Loading...
btc
BTC
-2.44%
Bitcoin
65.882,65 USDT
eth
ETH
0.66%
Ethereum
3.462,29 USDT
bch
BCH
-5.38%
Bitcoin Cash
365,08 USDT
xrp
XRP
-2.07%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
1.11%
Litecoin
72,05 USDT
bnb
BNB
-1.09%
Binance Coin
580,86 USDT
sol
SOL
-3.57%
Solana
172,52 USDT
avax
AVAX
-6.66%
Avalanche
29,75 USDT
ada
ADA
-4.09%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-3.22%
Poladot
5,90 USDT
doge
DOGE
-5.78%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-3.23%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Terra LUNA 2.0 nedir? Yeni LUNA coin haber ve gelişmeleri

Terra LUNA 2.0 nedir? Yeni LUNA coin haber ve gelişmeleri

Terra LUNA 2.0 nedir? Yeni LUNA coinle ilgili bilmeniz gerekenler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra LUNA 2.0, Terra ağının LUNA ve UST coinlerinin çöküşü sonucu topluluğun yönetim oylaması ile fork yapılarak kurulan yeni bir blockchain. Bu yeni blockchainin yerel parasının ismi de LUNA coin. Eski chain ve tokenler ise “classic” adıyla çalışmaya devam edecek. Terra LUNA 2.0 ile ilgili ayrıntılar ve son gelişmelere bakalım.


Terra LUNA 2.0 nedir?

Terra ekibi, uzun süredir beklenen Terra Luna 2.0 ile ilgili duyuruyu bugün (28 Mayıs 2022) yaptı. Buna göre bu kripto para projesinin ekibi, blockchain ağındaki ilk bloku oluşturarak Terra 2.0 Pheonix-1 mainneti aktif hale getirdi. Yani Terra ekosistemi artık yeni bir blockchaine sahip ve adı da Terra 2.0. Bu ağın yerel kripto parası ise LUNA coin.

Peki, Mayıs 2022 başındaki çöküş öncesi olan Terra LUNA blockchain ve tokenlere ne oldu? Onlar eski blockchainde çalışmaya devam ediyor. Ancak eski chain ve coinlerin adı farklı. Bunlar için artık Terra Classic ve LUNC yani LUNA Classic isimleri kullanılıyor.

Terra 2.0, Terra Classic üzerinde kullanıcıların yaptığı yönetim oylamasının geçmesi ile oluşturuldu. Yeni chain üzerinde çıkarılan yeni LUNA coinler ise kullanıcılara airdrop ile dağıtılacak. Bu plana göre, Terra Classic kullanıcıları, ağın çöküşü öncesi ve sonrasında sahip oldukları coin oranlarına göre yeni LUNA coin airdropları alacaklar.

Ayrıntılar için bakınız: Yaklaşan Terra 2.0 ve LUNA airdrop ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Airdrop yapılan LUNA coinler ya eskiden olan adreste ya da Phoenix-1 mainnet’e geçiş sonrası olan adreslerde görülebilir. Phoenix-1 mainnet, Terra’nın ana ağır ve Terra topluluğu tarafından yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor.

LUNA Airdrop dağılımı

Yaklaşan Terra 2.0 ve LUNA airdrop ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Başlangıç aramasında LUNA için 1 milyar token arz belirlendi. Bunların yüzde 30’u topluluk havuzuna gidiyor. Geri kalan ise kullanıcılar arasında çöküş öncesi ve sonrası sahip oldukları token oralarına göre airdrop yapılacak. İşte, yeni LUNA arzının dağılımı:

  • Topluluk havuzu – %30
  • Çöküş öncesi LUNA sahipleri: %35
  • Çöküş öncesi aUST sahipleri – %10
  • Çöküş sonrası LUNA sahipleri – %10
  • Çöküş sonrası UST sahipleri – %15

LUNA 2.0’da, eski projede bulunan ve başarısız olan stabil coin ile tüm bağlar kesiliyor. Tabii eski Luna chain de LUNA 2.0 ile aynı zamanda varlık göstermeye devam edecek.

İlgili – Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin ne zaman çıkıyor?

Yeni LUNA coin almak isteyenlerin yapması gereken ilk şey yeni Terra Station cüzdan oluşturmak. Ayrıca Terra desteklenen tüm borsalardan yeni LUNA coinler satın alınabilir.

Terra 2.0 (LUNA) coin fiyatı

Terra LUNA 2.0 nedir? Yeni LUNA coin haber ve gelişmeleri

Terra 2.0 (LUNA) coin, CoinMarketCap sıralamasında Temmuz 2022 sonu itibariyle 238,583,006 dolar piyasa değeri ise 227. sırada yer alıyor. Piyasaya çıkışından bu yana ise sürekli değer kaybetti. LUNA’da yaşanan son çöküş ve yeni coinin çıkarılması, piyasaya büyük bir darbe vurmuştu. Genel piyasa durumu da şu an aşırı ayı durumuna işaret ediyor. Bundan LUNA coindeki çökül de önemli rol oynadı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.