fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ripple (XRP) teknik analizi: İşte XRP boğalarının yeni hedefi!

Ripple (XRP) teknik analizi: İşte XRP boğalarının yeni hedefi!

Ripple (XRP) teknik analizi: İşte XRP boğalarının yeni hedefi!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük ve en popüler dijital para birimi olan Bitcoin önderliğinde, kripto para piyasası son 24 saattir yükseliş eğilimi gösteriyor. XRP boğaları da bu yükseliş ivmesini arkasına alarak, gözünü bu seviyelere dikti.

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı ne olur?

Piyasa genelinde yaşanan büyük düzeltmede, 200 günlük MA direncinin devreye girmesiyle birlikte XRP fiyatı, psikolojik olarak kritik bir seviye olan 1 doların altına düştü.

ripple 1 dolar

Eylül ayının başlarında XRP’nin 1,40 dolardan 0,95 dolara kadar düştüğü büyük çöküşten bu yana, parite 1,14 – 1,05 dolardaki (,5 Fib Geri Çekilme) destek arasında sağlam bir aralık oluşturmuştu.

Hafta sonunda, kripto para birimi 50 günlük MA’nın altına düştü ve 1,05 dolarlık desteği tekrar test etti. Hatta, %12’lik fiyat düşüşü, XRP’nin önce 1,05 doların altına ve ardından 1 doları kırarak, 0,875 dolardaki (0,618 Fib ve 100 günlük MA) desteğe kadar inmesine neden oldu.

Ancak burada, 200 günlük MA’nın üzerinde kaldığı için, birleşik destek seviyesi XRP’nin 0,94$’a sıçramasına izin verdi.

Ripple (XR) fiyatı, bugün ise piyasadaki yükseliş eğilimine ayak uydurdu. Son 24 saat içinde 0.9450 dolar civarında konsolide oldu ve nihayet psikolojik olarak önemli bir seviye olan 1 dolara dokundu.

ripple teknik analizi Ripple (XRP) teknik analizi: İşte XRP boğalarının yeni hedefi!

Piyasa, 24 saat içinde daha fazla yükseliş için zemin hazırladığı için, diğer kripto paralar gibi Ripple fiyatı da bugün güçlü bir konumda. Ancak XRPUSD’nin bir sonraki adım olarak, 1.20 doları aşması ve sonrasında oradan yeni bir düşüş yapması beklenebilir.

Nitekim RSI nötr bölgede, yani gösterge 50 endeks seviyesine denk gelen ortalama çizgisine yakın. Göstergenin mevcut konumu, kısa vadeli grafiklerde her iki yönde de büyük bir fiyat hareketi gerçekleşebileceğine işaret ediyor.

Gösterge şu anda yatay olarak hareket ediyor ve alıcıların ve satıcıların aynı anda fiyat hareketi üzerinde kontrol kurmak için mücadele ettiğini gösteriyor.

Ripple teknik analizi ve XRPUSD grafiği

Kripto para piyasası son 24 saattir yükseliş eğilimi gösteriyor. Dünyanın en büyük ve en popüler dijital para birimi olan Bitcoin, şu anda 44 bin doları test ediyor ve 50 bin dolardaki engeli aşmayı hedefliyor. Tüm piyasa da Bitcoin’in izin gidiyor ve piyasa değeri bakımından büyük tokenlerin çoğu yükseliyor. 

Peki XRP yükselişe hazır mı?

Ripple fiyatı, bugün 4 saatlik grafikte, konsolidasyon sürecinden sonra yeni bir yükseliş için ivme kazanmaya başladı.

ripple teknik analizi Ripple (XRP) teknik analizi: İşte XRP boğalarının yeni hedefi!
 4 saatlik XRPUSD grafiği

Ripple, Eylül ayı başında güçlü bir boğa koşusu yaşadı ve bir süre fiyat hareketi 1,45 ile 1,50 dolar arasında konsolide oldu. Ardından piyasa genelinde yaşanan büyük çöküş sırasında, fiyatlar hızla düştü.

20 Eylül’e kadar 1 dolarlık desteği koruyan XRP fiyatı, bu tarihten sonra büyük bir kırılmayla 87 dolara kadar geriledi.

Bununla birlikte, dün akşam açıklanan FED kararının da etkisiyle piyasa yeniden yeşile büründü. XRP fiyatı da toparlandı ve 1$ seviyesinin üzerine geri döndü. XRP için şimdi bir sonraki hedef 1.10 dolar.

Buradan sonra başlayacak kısa süreli potansiyel bir geri çekilme, sonraki 24 saat içinde daha fazla yükselişe zemin hazırlayacak ve paritenin bir sonraki hedefi muhtemelen, 1.20 dolar olacak. XRP 1,20 dolara ulaştığında, yeni zirvelere doğru ilerlemesi olası görünüyor.

Son olarak; MACD indikatörü, piyasanın yükselişte olduğuna işaret eden yeşil bir histogram gösteriyor. Gösterge dün gece, pozitif bir geçiş yaptı ve o zamandan beri de süreç, boğaların lehine işliyor.

Kaynak

Ripple teknik analizi: XRP Fiyatına BTC Etkisi

XRP düşüşü bitti mi?

XRP’nin kendi iç dinamiği ve fiyat performansı düşüşün bitmiş olabileceğini gösteriyor. Veya düzeltme bitmediyse bile sona yaklaşmak üzere. Ancak XRP fiyatı da her coin gibi BTC fiyatına doğrudan bağlı. Bitcoin’in ani hareketleri tüm kripto evrenini derinden etkiliyor.

Ripple XRP ile ilgili sık sorulan sorular


2021 Ripple yorum

2021 Ripple yorumları son derece olumlu. Yaklaşık 3 yıllık konsolidasyon sürecinden sonra, bir kaç kez Ripple önemli yükselişlere imza attı.
Nitekim XRP grafiği uzun vadeli sert döngülerin grafiğidir. Sonu gelmeyecekmiş gibi süren düşüş döngülerinden sonra durmayacakmış gibi gelen yükselişler olur. Güncel Ripple yorumları için Tıklayın.

Ripple fiyatını yakından takip edenler de bileceklerdir ki XRP, son zamanlarda en çok 1 dolar ve civarında hareket eden bir varlık. Bu yüzden kalıcı yükselişten bahsedebilmemiz için fiyatın bu seviyenin üzerinde kalması gerekiyor. Bu seviye üzerinde konsolide olacak fiyat, daha yukarılara tırmanmak için de kendine yol bulmuş olacak.


Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. 2021’de beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak. Ripple 2021’de kaç olur? Tıklayın.


Ripple kaç dolar?

Canlı XRP fiyatı için tıklayınız.


Ripple 2 dolar olur mu?

Ripple fiyatı Mayıs ayı içinde 2 dolara yaklaştı. Boğaların gelişi ile 2 dolar hedefi son derece düşük bir hedef olarak kalabilir. Asıl sorulması gereken soru: XRP 10 dolar olur mu? Detaylı XRP fiyat tahminleri için tıklayın.

Güncel XRP fiyatı için tıklayınız

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: