BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bankalar Ripple kullanmaya başlarsa XRP USD ne kadar olur?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bankalar Ripple kullanmaya başlarsa XRP USD ne kadar olur?

Bankalar Ripple kullanmaya başlarsa XRP USD ne kadar olur?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bankalar Ripple XRP’yi kullanmaya başladıklarında, XRP USD için tahmin edilen fiyat tahmini sizi şok edebilir!


Bankalar Ripple kullanmaya başlarsa XRP USD uçuşa geçer

İnvestinghaven analistleri, Ripple’ın uzun vadede 20 dolara kadar çıkabileceğini düşünüyorlar. Peki bu, tam olarak nasıl olacak?

Yapılan araştırmalara göre dünya çapında her yıl, döviz bozdurma işlemlerine yani komisyon işlerine 30 milyar dolar harcanıyor. Ancak Ripple’ı sisteme entegre ettiğimizde, bizlere 16.5 milyar dolarlık bir tasarruf sağlıyor. Bu da neredeyse %55 lik bir tasarruf demek. Ripple’ın bu sisteme sağladığı düşük maliyetler, ağın bankacılık sistemi için oldukça arzulanan bir teknoloji haline getiriyor.

Ayrıca, Ripple Labs, insanların XRP’lerini kullanıp blockchain üzerinden ticari mal satmalarına izin veren Xpring uygulaması da gelecek vadediyor.

Tüm bu nedenlerden dolayı, bu teoriyi ortaya atan analistler, Ripple’ın kripto alanında lider olabileceğini düşünüyorlar.

ripple (xrp)'i bankalar

Durun acele etmeyin!

Ripple XRP’i bankalar kullanmaya başlayınca ilk hedef 20 dolar diyenlerin karşısında bir başka grup daha var. Bu grup da Ripple’ın uzun vadede yeni ortaklıklarla şaha kalkacağını düşünüyor. Ancak XRP USD için hedefin 8-10 dolar bandında olduğunu ifade ediyorlar.

Bizce de ikinci grubun söyledikleri ilk gruba göre daha makul olabilir. Şöyle düşünün; şuan dolaşımda 41 milyardan fazla XRP var. Bunların her birinin 20 dolar olacağını düşünürsek, ortaya 820 milyar dolarlık büyük bir miktar çıkıyor.

Ancak hali hazırda kripto para sektörünün hacmi 113 milyar dolar. Bu şartlarda Ripple’ın 20 dolar olabileceğini düşünmek, baya ütopik geliyor. Ancak kripto dünyasında imkansız diye bir şeyin olmadığını da unutmamak gerekir.

Kaynak için bknz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.