okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.06%
Bitcoin
70.192,75 USDT
eth
ETH
0%
Ethereum
3.789,93 USDT
bch
BCH
-0.54%
Bitcoin Cash
512,21 USDT
xrp
XRP
-0.17%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.14%
Litecoin
88,13 USDT
bnb
BNB
0.21%
Binance Coin
619,85 USDT
sol
SOL
0.32%
Solana
178,72 USDT
avax
AVAX
0.01%
Avalanche
41,21 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.83%
Poladot
7,68 USDT
doge
DOGE
1.24%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.64%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD’den Bitcoin’e büyük destek! Sonunda itiraf ettiler

Bitcoin Amerikan Doları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de siyasi kanattan Bitcoin’e sürpriz bir destek ve açıklama geldi. Artık bu ülkenin en önemli politikacıları da BTC’nin parasal bir devrim olduğunu kabul ediyor. Olayın ayrıntılarına bakalım.


ABD’den Bitcoin’e büyük destek! Sonunda itiraf ettiler

Bitcoin (BTC) gibi kripto paralar ABD’li politikacılardan her geçen gün daha fazla destek görüyor. Öyle ki şimdi de ABD’nin en büyük üçüncü partisi, lider kripto paraya açık bir şekilde desteğini ve onayını açıkladı. Ayrıca BTC’nin geleceği açısından da iyimserlik ifade ediliyor.

ABD’nin en büyük üçüncü partisi “Libertarian Party”, Bitcoin’in “merkezsiz parasal devrime” liderlik ettiğini açıkladı. 24 Temmuz’da paylaşılan tweette, söz konusu devrimin, yani BTC’nin, geleneksel finansal sistemi sarsma gücü olduğuna dikkat çekiliyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında yeniden 20,000 dolar altı riski: Güncel BTC teknik analizi

Libertarian Party (@LPNational) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Bitcoin, Federal Rezerv’i ve genel olarak fiat sistemini geçersiz kılabilecek merkezsiz bir para devriminin ön saflarında yer alıyor.”

Libertarian parti kripto konusunda iyimser

Şuna da dikkat çekmek gerekiyor ki Libertarian Party daha önce de kriptoya destek vermişti. Daha önce yaptığı açıklamada, Bitcoin’i “insanlığın şimdiye kadar yaptığı en büyük insan özgürlüğü aracı” olarak adlandırmıştı. Bu açıklamalar partinin Şubat 2020’deki bir blog yayınında yer almıştı.

Söz konusu blog yayınının yazarı, 2010’da siber güvenlik alanında çalışan bir isim. O zamanlar Bitcoin daha yeni çıkmıştı. Yazısında lider kripto paraya değerini veren şeyi şöyle açıklamıştı:

“Bitcoin’in sahibi yok. Merkezi bir kuruluş ve otorite yok. Ayrıca güven gerektiren üçüncü bir tarafa da ihtiyaç yok. Bunlar sadece var olmadılar.”

İlgili – Bitcoin fiyatı ile ilgili bu hafta bilmeniz gereken 5 şey

Cumhuriyetçilerden de kripto paralara destek

İlginçtir ki Cumhuriyetçi parti üyelerinden de kripto paralara destek dile getirenler var. Bunlar arasında Senatör Cynthia Lummis de bulunuyor. Lummis, bir yasa tasarısı hazırlayarak dijital varlıkların Amerikan finansal sistemine entegrasyonunu istiyor. Ayrıca Bitcoin’i “şimdiye kadar oluşturulan en güçlü para” olarak tanımlamıştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.