1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ripple fiyatında güçlü boğa sinyalleri! – Güncel XRP Teknik analizi

Ripple fiyatında güçlü boğa sinyalleri! – Güncel XRP Teknik analizi

Ripple fiyatında güçlü boğa sinyalleri! – Güncel XRP Teknik analizi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple (XRP) fiyatı, USD karşısında 0,380 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde hız kazanıyor. Ve şimdi teknik göstergeler, kritik bir direnç bölgesinin üzerinde yukarı yönlü bir kırılmaya dair sinyaller veriyor.

Ripple teknik analizi: XRP fiyatı ne olur?

Ripple (XRP) fiyatı 0,32 doların üzerinde güçlü bir taban oluşturduktan sonra, USD karşısında istikrarlı bir yükseliş başlattı. Fiyat, pozitif bir bölgeye geçmek için 0,35 dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıktı.

Boğalar, fiyatı 0,365 dolar seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik grafikte) üzerine çıkardı. Yükseliş hareketi öyle güçlüydü ki XRP fiyatı 0,40 dolar seviyesinin üzerine bile çıktı. 0,4324 dolarda, 2023’ün yeni zirvesini kaydetti. Ve şu anda Bitcoin’e benzer şekilde elde ettiği bu kazançları konsolide ediyor.

İlginizi çekebilir:

 

Ripple boğalarından göz dolduran performans! Yükseliş devam eder mi?

 

Fiyat şu anda 0,380 doların ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik grafikte) üzerinde işlem görüyor. Yine XRPUSD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 0,3960 dolar civarında destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi var. Ve parite, 0,3655 dolardan 0,4324 dolara yükseliş hareketinin %23,6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde istikrar kazanıyor.

Boğalar için, ilk direnç 0,432 dolar bölgesine yakın. Bir sonraki kilit direnç 0,45 dolar seviyesinin yakınında. Dolayısıyla 0,450$ direncinin üzerinde başarılı bir kırılma, fiyatı 0,480$ direncine taşıyabilir. Daha fazla kazanç ise, boğaların fiyatı yakın vadede 0,50$ seviyesine çıkarmasına yardımcı olabilir.

İlgili: Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

 

 1 günlük XRPUSDT grafik

Ripple fiyatında güçlü boğa sinyalleri! - Güncel Ripple teknik analizi

 

Dolayısıyla 0,390$’lık bu direncin üzerinde oluşacak başarılı bir kırılma, fiyatı 0,400$ direncine taşıyabilir. Daha fazla kazanç ise, boğaların pariteyi yakın vadede 0,432$ seviyesine taşımasına yardımcı olabilir.

İlginizi çekebilir:

XRP fiyatı düşer mi?

Ripple (XRP) fiyatı, 0,432 dolarlık direnç bölgesini geçemezse; ayılar devreye girerek, paritede aşağı yönlü bir düzeltme başlatabilir. Böyle bir senaryoda ilk destek 0,416 dolar seviyesinin yakınında; bir sonraki büyük destek ise, 0,400 doların ve trend çizgisinin yakınında olacak. Burası aynı zamanda 0,3655 dolardan 0,4324 dolara yükseliş hareketinin %50 Fib geri çekilme seviyesine de yakın.

Dolayısıyla aşağı yönlü bir kırılma ve 0,40$ seviyesinin altında bir kapanış durumunda, XRP fiyatı kayıpları artırabilir. Bu durumda, fiyat 0,365 dolarlık desteğin altına bile düşebilir.

Ripple teknik analizi ve teknik göstergeler

  • RSI: RSI (Relative Strength Index – Göreceli Güç Endeksi): Bir momentum indikatörü olan ve varlığın aşırı alım satım noktaları hakkında bilgi veren RSI, 4 saatlik grafikte 4 saatlik XRPUSD grafiğinde şu anda 50 seviyesinin üzerinde.
  • MACD: (Moving average convergence divergence – Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması – Üstel hareketli ortalamaların ilişkisini basit bir şekilde ortaya koyan teknik bir gösterge) MACD, şimdi yükseliş bölgesinde hız kazanıyor.
  • Önemli destek seviyeleri: 0,416$, 0,400$ ve 0,392$
  • Önemli direnç seviyeleri: 0,432$, 0,450$ ve 0,480$

Sonuç olarak kısaca;

  • Ripple (XRP) şu anda, USD karşısında 0,38 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde yükseliyor.
  • Fiyat, 0,380 doların ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik grafikte) üzerinde işlem görüyor.
  • XRPUSD paritesinin 4 saatlik grafiğinde (Kraken verilerine göre) 0,3960 dolar civarında dirençle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi var.
  • 0,4320 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde net bir hareket olursa, parite daha fazla yükselebilir.

 

Ripple XRP ile ilgili sık sorulan sorular


2023 Ripple fiyatı ne olur?

2023 Ripple yorumları son derece olumlu. Yaklaşık 3 yıllık konsolidasyon artı düşüş sürecinden sonra, birkaç kez Ripple önemli yükselişlere imza attı.
Nitekim XRP grafiği uzun vadeli sert döngülerin grafiğidir. Sonu gelmeyecekmiş gibi süren düşüş döngülerinden sonra durmayacakmış gibi gelen yükselişler olur. Güncel Ripple yorumları için Tıklayın.

 


Ripple yükselir mi?

Ripple 2017 boğa koşusunun en çok kazandıran kripto paraları arasında yer alıyordu. Kripto devriminin kabul görmesinde kritik role sahip. Beklenen bir sonraki çılgın altcoin sezonunda, hiç kuşkusuz gözler XRP’de olacak. Ripple 2023 ve sonrasında kaç dolar olur? Tıklayın.


Ripple kaç dolar?

Canlı XRP fiyatı için tıklayınız.

 

 

 

 

Canlı Ripple grafiği – XRP dolar ve Türk Lirası

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: