1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Band Protocol nedir? BAND token iyi bir yatırım mı?

Band Protocol nedir? BAND token iyi bir yatırım mı?

Band Protocol nedir? BAND token iyi bir yatırım mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Band Protocol nedir ve Band protokolün kripto parası Band token gelecek vadediyor mu? Band token hakkındaki önemli istatistikler için KoinMedya haber sayfamıza göz atabilirsiniz. 


Band Protocol nedir? BAND token iyi bir yatırım mı?

Band Protocol kendisini “zincirler arası veri oracle ağı” (cross-chain data oracle) olarak tanımlıyor. Eğer bu terimleri bilmiyorsanız bu ifade size bir şey ifade etmiyor olabilir. Kripto para alanında veri oracle ağı bir program. Bu program, gerçek dünyadaki verileri topluyor ve API’leri kripto para ve blockchainlerdeki merkezsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmelere bağlıyor.

band protocol

Burada bahsedilen veriler her tür veri olabilir. Buna hava durumu bilgileri, hisse senetleri fiyatları, kripto para fiyatları ve hatta uçuş bilgileri de dahil. Zaten başta da belirttiğimiz gibi Band, “zincirler arası” (cross-chain) bir platform. Yani bu veri taşıma işini birden fazla blockchain için yapıyor. Sadece Ethereum için değil. Şu an birçok blockchainin ihtiyacı olan bir şey ve Band Protocol’ün de bu kadar ilgi görmesinin de başlıca sebebi.

Band Protocol blockchain aynı zamanda BandChain olarak da biliniyor. Bu blockchain projesinin yerel kripto parası da BAND token. Bu token, doğrulayıcılar ve delegatörler tarafından doğru ve güncel veri akışlarını teşvikte stake etmek için kullanılıyor.

Lütfen Bkz: Syscoin nedir ve geleceği nasıl? Güncel SYS token haber ve gelişmeleri

Band Protokolü’nün BandChain’i Cosmos SDK kullanılarak oluşturuldu. Blockchainden bağımsız olmanın yanı sıra, Band Protokolü’nün oracle ağı hızlı, ucuz ve hemen hemen her blockchaine uygulanması kolay bir sistem.

Band Protocol – Band Token fiyatları ve önemli istatistikler

Band token yazının kaleme alındığı saatte 3.86 dolardan işlem görüyor. Band tüm zamanlarının rekorunu 15 Nisan 2021’de 23.19 dolar ile gördü. Band token’ın son 90 günde gördüğü en yüksek rakam ise 6.93 dolar. Aşağıda Band token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Band token Nisan 2021’den beri düşüş trendini sürdürüyor. 

BAND token fiyatları

 

Band token ile ilgili önemli istatistikler ise aşağıda verilmektedir. 

Toplam Band token arzı: 100.000.000 BAND

Piyasada işlem gören Band token arzı: 35.191.821 BAND (16 Ocak 2022), 35.191.821 BAND (5 Mart 2022).

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2022-2025

16 Ocak 2022’den beri Band token arzının artmadığı gözleniyor. Toplam token’ların yaklaşık %35’i piyasaya sürülmüş durumda kalan %65’lik oran ise piyasaya sürülmeyi bekliyor. 

Cari fiyatlarla piyasaya sürülen miktarı çarptığımızda Band token’ın toplam piyasa değerini elde ediyoruz. Buna göre Band 136 milyon dolarlık piyasa büyüklüğüne sahip ve CoinMarketCap’te 296’inci sırada yer alıyor. 

Canlı Band token fiyatları

 

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum fiyat tahmini 2022-2025

Band Protocol ve BAND token iyi bir yatırım mı?

BAND token iyi bir yatırım mı? Eğer iyi bir getiri sağlayan bir kripto para arıyorsanız, BAND kazançlı bir yatırım seçeneği olabilir. BAND fiyatı bu yazı hazırlanırken 5.70 dolar bandında işlem görüyor. Kripto para tahmini ve projesiyonu yapan platformlara göre Band ilerleyen yıllarda iyi bir ivme yakalayabilir. 

 

Band Protocol nasıl çalışır ve ne yapar?

Bant Protokolü, gerçek dünya verilerini ve API’leri birleştiren ve akıllı sözleşmelere bağlayan zincirler arası bir veri oracle ağı. Blockchain ağlar, değişmez veri depolama ve belirleyici, doğrulanabilir hesaplamalar sağlar. Buna rağmen blockchain ağlarının dışında bulunan verilere güvenli bir şekilde erişemezler. Bunun için de blockchain dışındaki verileri bu ağlara taşıma görevini oracle ağlar üstleniyor. Bunlardan biri de Band Protocol.

Kaynak

Daha fazla kripto para incelemesi için tıklayın.

 

BAND Protocol coin fiyatı

 

BAND coin nasıl alınır?

BAND coini kripto para borsaları üzerinden alabilirsiniz. Mesela Binance borsası üzerinden. Ancak burada direkt BAND alınamıyor. İlk önce Bitcoin almanız ve daha sonra da BTC ile BAND alımı yapmanız gerekiyor.

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.