1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. BAND, Google ve IBM gibi devlerle yan yana!

BAND, Google ve IBM gibi devlerle yan yana!

BAND, Google ve IBM gibi devlerle yan yana!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Band Protocol (BAND) gündem, haber ve son dakika gelişmeleri www.koinmedya.com sitesinde. Band token ile ilgili sıcak gelişmeleri su sayfadan takip edebilirsiniz.


BAND, Google ve IBM gibi devlerle yan yana!

Kripto para piyasalarında odaklar Bitcoin üzerinde ancak altcoinler çevresinde yaşanan önemli gelişmeler gözden kaçıyor. Medium’da Kevin Lu imzası ile paylaşılan bir makalede Band Protocol ile ilgili çok önemli bir iddia öne sürüldü. Eğer bu iddialar doğru ise Band Protocol, devler ligine doğru hareket ediyor. Haberin ayrıntılarına geçmeden önce Band Protocol’ü yakından tanıyalım.

Band Protocol, reel dünyadaki verileri blockchain’lere aktaran bir oracle hizmeti sunuyor. Oracle hizmeti sunan blockchain denince akla ilk olarak Chainlink ardından ise Band Protocol geliyor. Nisan-Ağustos 2020 döneminde kripto para piyasalarında tam bir Chainlink fırtınası esmişti. Link/USD paritesi bu süreçte çok kısa süre içerisinde 4 dolar seviyesinden 20 dolara kadar çıktı. Band Protocol’ün Band isimli kripto parası ise aynı dönemde 1 dolar seviyelerinden 15 doların üstüne çıktı.

Nisan-Ağustos 2020 döneminde Band Protocol ve Chainlink’in rekor kırmasında DeFi platformlarında yaşanan canlılığın da etkisi oldu. Zira, Band Protocol ve Chainlink DeFi platformlarına oracle hizmeti sunuyordu.

Lütfen Bkz: Bitcoin nedir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Gelelim Band Protocol ile ilgili bomba habere. Band Protocol’un OpenAPI isimli girişime katıldığı iddia ediliyor. OPENAPI girişiminin paydaşları arasında dünya devleri yer alıyor. Bu devler; IBM, Google, eBay ve Bloomberg. Band Protocol bu girişim içerisinde API’lerle blockchain’ler arasında veri akışına teknik destek sağlayacak. Bir nevi Band Protocol; IBM, Google, eBay ve Bloomberg gibi dünya devlerini blockchain dünyasına bağlayacak.

Söz konusu iş birliği Band Protocol’ün twitter adresinden duyuruldu. Aşağıda söz konusu tweet’i görüyoruz.

https://twitter.com/BandProtocol/status/1338505282096300038

Bu gelişme Band Protocol’de Nisan-Ağustos döneminde olduğu gibi bir rüzgâr oluşturur mu zamanla göreceğiz. Aşağıdaki grafikte Band Protocol’ün kripto parası BAND’in performansını görüyoruz.

Band Protocol BAND, Google ve IBM gibi devlerle yan yana!Kaynak

Band Protocol yeni adres sayısı %4,600 patladı – BAND fiyat analizi

Band Protocol (BAND) bir rallinin ortasında. BAND fiyatı son üç günde 5.45 dolardan 6.60 dolara sıçradı. Ancak en çok dikkat çeken kripto paranın fiyatı değil. Traderler şu an BAND için farklı bir veriye odaklanıyor.

IntoTheBlock’in “Yeni Adres” grafiği, protokole giriş yapan yeni adres sayısının fırladığını gösteriyor. Geçtiğimiz Cuma günü yeni adres sayısı 177’den 8,320’ye çıkarak yüzde 4,600’lük bir patlama yaşadı.

BAND yeni adres sayısı grafiği

Band Protocol yeni adres sayısı %4,600 patladı - Fiyata da yansır mı?

Protokole giriş yapan yeni adres sayısı büyük bir boğa işareti olarak sayılabilir. Çünkü artan ağ faaliyetleri aynı zamanda fiyat yükselişine de giden yol demek. Aynı şekilde ağdaki faaliyetlerin azalması da fiyat düşüşüne yol açar. Şimdilik bu yükselişe neyin sebep olduğu netlik kazanmadı. Ancak yine de fiyatı etkilediği görülüyor.

İlgili – Link vs. Band: Hangisi daha iyi?

BAND/USD günlük grafik

Band Protocol BAND, Google ve IBM gibi devlerle yan yana!

BAND/USD paritesinin önünde iki güçlü direnç var: 100 günlük SMA (7.40 dolar) ve 50 günlük SMA (8.60 dolar). MACD da artan bir boğa momentumu gösteriyor. Bu da boğaları söz konusu seviyeleri geçme konusunda teşvik ediyor. IntoTheBlock’un IOMAP göstergesi ise 100 günlük SMA’nın orta ile güçlü arasında bir direnç duvarı oluşturduğunu gösteriyor.

Bu seviyeden daha önce 24 adres 500,000 BAND token satın almıştı. Eğer alıcılar bu seviyeyi kırabilirse, fiyat bu sefer 50 günlük SMA’ya (8.60 dolar) doğru yükselmeye başlayacak. Bu seviye de kırılabilirse, bu sefer yaklaşık 15 dolardaki tüm zamanların en yüksek değerine doğru bir yükseliş beklenebilir.

Son zamanlarda balinalar ise satış baskısı oluşturarak fiyatı geri çekme yönünde çalışıyor. En az 100,000 BAND tokene sahip olan adres sayısı son iki haftada yüzde 47 düştü. Eğer geri çekilme olursa 6.25 dolar destek seviyesi sunacak. Bunun da altında kilit destek seviyesi 200 günlük SMA’da (4.20 dolar.)

Kaynak