Mastercard yöneticisi kripto paraların geleceği hakkında konuştu!

Mastercard kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödeme devi Mastercard, kripto piyasasının kötü gidişatından bağımsız olarak ekosisteme güvenmeye ve açılımlar yapmaya devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Mastercard yöneticisi kripto paraların geleceği hakkında konuştu!

Kripto piyasasında yaşanan çalkantılı günler devam ederken dev kurumları ve şirketleri yöneten kişilerden kripto paralara ve ekosisteme güven mesajları gelmeye devam ediyor.

Mastercard Başkan Yardımcısı Harold Bossé, Avalanche web seminerinde konuştu. Bossé, yaptığı açıklamada dünyanın bir yerinden başka bir yerine dijital varlıkları transfer eden milyonlarca insan olduğunu belirtti. Şu anda kripto paralarla yoğun bir şekilde içli dışlı olanların sektörü erken benimseyenler olduğuna dikkat çeken Harold Bossé, bu benimseme artışının finansal kurumlar için çok önemli bir faktör olacağını ifade etti.

mastercard

Kripto para piyasasını daha önce çok kez duyduğumuz şekilde internetin ilk çıktığı döneme benzeten ünlü yönetici dünyanın en büyük e-ticaret şirketi Amazon’a dikkat çekti ve internet olmadan önce Amazon’un bir fikir bile olamayacağını söyledi.

İlgili: Mastercard’dan yeni bir kripto ortaklığı

Mastercard yöneticisine göre kripto para birimleri bu süreçten geçiyor. Piyasayı erken benimseyen ve bu değişime ayak uyduranlar tıpkı Amazon örneğinde olduğu gibi gelecekte önde olacaklar. Ancak Harold Bossé, kripto paraların eksik noktaları olduğunu ve bu konuda çalışma yapılması gerektiğini de belirtti.

“Üst yönetimin anlayış eksikliği, ölçeklenebilirlik, maliyet ve hız ile ilgili ticari mantık ve düzenleyici hususlar üzerinde çalışılmalı.” 


Mastercard şimdiye kadar verdiği hizmetler ile kripto para ekosistemine erken entegre olan ödeme şirketlerinin başında geliyor. Ödeme devi kripto para alım satım hizmeti vermenin yanı sıra Gemini ve Nexo başta olmak üzere birçok kripto şirketi ile de ortaklık kurmuştu. Mastercard, bu yılın Ocak ayında da  Coinbase ile bir işbirliği imzalamıştı.

Davos’ta gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu’nun Global Blockchain İş Konseyi tarafından düzenlenen yıllık (WEF) zirvesi sırasında konuşan Mastercard CEO’su da SWIFT’in önümüzdeki beş yıl içinde baskın bir sınır ötesi ödeme sistemi olmayacağını belirtti.

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Mastercard yöneticisi kripto paraların geleceği hakkında konuştu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.