1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Bitcoin Cash Rehberi
  4. Bitcoin Cash madencilik nedir, nasıl yapılır, karlı mıdır?

Bitcoin Cash madencilik nedir, nasıl yapılır, karlı mıdır?

Bitcoin Cash madencilik nedir, nasıl yapılır, karlı mıdır?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para madenciliği dünyada büyüyen bir sektör haline geldi. Bitcoin Cash de madenciliği yapılabilen bir kripto projesi. Peki Bitcoin Cash madenciliği nasıl yapılır; ne gibi ekipmanlar gerekir; birlikte bakalım.


Bitcoin Cash madencilik

Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin de olduğu gibi PoW mekanizması üzerinde çalışır. Bu açıdan madenciliği yapılabilen bir kripto paradır.

Proof of Work nedir?

Proof-of-Work (PoW) kripto para madenciliğinde bir konsensüs mekanizmasıdır. Blockchain ağı üzerinde gerçekleşmesi muhtemel, hata, spam, kötüye kullanım gibi servis sorunlarını çözmek için bilgisayar vasıtasıyla yapılan iş.

İlgili: Bitcoin Cash nedir? BCH nedir? BCH coin nasıl alınır?

Bitcoin Cash madenciliği için ne gerekir?

Bitcoin Cash madenciliği için 3 şeye ihtiyacınız var:

  1. Bu işe odaklanmış bir madencilik ekipmanı (Rig) Ya da bir madencilik havuzu.
  2. Kazılan coini toplayabilmek için bir Bitcoin Cash cüzdanı.
  3. Madencilik operasyonlarınızı yürütebileceğiniz bir altyapı.

 

İlgili: Bitcoin cash teknik analiz, Bitcoin cash yorum, Bitcoin cash grafik

Bitcoin Cash madenciliği için hangi ekipmanlar gerekir

Kripto para madenciliği için donanım, ya uygulamaya özel bir entegre devreden (ASIC) ya da bir grafik işleme birimi (GPU) olarak da bilinen kişisel bilgisayar video kartlarından oluşur.

Kullanıma hazır bir ASIC madencilik teçhizatı, bir dizi işlemci, bir eternet bağlantısı ve bir fandan oluşur. Basit bir tak ve çalıştır kurulumunun ardından ASCI madencileri, başlamak için yalnızca ilgili IP adresine ve madencilik havuzu bilgilerine ihtiyaç duyar.

GPU yapılandırmalarında en yeni oyun grafik kartlarının gücünden faydalanılabilir. Bunun yanında elbette normal bir bilgisayar donanımı gerekir. Bir ana kart, bir işlemci, güç üniteleri ve ramlar. Kısacası, güçlü bir ekran kartına sahip normal bir bilgisayarla Bitcoin Cash madenciliğine başlayabilirsiniz. Hiç şüphesiz ekipman kalitesi arttıkça madencilik faaliyetleriniz de artacaktır.

Daha düşük bütçeli ekipmanlarla Bitcoin Cash madenciliği yapmak isteyenler, madencilik havuzlarına katılabilir. İş yükünü hafifletebilirler. Elbette bunun da bir ücreti olacaktır.

 

İlgili: Bitcoin madencilik havuzu nedir, Bitcoin madencilik havuzunun ne faydası var?

İlgili: Bitcoin Cash fiyat tahmini: BCH 2020-2025 fiyat beklentisi

 

bitcoin cash madencilik

 

 

Bitcoin Cash madenciliği için hani cüzdanı seçmek gerekir

Henüz bir Bitcoin Cash adresiniz yoksa, bir tane almanız gerekir. Cobo Cüzdan veya Bixin Cüzdan önerilebilir. Binance veya OKEx gibi bir borsa da seçebilirsiniz. Cüzdan seçiminde mutlaka iyi araştırmalı ve kendi durumunuza en uygun cüzdanı seçmelisiniz.

Unutmayın, Bitcoin Cash madenciliğinde giderlerinizi ve gelirlerinizi doğru hesaplamanız gerekir. Kripto madenciliği karlı bir iş kolu olabilir ancak elbette doğru ve düzgün bir şekilde yapılırsa. Bununla ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili: Bitcoin madencilik kârı nasıl hesaplanır?

 

 

Etiketler: