Ripple CEO’sundan SEC davasının sonuçlarıyla ilgili önemli açıklama

Ripple için Tayland kapılarını açacak önemli anlaşma
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple CEO’su, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şirket aleyhinde açtığı davanın potansiyeli sonuçlarıyla ilgili görüşlerini paylaştı. SEC, Ripple’ın XRP satışı yaparak kayıtsız menkul kıymet piyasaya sürdüğünü ve böylece yasaları çiğnediğini iddia ediyor.


Ripple CEO’sundan SEC davasının potansiyel sonuçlarıyla ilgili önemli açıklama

Ripple CEO Brad Garlinghouse, SEC’in şirket aleyhinde açtığı dava ile ile ilgili Collision 2022 etkinliğinde Axios’e röportaj verdi.

SEC, Aralık 2020’de Ripple Labs, Garlinghouse ve Ripple kurucu ortağı Chris Larsen’a dava açmıştı. SEC, şirket ve üst düzey yöneticilerinin kayıt yaptırmadan menkul kıymet olan XRP satışı yaptığını iddia ediyor. Ripple ise bu iddiaları kabul etmeyerek, ABD’nin düzenleyici kuruluşu ile bu konuda yasal bir savaşa girişti.

Röportaj sırasında Garlinghouse’a davanın Ripple’ın istediği gibi bitmemesi ve XRP’nin de bir menkul kıymet olarak görülmesi durumunda ne olacağı soruldu.

Ripple yetkilisi böyle bir gelişme olursa, XRP’nin sadece ABD’de menkul kıymet olacağına dikkat çektş. Şöyle devam ediyor:

“SEC’in yetki alanı sadece ABD ve o da bazı yönleriyle… Dünya ise farklı çalışıyor. Ayrıca davanın da kaybedilmediğini hatırlatayım.”

İlgili – Ripple (XRP) nedir, geleceğin Bitcoin’i olabilir mi?

Ripple SEC savaşının asıl kazananı kim?acağı tarih!

Ripple CEO Brad Garlinghouse, ABD’de çoğu platformda zaten XRP ticareti yapılamadığını da hatırlatıyor. Mesela Coinbase, SEC’in Ripple aleyhinde dava açmasından hemen sonra XRP işlemlerini durdurmuştu. Garlinghouse şöyle diyor:

“Eğer Ripple kaybederse değişecek bir şey var mı? Artık temel statüko var. Ripple ise hala çok hızlı bir şekilde büyümeğe devam ediyor.”

İlgili – Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

Garlinghouse, Ripple’ın SEC yeneceğini düşünüyor

Ripple CEO Brad Garlinghouse, yine de her şeye rağmen SEC’i yeneceklerini düşünüyor. Şöyle açıklıyor:

“Bence olgular bizim tarafımızda ve kazanacağız. Çünkü hukuk da bizim tarafımızda. Bence SEC büyük ölçüde haddini aştı ve bir şey üzerinde bir tür yargısal mülkiyeti ele geçirmeye çalışıyor… Sanırım bu gri alanı gördüler, ‘Hey buradan kontrolü ele alacağız’ düşüncesindeler.”

Ripple yöneticisi sonuç olarak şunu söylüyor: “Bu kadar uzun sürmesi sinir bozucu. Bence bu davanın tüm sektör için ne kadar önemli olduğunun farkında olan birçok şirket var.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ripple CEO’sundan SEC davasının sonuçlarıyla ilgili önemli açıklama
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.