1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP felaketi atlatabilecek mi?

Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP felaketi atlatabilecek mi?

Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP felaketi atlatabilecek mi?
0
profitfarmers_koinmedya

Ripple Ripple Ripple! Herkes onu konuşuyor, herkes ondan bahsediyor. Ripple yine çok canlar yaktı, hem yükselirken ağızları açık bıraktı hem de düşerken. Kasım ayının en çok konuşulan coini XRP, Aralık ayının en çok kaybettireni oldu.

9 Ocak Ripple Teknik Analizi

Ripple aldığı büyük darbelerden sonra dipte konsolide oluyor. Önce XRPBTC paritesine bakalım

Fiyat bir önceki analizimizde işaret ettiğimiz kutu içinde hareket ediyor. Alt bandı kırılmış değil. Konsolidasyon süreci tamamlandığında fiyatın kanal alt bandına doğru harekete geçmesi beklenebilir.

Not: Bir önceki analizimiz için sayfayı aşağı kaydırabilirsiniz.

XRPUSDT Paritesi

XRPUSDT kritik 32 cent desteğini yitirdikten sonra diplere savrulmuştu. 17,5 cent seviyesine kadar düşen Ripple fiyatı yavaş yavaş toparlanıyor. Dipte oluşan görüntü bir sonraki hamlenin 41 cent civarına doğru bir atak şekilde olabileceğini gösteriyor.

Fiyat grafikte üst sarı direnç hattına ulaştıktan sonra düzeltmeye gidecek ve 22 Şubat’ta ABD’den gelecek habere odaklanacak.

Ripple fiyatı, sektördeki diğer coinlerin aksine doğrudan haberlere odaklı hareket ediyor. Önce Airdrop FOMO’su sonra dava FUD’u. Ripple yatırımcısı oldukça heyecanlı geçen 2 ayın ardından Şubat ayını beklemeye koyuldu. Bakalım haberler olumlu mu yoksa olumsuz mu gelecek

2 Ocak Ripple Teknik Analizi

Ripple rüya gibi bir Kasım ayından sonra kabus gibi bir Aralık ayı geçirdi. Felaket haberleri ardı ardına geldi. ABD’nin mali konulardaki en yetkin kurumu dava açtı ve delist haberleri birbirini kovaladı.

Ancak şu da var ki bu kadar kötü gelişme başka bir coinin başına gelseydi XRP’den çok daha kötü performans sergilerdi. Ripple o kadar kemikleşmiş bir hayran kitlesine sahip ki fiyat hala 20 cent üzerinde tutunabiliyor.

XRPBTC paritesinde fiyarın 1.5 yıldır içinde hareket ettiği kanal üst banttan kırılmıştı. Fiyat eğer kanalın üstünde tutunmayı başaramazsa aynı oranda alta inme riski doğar. Üst bölgedeki aşırılık benzer bir şekilde alt bölgede başka bir aşırılığa sebep oldu. Fiyat ait olduğu kanalın içine dönmek isteyecektir.

Ripple Aylık Grafik

Ripple aylık grafikte “bearish engulfing” denilen mum ile çıkageldi. Düşüş yönlü kapsayan bu mum yükselişin tabutuna çivi çakabilecek türden. Daha doğrusu bir önceki ayda oluşan yükselişin doğurgan olmadığını, tek atımlık bir barut olabileceğini işaret eden önemli bir gösterge.

Ripple Ocak ayında 0.2377 dolar üzerinde mum kapatırsa yeniden yükseliş için olumlu konuşulabilir.

SEC ve Ripple arasındaki dava tarihi belli oldu. İlk duruşma 22 Şubat 2021 tarihinde yapılacak. Fiyat bu tarihe kadar tedirginliğini koruyacaktır. 22 Şubatta gelecek olası bir anlaşma kararı XRP fiyatında önlenemez yükselişlere neden olabilir.

Not: Analiz yatırım tavsiyesi içermez.

24 Aralık Ripple Teknik Analizi

SEC’in Ripple aleyhine açtığı davanın etkileri sert oldu. Haber yayıldığında 56 cent civarından işlem gören XRP 21.2 cente kadar geriledi. Yazı yayına hazırlandığında 27 centten işlem görüyordu. Şimdi grafiklere göz atalım:

Öncelikle şunu belirtmekte yarar var. XRP’de su seviyesi tam olarak 33 centte. Yani grafikteki en alt destek seviyesi. Fiyat bu seviyenin üzerine çıkmadığı müddetçe aylar süren konsolidasyon devam edebilir.

33 cent şu an en önemli direnç görevi görüyor. Kırılmadığı müddetçe olumlu hiçbir şey söylenemez.

Aynı durum XRPBTC grafiği için de geçerli. Ripple Bitcoin karşısında tarihi diplere savruldu. 1.5 yıllık kanalın içine geri dönmesi için 1462 satoshiyi geçmesi gerekiyor.

Şu an için Ripple’da görünüm karanlık. Ancak bu düşüşün düzeltmesi bir miktar yükselişe sebep olmalı.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

21 Aralık Ripple Teknik Analizi

Piyasalar haftaya kırmızı başladı. Bitcoin’in 24.500 dolardan 22.000 dolara düştüğü haftanın ilk gününde XRP 50 cent desteğini test etti.

17 Aralık tarihinde, yani fiyat daire ile gösterilen kısımda iken yayınladığımız Ripple teknik analizi yazımızda XRP içim olası iki güzergahı işaret etmiştik. Öyle görünüyor ki Ripple önce desteğe inmeyi tercih etti. Şu an tek yapması gereken 50 cent desteğinde tutunmak.

Grafiğe bir başka açıdan baktığımızda, fiyatın tam da istenebileceği gibi davrandığını görüyoruz. Kırılan kanalın direnç bölgesinden test edilmesi “bullish retest” olarak algılanır ve yükseliş işaretçisi sayılır. Yeter ki fiyat kanal içine girmesin. Bunun için XRP fiyatının 49 cent altında 5h mum kapatmaması gerekiyor.

An itibariyle XRP bu seviyeden tepki alıp 52 cente kadar yükselmiş durumda. Gelişmelerden anında haberdar olmak için takipte kalın.

19 Aralık Ripple Teknik Analizi

Bitcoin yükselişine devam ederken altcoinler yeniden kenara alınmış durumda. Bitcoin 24.000 dolara çıkmışken, günü hafif yükselişle seyreden XRP de onlardan biri.

XRP fiyatı 24 Kasım’dan bu yana içinde hareket ettiği alçalan kanalı kırdı ve nihayet yukarı döndü. Fiyat beyaz okla gösterilen kısımda retestini yaptı ve yükseliş onaylanmış oldu.

Olası bir türbülans durumunda bu kanal yeniden test edilebilir. Yani fiyat 51 cente kadar düşse bile yükseliş görünümü bozulmaz. İkinci kez test edip yeniden yukarı dönmüş olur. XRP kısa vadeli görünüm pozitif.

Ripple Büyük Resim

Ripple dolar paritesinde görünüm pozitif zira Bitcoin yükseliyor. Ripple’ın gerçek durumunu gösteren grafik BTC paritesindeki grafiğidir. Çünkü bu paritede dolar etkisi yoktur. Ripple teknik analizi yaparken BTC paritesine de bakmak gerekiyor.

XRPBTC hala kanalın içinde. Bildiğiniz gibi Stark airdropu büyük bir FOMOya yol açmıştı. O heyecanla 3000 satoshideki kanal direnci kırıldı ancak bu coşku kısa sürdü. Airdrop sonrası grafik yeniden kanala döndü. Ama bir farkla:

Fiyat destek seviyesinden yolculuğa başladı ancak geri döndüğü yer kanal orta bandı oldu. Bu hareket XRP’yi hedefe bir adım götürmüş oldu. Bundan sonra ikinci bir itki dalgası ile yukarı çıkılıp, düzeltmesinde kanal üst direncine tutunursa önü tamamen açılmış olacak.

Önümüzdeki aylarda bu tarz fiyat hareketi gelirse XRP boğa sezonu başlamıştır diyebileceğiz. XRPBTC mevcut değeri 2475 satoshi.

17 Aralık Ripple Teknik Analizi

Ripple düşüş döngüsünün sonuna gelmiş görünüyor:

24 Kasım tarihinden bu yana içinde hareket ettiği kanalı üst banttan kıran XRP yeni bir yükseliş döngüsünü işaret ediyor olabilir. Sarı ok ile gösterilen kanal direnç retest çok önemli bir işaret. Kanalı kırıp üstten test etti ve yukarı yönlü hareketine devam etmek istiyor.

Şimdi XRP’nin önünde 2 güzergah var. Ya Bitcoin’in düzeltme yapması ile yeniden 50 cent blogunu test edip yukarı döner ya da hafif düzeltmelerle yükseliş döngüsüne devam eder.

XRPUSDT grafiği son derece pozitif.

Bitcoinin son 36 saatte 4500 dolar artması ile birlikte tüm coinlerin BTC pariteleri çöktü. XRP de istisna değil. 3000 satoshi desteği kırıldı ve 2250 satoshiye kadar gerileme görüldü. Kanal orta hattından destek alan XRPBTC yeniden yukarı dönme çabasında. En azından kanal üst bandında olması yukarı yönlü gitmeye çalıştığının işareti olarak okunabilir.

16 Aralık Ripple Teknik Analizi

Stark Airdrop sonrası XRP düşmeye devam ediyor. Düşüş nereye kadar sürer? Birlikte bakalım

Airdropla birlikte tetiklenen FOMO duygusu ile XRP 1.5 yıldır içinde hareket ettiği kanalı yukarıdan sert bir şekilde parçalamıştı. Kapıyı çarpıp çıkan hırçın evlat, pişman olup aynı hızla eve geri dönmüş gibi görünüyor. Öyle ki fiyat daha şimdiden neredeyse orta hatta varmış durumda.

Kanal orta hattı 2220 satoshi. Fiyat bu seviyeden tepki almalı zira bu seviye kırılırsa kanal desteğine kadar inebilir ki bu da 1440 satoshi demek. Görünüm şu an biraz karamsar.

XRPUSDT 1 Günlük Grafik

Ripple dolar grafiği ise bizlere şu bilgileri veriyor:

77 cent direncinden tepki alan XRP fiyatını 50 cent desteği de kurtaramadı. Son derece sert bir düşüş gerçekleştiren fiyat yeniden 49-50 cent bandı üzerine çıkamazsa 34 cente kadar gerileyebilir. Bu iki değer arasında ciddi bir destek bölgesi görünmüyor.

12 Aralık Ripple Teknik Analizi

Merakla beklenen 12 Aralık geldi çattı. Spark Airdropu için gerekli görüntü alımı dün gece 03:00’de gerçekleşti. XRP FOMO’ya yol açan bu etkinliğin sona ermesi ile birlikte gözler yeniden XRP fiyatına çevrildi.

Ripple yatırımcıları dün gece bir yandan airdrop saatini beklerken bir yandan da vadeli işlemler menusunden short emir girmeye başladılar. Zira airdrop sonrası yatırımcıların yüklü miktarda XRP’yi ellerinden çıkarması bekleniyordu.

Çoğunluğun azınlığa ödediği fonlama maliyeti (funding fee) bir ara longcular lehine %1.5’a kadar yükseldi. Short emir açanlar o kadar fazlaydı ki çok azınlıkta kalan longcular, short emir açanlardan günlük %1.5’e varan faiz ödemesi almış oldular.

Airdrop sonrasında fiyatın neden düştüğüne dair temel gerekçelerin açıklandığı aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz:

Ripple fiyatı neden düşüyor?

Gelelim işin teknik analiz boyutuna:

XRP Kasım ayında elde ettiği büyük yükseliş sonrası alçalan kanal içine girmiş durumda. Fiyat bir desteğe bir dirence çarpa çarpa iniyor. Şu an için bu kanalın zorlandığına dair bir işaret göremiyoruz. Kanal desteği 47 cent, direnci ise 57 cent seviyesinde.

Detaylı analiz yaptığımızda ise karşımıza 2 sonuç çıkıyor. XRP düşüşün sonlanacağı olası 2 değer şunlar: 0.4856 ve 0.3983 cent. Kanal için hareketi devam eden XRP 0.4856 cent desteğinde tutunamazsa 40 cente kadar düşüşün kapıları açılmış demektir.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez

9 Aralık Ripple Teknik Analizi 

Teknik analizin 1. kuralı trendi belirlemek, 2. kuralı ise destek ve direnç seviyelerini doğru konumlandırmaktır.

Bitcoin’in 17.600 dolara düşmesi Ripple XRP fiyatını 50 cente kadar düşürdü. Bu seviye aynı zamanda önceden belirlediğimiz makro destek bölgesi. Fiyat yukarı gidemezse desteğe kadar çekilir. XRP grafiğinde yaşanan tam olarak budur.

XRP makro grafikte en önemli destek hattını yeniden test etmiş oldu. Bundan sonra karşımıza çıkacak minor direnç hattı (önceki destek) 58.54 cent hattı. Bu hattın önemini eski analizlerimizden takip edebilirsiniz.

XRP Fiyatına BTC Etkisi

Peki düşüş devam eder mi? XRP’nin kendi iç dinamiği ve fiyat performansı düşüşün bitmiş olabileceğini gösteriyor. Veya düzeltme bitmediyse bile sona yaklaşmış olmamız lazım (46 cente düşme senaryosu). Ancak XRP fiyatı da her coin gibi BTC fiyatına doğrudan bağlı. Bitcoin’in ani hareketleri tüm kripto evrenini derinden etkiliyor.

XRP’nin daha fazla düşüp düşmeyeceğini anlamak için Bitcoin’in ne yapacağına göz atmak lazım, bunun için ise güncel Bitcoin Teknik Analizi yazımıza göz atabilirsiniz.

XRP 1 Dolar

2018 ayı sezonundan bu yana Ripple yatırımcılarının aklında tek soru var: XRP 1 dolar olur mu? XRP grafiği uzun vadeli sert döngülerin grafiğidir. Sonu gelmeyecekmiş gibi süren düşüş döngülerinden sonra durmayacakmış gibi gelen yükselişler olur.

XRP 1 dolar olur mu dersiniz? Belki birkaç ay sonra Ripple 1 dolar desteğini koruyabilecek mi diye soracağız, kim bilir!

Not: Teknik analiz yatırım tavsiyesi değildir.

6 Aralık Ripple Teknik Analizi

Ripple (XRP) Kasım ayında yaptığı büyük atılım sonrası Aralık ayının ilk haftasını dinlenerek geçirdi. Bitcoin’in yatay seyirde devam etmesi ile birlikte diğer coinler de konsolidasyon sürecine girmiş oldular.

XRP fiyatı önceki analizlerimizde de dikkat çektiğimiz 0.5854 dolar desteği altına sarktı. Ancak hızlı bir şekilde toparlayarak 60 cent seviyesine çıkmayı başardı.

Ripple fiyatı analizde gösterildiği üzere 46 cent civarına düşme riski henüz ortadan kalkmış değil. Eğer Bitcoin beklendiği gibi 17.200 dolar düzeltmesini yaparsa XRP 46 cente doğru sarkacaktır. Hangi coin alırsanız alın bir gözünüz mutlaka Bitcoin’de olsun. Bunun için takip etmeniz gereken yegane kaynak: Bitcoin teknik analizi olacaktır.

Ripple 80 cent ile 50 cent arasındaki serbest bölgede hareket ederken simetrik üçgen içine sıkışmış durumda. Bu üçgen direnç kanadından kırılırsa 80 cente, destek kanadından kırılırsa bizi 50 cent altına taşıyacaktır. Tüm coinler harekete geçmek için Bitcoin’den izin istiyor. Önümüzdeki günlerde süreci yine Btc domine edecek gibi görünüyor.

4 Aralık Ripple Teknik Analizi

Ripple XRP Aralık ayına 65 cent seviyesinden girdi. O günden sonra düşük eğimli düzeltme hareketi yapan XRP henüz yönünü yukarı kaldırabilmiş değil.

Ripple fiyatı daha önce dikkatini çektiğimiz kritik destek hattına kadar eğilmiş durumda. Yükseliş devam edecekse tam olarak buradan tepki alması lazım. Bu seviyeden başlayacak ikinci pump dalgası XRP fiyatını 1 dolara taşıyabilir.

Düzeltmenin devam etmesi durumunda olası hedef 47 cent olarak göze çarpıyor.

1 Aralık Ripple Teknik Analizi

Kripto para piyasası çılgın bir ayı geride bıraktı. Bitcoin yeniden 19.800 dolara kadar çıkarken birçok altcoin önemli yükselişlere imza attı. Kasım ayının yıldızı hiç şüphesiz XRP oldu. Şimdi XRP’deki son duruma birlikte göz atalım:

Ripple (XRP) önceki analizlerimize uygun hareket ediyor. Sarı desteğin kırılımı ile sert düşüş geldi. Sonrasında ise artık dirence dönüşen sarı desteğin test edilişini izledik (bearish retest). Grafikte beyaz ok ile gösterilen bu dokunuş teknik analizde düşüş onayı olarak algılanır.

XRP en önemli desteğini yitirmiş olmasına karşın boğalar maçı henüz kaybetmiş değil. Grafikte yatay destek olarak görülen 0.5854 cent hattı aşağı geçilmediği müddetçe fiyatın hala yukarı dönme ihtimali var. Bu destek de kaybedilirse düşüş hızlanabilir.

Yukarıdaki grafikte gösterilen W ve X dalgaları tamamlandı, Y dalgası için son bir düşüş sonrasında XRP yatırımcıları yeniden 1 dolar hayalleri kurmaya devam edebilir. Aralık ayında Ripple fiyatı 1 doları yakalayabilecek mi hep beraber göreceğiz.

29 Kasım Ripple Teknik Analizi

XRP günü 0.62 dolar seviyelerinde sürdürüyor. Bugün için fiyat hareketini yatay olarak nitelendirebiliriz. Yatay fiyat hareketleri dipte olduğunuzda “akümülasyon”, tepede olduğunda “dağıtım” şeklinde adlandırılır.

Dipteki yatay seyir balinaların mal toplama mevsimi olarak işlev görür. Bir mal dipte yatay seyrederken yaşanan işlem hacmi artışı tam olarak bunu gösterir. Benzer bir durum da tepede gözlemlenir. Tepede yatay seyir satıcıların malı elden çıkardığı ve düşüşe hazırlandığı dönem olarak kayıtlara geçer.

Dünkü analizimizde grafiğin üçgeni yukarıdan kıracağını ve sonra yatay harekete başladıktan sonra düşüşe geçebileceğini belirtmiştik. Dün gece XRP beklentimiz doğrultusunda 0.5854 cent seviyesini kırdı. Şu an için görünüm düşüşü destekler mahiyette devam ediyor.

Bu senaryonun bozulabilmesi için yani yükselişin devam etmesi için XRP’nin 66 cent üzerinde 4h mum kapatması gerekiyor. XRP pozisyonuna sahip yatırımcıların yakın stoplu ilerlemeleri akıllıca olacaktır. Grafikteki yükselen sarı desteğin kırılması ve altında mum kapatması düşüşün habercisi sayılabilir.

Günlük Ripple teknik analizi ve yorumlar için bu sayfayı takip edebilir, geçmiş analizlerimiz için sayfayı aşağı kaydırabilirsiniz.

28 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple fiyatı son 2 gündür 0.46 cent ile 0.56 cent değerleri arasında salınım yapıyor. Aşağıda görebileceğiniz 26 Kasım tarihli analizimizde belirttiğimiz 49-50 cent destek blogu çalışıyor. Grafiğe daha yakından bakalım:

Ripple yaşağı sert düşüş sonrası yükselen üçgen formasyonu benzeri bir kalıp içerinde yükselmeye devam ediyor. Ancak görüntünün fazla agresif olduğu söylenemez. Üçgenin sonuna doğru yaklaşırken daha uzun yeşil mumların gelmesi gerekirdi. Mevcut görünüm yükselen üçgenin fake-out dediğimiz sahte kırılım yapmaya hazırlandığını gösterir mahiyette.

Üçgenin yatay direncini oluşturan 0.5854 cent bariyeri hacimli geçilmediği müddetçe görünüm pozitife dönmeyecek. Ripple fiyatı 0.5854 direnci üzerinde 4 saatlik mum kapatırsa yükseliş devam edebilir. Aksi takdirde düzeltme devam edebilir. Böyle bir senaryoda fiyat 0.42-0.44 cent aralığını test etmek isteyecektir.

26 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple Kasım ayı ikinci yarısına damga vurmuş durumda. Hem yükselişleri hem de düşüşleri ile her zaman manşetlerde. Dün gece yaşanan Bitcoin düşüşünde gözler XRP’deydi.

Bildiğiniz gibi Ripple 78 cente kadar yükselmişti. Dün gece gelen satış dalgası ile birlikte fiyat 48 cente düştü. XRP fiyatında %40’lık bir orana tekabul eden bu düşüş şüphesiz sarsıcı. Peki endişelenmeli miyiz?

Günlük XRP Grafiği

Günlük grafikte fiyatın dirençten tepki alıp desteğe indiği görülebiliyor. Bu destek ve direnç hatlarını önceki analizlerimizde işlemiştik.

Dirençten tepki yiyen fiyat sonunda kendine destekte yer buldu. Bu hattın kırılması bir sonraki desek olan 33 centin konuşulmasını gündeme getirecektir. Bitcoin’in 16.400 dolardan tepki alması şimdilik bu olasılığın zayıf olduğunu gösteriyor. BTC 13.800 dolardaki ana destek hattını test etmek isterse XRP’nin ziyaret edeceği destek hattı 33 cent olacaktır.


2020 Ripple yorum

2020 Ripple yorumları son derece olumlu. 3 yıllık konsolidasyon sürecinden sonra Ripple önemli bir yükselişe imza attı. Ripple yükselmeye başladığına göre artık kemerleri bağlama zamanı gelmiş demektir! Güncel Ripple yorumları için Tıklayın https://koinmedya.com/uzmanlarin-ripple-yorumlari-xrp-ne-kadar-olur/


Ripple düzeltmesi nerede sonlanır?

Ripple ana destek seviyesi 50 cent olarak göze çarpıyor. Bitcoin’in düzeltmeye gitmesi durumunda bu olasılığın gerçekleşeceğini varsayabiliriz.

Trade ederken her zaman B planınız olmalı. Ripple’ın ana hedefi 1 dolar ve üzeri. Bu yolculukta şu an için en ideal alım yerlerinden birinde olduğumuz aşikar. Zira mal destekte alınır dirençte satılır. Şu an XRP destekte kendine yer edinmiş durumda. Destek altına stop atmak kaydıyla Ripple harika alım fırsatı vermiş oldu diyebiliriz.

 

24 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple Ripple Ripple! XRP show izliyoruz. Ripple hunharca yükseliyor, direnç tanımadan kırıp geçiyor. İnanılmaz ama gerçek Ripple tam 78 centi gördü! Peki son direnci aşabilecek mi?

Günlük güncellenen Ripple teknik analizi sayfamızda gelişmeleri sizlere an be an aktarıyoruz. Önceki güne ait detaylı incelemelerimizde de görebileceğiniz gibi XRP için belirli hedefler vermiştik. Ancak XRP bu hedefleri aşarak 2018 Eylül ayı zirvesine kadar yükselmeyi başardı.

Ripple’ın 12 Aralık tarihinde gerçekleştireceği Spark coin airdrop haberi fitili ateşleyen kıvılcım oldu. Yatırımcılar XRP hodl etmek için saldırınca fiyat duraksız yükselmeye başladı.


Ripple neden yükseliyor?

XRP fiyatı ana destek hattına gelince yatırımcılar blok alım girdiler ve böylece destekten hızlı bir reaksiyon geldi. Yükselişi gören diğer yatırımcıların da FOMO duygusuna kapılmasıyla XRP pump yapmış oldu. Yani tamamen yatırımcı psikolojisi. Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın https://koinmedya.com/ripple-nedir-xrp-nereden-ve-nasil-satin-alinir/

Bu aşamada temkinli olmakta yarar var. Yukarıdaki grafikte de görülebileceği üzere olası destek blokları 50 cent civarında yoğunlaşıyor.

23 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple inanılmaz işlere imza atmaya devam ediyor. Ethereum’un 600 doları gördüğü günde Ripple kendisi için en kritik direnç olan 50 centi geride bırtaktı. Kripto piyasasındaki bahar esintileri herkesi etkisi altına almış durumda

Ripple dolar paritesinde oluşan yükselen flama formasyonu çalıştı ve hedefine doğru yol almaya başladı. Formasyon hedefine ulaştığında XRP 68 centi yakalamış olacak. Ayrıca dün yaptığımız TOBO analizi hedefine yaklaşmış bulunuyoruz. Bu hedefi aşağıda görebilirsiniz.

XRPBTC Hedefi Geldi

Dünkü analizimizde göreceğiniz XRPBTC kanal hedefi gelmiş bulunuyor. Burası önemli bir direnç bölgesi. Bunu da hatırlatmış olalım

 

22 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple (XRP) 4 Kasım tarihide 22.6 centten işlem görüyordu. 21 Kasım tarihinde ise 49.7 cente kadar yükseldi. 17 günde %120’lik yükselişe imza attı. Kasım ayının yıldızı tartışmasız XRP. Şimdi genel görünüme bakalım:

Bu grafikteki analizin temellerini, bu sayfanın altında görebileceğiniz 19 Kasım tarihindeki analizimizde görebilirsiniz. Fiyat alçalan yeşil direncin kırılması ile 33 centteki ana direnç blogu ile karşılaştı. Bu seviyenin kırılması ile önü açılan fiyat önemli bir pump hareketine sahne oldu.

Oluşan FOMO ile bir önceki zirve olan 49 cente kadar yükseldi. Bu seviye önemli bir direnç hattı. Buranın geçilmesi ile fiyat formasyon hedefi olan 55 cente kadar uzanabilir.

21 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple boğaları çok uzun bir aradan sonra geri döndü. Gerçi Ripple yükselişleri boğadan ziyade ejderha kelimesi ile tanımlanmalı. Çünkü XRP uyandığında önündeki her engeli yakıp kül edecek devasa bir ejderha da uyanmış oluyor.

Ripple günlük grafiğinde kusursuz bir Ters Omuz Baş Formasyonu var. Bu oluşum bugün itibariyle hacimli kırıldı. Grafik geri dönüp kırdığı boyun çizgisini test edecek olsa bile hedefi değişmeyecektir. TOBO hedefi 0.5577 dolar olarak göze çarpıyor.

2017 yılında altcoinleri Ethereum değil Ripple ayağa kaldırmıştı. Yeni altcoin sezonunda işaret fişeğini ETH’den bekledik ancak gelmedi. Ripple’ın yükselişi ile bayrak yeniden XRP’ye geçmiş durumda. 2021 yılı her anlamda çok büyük süprizleri bünyesinde barındıracak.

XRPBTC Paritesi

Birçok yatırımcı kripto para fiyatını BTC paritesi üzerinden takip eder. Alım satımlarında BTC paritesini kullanan yatırımcılar için aşağıdaki analizi önerebiliriz:

XRPBTC paritesi son 1.5 yıldır grafikte görülen kanal içinde hareket ediyor. 7 Ekim tarihinde kanal orta hattını kıramayan parite Kasım ayı başlarında desteğe kadar çekildi. Bu seviyede oluşan FOMO etkisi ile hızlı toparlandı ve ilk direnç olan orta mavi hat kırıldı.

Fiyatın orta mavi hat üzerinde kalması durumunda hedefin direnç olduğunu belirtebiliriz. Bu durumda, boğaların ilk hedefinin 3000 satoshi olduğunu belirtebiliriz.

19 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple günlük grafikte alçalan yeşil direnci kırmayı başardı. Ancak 32 civarındaki blok direnç henüz aşılabilmiş değil. Yukarıdaki grafik bize XRP’nin 2018 Temmuz ayı sonrasındaki performansını gösteriyor.

Ripple fiyatını yakından takip edenler de bileceklerdir ki XRP en çok 30 cent ve civarında hareket eden bir varlık. Bu yüzden kalıcı yükselişten bahsedebilmemiz için fiyatın acilen 30 cent üzerine çıkması gerekiyor. Bu seviye üzerinde konsolide olacak fiyat daha yukarılara tırmanmak için de kendine yol bulmuş olacak.


Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. 2021’de beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak. Ripple 2021’de kaç olur? Tıklayın https://koinmedya.com/ripple-fiyat-tahminleri-uzmanlarin-xrp-fiyat-tahmini/


Ripple kaç dolar?

Binance borsasında 1 Ripple fiyatı 0.62 dolar. Ayrıca 1 Ripple 5 TL ediyor. 1000 Ripple karşılığında 5000 Türk Lirası veya 620 dolar alınabilmektedir.


Ripple 1 dolar olur mu?

Ripple fiyatı Kasım ayı içinde 70 cente kadar yükseldi. Boğaların gelişi ile 1 dolar hedefi son derece düşük bir hedef olarak kalacak. Asıl sorulması gereken soru: XRP 10 dolar olur mu? Detaylı XRP fiyat tahminleri için tıklayın: https://koinmedya.com/ripple-fiyat-tahminleri-uzmanlarin-xrp-fiyat-tahmini/

Güncel XRP fiyatı için tıklayınız

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

 
Etiketler: