1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Mercedes Benz ve balinaların peşinde olduğu 2 altcoin

Mercedes Benz ve balinaların peşinde olduğu 2 altcoin

Mercedes Benz ve balinaların peşinde olduğu 2 altcoin
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük otomobil üreticisi Mercedes Benz bir kripto para ve onun blockchain ağına ilgi gösterdiğini açıkladı. Hatta bu ağı veri ticareti için kullanmaya başladı. Buna ek olarak Ethereum balinaları ise bir coinden dudak uçuklatan alımlar yaptı. 


Mercedes Benz ve balinaların peşinde olduğu 2 altcoin

Kripto para sektöründe Polygon (MATIC) ve Shiba Inu (SHIB) ile ilgili iki önemli gelişme yaşanıyor. Bu gelişmelerin ayrıntılarına bakalım.

Mercedes Benz, veri paylaşımında Polygon (MATIC) kullanacak

Mercedes Benz Group’un bir parçası olan Daimler South East Asia, blockchain tabanlı veri paylaşma platformu için Ethereum katman 2 ölçekleme çözümü olan Polygon’un kullanmaya başladı.

Acentrik olarak adlandırılan platform, işletmelerin veri alıp satmalarını sağlayacak. Acentrik, bir Mercedes-Benz ortağı tarafından piyasaya sürülmesine rağmen, bu blockchain platformu, bir çok şeyin yanı sıra sigorta bilgilerinden klinik deneylere kadar farklı verilerin ticaretini yapmak için kullanılabilir.

Benzer girişimlere sahip çoğu platformun aksine, Acentrik’in verileri blockchainde tutulmaz. Ledger Insight raporuna göre, her veri kümesini temsil etmek için non-fungible token (NFT) kullanılıyor.

İlgili – Güncel Polygon (MATIC) teknik analizi: MATIC fiyatı 1 dolar olur mu?

Mark Cuban en çok yatırım yaptığı iki kripto parayı açıkladı!

Haberlere göre, verilerin alım satımı Polygon ve Ethereum Rinkeby test ağı üzerinden yapılacak. Verilerin parasal değerini koruma çabalarının bir parçası olarak, işletmeler veriler için stabil coin kullanarak ödeme yapacaklar.

Bununla birlikte, işlemler Polygon üzerinde gerçekleştirildiğinden, kullanıcıların ağın yerel kripto para birimi MATIC’i kullanarak gaz ücreti ödemeleri gerekecek.

İlgili – Güncel Polygon fiyat tahmini, MATIC coin gelecek beklentisi 2022 – 2025

İki balinanın Shiba alım çılgınlığı

Diğer yandan iki önemli Ethereum (ETH) yatırımcısı, diğer bir ifadeyle iki ETH balinası, son 24 saatte şaşırtan Shiba Inu (SHIB) alımları yaptı.

“Gimli” ve “BlueWhale0159” isimlerini kullanan iki Ethereum balinası, kısa süre önce çok yüklü miktarlarda SHIB token aldı. İki balina toplamda 527,500,000,000 (527B) SHIB aldı ki toplam değeri 5,961,725 dolar ediyor.

Crypto Basic’in verdiği bilgilere göre ise aynı iki balina dün de 534 milyar Shiba Inu almıştı. Bu işlemler sonucu iki en büyük ETH balinası toplamda 1.06 trilyon SHIB birikimi yapmış oldu. Son 24 saatte bu coinlerin toplam değeri ise 12,955,204 dolar.

Kaynak

Etiketler: