1. Anasayfa
  2. Kripto Para Piyasası
  3. Ripple fiyatı yükselir mi düşer mi?

Ripple fiyatı yükselir mi düşer mi?

Ripple fiyatı yükselir mi düşer mi?
0

Ripple fiyatı, orta ve uzun vadede yatırımcılarının yüzünü güldürebilir! Birçok kripto para uzmanı XRP’nin büyük bir yükseliş trendine gireceğini öngörüyor.


Ripple fiyatı ne zaman yükselir?

Kripto piyasası birkaç gündür şok dalgası altında. Büyük yükselişin ardından Bitcoin’i yeni bir deprem vurdu ve şu sıralar kendine gelmeye çalışıyor.

Bitcoin yaklaşık 1000 dolarlık yükseliş mumu yaktıktan sonra, yine 1000 dolarlık kayıp verdi. Altcoinler henüz belini doğrultamamışken; Bitcoin’in bu ani düşüşüyle yeniden değer kaybı yaşadılar.

Ripple fiyatı yükselir mi düşer mi?

koinmedya_brave

Nitekim Bitcoin’in yaşadığı depremden sonra altcoinler daha büyük satış baskısı ile karşı karşıya kaldılar. Yatırımcılar hızlı bir geri dönüş olasılığının pek de olmadığının farkında. Altlar Bitcoin karşısında daha da düşebilir.

Eğer Bitcoin günlük kapanışı 13000 doların altında yaparsa altcoinler daha fazla kayıp yaşayabilirler. Günlük kapanış bu konuda fikir verecektir.

Ripple fiyatı ise, eylül ayında 0,30 dolar gibi bir değerden yavaş yavaş aşağılara inmeye başlamıştı. Aylık performansa bakınca bu aşağı doğru gidiş daha da belirgin hal alıyor.

Şu anda Ripple ne kadar?

Yazımızı hazırlarken Ripple fiyatı (XRPUSD), 0,24 dolardan işlem görüyor.

Günü 0,24 dolar gibi bir rakamla kapatmaya hazırlanan Ripple (XRP), şu sıralar Bitcoin ile birlikte düşüşe devam ediyor.

Ripple Bitcoin ile birlikte mi hareket ediyor?

Evet, genel olarak Ripple dahil tüm alternatif kripto paralar Bitcoin fiyat hareketlerinden etkileniyor.

Ripple fiyatı yükselir mi düşermi?

Peki Ripple yükselir mi?

Altcoin piyasası her zaman Bitcoin fiyatını takip ediyor. Bitcoin eğer yeniden 13.400 dolar bölgesine gelirse; altcoinler de büyük ihtimalle onu takip edecek. Bu durumda yakın vadede XRP fiyatının da yeniden 26 cent bölgesine gelmesi olası görünüyor.

Aksi durumda Ripple fiyatı yükselmeye devam edemeyebilir. Ve Bitcoin ve altcoin piyasasının durumuna göre daha da düşebilir.

Orta ve uzun vadede Ripple ne olur?

Ripple fiyat tahmini konusu analistlerin ve yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Birçok kripto para analisti 2020’den sonra XRP’nin dev bir yükseliş trendine başlayacağını söylüyor.

Uzmanların Ripple fiyat tahminleri ne kadar?

Bazı uzmanlar 1 dolar ile 5 dolar arasında Ripple XRP fiyat tahminleri yapıyor. Bazıları ise XRP’nin 2022 yılına kadar 20 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Peki uzmanlar bu öngörülerini neye dayandırıyor?

Genel olarak bu tahminler, Ripple’ın başarısına ve ağını kullanan kurumların her geçen gün artmasına dayandırılıyor.

Bknz: Ripple fiyat tahminleri: Uzmanların 2020-2025 XRP fiyat tahmini

Ripple fiyatı neden yükselecek?

Ripple’ın önemli müşterileri ve ortakları ekleyerek güçlenmesi, kripto para uzmanlarına göre, XRP’nin fiyatını yükseltecek en önemli sebeplerden sadece bir tanesi.

