fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Band Protocol nedir? BAND token iyi bir yatırım mı?

Band Protocol nedir? BAND token iyi bir yatırım mı?

Band Protocol nedir? BAND token iyi bir yatırım mı?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Band Protocol nedir?

Band Protocol kendisini “zincirler arası veri oracle ağı” (cross-chain data oracle) olarak tanımlıyor. Eğer bu terimleri bilmiyorsanız bu ifade size bir şey ifade etmiyor olabilir. Kripto para alanında veri oracle ağı bir program. Bu program, gerçek dünyadaki verileri topluyor ve API’leri kripto para ve blockchainlerdeki merkezsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmelere bağlıyor.

Özetle söyleyecek olursak, Band Protocol gerçek dünyadaki verileri alarak bunları blockchaine taşıyan bir platform.

Band Protocol nedir? BAND token iyi bir yatırım mı?

Band Protocol’ün çalışma şeklini özetleyen resim Kaynak: CoinMarketCap

Burada bahsedilen veriler her tür veri olabilir. Buna hava durumu bilgileri, hisse senetleri fiyatları, kripto para fiyatları ve hatta uçuş bilgileri de dahil. Zaten başta da belirttiğimiz gibi Band, “zincirler arası” (cross-chain) bir platform. Yani bu veri taşıma işini birden fazla blockchain için yapıyor. Sadece Ethereum için değil. Şu an birçok blockchainin ihtiyacı olan bir şey ve Band Protocol’ün de bu kadar ilgi görmesinin de başlıca sebebi.

Band Protocol blockchain aynı zamanda BandChain olarak da biliniyor. Bu blockchain projesinin yerel kripto parası da BAND token. Bu token, doğrulayıcılar ve delegatörler tarafından doğru ve güncel veri akışlarını teşvikte stake etmek için kullanılıyor.

Band Protokolü’nün BandChain’i Cosmos SDK kullanılarak oluşturuldu. Blockchainden bağımsız olmanın yanı sıra, Band Protokolü’nün oracle ağı hızlı, ucuz ve hemen hemen her blockchaine uygulanması kolay bir sistem.

Band Protocol ve BAND token iyi bir yatırım mı?

BAND token iyi bir yatırım mı? Eğer iyi bir getiri sağlayan bir kripto para arıyorsanız, BAND kazançlı bir yatırım seçeneği olabilir. BAND fiyatı bu yazı hazırlanırken (28 Kasım 2020) 5.84 dolardan işlem görüyor. Walletinvestor, uzun vade için BAND fiyatında yüzde 700’lük artış tahmini paylaşıyor. Bu siteye göre 5 yıl sonra, yani 2025’te BAND token fiyatı 47 dolar olacak.

Band Protocol nasıl çalışır ve ne yapar?

Bant Protokolü, gerçek dünya verilerini ve API’leri birleştiren ve akıllı sözleşmelere bağlayan zincirler arası bir veri oracle ağı. Blockchain ağlar, değişmez veri depolama ve belirleyici, doğrulanabilir hesaplamalar sağlar. Buna rağmen blockchain ağlarının dışında bulunan verilere güvenli bir şekilde erişemezler. Bunun için de blockchain dışındaki verileri bu ağlara taşıma görevini oracle ağlar üstleniyor. Bunlardan biri de Band Protocol.

Kaynak

Daha fazla kripto para incelemesi için tıklayın.

BAND Protocol coin fiyatı

BAND coin nasıl alınır?

BAND coini kripto para borsaları üzerinden alabilirsiniz. Mesela Binance borsası üzerinden. Ancak burada direkt BAND alınamıyor. İlk önce Bitcoin almanız ve daha sonra da BTC ile BAND alımı yapmanız gerekiyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.