okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

SEC Başkanından Terra’dan sonra daha fazla kripto çöküşü uyarısı

SEC Başkanının tehdit ettiği kripto paralar risk mi fırsat mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SEC başkanı Gary Gensler, Terra çöküşü sonrası daha fazla tokenin başarısız olabileceği konusunda uyarılarını dile getiriyor. Ona göre bir kere güven sarsıldı. Açıklamalarının ayrıntılarına bakalım.


SEC Başkanından Terra’dan sonra daha fazla kripto çöküşü uyarısı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para piyasası ile ilgili endişelerini paylaştı. Özellikle de bu ay stabil coin TerraUSD ve onu destekleyen LUNA coinin çöküşünden sonra bu endişelerinin arttığını belirtiyor.

Bir komisyon toplantısı sırasında gazetecilere konuşan Gensler, “Ben birçok tokenin başarısız olacağını düşünüyorum.” diye konuştu. Wall Street Journal’da yer alan habere göre, SEC Başkanı şöyle devam etti:

“Ben kriptoda daha fazla kişinin zarar görmesinden endişe ediyorum. Bu da piyasaya olan güvenin bir kısmını alıp götürecek.”

TerraUSD (UST) ve LUNA coin geçen hafta büyük bir çöküş yaşadı. UST bir stabil coin ve 1:1 oranında ABD Doları’na olan değerini kaybederken LUNA coinde de çöküşe sebep oldu. Her ikisi de sıfırı görene kadar düştüler. Buradaki düşüşün piyasadan toplamda 50 milyar doları alıp götürdüğü düşünülüyor.

İlgili – Bitcoin ve kripto para regülasyonları nedir? Regülasyonların kripto piyasalar üzerindeki etkileri

SEC Başkanından Terra’dan sonra daha fazla kripto çöküşü uyarısı

“Son haftalarda kripto piyasalarındaki volatilite, buraya yatırım yapanlara yönelik riskleri bir kez daha gösteriyor.” diyen Gensler, her zaman kripto para piyasası ile ilgili düzenlemelerin artırılmasını destekleyen görüşleri ile dikkat çekiyor. Katıldığı komisyon toplantısında da SEC’e daha fazla bütçe ayrılmasını istedi. Böylece SEC kripto sektörünü daha iyi gözlemleyebilir. SEC Başkanı şöyle devam ediyor:

“Çok yüksek volatiliteli ve spekülatif kripto para piyasası mantar gibi büyüdü ve on milyonlarca Amerikalı yatırımcı ve traderi kendisine çekti.”

Geçen sene ise Gensler kripto piyasası için “Vahşi Batı” benzetmesi yapmış ve SEC’in daha büyük regülasyonlar ve daha fazla yetkisi olması gerektiğini söylemişti. Ona göre daha geniş kuralların olması durumunda kripto ana akım olabilir.

İlgili – Dev şirketin Bitcoin ETF savaşı SEC’e dava açılmasıyla bitebilir

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.