Bankalar Ripple kullanmaya başlarsa XRP USD ne kadar olur?

Bankalar Ripple XRP’yi kullanmaya başladıklarında, XRP USD için tahmin edilen fiyat tahmini sizi şok edebilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankalar Ripple XRP’yi kullanmaya başladıklarında, XRP USD için tahmin edilen fiyat tahmini sizi şok edebilir!


Bankalar Ripple kullanmaya başlarsa XRP USD uçuşa geçer

İnvestinghaven analistleri, Ripple’ın uzun vadede 20 dolara kadar çıkabileceğini düşünüyorlar. Peki bu, tam olarak nasıl olacak?

Yapılan araştırmalara göre dünya çapında her yıl, döviz bozdurma işlemlerine yani komisyon işlerine 30 milyar dolar harcanıyor. Ancak Ripple’ı sisteme entegre ettiğimizde, bizlere 16.5 milyar dolarlık bir tasarruf sağlıyor. Bu da neredeyse %55 lik bir tasarruf demek. Ripple’ın bu sisteme sağladığı düşük maliyetler, ağın bankacılık sistemi için oldukça arzulanan bir teknoloji haline getiriyor.

Ayrıca, Ripple Labs, insanların XRP’lerini kullanıp blockchain üzerinden ticari mal satmalarına izin veren Xpring uygulaması da gelecek vadediyor.

Tüm bu nedenlerden dolayı, bu teoriyi ortaya atan analistler, Ripple’ın kripto alanında lider olabileceğini düşünüyorlar.

ripple (xrp)'i bankalar

Durun acele etmeyin!

Ripple XRP’i bankalar kullanmaya başlayınca ilk hedef 20 dolar diyenlerin karşısında bir başka grup daha var. Bu grup da Ripple’ın uzun vadede yeni ortaklıklarla şaha kalkacağını düşünüyor. Ancak XRP USD için hedefin 8-10 dolar bandında olduğunu ifade ediyorlar.

Bizce de ikinci grubun söyledikleri ilk gruba göre daha makul olabilir. Şöyle düşünün; şuan dolaşımda 41 milyardan fazla XRP var. Bunların her birinin 20 dolar olacağını düşünürsek, ortaya 820 milyar dolarlık büyük bir miktar çıkıyor.

Ancak hali hazırda kripto para sektörünün hacmi 113 milyar dolar. Bu şartlarda Ripple’ın 20 dolar olabileceğini düşünmek, baya ütopik geliyor. Ancak kripto dünyasında imkansız diye bir şeyin olmadığını da unutmamak gerekir.


Kaynak için bknz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bankalar Ripple kullanmaya başlarsa XRP USD ne kadar olur?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.