1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yaklaşan Terra 2.0 ve LUNA airdrop ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Yaklaşan Terra 2.0 ve LUNA airdrop ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Yaklaşan Terra 2.0 ve LUNA airdrop ile ilgili bilmeniz gereken her şey
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra 2 blockchain ne zaman başlıyor. Yeni LUNA tokenler nasıl dağıtılacak. Yaklaşan Terra 2.0 ve LUNA airdrop ile ilgili bilmeniz gereken her şey bu yazıda.


Yaklaşan Terra 2.0 ve LUNA airdrop ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Terra ekosistemi çökünce Terra 2.0 blockchain çıkarma önerisi yapıldı. Böylece, yeni blockchain ve coinle ilgili bir dizi spekülasyon dolaşmaya başladı ortada. Yeni Terra blockchain nasıl kurulacak? Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon, LUNA fiyat çöküşüyle yatırımlarını kaybedenlerin zararlarını nasıl karşılayacak?

Şimdi bu konuda bir yol haritası çıkarıldı. Ayrıca Terra 2 kurmak için yapılan öneri de topluluk oylamasından geçti. Öyle görünüyor ki Terra 2 mevcut Terra LUNA blockchainin bir forku olmayacak. Tamamen yeni bir sistem ve güncellenmiş özelliklere sahip olacak.

Terra 2 Testnet artık yayında

Orbital Command’in son tweetine göre, Terra 2 testnet artık yayında ve tüm blockchain de 27 Mayıs’ta tam çalışmaya başlayacak. Orbital Command, Terra Luna üzerindeki doğrulayıcılardan biri. Bu doğrulayıcı tweetler üzerinden Terra 2.0 ve beklenen yeni LUNA coin airdroplar ile ilgili ayrıntıları da paylaştı.

İlgili – Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin ne zaman çıkıyor?

Yeni Luna Airdrop

BitTorrent (BTT) airdrop'u

Öyle görünüyor ki Terra ekosisteminde airdrop başladığında 4 grup token olacak.

  • Çöküş öncesi Luna
  • Çöküş öncesi UST
  • Çöküş sonrası Luna
  • Çöküş sonrası UST

Bu 4 grup token, LUNA ve UST fiyat çöküşü odak noktası alınarak bu tokenlerin ne zaman alındığı dikkate alınarak hesaplanıyor.

Çöküş öncesi tokenler için 7 Mayıs tarihli hesapların görüntüsü alınıyor. Çöküş sonrası coinlerin görüntüsü ise 27 Mayıs’ta alınacak. Bu aynı zamanda Terra 2’nin yayına başladığı tarih.

Luna airdrop, Terra 2 üzerinde basılan tokenlerden yapılacak. Her 4 token için önceden belirlenen oranlarda airdrop yapılacak. Bu oranlar şöyle açıklanıyor:

  • Çöküş öncesi Luna – 1:1.1
  • Çöküş öncesi UST – 1: 0.033
  • Çöküş sonrası Luna – 1:0.000015
  • Çöküş sonrası UST – 1:0.013

Bu dört kategoriye giren token sahipleri, Terra 2’nin başlaması döneminde ellerindeki tokenlerin yüzde 30’u kadar airdrop alacaklar. Geri kalan yüzde 70 ise 2 yıl içinde aralıklarla verilecek. En uzun aralığın ise 6 ay olacağı belirtiliyor. Bu tokenler kapalı bir şekilde hesaplara airdrop yapılacak ve transferden 21 gün içinde açılabilir.

İlgili – SEC Başkanından Terra’dan sonra daha fazla kripto çöküşü uyarısı

Terraform aynı zamanda yeni ve eski tokeni ayırt edebilmek için isim değişikliği de önermişti. Buna göre şu an eski chainde olan tokenler Luna Classic adını alacak. Terra 2 üzerinde çıkarılacak yeni tokenlere ise LUNA ismi verilecek. Eski chaine Terra Classic ismi verilecek. Aynı zamanda yeni Terra ekosisteminin hiçbir stabil coin bağlantısı olmayacak.

Yine Orbital Command’e göre, Terra 2 büyük oranda merkezsiz bir blockchain olacak. Yerel tokenlerin yüzde 70’i topluluğa airdrop yapılacak. Şimdiden artık birkaç popüler protokol Terra 2’de çalışmak isteklerini bildirdi. Bunlar arasında şunlar var: Astroport, Spectrum, One Planet, Anchor, Sigma, Nexus, Nebula, Coinhall, Prism ve Random Earth.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: