1. Anasayfa
  2. Kripto Para Piyasası
  3. Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP fırsat kolluyor

Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP fırsat kolluyor

Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP fırsat kolluyor
0

Kripto paralar çok hareketli bir piyasaya sahip. Burada 24 saatte çok şey değişebilir. Peki, dünden bugüne XRP dolar paritesinde neler yaşandı? İşte, canlı fiyat grafiği ile birlikte güncel Ripple teknik analiz yazımız.

Ripple teknik analiz: 24 Ekim

Kripto piyasasında güçlü satın alma içgüdüsü yükseliş trendine üçüncü bir gün ekledi. Maker 23 Ekimin son saatlerine %3.5 artışlı 24-saat performansı ile girmişti ancak 24 Ekimin ilk saatleriyle birlikte biraz değer kaybetmiş görünüyor. Ripple da 24 Ekime iyi başlayamayan coinler arasında. Ontology 23 Ekim de gösterdiği %1’lik kaybı koruyor.

Ripple[XRP]

altcoin teknik analiz
XRP/USD Tradingview

Ripple[XRP], 23 Ekim’in son saatlerine girildiğinde 0.255 dolar seviyesi üzerinde işlem görüyordu ve 0.257 dolar seviyelerine tırmanışı bekleniyordu. XRP 23 Ekimi %1’lik kazançla kapattı.

Ancak 24 Ekim’in ilk saatleriyle birlikte satış etkisi kendini gösterdi. Göreceli Güç Endeksi nötr bölgesi altına düşmesi bu durumu tetikleyen unsurdu denilebilir.

koinmedya_brave
ripple teknik analizi Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP fırsat kolluyor
XRP/USD Coinmarketcap

Bununla birlikte endeksin durumu, fiyatın destek seviyesine düşmesiyle eş zamanlı gerçekleşti. Piyasadaki genel boğa trendi XRP’nin daha fazla düşmesinin önüne geçebilir. Ayrıca Parabolik SAR nokta çizgisinin mum hattının altında yer almasıyla, Ripple’da yukarı trend görüşünü destekliyor.

XRP yazının yazıldığında, 0.254 dolardan işlem görüyor ama kısa vadede 0.260 dolar seviyesine doğru bir tırmanış görmek süpriz olmayacaktır.

Güncel XRP fiyatı için tıklayınız

Kaynak

Ripple teknik analiz: 20 Ekim

XRP günü düşüşle geçirdi ama Göreceli Güç Endeksi (RSI) satın alma baskısının sürdüğünü söylüyor. XRP 0.253 direncini kırabilirse 0.3 dolara doğru ilerleyebilir.

ripple teknik analizi Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP fırsat kolluyor
XRP 4 saat grafiği Tradingview

4-Saat grafiğindeki aldatıcı model, fiyat yükselen üçgenden düştüğü için yatırımcıya zarar verebilirdi. XRP üst paralel trend hattını test ettikten sonra değerlendirmelerde hat üzeri yükseliş öngörülüyordu. Ancak coin 0.254 doların üzerini konsolite edemedi.

ripple teknik analizi Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP fırsat kolluyor
XRP 1gün grafiği Tradingview

!-gün grafiğini incelediğimizde, XRP’n,n başka bir düzeltme dönemine doğru ilerlediğini söylemek mümkün. Yükselen kama modelinde yaşanacak bir kırılma düşüş trendi anlamına gelebilir. Coinin hala 0.249 dolar üzerinde bir seviyede kalma ihtimali de var. Fakat mevcut durumda 0.268 dolar direncini kırabilmesi zor görünüyor.

Bütün bunlara rağmen, Göreceli Güç Endeksi (RSI) Ripple üzerinde hala bir alım baskısının olduğunu gösteriyor. Fakat bu baskının kısa kalma ihtimali de akıldan çıkarılmamalı. Gösterge, başka bir yukarı ivmeden önce, satım bölgesinde bir pozisyon alabilir.

Kaynak

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

Ripple teknik analiz 19 Ekim

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı xrp-19-ekim.jpg
Ripple 19 EKim

XRP fiyatı (yazı yazıldığında) 0.246 dolar olarak görüldü. XRP coin günü en yüksek 0.249, en düşük 0.24 seviyelerinde geçirdi.

XRP
XRP

Yukarıdaki grafikte de görüleceği üzere, Altcoinin, yükselen destek hattının üzerine çıktıktan sonra 0.245 dolara kadar çıkması bekleniyordu.

Formasyonda, kar satış noktası olarak 0.24506, stop noktası olarak ise 0.23873 işaretli. XRP 19 Ekim’de 0.245 dolar seviyelerinde direnç noktasını aşarak, 0.248 seviyesine kadar yükseldi. Ripple gün içerisinde 0.248 dolar seviyesinin de üzerine çıkmayı başardı.

XRP 24-saat grafiğinde yükseliş trendinde görülüyor. Analistler, grafikte altın noktaya dikkat çekiyor. Altın nokta boğa göstergesi olarak kabul edilebilir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı xrp-19-ekim-3.jpg
XRP Tradingview

50-gün ve 200-gün Hareketli Ortalama Göstergesi arasında yer alan altın nokta, grafikte görülebilir. Böyle bir altın nokta, kısa vadeli hareketli ortalamanın, uzun vadeli hareketli ortalamayı geçtiğinde ortaya çıkar. Bu bir boğa göstergesi sayılabilir. Bu noktada XRP fiyatında bir artışın olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Yükselen bir destek hattı, düşme kanalından çıktıktan sonra XRP’ye bir destek nokrası sağlayacaktır. Coin fiyatı, sonunda 0.28 dolar seviyesi yakınında aşağı doğru inen bir trend hattına girecek ama XRP bu noktadan tekrar yükselecek ve 0.3 dolar seviyesini geçecek denilebilir.

Kaynak

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

Etiketler: