fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 488649 ₺ ETH : 33724 ₺ XRP : 8.391 ₺ LTC : 1492.5 ₺ USDT : 13.799 ₺ XLM : 2.701 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ripple fiyatı ne kadar yükselir?

Ripple fiyatı ne kadar yükselir?

Ripple fiyatı ne kadar yükselir?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple fiyatı, son 24 saat içerisinde müthiş bir çıkış yaparak, herkesi şok etti! Ripple (XRP), bugün olduğu gibi orta ve uzun vadede de yatırımcılarının yüzünü güldürebilir!


Ripple fiyatı yükselir mi?

Ripple platformunun yerel tokeni XRP,  bugün %34’lük bir çıkışla Haziran 2019’dan bu yana en yüksek fiyat seviyesi olan 0,42 dolara yükseldi.

Piyasa değeri bakımından dördüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, bugün piyasada şok etkisi yaratan bir yükselişe imza attı.

Neredeyse 2018’den bu yana yatırımcılarının yüzünü bir türlü güldürmeyen XRP, tek bir günde %35’lik bir pump yaptı. Son bir haftada ise toplamda %54 oranında değer kazandı.

Son 24 saat içinde %34’lik bir sıçrama yaparak, 2019’un haziran ayından bu yana en yüksek fiyat seviyesi olan 0,42 dolara ulaştı.

Yaklaşık 16,68 milyar dolarlık piyasa değeri ile dördüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, bugün son bir yıllık rekorunu kırdı ve Haziran 2019’dan beri görmediği fiyat seviyelerine yükseldi.

Ripple fiyatı daha ne kadar yükselir?

Sadece bir gün önce 0,286 dolardan işlem gören Ripple fiyatı, bugünkü artışla birlikte 0.45 dolarlık kritik direnci de test etti. (Şu an da 0.42 dolardan işlem görüyor.)

Genel olarak, kripto piyasasının toplam değeri bugün %5 artarak 534,9 milyar dolara çıktı. Esasen XRP’nin fiyat artışı, bu hafta piyasayı etkisi altına alan bu rallinin bir parçasıydı.

Fakat son 24 saatte Bitcoin’in fiyatı %3 ve Ethereum’un fiyatı %5 artarken; XRP’nin böyle muazzam bir artış kaydetmesi herkesi şok etti. 

(Bitcoin şu anda, 18.651 ve Ethereum ise, 537 dolardan işlem görüyor.)

Ripple fiyatı daha ne kadar yükselir?

Aslında tüm hafta boyunca BTC, XRP ve ETH ile birlikte pek çok altcoin büyük oranda yükseliş kaydetti. Bitcoin’in fiyatı 15.865$’dan işlem görürken; %15’in üzerinde değer kazandı. Ethereum’un fiyatı ise 457$’dan %11’lik bir artış kaydetti. XRP’nin haftalık artışı ise %54’ü buldu.

Kripo piyasasındaki bu ralli, Covid-19 aşısı ile ilgili haberler ve daha öncesinde ise Biden’in galibiyeti ile birlikte başladı diyebiliriz. 

Kripto para uzmanları XRP’nin, uzun vadede yükseliş trendine devam edeceğini öngörüyor.

Kripto piyasası birkaç haftadır şok dalgası altında. Dolarda yaşanan düşüş, tüm kripto para piyasasını olumsuz etkiledi. Ancak Bitcoin, kısa sürede toparlanarak, en son 19 Aralık 2017’de gördüğü bir seviye olan 18.900 dolara yükseldi.

Ripple en yüksek kaç dolar oldu?

Ripple 4 Ocak 2018 tarihinde 3,81 dolara kadar çıkarak tarihi zirveye ulaşmıştı.

Ripple Bitcoin ile birlikte mi hareket ediyor?

Evet, genel olarak Ripple dahil tüm alternatif kripto paralar Bitcoin fiyat hareketlerinden etkileniyor.

Ancak günü 40 dolar gibi bir rakamla kapatmaya hazırlanan Ripple (XRP), şu sıralar Bitcoin’den farklı hareket ediyor.

Ripple fiyatı yükselir mi düşermi?

Ripple fiyatı yükselir mi?

Altcoin piyasası her zaman Bitcoin fiyatını takip ediyor. Bitcoin eğer, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları kırarsa; altcoinler de büyük ihtimalle onu takip edecek. Bu durumda yakın vadede, XRP fiyatının da ilk adım olarak 1 dolar bölgesini aşması olası görünüyor.

Aksi durumda Ripple fiyatı yükselişine devam edemeyebilir. Ve Bitcoin ve altcoin piyasasının durumuna göre 0.30 cent bölgesine geri dönebilir.

Orta ve uzun vadede Ripple ne olur?

Ripple fiyat tahmini konusu analistlerin ve yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Birçok kripto para analisti 2020’den sonra XRP’nin dev bir yükseliş trendine başlayacağını söylüyor.

Uzmanların Ripple fiyat tahminleri ne kadar?

Bazı uzmanlar 1 dolar ile 5 dolar arasında Ripple XRP fiyat tahminleri yapıyor. Bazıları ise XRP’nin 2022 yılına kadar 20 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Uzmanlar Ripple tahminlerini neye dayandırıyor?

Genel olarak bu tahminler, Ripple’ın başarısına ve ağını kullanan kurumların her geçen gün artmasına dayandırılıyor.

Ripple fiyatı neden yükselecek?

Ripple’ın önemli müşterileri ve ortakları ekleyerek güçlenmesi, kripto para uzmanlarına göre, XRP’nin fiyatını yükseltecek en önemli sebeplerden sadece bir tanesi.

Uzmanların Ripple fiyat tahmini de oldukça iddialı. XRP’nin ciddi anlamda hakettiği değerin altında işlem gördüğünü ve yakın zamanda Ripple’ın yeni ortaklıklarla XRP’nin piyasa değerini artırmayı başaracağını düşünüyorlar.

XRP tahmin edilen fiyatlara ulaşabilir mi bilemiyoruz ama Ortadoğunun en büyük bankaları ile anlaşmalar imzalayan Ripple Labs özellikle Ortadoğu havale piyasasında şu anda çok önemli bir yere sahip. Ayrıca Bitrue gibi bazı borsaların XRP’yi baz para olarak eklemesi de umut verici gelişmeler olarak görülüyor.

Şu ana kadar pek çok başarıya ve gelişmeye imza atan Ripple, önemli ortaklıklar kurmaya devam ediyor. Kurulan ve kurulacak olan ortaklıklar Ripple XRP fiyat tahmini konusunda beklentileri artırıyor.

Yapılan Ripple fiyat tahminleri gerçekçi mi?

Ripple’ın şirket olarak yükselmesi XRP fiyatlarına olumlu yansıyacak olsa bile, yapılan bu uçuk Ripple fiyat tahminleri birçoğuna göre gerçeklikten uzak.

Örneğin; bir tahmin sitesi olan Tradeformula’ya göre, Rıpple 2021’de 7 dolardan 20 dolara kadar yükselebilir. Fakat bu birçoğuna göre gerçekçi bir tahmin değil. Zira 1 doların bile büyük bir başarı olacağını söylüyorlar.

Ancak uzmanlar Ripple’ın, medyanın ve ana akım yatırımcılarının ilgisini çeken iyi tasarlanmış bir platform olduğu konusunda birleşiyor. Uzmanların XRP fiyatı ile ilgili beklentileri yüksek ve XRP’nin özellikle de uzun vadede yükselmesini bekliyor.

Şöyle ki; Ripple fiyatı, daha önceki büyük boğa koşusunda düşüş trendinin direnci kırıldıktan sonra %6000’den fazla değer kazanmıştı.

ripple fiyatı Ripple fiyatı ne kadar yükselir?

Eğer XRP geçmişte %6000 yükseldiyse; istatistiksel veriler, bir sonraki kırılmanın ardından bir kez daha %6000 daha yükselebileceğini gösteriyor. Bu da Ripple fiyatı için 14$’a kadar yükselmek demek. Elbette bu tahmin kısa vadeli bir şey değil.

Dahası mevcut tahminlere dayanarak, şirketteki çoğu kişi XRP’nin değerinin on yıl içinde 200 dolara kadar yükselebileceğine inanıyor. Bu belki birçoğuna ütopik gelebilir.

Fakat 2017 sonunda görülen ani yükselişe benzer bir şeylerin gerçekleşmesi, müthiş volatiliteler görmeye alışkın olduğumuz böyle bir piyasa için imkansız da değil. Kaldı ki Bitcoin’in sadece 7 ay içerisinde yaklaşık 4 katı fiyat artışı kaydettiğini de unutmamak gerekir.

Sonuç olarak;

Ripple’ın teknolojisinden yararlanmak isteyen çok sayıda kurumsal yatırımcı ve şirketin olduğu göz önünde bulundurulduğunda, XRP’nin uzun vadede çok büyük bir potansiyele sahip olduğu söylenebilir.

Bununla birlikte, kısa vadede ise Ripple’ın 0.50$ ‘lık güçlü direnç eşiğinin üstesinden nasıl geleceği ve dahası değerini nasıl iki katına çıkaracağı bile yeterince açık değil.

Fakat Ripple’ın dibi gördüğü ve yükseliş eğiliminin henüz yeni başladığı da bir gerçek. Dolayısyla güçlü kırılmalara dikkat etmek ve satın alma fırsatları yakalamaya çalışmak bu aşamada çok önemli olabilir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.