1. Anasayfa
  2. Kripto Para Piyasası
  3. Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP Çılgınlığı Geri Döndü!

Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP Çılgınlığı Geri Döndü!

Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP Çılgınlığı Geri Döndü!
0

Ripple Ripple Ripple! Herkes onu konuşuyor, herkes ondan bahsediyor. Ripple yine çok canlar yaktı, ama bu sefer alanı değil satanı cezalandırdı!

24 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple Ripple Ripple! XRP show izliyoruz. Ripple hunharca yükseliyor, direnç tanımadan kırıp geçiyor. İnanılmaz ama gerçek Ripple tam 78 centi gördü! Peki son direnci aşabilecek mi?

Günlük güncellenen Ripple teknik analizi sayfamızda gelişmeleri sizlere an be an aktarıyoruz. Önceki güne ait detaylı incelemelerimizde de görebileceğiniz gibi XRP için belirli hedefler vermiştik. Ancak XRP bu hedefleri aşarak 2018 Eylül ayı zirvesine kadar yükselmeyi başardı.

Ripple’ın 12 Aralık tarihinde gerçekleştireceği Spark coin airdrop haberi fitili ateşleyen kıvılcım oldu. Yatırımcılar XRP hodl etmek için saldırınca fiyat duraksız yükselmeye başladı.

koinmedya_brave

Bu aşamada temkinli olmakta yarar var. Yukarıdaki grafikte de görülebileceği üzere olası destek blokları 50 cent civarında yoğunlaşıyor.

23 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple inanılmaz işlere imza atmaya devam ediyor. Ethereum’un 600 doları gördüğü günde Ripple kendisi için en kritik direnç olan 50 centi geride bırtaktı. Kripto piyasasındaki bahar esintileri herkesi etkisi altına almış durumda

Ripple dolar paritesinde oluşan yükselen flama formasyonu çalıştı ve hedefine doğru yol almaya başladı. Formasyon hedefine ulaştığında XRP 68 centi yakalamış olacak. Ayrıca dün yaptığımız TOBO analizi hedefine yaklaşmış bulunuyoruz. Bu hedefi aşağıda görebilirsiniz.

XRPBTC Hedefi Geldi

Dünkü analizimizde göreceğiniz XRPBTC kanal hedefi gelmiş bulunuyor. Burası önemli bir direnç bölgesi. Bunu da hatırlatmış olalım

 

22 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple (XRP) 4 Kasım tarihide 22.6 centten işlem görüyordu. 21 Kasım tarihinde ise 49.7 cente kadar yükseldi. 17 günde %120’lik yükselişe imza attı. Kasım ayının yıldızı tartışmasız XRP. Şimdi genel görünüme bakalım:

Bu grafikteki analizin temellerini, bu sayfanın altında görebileceğiniz 19 Kasım tarihindeki analizimizde görebilirsiniz. Fiyat alçalan yeşil direncin kırılması ile 33 centteki ana direnç blogu ile karşılaştı. Bu seviyenin kırılması ile önü açılan fiyat önemli bir pump hareketine sahne oldu.

Oluşan FOMO ile bir önceki zirve olan 49 cente kadar yükseldi. Bu seviye önemli bir direnç hattı. Buranın geçilmesi ile fiyat formasyon hedefi olan 55 cente kadar uzanabilir.

21 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple boğaları çok uzun bir aradan sonra geri döndü. Gerçi Ripple yükselişleri boğadan ziyade ejderha kelimesi ile tanımlanmalı. Çünkü XRP uyandığında önündeki her engeli yakıp kül edecek devasa bir ejderha da uyanmış oluyor.

Ripple günlük grafiğinde kusursuz bir Ters Omuz Baş Formasyonu var. Bu oluşum bugün itibariyle hacimli kırıldı. Grafik geri dönüp kırdığı boyun çizgisini test edecek olsa bile hedefi değişmeyecektir. TOBO hedefi 0.5577 dolar olarak göze çarpıyor.

2017 yılında altcoinleri Ethereum değil Ripple ayağa kaldırmıştı. Yeni altcoin sezonunda işaret fişeğini ETH’den bekledik ancak gelmedi. Ripple’ın yükselişi ile bayrak yeniden XRP’ye geçmiş durumda. 2021 yılı her anlamda çok büyük süprizleri bünyesinde barındıracak.

XRPBTC Paritesi

Birçok yatırımcı kripto para fiyatını BTC paritesi üzerinden takip eder. Alım satımlarında BTC paritesini kullanan yatırımcılar için aşağıdaki analizi önerebiliriz:

XRPBTC paritesi son 1.5 yıldır grafikte görülen kanal içinde hareket ediyor. 7 Ekim tarihinde kanal orta hattını kıramayan parite Kasım ayı başlarında desteğe kadar çekildi. Bu seviyede oluşan FOMO etkisi ile hızlı toparlandı ve ilk direnç olan orta mavi hat kırıldı.

Ripple neden yükseliyor?

XRP fiyatı ana destek hattına gelince yatırımcılar blok alım girdiler ve böylece destekten hızlı bir reaksiyon geldi. Yükselişi gören diğer yatırımcıların da FOMO duygusuna kapılmasıyla XRP pump yapmış oldu. Yani tamamen yatırımcı psikolojisi.

Fiyatın orta mavi hat üzerinde kalması durumunda hedefin direnç olduğunu belirtebiliriz. Bu durumda, boğaların ilk hedefinin 3000 satoshi olduğunu belirtebiliriz.

19 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple günlük grafikte alçalan yeşil direnci kırmayı başardı. Ancak 32 civarındaki blok direnç henüz aşılabilmiş değil. Yukarıdaki grafik bize XRP’nin 2018 Temmuz ayı sonrasındaki performansını gösteriyor.

Ripple fiyatını yakından takip edenler de bileceklerdir ki XRP en çok 30 cent ve civarında hareket eden bir varlık. Bu yüzden kalıcı yükselişten bahsedebilmemiz için fiyatın acilen 30 cent üzerine çıkması gerekiyor. Bu seviye üzerinde konsolide olacak fiyat daha yukarılara tırmanmak için de kendine yol bulmuş olacak.

Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. 2021’de beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak.

Ripple kaç dolar?

Binance borsasında 1 Ripple fiyatı 0.65 dolar. Ayrıca 1 Ripple 5.2 TL ediyor. 1000 Ripple karşılığında 5200 Türk Lirası veya 650 dolar alınabilmektedir.

Ripple 1 dolar olur mu?

Ripple fiyatı 2 hafta içinde 2 katının üzerine çıktı. Boğaların gelişi ile 1 dolar hedefi son derece düşük bir hedef olarak kalacak

Güncel XRP fiyatı için tıklayınız

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

 
Etiketler: