BTC : 83399 ₺ ETH : 2835 ₺ XRP : 1.873 ₺ LTC : 360.1 ₺ USDT : 7.649 ₺ XLM : 0.5858 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Yakında Amazon’da Ripple XRP ile alışveriş yapılabilecek

Yakında Amazon’da Ripple XRP ile alışveriş yapılabilecek

Yakında Amazon’da Ripple XRP ile alışveriş yapılabilecek
0

Amazon’da Ripple XRP ile ödemeler ve alışveriş artık mümkün olabilecek. Bunu ise kripto ödeme servisi BitPay sağlayacak.


Yakında Amazon’da Ripple XRP ile alışveriş yapılabilecek

Kripto para ödemeleri servisi BitPay, XRP için yeni bir destek başlatıyor. BitPay kurucu ortaklarından Tony Gallippi, gelecek haftadan başlayarak kullanıcıların XRP ile hediye kartları alabileceklerini doğruladı. Bu haberi ilk önce bir grup XRP meraklısı duyurdu. Gallipp de haberi retweet yaparak doğrulamış oldu.

Bu hediye kartı ile kripto sahipleri dijital varlıklarını uzun bir liste oluşturan perakende marketleri ve restoranlarda rahatlıkla harcayabiliyor. Bu hediye kartı ile kripto para ödemesi ve harcama yapılabilecek yerler arasında Amazon, Burger King, DoorDash, Domino’s, GameStop ve Home Depot da var.

İlgili – Ripple ve BitPay işbirliği XRP’yi yeni zirvelere taşıyabilir

koinmedya_brave

BitPay’in ana hizmeti, şirketler ve bireylere kolay bir şekilde kripto para kabul etme ve harcama servisi sağlayacak şekilde tasarlandı. Ayrıca kullanıcılar kripto varlıklarını burada muhafaza da edebilirler. Şirket, daha geçtiğimiz yıl Ekim’de Ripple ile ortak olduğunda XRP ödemeleri için destek getirmişti.

BitPay ürün direktörü Sean Rolland, XRP’nin hızı ve ölçeklenebilirliğinin onu piyasadaki çoğu kripto varlıktan ayırdığını söyledi.

Sean Rolland şöyle konuştu: “BitPay müşterileri blockchain ödeme teknolojisinin vadettiklerinden artık yararlanıyor. XRP ise müşterilerimize hızlı, uygun maliyetli ve ölçeklenebilir bir ödeme seçeneği sunuyor. XRP’nin BitPay tarafından desteklenen bir sonraki blockchain varlığı olarak eklenmesi ile blockchain ödeme seçenekleri alanını genişletmiş oluyoruz.”

BitPay’in bu hediye kartı servisi şu an sadece ABD’deki hizmet noktaları için var. Buna rağmen BitPay dünya genelinde 200 ülkede kripto ödemeleri gerçekleştirdiklerini bildiriyor.

İlgili – Analistler XRP’nin 30 cente yükselmesini bekliyor

XRP için pozitif gelişme

Ripple şirket olarak 2019 yılında bir dizi adım attı. Bunların başında bankalar ve finans kuruluşları ile ortaklıklar vardı. Ripple şirket olarak gücüne güç katarken, çıkardığı kripto para birimi XRP henüz bu ortaklıkların faydasını fiyat olarak göremedi. Çünkü XRP fiyatı 2019 yılı boyunca sürekli düştü ve yılı da 0.18 dolarda kapattı.

Buna rağmen “XRP ordusu” olarak adlandırılan XRP topluluğu, kripto paranın fiyatının geleceği için umutlu. Onlara göre bu gelişmeler er ya da geç fiyata yansıyacak. Amazon’da Ripple XRP ile alışveriş haberi de fiyata olumlu yansıyabilir.

Kaynak

Etiketler: