uzun vadede Ripple ne olur?

Ripple fiyat tahmini konusu analistlerin ve yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Birçok kripto para analisti 2022’de XRP’nin dev bir yükseliş trendine başlayacağını söylüyor. İlgili: En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2020-2025

Uzmanların Ripple fiyat tahminleri ne kadar?

Bazı uzmanlar 2 dolar ile 5 dolar arasında Ripple XRP fiyat tahminleri yapıyor. Bazıları ise XRP’nin 2022 yılına kadar 20 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. İlgili: En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2020-2025

Uzmanlar Ripple tahminlerini neye dayandırıyor?

Genel olarak bu tahminler, SEC davasının olumlu sonuçlanma ihtimaline, Ripple’ın başarısına ve ağını kullanan kurumların her geçen gün artmasına dayandırılıyor. İlgili: En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2020-2025

Ripple fiyatı neden yükselecek?

Ripple’ın SEC davasından galibiyetle sıyrılmasının yanı sıra, önemli müşterileri ve ortakları ekleyerek güçlenmesi, kripto para uzmanlarına göre, XRP’nin fiyatını yükseltecek en önemli sebeplerden sadece bir tanesi. İlgili: En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2020-2025

Uzmanların Ripple fiyat tahmini de oldukça iddialı. XRP’nin ciddi anlamda hakettiği değerin altında işlem gördüğünü ve yakın zamanda Ripple’ın yeni ortaklıklarla XRP’nin piyasa değerini artırmayı başaracağını düşünüyorlar.

XRP tahmin edilen fiyatlara ulaşabilir mi bilemiyoruz ama Ortadoğunun en büyük bankaları ile anlaşmalar imzalayan Ripple Labs özellikle Ortadoğu havale piyasasında şu anda çok önemli bir yere sahip. Ayrıca Bitrue gibi bazı borsaların XRP’yi baz para olarak eklemesi de umut verici gelişmeler olarak görülüyor.

Şu ana kadar pek çok başarıya ve gelişmeye imza atan Ripple, önemli ortaklıklar kurmaya devam ediyor. Kurulan ve kurulacak olan ortaklıklar Ripple XRP fiyat tahmini konusunda beklentileri artırıyor.

Yapılan Ripple fiyat tahminleri gerçekçi mi?

Ripple’ın şirket olarak yükselmesi XRP fiyatlarına olumlu yansıyacak olsa bile, yapılan bu uçuk Ripple fiyat tahminleri birçoğuna göre gerçeklikten uzak.

Örneğin; bir tahmin sitesi olan Tradeformula’ya göre, Rıpple 2022’de 7 dolardan 20 dolara kadar yükselebilir. Fakat bu birçoğuna göre gerçekçi bir tahmin değil. Zira 2 doların bile büyük bir başarı olacağını söylüyorlar.

Ancak uzmanlar Ripple’ın, medyanın ve ana akım yatırımcılarının ilgisini çeken iyi tasarlanmış bir platform olduğu konusunda birleşiyor. Uzmanların XRP fiyatı ile ilgili beklentileri yüksek ve XRP’nin özellikle de uzun vadede yükselmesini bekliyor.

Şöyle ki; Ripple fiyatı, daha önceki büyük boğa koşusunda düşüş trendinin direnci kırıldıktan sonra %6000’den fazla değer kazanmıştı.

ripple fiyatı Ripple fiyatı ne kadar yükselir?

Eğer XRP geçmişte %6000 yükseldiyse; istatistiksel veriler, bir sonraki kırılmanın ardından bir kez daha %6000 daha yükselebileceğini gösteriyor. Bu da Ripple fiyatı için 14$’a kadar yükselmek demek. Elbette bu tahmin kısa vadeli bir şey değil.

Dahası mevcut tahminlere dayanarak, şirketteki çoğu kişi XRP’nin değerinin on yıl içinde 200 dolara kadar yükselebileceğine inanıyor. Bu belki birçoğuna ütopik gelebilir.

Fakat 2017 sonunda ve 2021’de görülen ani yükselişe benzer bir şeylerin gerçekleşmesi, müthiş volatiliteler görmeye alışkın olduğumuz böyle bir piyasa için imkansız da değil. Kaldı ki Bitcoin’in daha önce sadece 7 ay içerisinde yaklaşık 4 katı fiyat artışı kaydettiğini de unutmamak gerekir.

Sonuç olarak;

Ripple’ın teknolojisinden yararlanmak isteyen çok sayıda kurumsal yatırımcı ve şirketin olduğu göz önünde bulundurulduğunda, XRP’nin uzun vadede çok büyük bir potansiyele sahip olduğu söylenebilir.

Bununla birlikte, kısa vadede ise Ripple’ın 1$ ‘lık güçlü direnç eşiğinin üstesinden nasıl geleceği ve dahası değerini nasıl iki katına çıkaracağı bile yeterince açık değil.

Fakat Ripple’ın dibi gördüğü ve yükseliş eğiliminin henüz yeni başlamak üzere olduğu da bir gerçek. Dolayısıyla güçlü kırılmalara dikkat etmek ve satın alma fırsatları yakalamaya çalışmak bu aşamada çok önemli olabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.