okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.52%
Bitcoin
68.755,02 USDT
eth
ETH
0.67%
Ethereum
3.870,44 USDT
bch
BCH
0.61%
Bitcoin Cash
473,25 USDT
xrp
XRP
0.16%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.59%
Litecoin
83,93 USDT
bnb
BNB
0.11%
Binance Coin
602,36 USDT
sol
SOL
1.82%
Solana
171,76 USDT
avax
AVAX
0.73%
Avalanche
37,29 USDT
ada
ADA
1.33%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.6%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
2.5%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
7.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Avrupa, kritik kripto para yasağını içeren yasayı kabul etti

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avrupa Birliği, anonim kripto para işlemlerini yasaklayan yasayı onayladı. Bu yasağa çok farklı tepkiler geldi. Yasağın ayrıntıları ve yapılan açıklamalara bakalım.

Avrupa Parlamentosu, kritik kripto para yasağını içeren yasayı kabul etti

Avrupa Birliği, kripto para işlemlerinde anonimliği yasaklayan sıkı kara para aklama karşıtı yasaları kabul etti. Bu yasak, Avrupa Birliği’nin genişletilmiş Para Aklama Karşıtı (AML) ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Yasalarının bir parçasıdır.

19 Mart’ta onaylanan bu yasalar, nakit işlemler ve anonim kripto para ödemeleri üzerinde belirli sınırlamalar getiriyor. Yeni kurallar, ticari işlemlerde 3.000 Euro’dan fazla anonim nakit ödemeyi yasaklıyor. Ayrıca, kurumsal işlemlerinde 10.000 Euro’dan fazla nakit ödemenin tamamen yasaklanacağını belirtiyor. Anonim kripto para işlemleri yasağı, özellikle üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar tarafından sunulan barındırma veya emanet kripto cüzdanlarına uygulanıyor. Bu, merkezi kripto para borsaları gibi kuruluşları içeriyor.

Bu, kripto para hizmet sağlayıcılarının anonim kripto varlık hesaplarına hizmet ve barındırma sağlamalarının yasaklanacağı anlamına geliyor.

İlgili – Ripple – SEC davasında kritik duruşma yarın

avrupa Avrupa, kritik kripto para yasağını içeren yasayı kabul etti

Ancak, bu yasağa Almanya Korsan Partisi üyesi Patrick Breyer’den itiraz geldi. Breyer, yasanın bireylerin ekonomik bağımsızlığını ve finansal gizliliğini tehlikeye attığını savundu. Breyer ayrıca, işlemleri anonim olarak gerçekleştirme yeteneğinin temel bir hak olduğunu ve yasağın suç üzerinde hiçbir etkisi olmayacağını, ancak vatandaşların finansal özgürlüklerini yok saydığını iddia etti.

Yasa, kripto varlıkların anonim doğasının onları suç amaçlı kötüye kullanma riskine maruz bıraktığını savunuyor. Ayrıca, kripto varlıkların kripto para transferlerinin izlenebilirliğini sağlamadığını, bu nedenle şüpheli işlemlerin belirlenmesinin zor olduğunu ileri sürüyor. Belgede ayrıca, işlemlerin anonimleştirilmesini sağlayan gizliliği artıran kripto para ve hesapların da kripto hizmet sağlayıcılarıyla etkileşimde bulunmaktan yasaklanması gerektiği belirtiliyor.

İlgili – İşte, ünlü analistin beklediği yeni Bitcoin boğa dalgası

Kripto topluluğu, gelişmelere karışık bir şekilde yanıt verdi. Bazıları, yeni AML yasalarının gerekli olduğuna inandıklarını belirtti. Ancak, diğerleri yasayı eleştirdi ve gizliliği ihlal edebileceğini ve ekonomik faaliyeti engelleyebileceğini belirtti. Sound Money Bitcoin Podcast’in sunucusuna göre, yasalar, bağışları ve AB içindeki kripto paraların daha geniş kullanımını önemli ölçüde etkileyebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.