Loading...
btc
BTC
-4.59%
Bitcoin
66.346,41 USDT
eth
ETH
-5.72%
Ethereum
3.458,17 USDT
bch
BCH
-6.96%
Bitcoin Cash
436,45 USDT
xrp
XRP
-4.83%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-4.63%
Litecoin
75,98 USDT
bnb
BNB
-4.31%
Binance Coin
598,10 USDT
sol
SOL
-7.61%
Solana
146,94 USDT
avax
AVAX
-4.29%
Avalanche
30,90 USDT
ada
ADA
-5.62%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-3.99%
Poladot
6,25 USDT
doge
DOGE
-6.16%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.51%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin fiyatı ile ilgili bu hafta bilmeniz gereken 5 şey

Bu hafta Bitcoin fiyatlarını etkileyebilecek diğer 3 gelişme!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) fiyatı yeni bir haftaya başladı. Bu hafta BTC fiyatını etkileyecek en büyük faktör Fed’in para politikası ile ilgili vereceği karar. Bu hafta lider kripto para ile ilgili ise bilmeniz gereken 5 şey ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Bitcoin fiyatı ile ilgili bu hafta bilmeniz gereken 5 şey

Bitcoin fiyatı, Haziran ortasından bu yana en yüksek haftalık kapanış yaptı. Başarılı bir haftadan sonra yatırımcılar özellikle Fed konusunda dikkatli olmalı. Çünkü enflasyonla mücadele için faiz artırma olasılığı gündemde.

Her ne kadar birçok yatırımcı BTC/USD paritesinin mevcut işlem aralığından yukarı yönlü çıkış beklese de Fed’in açıklaması fiyat üzerinde beklenmedik etki yapabilir. Zaten kırılgan olan duruma daha fazla baskı gelebilir.

Bitcoin madencileri zorda

Kırılganlık Bitcoin ağına ve temellere de yansıyor. Çünkü madenciler zor durumda. Özellikle içinde bulunduğumuz ayı piyasasında madencilik giderleri daha da ağırlaştı.

Yine de umut veren on-chain veriler de var. Mesela uzun vadeli yatırımcılar hala teslim olmadı ve ellerindeki coinlere tutunmaya devam ediyorlar.

İlgili – Bitcoin fiyatından kritik desteklerin altına gerileme: Güncel BTC teknik analizi

Asya piyasaları sessiz

Başka önemli bir faktör ise Asya piyasalarındaki işaretler. Bu hafta şimdiden farklı bir görüntü çizmeye başladı. Asya piyasaları geçen haftaya kıyasla yatay bir görünüme sahip. Geçen hafta burada da bir yükseliş gözlemlenirken, bu durum Bitcoin ve altcoinlere güç vermişti.

Bir argümana göre, Fed ekonomiyi sarsmadan faiz oranlarını daha fazla artıramaya devam edemez. Ancak Tedtalksmacro, faiz artışının devam etmesinin bir hedefinin istihdam piyasası olduğuna dikkat çekiyor. Şöyle deniliyor:

“Bitcoin, veriler çökene kadar 28,000 dolar geçmek için mücadele edecek.”

Spot fiyat kilit hareketli ortalamada zorlanıyor

Bitcoin fiyatı ile ilgili bu hafta bilmeniz gereken 5 şey

BTC/USD bir hafta grafiği (Bitstamp) ve 200 haftalık MA Kaynak: TradingView

Bitcoin’in haftalık kapanışı yarım performans olarak değerlendirilebilir. Veriler şunu gösteriyor. BTC/USD paritesi yaklaşık bir aydır kilit bir seviye olan 200 haftalık hareketli ortalamayı (MA) geri almadan başarısız oldu. Bu MA çizgisi 22,800 dolarda.

İlgili – Enflasyon Bitcoin fiyatını nasıl etkiliyor? Yararına mı zararına mı?

Bitcoin için yeni dip ve önümüzdeki 6 ayın tahmini

Son olarak kısa süre önce yaşanan gelişmelerin uzun vadeli görünümü değiştirmediğini söyleyelim. CryptoQuant analitik şirketinden Venturefounder, dip seviyenin henüz görülmediğini söylüyor. Gelecek dip seviyesi için ise 14,000 dolara dikkat çekiyor. Şöyle diyor:

“BTC önümüzdeki 6 aylık zaman zarfında bir kapitülasyon döngünün dibini görecek. Yaklaşık 14-21k arasında. Ardından 2023 yılının büyük bir kısmında 28-40k bölgesinde kalacak. Bir sonraki halving öncesi ise 40,000 dolar civarında olacak.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.