BTC : 65757 ₺ ETH : 1639 ₺ XRP : 1.38 ₺ LTC : 319.7 ₺ USDT : 6.772 ₺ XLM : 0.5449 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fed’in piyasalara destek açıklaması ile Bitcoin de ralliye başladı

Fed’in piyasalara destek açıklaması ile Bitcoin de ralliye başladı

Fed’in piyasalara destek açıklaması ile Bitcoin de ralliye başladı
0
huobi_koinmedya

Fed’in piyasalara destek açıklaması ile Bitcoin de ralliye başladı. ABD’de gözler Kongre’de ama merkez bankası da piyasalarda bir dizi işlemler ve satın almalar ile piyasalara yardım edeceğini duyurdu. BTC de 6,000 doların üzerinde ralli yapıyor.


Fed’in piyasalara destek açıklaması ile Bitcoin de ralliye başladı

ABD merkez bankası Fed, corona virüs krizi döneminde piyasalara yardım için bir dizi program başlatıyor. Yakın zamanda önerilen corona virüs ile mücadele için teşvik paketi Pazar akşamı Senato’dan yeterli oy alamadı.

Fed, 23 Mart’ta yaptığı açıklamada, özellikle varlık satın almayı içeren programlara katılmak istediklerini bildirmişti. Ayrıca Fed ilk kez, kurumsal tahviller ve yatırım düzeyinde menkul kıymetler satın alacak ve borsada işlem gören fonlar aracılığıyla işlemlere katılacak.

Yapılacak diğer yardımlar ve işler arasında, Ana Cadde işletmeleri için belirtilmemiş bir borç verme programı ve finansal kriz sırasında uygulanan Vadeli Varlık Destekli Kredi Tesisi bulunuyor.

koinmedya_brave

300 milyar ABD Doları değerindeki bir diğer program da, işletmelere kredi akışını desteklemenin yanı sıra Ticari Kağıt Fonlama Tesisini genişletmeyi de hedefliyor.

İlgili – Bitcoin yeniden boğaya dönüştü – Traderler 6400 doları desteğe çevirmeye çalışıyor

FED’in ekonomik krizi engellemek için “agresif” programları

 Bitcoin de ralliye başladı. ABD’de gözler Kongre’de ama merkez bankası da piyasalarda bir dizi işlemler ve satın almalar ile piyasalara yardım edeceğini duyurdu. BTC de 6,000 doların üzerinde ralli yapıyor.

Fed’in piyasalara destek açıklaması ile Bitcoin de ralliye başladı

koinmedya_brave

Bu açıklamalardan sonra piyasalar kısa bir ralli yaptı. Ayrıca corona virüsün tetiklediği ekonomik krize çözümler bulunması gerektiği yönde ihtiyacın ne kadar acil olduğunu da ortaya koydu.

Çoğu uzman, Fed’in bu hamlesinin QE programına yönelik açık uçlu bir taahhüdü temsil ettiğini iddia ediyor. MUFG Union Bank üst düzey finansal ekonomisti Chris Rupkey, Fed politikasının şu anda serbest düşüşte olduğu anlaşılan ekonomiyi desteklemeye yardımcı olmak için daha fazla çaba göstermesinin bir göstergesi olduğunu belirtti.

Bu açıklamalar sonrası Bitcoin fiyatı 6,000 doların üzerine ralli yaptı. Hatta bu yazı kaleme alınırken BTC fiyatı 6,600 dolar ve 6,700 doları da geçti.

İlgili – Binance CEO’su Bitcoin’in “0 dolar” olması ihtimali hakkında ne dedi?

Bu arada Fed’in çabaları bir tarafa, ABD Kongresi’nin de ek fonları onaylaması lazım. Bu adım da mevcut kriz döneminde piyasalara daha fazla destek sağlamış olacak.

Bitcoin ve kripto para piyasası için ise son düşüş sırasında görülen geleneksel finansal piyasalar ile olan bağını koparması önemli. Şu an altın ve gümüş ile birlikte BTC de yükseliyor. Yine de Fed’in piyasalara destek açıklaması ile Bitcoin de ralliye başladı.

Kaynak

Etiketler: