Ripple Xpring uygulaması nedir?

ripple XRP xpring
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple Xpring, Ripple Labs tarafından para transferlerinin daha kolay yapılabilmesi için tasarlanan, XRP Ledger ve Interledger Protokolü içeren bir hizmet platformdur.


Ripple Xpring nedir? Hangi sektöre hitap ediyor?

Kripto paraların ardındaki teknoloji olarak bilinen blockchain teknolojisi, merkeziyetsiz bilgisayar uygulamalarına (Dapps) da ev sahipliği yapıyor.

Blockchain teknolojisi ile uyumlu finansal uygulamaların yanında eğlence, bahis, mesajlaşma ve oyun sektörü başta olmak üzere çok geniş perspektifte uygulamalar ve yazılım gerçekleştirilebiliyor. Bu tür uygulamaların gelişmesi ve yaygınlaşması, ilgi kripto paranın da kullanımını ve talebini arttırıyor.

Ripple da yazılımcıların ve girişimcilerin XRP blockchain’inde yeni platformlar ve uygulamalar (Dapps) geliştirmelerine olanak sağlıyor.

Bu bağlamda, Ripple 2018 yılında XRP geliştirme toplumunu desteklemek ve yatırımda bulunmak için yeni bir ürün geliştirdi. Ve xRapid ve xCurrent ürünlerinin ardından Xpring adını verdiği fon transfer çözümünü başlattı.

Dolayısıyla yukarıda bahsettiğimiz durum, XRP’de de kendini gösterdi. Dünya çapında çeşitli kurumsal firmalar ve Ripple Net kullanan bankalar, XRP’yi hızlı sınır ötesi ödemelerde yaygın olarak kullanmaya başladı.

Ripple Xpring nedir?

Para transferlerinin daha kolay yapılabilmesi için tasarlanmış, XRP Ledger ve Interledger Protokolü içeren bir hizmet platformdur.

Ripple, Xpring platformu ile neyi hedefliyor?

Ripple, Xpring ile XRP’nin kullanım alanını genişletmek ve XRP’yi çekici kılacak şekilde ürün ve hizmetler geliştiren şirketlere finansal destek sağlamayı hedefliyor.

  • .Ripple Xpring ile XRP kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyor
ripple-xpring-nedir
  • Ripple dünya geneli sayısı 23 milyonu bulan geliştirici toplumunu desteklemek ve XRP kullanımını yaygınlaştırmak adına Xpring projesine yüz binlerce dolar fon ayırıyor.
  • Ripple özellikle Xpring sayesinde mikro ödemelerin hacmini arttırmayı planlıyor.

Ripple Xpring, hangi projelere yatırım yaptı?

Platformun yatırımda bulunduğu projelerin başında Coinme geliyor.

Ripple Xpring platformunun yatırımda bulunduğu projelerin başında Coinme geliyor. Coinme, kripto para ATM’leri ve finansal hizmetler üzerine uğraş veren bir oluşum. Ripple, Coinme’ye yatırım yaparak XRP kullanımını yaygınlaştırmayı planlıyor.

  • Ripple Xpring yatırımlarından birisi de Coil üzerine. Coil, sosyal medya platformu için önemli miktarda fon ayırdı. Coil’in Mozilla ve Creative Commons ile ortaklığı bulunuyor.
  • Xpring paydaşlarından bir diğeri ise Bitpay.

Xpring, ekosistemindeki XRP adaptasyonunu artırma potansiyeline sahip. Ripple, bu projenin XRP’nin kabulünde önemli bir etkiye sahip olduğunu vurguluyor.

Yine daha önce Ripple kıdemli başkan yardımcısı Ethan Beard, Ripple xPring ile ilgili olarak şunları söylemişti:

Xpring ile daha XRP ekosistemini daha da büyütmeye odaklandık. Ripple, bir şirket olarak, internet’in değerine odaklanır. Paranın veri kadar kolay taşınmasına yardımcı olur.

En temel işimiz, bankadaki paranın sınır ötesine geçmesine yardımcı olmak. Ve biz bu anlamda güçlü bir momentuma sahibiz. Aynı zamanda, XRP ve XRP Ledger’in bankacılık dünyasında olup bitenlerin ötesinde birçok kullanım örneği olduğunu düşünüyoruz. Ve böylece, Ripple xPring ile aslında bu projelerin belirlenmesi, büyütülmesi ve XRP projesine yardım etmesini istiyoruz.

Ripple geleneksel bankaları ikinci plana atacak blockchain tabanlı kripto transfer çözümlerine ağırlık veriyor. Ki geleneksel bankaların ne kadar yavaş olduğu hakkında sesli düşünülmeye başlandığı zamanlarda çoktan bu konu ile ilgili çalışmalarını tamamlayarak, herkesten ileride olduğunu kanıtladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ripple Xpring uygulaması nedir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.