1. Anasayfa
  2. Kripto Para Piyasası
  3. Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP Yükselecek Mi?

Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP Yükselecek Mi?

Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP Yükselecek Mi?
0

Ripple Ripple Ripple! Herkes onu konuşuyor, herkes ondan bahsediyor. Ripple yine çok canlar yaktı, hem yükselirken ağızları açık bıraktı hem de düşerken. Kasım ayının en çok konuşulan coini XRP oldu!

29 Kasım Ripple Teknik Analizi

XRP günü 0.62 dolar seviyelerinde sürdürüyor. Bugün için fiyat hareketini yatay olarak nitelendirebiliriz. Yatay fiyat hareketleri dipte olduğunuzda “akümülasyon”, tepede olduğunda “dağıtım” şeklinde adlandırılır.

Dipteki yatay seyir balinaların mal toplama mevsimi olarak işlev görür. Bir mal dipte yatay seyrederken yaşanan işlem hacmi artışı tam olarak bunu gösterir. Benzer bir durum da tepede gözlemlenir. Tepede yatay seyir satıcıların malı elden çıkardığı ve düşüşe hazırlandığı dönem olarak kayıtlara geçer.

koinmedya_brave

Dünkü analizimizde grafiğin üçgeni yukarıdan kıracağını ve sonra yatay harekete başladıktan sonra düşüşe geçebileceğini belirtmiştik. Dün gece XRP beklentimiz doğrultusunda 0.5854 cent seviyesini kırdı. Şu an için görünüm düşüşü destekler mahiyette devam ediyor.

Bu senaryonun bozulabilmesi için yani yükselişin devam etmesi için XRP’nin 66 cent üzerinde 4h mum kapatması gerekiyor. XRP pozisyonuna sahip yatırımcıların yakın stoplu ilerlemeleri akıllıca olacaktır. Grafikteki yükselen sarı desteğin kırılması ve altında mum kapatması düşüşün habercisi sayılabilir.

Günlük Ripple teknik analizi ve yorumlar için bu sayfayı takip edebilir, geçmiş analizlerimiz için sayfayı aşağı kaydırabilirsiniz.

28 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple fiyatı son 2 gündür 0.46 cent ile 0.56 cent değerleri arasında salınım yapıyor. Aşağıda görebileceğiniz 26 Kasım tarihli analizimizde belirttiğimiz 49-50 cent destek blogu çalışıyor. Grafiğe daha yakından bakalım:

Ripple yaşağı sert düşüş sonrası yükselen üçgen formasyonu benzeri bir kalıp içerinde yükselmeye devam ediyor. Ancak görüntünün fazla agresif olduğu söylenemez. Üçgenin sonuna doğru yaklaşırken daha uzun yeşil mumların gelmesi gerekirdi. Mevcut görünüm yükselen üçgenin fake-out dediğimiz sahte kırılım yapmaya hazırlandığını gösterir mahiyette.

Üçgenin yatay direncini oluşturan 0.5854 cent bariyeri hacimli geçilmediği müddetçe görünüm pozitife dönmeyecek. Ripple fiyatı 0.5854 direnci üzerinde 4 saatlik mum kapatırsa yükseliş devam edebilir. Aksi takdirde düzeltme devam edebilir. Böyle bir senaryoda fiyat 0.42-0.44 cent aralığını test etmek isteyecektir.

26 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple Kasım ayı ikinci yarısına damga vurmuş durumda. Hem yükselişleri hem de düşüşleri ile her zaman manşetlerde. Dün gece yaşanan Bitcoin düşüşünde gözler XRP’deydi.

Bildiğiniz gibi Ripple 78 cente kadar yükselmişti. Dün gece gelen satış dalgası ile birlikte fiyat 48 cente düştü. XRP fiyatında %40’lık bir orana tekabul eden bu düşüş şüphesiz sarsıcı. Peki endişelenmeli miyiz?

Günlük XRP Grafiği

Günlük grafikte fiyatın dirençten tepki alıp desteğe indiği görülebiliyor. Bu destek ve direnç hatlarını önceki analizlerimizde işlemiştik.

Dirençten tepki yiyen fiyat sonunda kendine destekte yer buldu. Bu hattın kırılması bir sonraki desek olan 33 centin konuşulmasını gündeme getirecektir. Bitcoin’in 16.400 dolardan tepki alması şimdilik bu olasılığın zayıf olduğunu gösteriyor. BTC 13.800 dolardaki ana destek hattını test etmek isterse XRP’nin ziyaret edeceği destek hattı 33 cent olacaktır.


2020 Ripple yorum

2020 Ripple yorumları son derece olumlu. 3 yıllık konsolidasyon sürecinden sonra Ripple önemli bir yükselişe imza attı. Ripple yükselmeye başladığına göre artık kemerleri bağlama zamanı gelmiş demektir!


Ripple düzeltmesi nerede sonlanır?

Ripple ana destek seviyeleri 50 cent ve 33 cent olarak göze çarpıyor. Şimdilik ilk destek hattına inmiş bulunmaktayız. Bu seviyede tutunamazsa hedef 33 cent olacaktır.

Trade ederken her zaman B planınız olmalı. Ripple’ın ana hedefi 1 dolar ve üzeri. Bu yolculukta şu an için en ideal alım yerlerinden birinde olduğumuz aşikar. Zira mal destekte alınır dirençte satılır. Şu an XRP destekte kendine yer edinmiş durumda. Destek altına stop atmak kaydıyla Ripple harika alım fırsatı vermiş oldu diyebiliriz.

24 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple Ripple Ripple! XRP show izliyoruz. Ripple hunharca yükseliyor, direnç tanımadan kırıp geçiyor. İnanılmaz ama gerçek Ripple tam 78 centi gördü! Peki son direnci aşabilecek mi?

Günlük güncellenen Ripple teknik analizi sayfamızda gelişmeleri sizlere an be an aktarıyoruz. Önceki güne ait detaylı incelemelerimizde de görebileceğiniz gibi XRP için belirli hedefler vermiştik. Ancak XRP bu hedefleri aşarak 2018 Eylül ayı zirvesine kadar yükselmeyi başardı.

Ripple’ın 12 Aralık tarihinde gerçekleştireceği Spark coin airdrop haberi fitili ateşleyen kıvılcım oldu. Yatırımcılar XRP hodl etmek için saldırınca fiyat duraksız yükselmeye başladı.


Ripple neden yükseliyor?

XRP fiyatı ana destek hattına gelince yatırımcılar blok alım girdiler ve böylece destekten hızlı bir reaksiyon geldi. Yükselişi gören diğer yatırımcıların da FOMO duygusuna kapılmasıyla XRP pump yapmış oldu. Yani tamamen yatırımcı psikolojisi.

Bu aşamada temkinli olmakta yarar var. Yukarıdaki grafikte de görülebileceği üzere olası destek blokları 50 cent civarında yoğunlaşıyor.

23 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple inanılmaz işlere imza atmaya devam ediyor. Ethereum’un 600 doları gördüğü günde Ripple kendisi için en kritik direnç olan 50 centi geride bırtaktı. Kripto piyasasındaki bahar esintileri herkesi etkisi altına almış durumda

Ripple dolar paritesinde oluşan yükselen flama formasyonu çalıştı ve hedefine doğru yol almaya başladı. Formasyon hedefine ulaştığında XRP 68 centi yakalamış olacak. Ayrıca dün yaptığımız TOBO analizi hedefine yaklaşmış bulunuyoruz. Bu hedefi aşağıda görebilirsiniz.

XRPBTC Hedefi Geldi

Dünkü analizimizde göreceğiniz XRPBTC kanal hedefi gelmiş bulunuyor. Burası önemli bir direnç bölgesi. Bunu da hatırlatmış olalım

 

22 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple (XRP) 4 Kasım tarihide 22.6 centten işlem görüyordu. 21 Kasım tarihinde ise 49.7 cente kadar yükseldi. 17 günde %120’lik yükselişe imza attı. Kasım ayının yıldızı tartışmasız XRP. Şimdi genel görünüme bakalım:

Bu grafikteki analizin temellerini, bu sayfanın altında görebileceğiniz 19 Kasım tarihindeki analizimizde görebilirsiniz. Fiyat alçalan yeşil direncin kırılması ile 33 centteki ana direnç blogu ile karşılaştı. Bu seviyenin kırılması ile önü açılan fiyat önemli bir pump hareketine sahne oldu.

Oluşan FOMO ile bir önceki zirve olan 49 cente kadar yükseldi. Bu seviye önemli bir direnç hattı. Buranın geçilmesi ile fiyat formasyon hedefi olan 55 cente kadar uzanabilir.

21 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple boğaları çok uzun bir aradan sonra geri döndü. Gerçi Ripple yükselişleri boğadan ziyade ejderha kelimesi ile tanımlanmalı. Çünkü XRP uyandığında önündeki her engeli yakıp kül edecek devasa bir ejderha da uyanmış oluyor.

Ripple günlük grafiğinde kusursuz bir Ters Omuz Baş Formasyonu var. Bu oluşum bugün itibariyle hacimli kırıldı. Grafik geri dönüp kırdığı boyun çizgisini test edecek olsa bile hedefi değişmeyecektir. TOBO hedefi 0.5577 dolar olarak göze çarpıyor.

2017 yılında altcoinleri Ethereum değil Ripple ayağa kaldırmıştı. Yeni altcoin sezonunda işaret fişeğini ETH’den bekledik ancak gelmedi. Ripple’ın yükselişi ile bayrak yeniden XRP’ye geçmiş durumda. 2021 yılı her anlamda çok büyük süprizleri bünyesinde barındıracak.

XRPBTC Paritesi

Birçok yatırımcı kripto para fiyatını BTC paritesi üzerinden takip eder. Alım satımlarında BTC paritesini kullanan yatırımcılar için aşağıdaki analizi önerebiliriz:

XRPBTC paritesi son 1.5 yıldır grafikte görülen kanal içinde hareket ediyor. 7 Ekim tarihinde kanal orta hattını kıramayan parite Kasım ayı başlarında desteğe kadar çekildi. Bu seviyede oluşan FOMO etkisi ile hızlı toparlandı ve ilk direnç olan orta mavi hat kırıldı.

Fiyatın orta mavi hat üzerinde kalması durumunda hedefin direnç olduğunu belirtebiliriz. Bu durumda, boğaların ilk hedefinin 3000 satoshi olduğunu belirtebiliriz.

19 Kasım Ripple Teknik Analizi

Ripple günlük grafikte alçalan yeşil direnci kırmayı başardı. Ancak 32 civarındaki blok direnç henüz aşılabilmiş değil. Yukarıdaki grafik bize XRP’nin 2018 Temmuz ayı sonrasındaki performansını gösteriyor.

Ripple fiyatını yakından takip edenler de bileceklerdir ki XRP en çok 30 cent ve civarında hareket eden bir varlık. Bu yüzden kalıcı yükselişten bahsedebilmemiz için fiyatın acilen 30 cent üzerine çıkması gerekiyor. Bu seviye üzerinde konsolide olacak fiyat daha yukarılara tırmanmak için de kendine yol bulmuş olacak.


Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. 2021’de beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak.


Ripple kaç dolar?

Binance borsasında 1 Ripple fiyatı 0.65 dolar. Ayrıca 1 Ripple 5.2 TL ediyor. 1000 Ripple karşılığında 5200 Türk Lirası veya 650 dolar alınabilmektedir.


Ripple 1 dolar olur mu?

Ripple fiyatı 2 hafta içinde 2 katının üzerine çıktı. Boğaların gelişi ile 1 dolar hedefi son derece düşük bir hedef olarak kalacak

Güncel XRP fiyatı için tıklayınız

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

 
Etiketler: