1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Güncel Ripple teknik analizi – XRP fiyatında %25’lik ralli işaretleri!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Güncel Ripple teknik analizi – XRP fiyatında %25’lik ralli işaretleri!

Güncel Ripple teknik analizi – XRP fiyatında %25’lik ralli işaretleri!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uzun bir süredir istikrarlı bir destek seviyesi etrafında konsolide olan XRP fiyatı, %25’lik bir ralli yapmaya hazırlanıyor. Peki Ripple ne zaman yükselecek?

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı ne olur?

Kripto para topluluğu, Ripple (XRP) fiyatının geleceği konusunda umutlu. CoinMarketCap’te 1.200’den fazla kullanıcı, ay sonu için Ripple fiyatına yönelik tahminlerde bulundu.

Katılımcılar, eylül ayının sonunda 0,4917 dolara doğru bir ralli yapacağını tahmin ediyor. Bu da kripto para biriminin fiyatının mevcut 0,324 dolar seviyesinden %51,3 yükseleceği anlamına geliyor.

Güncel Ripple teknik analizi - XRP fiyatında %25'lik ralli işaretleri!

Ekim ayına bakıldığında ise, kripto para topluluğu, XRP’nin mevcut seviyelerden yaklaşık %26,7 artışla, 0,412 dolardan işlem görmesini bekliyor.

Özellikle, XRP fiyatı son zamanlarda mevcut seviyelere düşmeden önce iki haftanın en yüksek seviyesi olarak 0,37 dolara ulaşmıştı. Bitso ve FTX’i gibi büyük kripto para borsaları tarafından gerçekleştirilen 51 milyon dolar değerindeki üç büyük işlemin ardından en yüksek seviye geldi.

Nitekim XRP grafiğine baktığımızda da yakın vadeli görünümün, CoinMarketCap’teki bu tahmin sonucu ile örtüştüğünü söyleyebiliriz. 

Şöyle ki;

XRP fiyatı, son iki buçuk ayı kapsayan bir zaman diliminde yükselen bir üçgen formasyonu oluşturdu. Bu formasyon, yukarı yönlü bir patlamaya işaret etse de aslında altcoin, her iki yöne de dönebileceği bir noktada. Bu nedenle, XRP yatırımcıları long pozisyon açmadan önce çift onay beklemeli.

Ripple fiyatı harekete geçmeye hazırlanıyor!

XRP fiyatı, 10 Haziran’dan bu yana bir öncekine göre daha yüksek dipler (higher lows) ve eşit zirveler oluşturuyor. Bu salınım noktaları, trend çizgileri kullanılarak birleştirildiğinde karşımıza yükselen bir üçgen formasyonu çıkıyor. Bu teknik formasyon, ilk swing high ve swing low (kırılmadan sonraki zirve-dip) arasındaki mesafenin, 0,381$’lık kırılma noktasına eklenmesiyle elde edilen %25’lık bir hareket öngörüyor.

 1 günlük XRPUSDT grafik

Güncel Ripple teknik analizi - XRP fiyatında %25'lik ralli işaretleri!

Şu anda, XRP fiyatı söz konusu formasyonun alt kısmında hareket ediyor ve yükselen üçgen formasyonu dışında yükselişe dair herhangi belirgin bir ipucu yok. Bu nedenle yatırımcıların, 0,340 dolarlık direncin bir destek tabanına çevrilmesi olarak bilinenen bir piyasa yapısı değişikliğini beklemesi gerekiyor.

Bu gelişme, sadece bir higher high (bir öncekine göre daha yüksek zirve) oluşturmayacak. Aynı zamanda piyasa yapısını boğaların lehine değiştirecek ve alıcıları akümülasyon yapmaya itecek. Böyle bir durumda, yatırımcılar Ripple fiyatının 0,360 dolardaki direnci kırmasını bekleyebilirler.

Bu seviyeyi aşmak, Ripple boğalarının bir dönüm noktası olan 0,381 dolara kadar bir yükselişi tetiklemesine yol açacak. Bu direncin üzerinde oluşacak bir günlük mum çubuğu, %25’lik bir artışla birlikte, 0,477$’a kadar yükselen bir üçgen kırılmını ortaya çıkaracak.

Yükseliş görünümü makul olsa da yatırımcıların, 0.332$’lık mevcut seviyelerden biriktirmeye başlaması için henüz onay yok. Ayrıca, Bitcoin fiyatı düşerse, XRP fiyatı da bu düşüşü takip edecek, ki bu piyasanın geri kalanı için de geçerli.

Böyle bir durumda, 0,318 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu muhtemelen, daha düşük bir dip (lower low) oluşturacak ve yükselen üçgen formasyonunu geçersiz kılacak. Böylece bu da potansiyel olarak alıcıların, pariteyi kurtarma girişiminde bulunma şansına sahip olduğu bir seviye olan 0,309 dolara doğru bir çöküşü tetikleyecek.

 

İlginizi çekebilir:

Ethereum boğalarının gözü bu kritik kırılmada! – Güncel Ethereum teknik analizi

Ünlü NFT platformu OpenSea, Ethereum Merge sonrası tarafını seçti!

Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

 

Ripple alım fırsatı sunuyor mu?

 

Kaynak

 

 

Ripple XRP ile ilgili sık sorulan sorular


2022 Ripple fiyatı ne olur?

2022 Ripple yorumları son derece olumlu. Yaklaşık 3 yıllık konsolidasyon sürecinden sonra, bir kaç kez Ripple önemli yükselişlere imza attı.
Nitekim XRP grafiği uzun vadeli sert döngülerin grafiğidir. Sonu gelmeyecekmiş gibi süren düşüş döngülerinden sonra durmayacakmış gibi gelen yükselişler olur. Güncel Ripple yorumları için Tıklayın.

 


Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. Beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak. Ripple 2022 ve sonrasında kaç dolar olur? Tıklayın.


Ripple kaç dolar?

Canlı XRP fiyatı için tıklayınız.

 

 

 

 

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: