1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Link vs. Band: Hangisi daha iyi?

Link vs. Band: Hangisi daha iyi?

Link vs. Band: Hangisi daha iyi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Chainlink efsanesinin ardında oracle teknolojisi yatıyor. Chainlink’in oracle altyapısına benzer hizmeti, Band Protocol da sunuyor. DeFi oracle savaşlarında kim daha üstün?


DeFi oracle savaşları

Chainlink sahip olduğu oracle hizmetleri sayesinde off-chain verileri, blockchain’e aktarabiliyor. Chainlink ayrıca blockchain’ler arasında da veri akışına yardımcı oluyor. Reel ekonomiden işletmeler, blockchain teknolojisi ile alt yapılarını dönüştürmek istediklerinde şirketlerine ait verileri blockchain’e aktarmaları gerekiyor. Örneğin tedarik zincirinde blockchain’i kullanmak isteyen işletmeler, girdi akışına ait verileri blockchain’e transfer edilmesi lazım. Bu konudaki boşluğu Chainlink dolduruyor.

Benzer şekilde DeFi platformları da kripto para fiyatlarına ait verileri çekebilmek için Chainlink’in oracle hizmetlerinden destek alıyor. Chainlink hem DeFi platformlarına hem de reel ekonomiden birçok işletmeye oracle hizmeti satıyor ve bu konuda Chainlink oracle hizmetleri oldukça talep görüyor. Chainlink fiyatlarında 2020 yılında yaşanan olağanüstü değer artışının altında Chainlink oracle hizmetleri yatıyor.

Chainlink coin 2020 yılına 1.80 dolardan merhaba dedi. Chainlink, 07.08.2020 (bugün) 10.19 doları görerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Link fiyatlarında %466 değer artışı yaşandı. Oracle endüstrisinde Band Protocol, “ben de varım” diyor. Chainlink’e rakip olarak çıkıyor.

Aşağıdaki grafikte Chainlink fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

DeFi oracle Link vs. Band: Hangisi daha iyi?Band Protocol’un kripto parası BAND, yazının kaleme alındığı zamanda 8.11 dolardan işlem görüyor. Band’in toplam piyasa büyüklüğü 166 milyon dolar ve CoinMarketCap sıralamasında 63’üncü sırada yer alıyor. Band coin en yüksek değerini 6 Ağustos 2020’de (dün) 8.56 dolar ile gördü.

Chainlink’in toplam piyasa arzı 1,000,000,000. Bu rakamın %35’i piyasaya sürülmüş durumda. Piyasada işlem gören Link miktarı 350,000,000.

Band’in toplam piyasa arzı 100,000,000 adet. Bu rakamın %20’si piyasaya sürüldü. Piyasada işlem gören Band sayısı ise 20,494,033.

Aşağıdaki grafikte BAND fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

DeFi oracle Link vs. Band: Hangisi daha iyi?Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.