BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Band teknik analizi ve Güncel Band yorumları, fiyat tahminleri
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Band teknik analizi ve Güncel Band yorumları, fiyat tahminleri

Band teknik analizi ve Güncel Band yorumları, fiyat tahminleri
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BAND coin alınır mı? BAND yatırım için iyi bir seçenek mi? BAND coin alım ve satım yerleri neresi? İşte tüm bu sorularınızın yanıtı BAND teknik analizi yazımızda.

Band Teknik Analizi 17 Aralık 2020

Band coin büyük yatırım fırsatı sunuyor. Bitcoin’im 23.800 dolara yükseldiği günümüzde boğaların gelip gelmediğini tartışmayağız. Hangi coin alsak diye düşünen siz değerli okurlarımıza olabildiğince az riskli coinleri tanıtmaya devam edeceğiz.

Band coin 4 saatlik grafikte Eylül ayı ortalarında oluşmaya başlayan devasa bir ters omuz baş formasyonu görünüyor. Bu yapı genelde diplerde olup geri dönüş habercisidir.

Yukarıdaki Band coin TOBO görüntüsünde alışılmadık bir durum var. normalde omuzlar sağda ve solda birer tane olurken bu yapıda ikişer omuza rastlıyoruz. Bu da dipteki konsolidasyon sürecinin yeterince piştiğini ve artık yukarı gitmek için alıcıların konum aldığını gösterir.

Grafiğin solunda nasıl dik kırmızı mumlar görüyorsak, TOBO boyun çizgisi (mavi blok) kırıldıktan sonra sağ tarafta aynı boyutta mumlar görmemiz olası. Ama bu sefer ters renkte. Yani yeşil uzun çubuklar görebiliriz. Bu da Band fiyatını 10.9 dolara kadar taşıyacaktır.

Band Coin Elliott Analizi

Analizimizin bu noktasında Elliott Dalgası yöntemini kullanacağız. Bakalım bu yönteme göre neredeyiz?

Elliott Dalgası yöntemine göre bu yapı diagonal yükseliş dalgası formunda. Öyle ki ilk 2 dalgası oluşmuş ve üçüncü dalganın temelini şekil eden ilk micro dalgalar da gerçekleşmiş. Elliott analizine göre bu yapı önce 12.61 dolara yükselebilir. Sonrasında bir düzeltme dalgası gelir (yeşil 4) ve devamında son bir yükseliş ile 14.4 dolar bölgesine kadar çıkabilir.

Analizde önce TOBO hedefini, devamında ise Elliott Dalga hedefini beklemek mantıklı olabilir. Stop seviyesi ilk görseldeki yükselen destek altı. Bu da yaklaşık olarak 6.21 dolara tekabul ediyor.

Not: Analiz yatırım tavsiyesi içermez.

Band teknik analizi 8 Aralık Salı

1 Saatlik BANDUSDT paritesinin 3.8 dolar seviyesini test ederek dip seviyeyi gördü. Buradan yakalamış olduğu pozitif dalgayı arkasına alan kripto para 7.9 seviyesine kadar yükseldi. Bu seviyeden itibaren düzeltme hareketine başladı ve 3.8 dolar seviyesinden 7.9 dolar seviyesine olan yükseliş dalgasının fib 0.618-0,65 seviyesini (golden zone) test ederek düzeltme hareketini bitirmiş oldu. Düzeltme hareketini bitirmesiyle birlikte yükselişine tekrar başladı ve şu an BAND, sert düşüş kanalının başladığı seviyenin üzerine çıkmış ve bu seviyeyi kendine destek etmiş durumda.

bknz: Band protocol nedir?

BAND coin yükselir mi?

Bu soruya cevap verebilmemiz için öncelikle genel resme bakmamız gerekiyor.

4 saatlik band grafiğine batığımızda, grafiğin ne kadar kusursuz olduğunu görüyoruz. Grafikte mükemmel bir tOBO var. Özellikle sağ omuzu daha yüksek olan tOBO’lar daha kusursuz işliyor ve daha sert fiyat hareketleri sergiliyorlar. Bu özellikle BAND grafiğinde var. Fiyat 8 dolar bandını aşıp saatlik mum kapatırsa, bir sonraki menzil, formasyon hedefi 12 dolar olacaktır.

NOT: Yatırım tavsiyesi değildir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: