1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Analistten Bitcoin için beklenen 2 kritik seviye uyarısı!

Analistten Bitcoin için beklenen 2 kritik seviye uyarısı!

Analistten Bitcoin için beklenen 2 kritik seviye uyarısı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatında gördüğümüz son ralli için boğa tuzağı diyen analistler, şimdi iki kritik seviyeye dikkat çekiyor. Mevcut formasyonlar için muhtemel hedefler bu seviyeler. İlgili analizler ve seviyelerin önemine bakalım.


Analistten Bitcoin için beklenen 2 kritik seviye uyarısı!

Piyasalar sık sık iki aşamadan geçer. İlki genişleme aşaması. Burada fiyat her iki yöne de keskin hareketler yapar. Ardından ise düzeltme evresi gelir ki burada fiyat devam formasyonu oluşturur. Bu analizde ise devam eden ayı piyasası sırasında piyasa yapısı incelenecek.

İlgili – Bitcoin fiyatında düşüş durdu mu? Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin haftalık grafiği

Analistten Bitcoin için beklenen 2 kritik seviye uyarısı!

Bitcoin haftalık grafiği Kaynak: TradingView

İlk önce Bitcoin haftalık grafiğine bakalım. Lider kripto para BTC, 2021 yılı sonundaki ATH değerinden sonra düşüş yaşıyor. Bu süre zarfında genişleme hareketlerinden sonra düzeltme aşamaları geldi. Şu an fiyat 200 haftalık hareketli ortalamanın (yaklaşık 23,000 dolar) altına düştü. Burası, Bitcoin için en kritik ve karar verici seviyelerden biri. Özellikle de son gerilemeden sonra. Bu arada Bitcoin bir devam düzeltme formasyonu oluşturdu ve üst sınırdan ret aldı.

Bahsedilen fiyat hareketleri ve formasyonlar göz önüne alındığında bu aşamadan sonra Bitcoin’in buradan yeni bir düşüş yaşama ihtimali yükseliyor. Çünkü daha aşağıdaki talep bölgesine ulaşmalı. Muhtemelen bu son kapitülasyon adımı olur. Böylece düzeltme aşaması tamamlanmış olur.

İlgili – ABD’den Bitcoin’e büyük destek! Sonunda itiraf ettiler

4 saat grafiği

Analistten Bitcoin için beklenen 2 kritik seviye uyarısı!

Bitcoin 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Bitcoin birkaç hafta önce ayı genişleme gördükten sonra iyi bilinen bir kama fiyat formasyonu oluşturdu. Diğer yandan ise 19,000 dolar bölgesi daha önce de iyi bir destek bölgesi görevi görmüştü. Ardından ise buradan yeni bir boğa rallisi başlamıştı.

Buradaki destekten sonra ise formasyonun üst sınırını kıran lider kripto para ardından ayıları yenerek yeni bir ralli yapmıştı. Tabii bu ralli iyi bir boğa tuzağı oldu. Çünkü sonunda yeni bir düşüş geldi. Bunun için mevcut düzeltme sonucu 19,000 doların test edilmesi en muhtemel senaryo olarak görülüyor. Eğer bu seviye de korunamazsa bir sonraki durak 16,000 dolar olabilir.

Kaynak

Etiketler: