Loading...
btc
BTC
-1.51%
Bitcoin
65.766,38 USDT
eth
ETH
-1.55%
Ethereum
3.415,35 USDT
bch
BCH
-3.77%
Bitcoin Cash
415,40 USDT
xrp
XRP
-2.19%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-2.32%
Litecoin
77,31 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,77 USDT
sol
SOL
-3.65%
Solana
141,91 USDT
avax
AVAX
-3.45%
Avalanche
29,92 USDT
ada
ADA
-3.99%
Cardano
0,40 USDT
dot
DOT
-4.24%
Poladot
6,09 USDT
doge
DOGE
-4.15%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-4.41%
Shiba Inu
0,00 USDT

Analistten Bitcoin için beklenen 2 kritik seviye uyarısı!

Bitcoin kritik 6500 dolar seviyesine ulaştı - Ya bundan sonrası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatında gördüğümüz son ralli için boğa tuzağı diyen analistler, şimdi iki kritik seviyeye dikkat çekiyor. Mevcut formasyonlar için muhtemel hedefler bu seviyeler. İlgili analizler ve seviyelerin önemine bakalım.


Analistten Bitcoin için beklenen 2 kritik seviye uyarısı!

Piyasalar sık sık iki aşamadan geçer. İlki genişleme aşaması. Burada fiyat her iki yöne de keskin hareketler yapar. Ardından ise düzeltme evresi gelir ki burada fiyat devam formasyonu oluşturur. Bu analizde ise devam eden ayı piyasası sırasında piyasa yapısı incelenecek.

İlgili – Bitcoin fiyatında düşüş durdu mu? Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin haftalık grafiği

Analistten Bitcoin için beklenen 2 kritik seviye uyarısı!

Bitcoin haftalık grafiği Kaynak: TradingView

İlk önce Bitcoin haftalık grafiğine bakalım. Lider kripto para BTC, 2021 yılı sonundaki ATH değerinden sonra düşüş yaşıyor. Bu süre zarfında genişleme hareketlerinden sonra düzeltme aşamaları geldi. Şu an fiyat 200 haftalık hareketli ortalamanın (yaklaşık 23,000 dolar) altına düştü. Burası, Bitcoin için en kritik ve karar verici seviyelerden biri. Özellikle de son gerilemeden sonra. Bu arada Bitcoin bir devam düzeltme formasyonu oluşturdu ve üst sınırdan ret aldı.

Bahsedilen fiyat hareketleri ve formasyonlar göz önüne alındığında bu aşamadan sonra Bitcoin’in buradan yeni bir düşüş yaşama ihtimali yükseliyor. Çünkü daha aşağıdaki talep bölgesine ulaşmalı. Muhtemelen bu son kapitülasyon adımı olur. Böylece düzeltme aşaması tamamlanmış olur.

İlgili – ABD’den Bitcoin’e büyük destek! Sonunda itiraf ettiler

4 saat grafiği

Analistten Bitcoin için beklenen 2 kritik seviye uyarısı!

Bitcoin 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Bitcoin birkaç hafta önce ayı genişleme gördükten sonra iyi bilinen bir kama fiyat formasyonu oluşturdu. Diğer yandan ise 19,000 dolar bölgesi daha önce de iyi bir destek bölgesi görevi görmüştü. Ardından ise buradan yeni bir boğa rallisi başlamıştı.

Buradaki destekten sonra ise formasyonun üst sınırını kıran lider kripto para ardından ayıları yenerek yeni bir ralli yapmıştı. Tabii bu ralli iyi bir boğa tuzağı oldu. Çünkü sonunda yeni bir düşüş geldi. Bunun için mevcut düzeltme sonucu 19,000 doların test edilmesi en muhtemel senaryo olarak görülüyor. Eğer bu seviye de korunamazsa bir sonraki durak 16,000 dolar olabilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.