Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
65.086,48 USDT
eth
ETH
-0.86%
Ethereum
3.529,92 USDT
bch
BCH
0.89%
Bitcoin Cash
392,39 USDT
xrp
XRP
-0.31%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.22%
Litecoin
74,67 USDT
bnb
BNB
-0.82%
Binance Coin
594,41 USDT
sol
SOL
-0.68%
Solana
134,70 USDT
avax
AVAX
2.94%
Avalanche
27,73 USDT
ada
ADA
0.77%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.57%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Yaklaşan Terra 2.0 ve LUNA airdrop ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Do kwon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra 2 blockchain ne zaman başlıyor. Yeni LUNA tokenler nasıl dağıtılacak. Yaklaşan Terra 2.0 ve LUNA airdrop ile ilgili bilmeniz gereken her şey bu yazıda.


Yaklaşan Terra 2.0 ve LUNA airdrop ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Terra ekosistemi çökünce Terra 2.0 blockchain çıkarma önerisi yapıldı. Böylece, yeni blockchain ve coinle ilgili bir dizi spekülasyon dolaşmaya başladı ortada. Yeni Terra blockchain nasıl kurulacak? Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon, LUNA fiyat çöküşüyle yatırımlarını kaybedenlerin zararlarını nasıl karşılayacak?

Şimdi bu konuda bir yol haritası çıkarıldı. Ayrıca Terra 2 kurmak için yapılan öneri de topluluk oylamasından geçti. Öyle görünüyor ki Terra 2 mevcut Terra LUNA blockchainin bir forku olmayacak. Tamamen yeni bir sistem ve güncellenmiş özelliklere sahip olacak.

Terra 2 Testnet artık yayında

Orbital Command’in son tweetine göre, Terra 2 testnet artık yayında ve tüm blockchain de 27 Mayıs’ta tam çalışmaya başlayacak. Orbital Command, Terra Luna üzerindeki doğrulayıcılardan biri. Bu doğrulayıcı tweetler üzerinden Terra 2.0 ve beklenen yeni LUNA coin airdroplar ile ilgili ayrıntıları da paylaştı.

İlgili – Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin ne zaman çıkıyor?

Yeni Luna Airdrop

BitTorrent (BTT) airdrop'u

Öyle görünüyor ki Terra ekosisteminde airdrop başladığında 4 grup token olacak.

  • Çöküş öncesi Luna
  • Çöküş öncesi UST
  • Çöküş sonrası Luna
  • Çöküş sonrası UST

Bu 4 grup token, LUNA ve UST fiyat çöküşü odak noktası alınarak bu tokenlerin ne zaman alındığı dikkate alınarak hesaplanıyor.

Çöküş öncesi tokenler için 7 Mayıs tarihli hesapların görüntüsü alınıyor. Çöküş sonrası coinlerin görüntüsü ise 27 Mayıs’ta alınacak. Bu aynı zamanda Terra 2’nin yayına başladığı tarih.

Luna airdrop, Terra 2 üzerinde basılan tokenlerden yapılacak. Her 4 token için önceden belirlenen oranlarda airdrop yapılacak. Bu oranlar şöyle açıklanıyor:

  • Çöküş öncesi Luna – 1:1.1
  • Çöküş öncesi UST – 1: 0.033
  • Çöküş sonrası Luna – 1:0.000015
  • Çöküş sonrası UST – 1:0.013

Bu dört kategoriye giren token sahipleri, Terra 2’nin başlaması döneminde ellerindeki tokenlerin yüzde 30’u kadar airdrop alacaklar. Geri kalan yüzde 70 ise 2 yıl içinde aralıklarla verilecek. En uzun aralığın ise 6 ay olacağı belirtiliyor. Bu tokenler kapalı bir şekilde hesaplara airdrop yapılacak ve transferden 21 gün içinde açılabilir.

İlgili – SEC Başkanından Terra’dan sonra daha fazla kripto çöküşü uyarısı

Terraform aynı zamanda yeni ve eski tokeni ayırt edebilmek için isim değişikliği de önermişti. Buna göre şu an eski chainde olan tokenler Luna Classic adını alacak. Terra 2 üzerinde çıkarılacak yeni tokenlere ise LUNA ismi verilecek. Eski chaine Terra Classic ismi verilecek. Aynı zamanda yeni Terra ekosisteminin hiçbir stabil coin bağlantısı olmayacak.

Yine Orbital Command’e göre, Terra 2 büyük oranda merkezsiz bir blockchain olacak. Yerel tokenlerin yüzde 70’i topluluğa airdrop yapılacak. Şimdiden artık birkaç popüler protokol Terra 2’de çalışmak isteklerini bildirdi. Bunlar arasında şunlar var: Astroport, Spectrum, One Planet, Anchor, Sigma, Nexus, Nebula, Coinhall, Prism ve Random Earth.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.