BTC : 80386 ₺ ETH : 2638 ₺ XRP : 1.792 ₺ LTC : 334.4 ₺ USDT : 7.696 ₺ XLM : 0.5449 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Ve Fidelity resmen Bitcoin piyasalarına giriş yaptı!

Ve Fidelity resmen Bitcoin piyasalarına giriş yaptı!

Ve Fidelity resmen Bitcoin piyasalarına giriş yaptı!
0

Dev yatırım firması Fidelity resmen Bitcoin piyasalarına giriş yaptı ve Bitcoin üzerinden çıkarılmış Bitcoin fonlarını sunmaya başladı. Fidelity Bitcoin fonlarının özellikleri için haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz.


Fidelity resmen Bitcoin piyasalarında!

Fidelity Yatırım Şirketi dünyanın en büyük yatırım şirketleri sıralamasında 5’inci sırada yer alıyor. Fidelity 2.7 trilyon dolarlık hisse senedini yönetiyor. Fidelity’nin yönettiği finansal varlıkların parasal değerini 2017 verilerine göre sadece 4 ülkenin GSYİH’sı geçiyor. Bu ülkeler; ABD, Çin, Japonya ve Almanya.

Bloomberg’de 27 Ağustos’ta (bugün) yayınlanan habere göre Fidelity yeni bir Bitcoin finansal ürünü için başvuruda bulundu. Bireysel müşterilerden ziyade kurumsal firmalara yönelik yatırım danışmanlığı hizmeti veren Fidelity’nin Bitcoin fonları, kripto para piyasalarına kurumsal ilginin artmasına yardımcı olabilir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan başvuruda yeni Bitcoin ürününün adı “Wise Origin Bitcoin Index Fund 1”. Bitcoin üzerinden çıkarılan fonlar, Fidelity Danışmanlığın başında bulunan Peter Jubber tarafından yönetilecek.

koinmedya_brave

Fidelity’nin sunduğu Bitcoin fonlarına yatırım için bir alt limit belirlendi. Bu limite göre Fidelity’nin Bitcoin fonlarına en az 100,000 dolarlık yatırım yapılabiliyor.

Warren Buffett bankacılık sektöründen çıktı: Bu hamlenin düşündürdükleri!

Son dönemde Bitcoin’e yönelik kurumsal ilgi ciddi biçimde artış gösteriyor. Bitcoin piyasalarına yönelik kurumsal adımlar üst üste geliyor. İlk önce New York eyaleti Bitcoin dahil 8 kripto paraya ticaret lisansı verdi. Ardından Micro Strategy ve Fidelity adımları geldi.

Binance borsasının CEO’su Changpang Zhao geçtiğimiz günlerde büyük bir kurumsal firmanın yüklü Bitcoin alımından bahsetti. Changpang Zhao paylaştığı tweet’te New York Borsasında listelene ünlü yatırım şirketi MicroStrategy Yatırım Şirketinin 21,454 Bitcoin (250 milyon dolar) aldığını duyurdu.

Aşağıda Binance borsasının CEO’su tweet’ini görüyoruz.

 

Kaynak