BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Zcash (ZEC) teknik analizi: ZEC fiyatı ne olur?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Zcash (ZEC) teknik analizi: ZEC fiyatı ne olur?

Zcash (ZEC) teknik analizi: ZEC fiyatı ne olur?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası 7/24 durmaksızın devam ettiği için son derece dinamik bir piyasa. Bu piyasada 24 saatte çok şey değişebiliyor. Son 24 saat içerisinde ZEC/USD ve ZEC/BTC paritelerinde neler değişti, önümüzdeki zaman diliminde ne gibi değişiklikler olabilir, yakından bakmak için buyurun Zcash (ZEC) teknik analizi yazımıza.

Zcash (ZEC) teknik analizi 17 Aralık

Bitcoin 23.800 dolara yükselmişken gözler teker teker altcoinlere kayıyor. Bitcoin’den çıkan sermaye hangi altcoinlere gidecek? Bunun için grafikleri teker teker analiz ettik ve siz değerli okuyucularımızda Zcash ZEC grafiğindeki fırsatları belirtmek istedik.

Zcash Eylül ayında iki kere Kasım başlarında ise bir kere olmak üzere 3 kere desteği test etti. Üçlü dip diye tanımlanan bu formasyon son derece güçlü bir geri dönüş işaretidir.

Bu noktadan sonra yükselişe geçti ve tam olarak Golden Zone denilen bölgeden yukarı tepki aldı. Bir grafik yükselişe geçeceğini bu kadar net ifade edemez.

Elliott dalga teorisine göre bu yapı ilk itki hareketini tetiklemiş olabilir. Böyle bir durumda üçüncü dalga için 124 dolara, beşinci dalga için ise 137 dolara kadar uzanma ihtimali kuvvetle belirmiş oldu.

Yeşil 2 ile gösterilen dönüş yerinden alınan sert tepki fiyatın bu büyük yolculuğa çıkacağına dair en güçlü işaret.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

6 Aralık Zcash (ZEC) teknik analizi

zcash (zec) teknik analizi

Zcash 4 saatlik grafiğimizde, fiyatın zun süredir üçgen formasyonu oluşturduğunu görüyoruz. Üçgen formasyonun hedefi 100 dolar. Bu seviye anı zamanda kripto para için direnç görevi görüyor. Bir sonraki hedefi 180 dolara ulaşabilmesi için Zcash‘in öncelikle bu seviyenin üzerinde başarılı bir kapanış yapabilmesi gerekiyor.

Bknz: Zcash nedir ve nasıl alınır?

İndikatörlere. baktığımız, öncelikle işlem hacmindeki düşüş gözümüze çarpıyor. Konsolidasyon sürecindeki her varlık benzer görüntü oluşturur. Bulltrading’de ise durum, düşüşün bitmek üzere olduğu ve histogramın yeşil yakmasının artık an meselesi olduğunu görüyoruz. RSI ise bize, varlığın satın alım için son derece uygun bölgede olduğunu söylüyor. Bu bölge geri dönüş için uygun sinyaller üretmiş durumda. Stop destek altı.

Muhtemel hedefler

  1. hedef: 89$
  2. hedef: 93$
  3. hedef: 100$
  4. Zarar durdur: 64$

bkz: Zcash madenciliği nasıl yapılır?

Zcash ile ilgili diğer teknik detayları incelemek için tıklayınız. ZEC/USD

Bu bir ticari tavsiye yazısı değil, benim gözlemlerimdir. Ayrıca BTC/USD paritesine yakından bakın, çünkü tüm diğer kripto paralar Bitcoin’i takip ediyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: