1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin fiyatının 1000 dolara düşmesi mümkün mü?

Bitcoin fiyatının 1000 dolara düşmesi mümkün mü?

Bitcoin fiyatının 1000 dolara düşmesi mümkün mü?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatının 1000 dolara düşme ihtimali var mı? Bir çoğumuzun duymak istemediği bu rakamlar gerçekleşme ihtimali nedir?


Bitcoin fiyatının 1000 dolara düşme ihtimali

Bitcoin fiyatının 1000 dolara Bitcoin fiyatının 1000 dolara düşmesi mümkün mü?
Bitcoin’in 2 yıllık grafiği

Bitcoin uzun zaman istikararını koruyunca ardından 6,000 dolardan 3,122 dolara kadar düştü. Henüz bu düşüş olmadan Bitcoin fiyatının 3,000 dolara kadar düşebileceğini sizlere bildirmiştik. Bakınız: Bloomberg analistinden ürkütücü Bitcoin tahmini!

Bazı uzmanlara göre, BTC aynı fiyat hareketini bu seviyelerde de gösterebilir ve Bitcoin fiyatını 1000 dolara kadar düşürebilir. Bu görüşe mevcut trendlerden dolayı katılmayanlar da var.

Bitcoin için güvenli limen 4,000 dolar üstü

Tarihsel performansı, bir varlığın gelecekte performansının garantisi olamaz, sadece referans olabilir.

2018’in sonlarında, Bitcoin’in uzun süren boğa koşusu momentumunu kaybetmiş, sadece iki ay içerisinde 6,000 dolardan 3,175 dolara kadar düşmüştü.

Bitcoin 6,000 dolar seviyesine düştüğünde, AHT (20,000 dolar) seviyesinin %70’ini kaybetmişti. Bir başka ifadeyle %70 fiyat düzeltmesine gitmişti. Bu noktada çoğu uzman dip noktanın henüz görülmediğini düşünüyordu.

Geçmişindeki 5 büyük fiyat düzeltmesi boyunca, Bitcoin tüm zamanlardaki en yüksek seviyesinin %85’i kadar fiyat düzeltmesine maruz kalmıştı.

Bir kripto para teknik analisti olan Hsaka, BTC’nin dik düşüşlere karşı fiyatının tekrar toparlanmasını zamana yaydığını gösteriyor.

Daha önce New York Menkul Kıymetler Borsasının başkanı Jeff Sprecher, uzun süren ayı piyasası ve daha iyi teknolojilerle bir çok rakibinin ortaya çıkmasına rağmen, Bitcoin hayatta kalmanın bir yolunu buldu. İligili haberimiz için bakınız: New York Borsası CEO’su Kripto paralar hayatta kalacak mı? Sorusuna çok net bir cevap verdi

205’den beri 4 yıl boyunca, Bitcoin fiyatı her yıl daha yüksek dip noktalar kendine belirliyor. Eğer mevcut trend tarihi performansını takip ederse, fiyatın 2018 yılındaki en düşük seviyesi 3,175 doların üstünde kalmasını bekliyebiliriz.