BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. XRP fiyatı için karar anı yaklaşıyor: Ripple teknik analizi
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

XRP fiyatı için karar anı yaklaşıyor: Ripple teknik analizi

XRP fiyatı için karar anı yaklaşıyor: Ripple teknik analizi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple (XRP) fiyatı düşen bir trend çizgisinin altında kritik bir desteğe doğru yaklaşıyor. Buradan bir kırılma an meselesi. XRP/USD paritesindeki son gelişmeler ile yeni destek ve direnç seviyelerine bakalım.


Ripple teknik analizi: XRP kaç dolar olur?

Ripple (XRP) fiyatı Kasım ayından bu yana düşüş yaşıyor. Bu düşüş sırasında XRP/USD paritesi günlük grafikte Ocak sonu Şubat başında 0.5875 dolarda bir destek bölgesi oluştu. Bir süre burada yatay ilerleyen XRP, 3-8 Şubat tarihleri arasında bir ralli yaptı.

Bu ralli sırasında 0.9150 dolar civarında yerel zirve kaydedildi. Ancak o zamandan bu yana Ripple coin düşen bir trend çizgisinin altında geriliyor. Kripto para şimdi önemli bir destek seviyesine yaklaşıyor. Çünkü düşüş sırasında 0.70 dolar desteğini birkaç defa test etti. Şimdi de bu desteğin çok az üzerinde işlem görüyor.

Fiyat da artık ayı trend çizgisi ile destek hattının kesişmesine yaklaştı. Bu açıdan burada bir kırılma beklenebilir.

Ripple teknik analizi: XRP kaç dolar olur?

Ripple XRP/USD 1 gün fiyat grafiği Kaynak: TradingView

İlgili – Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

Ripple XRP fiyatı yeni destek ve direnç seviyeleri

XRP/USD 4 saat grafiğinde ise şunu görüyoruz. 24 Şubat’ta Ukrayna krizinin patlak vermesi ile yaşanan piyasa genelindeki çöküş istisna olmakla XRP fiyatı 0.6750 dolar ve 0.7000 dolar destek seviyelerini koruyarak işlem gördü.

XRP’nin 0.7000 dolar desteğini üç defa test ettiğini görüyoruz. Ancak yukarıda da düşen trend çizgisi sıkı bir şekilde hiçbir şekilde sıçramalara izin vermiyor.

Buradaki ilk başlıca direnç 0.7500 dolar civarında. Burası aynı zamanda tüm SMA çizgilerinin bir araya geldiği ve ayı trend çizgisine de destek verdiği bölge. Daha ileride ise 0.81 dolar başlıca direnci var.

İlgili – Uzmanlardan en güncel Ripple yorumları ve analizleri

Ripple teknik analizi: XRP kaç dolar olur?

Ripple XRP/USD 4 saat fiyat grafiği Kaynak: TradingView

Özet olarak söyleyecek olursak Ripple XRP destek ve direnç seviyeleri şöyle:

  • Destek seviyeleri: 0.70 dolar ve 0.6750 dolar
  • Direnç seviyeleri: 0.81 dolar ve 0.7500 dolar

XRP/USD teknik indikatörler

MACD ayı bölgesinde ve yatay ilerliyor. RSI ise bir miktar yükseliş yaşasa da hala 50 seviyesin altında ayıların varlığını gösteriyor. Hareketli ortalamalar SMA çizgileri ise kripto paranın önüne direnç olarak çıkıyor. Kısa vadede XRP fiyatının sınırlı bir hareket sergileyeceğini gösteriyor.

 

Ripple XRP ile ilgili sık sorulan sorular


2022 Ripple yorum

2022 Ripple yorumları son derece olumlu. Yaklaşık 3 yıllık konsolidasyon sürecinden sonra, bir kaç kez Ripple önemli yükselişlere imza attı.
Nitekim XRP grafiği uzun vadeli sert döngülerin grafiğidir. Sonu gelmeyecekmiş gibi süren düşüş döngülerinden sonra durmayacakmış gibi gelen yükselişler olur. Güncel Ripple yorumları için Tıklayın.

 


Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. 2021’de beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak. Ripple 2021 ve 2022’de kaç dolar olur? Tıklayın.


Ripple kaç dolar?

Canlı XRP fiyatı için tıklayınız.


Ripple 2 dolar olur mu?

Ripple fiyatı Mayıs ayı içinde 2 dolara yaklaştı. Bu nedenle 2022’de oğaların gelişi ile 2 dolar hedefi son derece düşük bir hedef olarak kalabilir. Asıl sorulması gereken soru: XRP 10 dolar olur mu? Detaylı XRP fiyat tahminleri için tıklayın.

 

 

 

 

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: