fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ripple teknik analizi: XRP fiyatında yeni hareketlenme

Ripple teknik analizi: XRP fiyatında yeni hareketlenme

Ripple teknik analizi: XRP fiyatında yeni hareketlenme
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple (XRP) fiyatı son ani düşüşten sonra momentum kazanmış görünüyor. Eğer XRP/USD paritesi önündeki ilk direnci aşarsa, 1.20 dolara kadar yükselebilir.


Ripple teknik analizi: XRP fiyatı ne olur?

Ripple (XRP) fiyatı son 24 saatte yeni bir düşüş yaşadı. Öyle görünüyor ki kripto para düşüş sonrası destek bulmuş olabilir. Eğer bu destek daha fazla düşüşün önünü keserse, XRP yenide 1 dolar seviyesinin üzerine yükselebilir. Bazı analizlere göre ise 1.20 dolara bile ulaşır. Ancak yine de kısa sürede bu seviyenin altına çekilme ihtimali de yüksek.

XRP/USD paritesi için RSI indikatörü 50 seviyesi civarında ve bir dengeye işaret ediyor. Kısa vadeli grafiklerde bu durum her iki yöne de önemli ölçüde hareket olabileceğinin bir göstergesi. RSI şu an yatay seyir izliyor ve bu da hem ayılar hem de boğaların fiyat hareketleri üzerinde kontrol için savaş halinde olduğunun işareti.

Stochastic RSI osilatör ise değer olarak önemli ölçüde arttı ve şu an 80 seviyesinin üzerinde. Bu da yüksek alım baskısına işaret ediyor.

Diğer yandan Bollinger bantları daha öncekine kısayla birbirine daha yakın. Bu da önümüzdeki günlerde fiyat kırılması ve yükseliş olabileceği anlamına geliyor.

XRP/USD paritesi şu an 0.9450 dolardan işlem görüyor. Buraya dün yaşanan düşüşten sonra ulaştı.

XRP/USD paritesi 4 saat grafiğinde bir momentum oluşmaya başladı. Özellikle de son günlerdeki düşüşler ve konsolidasyondan sonra.

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı ne olur?

Ripple/ABD Doları 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Grafikte aynı zamanda şunu da görüyoruz. XRP fiyatı 6 Eylül’de 1.40 doları üzerine çıkarak aylık zirve kaydetti. Ancak hemen ardından hızlı bir düşüş yaşadı.

Şu an ise 0.9450 dolar civarında işlem gören XRP, buradan yükselişe geçme potansiyeli gösteriyor. Önündeki ilk engel ise 1.00 dolar psikolojik seviyesi.

Daha ileride ise 1.20 dolar ve 1.4 dolar dirençleri var. Ama eğer düşüş devam ederse, XRP/USD paritesi 0.61 dolara doğru gerileyebilir.

Stochastic RSI osilatör kısa süre önce 20 seviyesinin altına gerilemişti. Şimdi ise 80 civarında. Bu da artan alım baskısına işaret ediyor.

Buna ek olarak XRP/USD paritesi 4 saat grafiğinde bir de son düşüşten sonra yükselen bir trend çizgisi oluştu. Burada 5 yeşil mumluk bir yükseliş trendi dikkat çekiyor. Bundan dolayı önümüzdeki saatler ya da günlerde XRP fiyatının 1.20 dolar seviyesine ulaşması ihtimali var.

Kaynak

 

XRP düşüşü bitti mi?

XRP’nin kendi iç dinamiği ve fiyat performansı düşüşün bitmiş olabileceğini gösteriyor. Veya düzeltme bitmediyse bile sona yaklaşmak üzere. Ancak XRP fiyatı da her coin gibi BTC fiyatına doğrudan bağlı. Bitcoin’in ani hareketleri tüm kripto evrenini derinden etkiliyor.

Ripple XRP ile ilgili sık sorulan sorular


2021 Ripple yorum

2021 Ripple yorumları son derece olumlu. Yaklaşık 3 yıllık konsolidasyon sürecinden sonra, bir kaç kez Ripple önemli yükselişlere imza attı.
Nitekim XRP grafiği uzun vadeli sert döngülerin grafiğidir. Sonu gelmeyecekmiş gibi süren düşüş döngülerinden sonra durmayacakmış gibi gelen yükselişler olur. Güncel Ripple yorumları için Tıklayın.

Ripple fiyatını yakından takip edenler de bileceklerdir ki XRP, son zamanlarda en çok 1 dolar ve civarında hareket eden bir varlık. Bu yüzden kalıcı yükselişten bahsedebilmemiz için fiyatın bu seviyenin üzerinde kalması gerekiyor. Bu seviye üzerinde konsolide olacak fiyat, daha yukarılara tırmanmak için de kendine yol bulmuş olacak.


Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. 2021’de beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak. Ripple 2021’de kaç olur? Tıklayın.


Ripple kaç dolar?

Canlı XRP fiyatı için tıklayınız.


Ripple 2 dolar olur mu?

Ripple fiyatı Mayıs ayı içinde 2 dolara yaklaştı. Boğaların gelişi ile 2 dolar hedefi son derece düşük bir hedef olarak kalabilir. Asıl sorulması gereken soru: XRP 10 dolar olur mu? Detaylı XRP fiyat tahminleri için tıklayın.

Güncel XRP fiyatı için tıklayınız

İlgili: Uzmanların Ripple beklentileri: Kısa, orta, uzun vadeli olarak XRP ne olur?

 

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

 
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: