1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yeni bir stabil coin çöküşü! Bu sefer Solana’da

Yeni bir stabil coin çöküşü! Bu sefer Solana’da

Yeni bir stabil coin çöküşü! Bu sefer Solana’da
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Stabil coin çöküşü kripto para piyasasının kanayan yarası. Kısa süre önce Terra’nın stabil coininin çöküşü, LUNA da dahil birçok coinin değerini sıfırlamıştı. Şimdi benzer bir stabil coin değer kaybı haberi Solana (SOL) ile ilgili geldi.


Yeni bir stabil coin çöküşü! Bu sefer Solana’da

Solana tabanlı merkezsiz finans protokolü Nirvana Finance, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, 13.5 milyon dolar değerinde ani kredi saldırısı yaşadığını duyurdu. Bu olay sonucunda ise hemen projenin yerel kripto parası ANA ve stabil coini NIRV büyük düşüşler yaşadı.

Dolara bağlı başka bir stabil coinde değer kaybı

Söz konusu saldırıyı ilk önce kripto analiz şirketi Packshield doğruladı. Saldırgan 10 milyon dolarlık hızlı USDC kredisi ile 13.5 milyon dolarlık ANA kazancı sağladı. Bu hızlı saldırı ise sonuç olarak ANA ve NIRV’de çöküşe yol açtı.

Nirvana NIRV / USD fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Nirvana NIRV / USD fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Bu saldırı sonucu ANA fiyatı son 24 saatte yüzde 85 değer kaybetti. Birkaç gün önce 8 dolar civarında işlem gören kripto paranın fiyatı şimdi 0.85 dolardan işlem görüyor. Nirvana’nın değeri dolara bağlı olan stabil coini NIRV ise sabit değerini kaybetti ve yüzde 90’dan fazla düştü. CoinMarketCap verilerine göre 1 centin de altını gördü. Şimdi 12 cent civarında

Daha önce çıkan haberlerde böyle bir çöküş olabileceği belirtiliyordu. Bu olay da bir kez daha TERRA/LUNA felaketini hatırlattı. Terra’nın stabil coini UST, Mayıs ayında dolar değerini kaybetmeye başlayınca başta LUNA coin olmak üzere bu ekosistemin bu projeleri çökmüştü. Her ne kadar projenin yöneticileri yeni Terra 2.0 çıkarsa da ne eski coini kurtarabildiler ne de yeni coin ilgi gördü.

İlgili – Terra LUNA 2.0 nedir? Yeni LUNA coin haber ve gelişmeleri

İlgili – Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin haber ve gelişmeleri

Bu arada Nirvana Finance, saldırganlara çaldıkları paraları geri vermeleri durumunda 300,000 dolar ödül ve yapılacak soruşturmayı bırakma teklifinde bulundu.

Nirvana, Solana üzerindeki ilk çift coinli stabil coin projesi. Hack saldırısı sonucu ANA ve NIRV değerleri sıfıra yaklaştı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: