Loading...
btc
BTC
0.88%
Bitcoin
58.401,75 USDT
eth
ETH
0.64%
Ethereum
3.153,80 USDT
bch
BCH
1.79%
Bitcoin Cash
375,30 USDT
xrp
XRP
8.62%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
1.13%
Litecoin
70,03 USDT
bnb
BNB
0.6%
Binance Coin
537,01 USDT
sol
SOL
0.12%
Solana
139,62 USDT
avax
AVAX
-0.98%
Avalanche
25,71 USDT
ada
ADA
1.06%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.82%
Poladot
6,21 USDT
doge
DOGE
1.7%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
2.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Kripto Para Sektöründe Teknik Analiz Ne Kadar Çalışıyor?

Kripto Para Sektöründe Teknik Analiz Ne Kadar Çalışıyor?

Bitcoin 2017 boğa koşusu desteğine tutunmakta aşırı zorlanıyor. Peki bu desteğe tutunamazsa Bitcoin fiyatı için hangi senaryoları konuşabiliriz?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Teknik analiz kripto para ile uyumlu mu?

Finansal piyasalarda hisse senedi, döviz gibi emtiaların muhtemel fiyatını tahmin etmek için kullanılan başta gelen iki yöntem vardır. Bunlar temel analiz ve teknik analiz olarak tanımlanırlar. Peki kripto paralar ile durum nasıl?

Temel analizler küresel değişim ve gelişmeleri baz alırken, teknik analizler bütünüyle fiyat hareketleriyle ilgilenirler.

Temel analiz, bir varlığın gerçek değerinin öz niteliklerine ve piyasanın durumuna bağlı olarak belirlenmesini içerir. Temel analiz genelde uzun vadeli alım satım ve ticari hedefler için kullanılır.

Teknik analiz, fiyat eğilimlerini tespit etmek için grafik ve gösterge sitemlerini okumayı ve bu grafik hareketlerini analiz etmeyi içerir. Kısaca; bir varlığın geçmişte yaptığı hareketlerden çıkarım yaparak gelecekte yapacağı muhtemel hareketlere dair analiz ve öngörüde bulunmak olarak tanımlanabilir. Teknik analiz genel olarak yani günlük alım satım yapan borsacılar tarafından kullanılır. (yani kısa vadeli ve orta vadeli yatırımlar)

Günlük Trade

Kısa vadeli günlük kar amacıyla hareket eden (day/swing) borsacıları kripto para piyasasındaki yüksek dalganlanmalar (volatilite) cezbetmektedir. Bu kişisel yatırımlarını yönlendirmek için genelde teknik analiz kullanırlar. Teknik analiz yapan bu borsacılar genelde destek, direnç noktaları ve mum grafiklerinin boyları ve hacimsel verileri kullanarak analizlerini kombine ederek daha başarılı analizler yapmak isterler.

Bu analiz yöntemlerini forex vb… gibi piyasalarda daha yüksek doğruluk oranı ile çalıştırmanız mümkündür. Şu an için kripto para piyasasında analiz yöntemlerinin çalışabilirliği tam olarak kanıtlanmamıştır.

Yatırımcılara Tavsiyeler

Piyasa çok yeni olduğu için dalgalanmalar çok fazladır bu da yaptığınız analizin aksine sizi bir anda ters pozisyonda bırakabiliyor. Özellikle de yatırım stratejinizi önünüze gelen YouTube kullanıcılarından topladıysanız, yatırımlarınızın geleceği için pek iç açıcı olmayacaktır.

Yatırım yapmak için karar verirken kripto para’nın geliştirme takımının yetkinliğine, pazarlama stratejisine, altyapı güvenilirliğine, altında yatan teknolojisine ve bu teknolojiyi destekleyen kitleye göre yapmanız daha başarılı orta ve uzun vadeli yatırımlar yapmanız anlamına gelecektir.

Girişimcilerin henüz çalışıp çalışmadığı bu tip analizleri dikkate almaları fakat tamamen bağlı kalmamaları gerek. Siz de eğer yatırımlarınızdan kar etmek istiyorsanız bu konuda dikkatli olmalısınız. Aksi takdirde kısa sürede zarar eden geniş amatör yatırımcılar arasında girmek kaçınılmaz bir durum.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.

Yorumlar kapalı.