Uzmanların Ripple fiyat tahmini de oldukça iddialı. XRP’nin ciddi anlamda hakettiği değerin altında işlem gördüğünü ve yakın zamanda Ripple’ın yeni ortaklıklarla XRP’nin piyasa değerini artırmayı başaracağını düşünüyorlar.

XRP tahmin edilen fiyatlara ulaşabilir mi bilemiyoruz ama Ortadoğunun en büyük bankaları ile anlaşmalar imzalayan Ripple Labs özellikle Ortadoğu havale piyasasında şu anda çok önemli bir yere sahip. Ayrıca Bitrue gibi bazı borsaların XRP’yi baz para olarak eklemesi de umut verici gelişmeler olarak görülüyor.

Şu ana kadar pek çok başarıya ve gelişmeye imza atan Ripple, önemli ortaklıklar kurmaya devam ediyor. Kurulan ve kurulacak olan ortaklıklar Ripple XRP fiyat tahmini konusunda beklentileri artırıyor.

Yapılan Ripple fiyat tahminleri gerçekçi mi?

Ripple’ın şirket olarak yükselmesi XRP fiyatlarına olumlu yansıyacak olsa bile, yapılan bu uçuk Ripple fiyat tahminleri birçoğuna göre gerçeklikten uzak.

Örneğin; bir tahmin sitesi olan Tradeformula’ya göre, Ripple 2021’de 7 dolardan 20 dolara kadar yükselebilir. Fakat bu birçoğuna göre gerçekçi bir tahmin değil. Zira 1 doların bile büyük bir başarı olacağını söylüyorlar.

Ancak uzmanlar Ripple’ın, medyanın ve ana akım yatırımcılarının ilgisini çeken iyi tasarlanmış bir platform olduğu konusunda birleşiyor. Uzmanların XRP fiyatı ile ilgili beklentileri yüksek ve XRP’nin özellikle de uzun vadede yükselmesini bekliyor.

Şöyle ki; Ripple fiyatı, daha önceki büyük boğa koşusunda düşüş trendinin direnci kırıldıktan sonra %6000’den fazla değer kazanmıştı.

ripple fiyatı Ripple fiyatı yükselir mi düşer mi?

Eğer XRP geçmişte %6000 yükseldiyse; istatistiksel veriler, bir sonraki kırılmanın ardından bir kez daha %6000 daha yükselebileceğini gösteriyor. Bu da Ripple fiyatı için 14$’a kadar yükselmek demek. Elbette bu tahmin kısa vadeli bir şey değil.

Dahası mevcut tahminlere dayanarak, şirketteki çoğu kişi XRP’nin değerinin on yıl içinde 200 dolara kadar yükselebileceğine inanıyor. Bu belki birçoğuna ütopik gelebilir.

Fakat 2017 sonunda görülen ani yükselişe benzer bir şeylerin gerçekleşmesi, müthiş volatiliteler görmeye alışkın olduğumuz böyle bir piyasa için imkansız da değil. Kaldı ki Bitcoin’in sadece 7 ay içerisinde yaklaşık 4 katı fiyat artışı kaydettiğini de unutmamak gerekir.

Sonuç olarak;

Ripple’ın teknolojisinden yararlanmak isteyen çok sayıda kurumsal yatırımcı ve şirketin olduğu göz önünde bulundurulduğunda, XRP’nin uzun vadede çok büyük bir potansiyele sahip olduğu söylenebilir.

Bununla birlikte, kısa vadede ise piyasa hala ayı baskısından kurtulamadı. Bu yüzden Ripple’ın 0.30$ ‘lık güçlü direncin eşiğin üstesinden nasıl geleceği ve dahası değerini nasıl iki katına çıkaracağı bile yeterince açık değil.

Fakat Ripple’ın dibi gördüğü ve yükseliş eğiliminin henüz gerçekleşmediği de bir gerçek. Dolayısyla güçlü kırılmalara dikkat etmek ve satın alma fırsatları yakalamaya çalışmak önemli.