1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Bu sefer Elon Musk tweet’i de Dogecoin ve Shiba’yı kurtaramadı! Neden?

Bu sefer Elon Musk tweet’i de Dogecoin ve Shiba’yı kurtaramadı! Neden?

Bu sefer Elon Musk tweet’i de Dogecoin ve Shiba’yı kurtaramadı! Neden?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında tekrardan düzeltmenin yaşandığı bir güne uyandık. Piyasadaki düzeltmenin önüne Elon Musk’ın Dogecoin ve Shiba tweet’i de geçemedi. Yoksa Elon Musk tweet’leri etkisini mi kaybediyor?


Bu sefer Elon Musk tweet’i de Dogecoin ve Shiba’yı kurtaramadı! Neden?

Yazının kaleme alındığı saatte Dogecoin 20 cent bandında işlem görüyor ve 20 cent’lik destek hattını kaybetme riski var. Shiba Inu ise %6’lık değer kaybı ile 0.0000074 dolar bandında işlem görüyor.

Kripto para piyasalarında en etkili kişiler arasında yer alan Elon Musk’ın tweet’leri sayesinde Dogecoin gibi kripto para fiyatlarında en az %10 ve üzeri pump yaşanıyordu. Ancak bu sefer olmadı.

Aşağıda Tesla’nın vizyonu adında atılmış bir tweet’e  Elon Musk’un cevap verdiğini görüyoruz.

Elon Musk tarafından Dogecoin ve Shiba’yı içerisinde geçirerek yapılan espriye, normal zamanlarda her iki kripto paranın da olağan üstü tepki göstermesi gerekiyordu. Ancak Musk tweet’leri giderek etkisini kaybediyor. Artık piyasanın temel dinamikleri daha baskın hale geliyor.  Yani piyasanın temel dinamikleri düzeltme yönünde hareket ediyorsa Elon Musk bile olsanız trendi değiştirmek mümkün olmuyor.

Eğer yükselen trend halinde Elon Musk bu tweet’ini atmış olsaydı belki Doge ve Shiba fiyatlarında pump yaşanabilirdi.

Lütfen Bkz: Meme coin nedir? Popüler meme coinler hangileridir?

Meme coin’ler sınıflandırmasında adları anılan Dogecoin ve Shiba gibi tokenlar, dışsal gelişmelerden oldukça fazla etkileniyor. Bir grup Doge taraftarı, TikTok gibi sosyal medya araçları üzerinde örgütlenerek olağanüstü bir etki alanı oluşturabiliyor. Fiyatları istedikleri yönde değiştirebiliyorlar. Şimdilerde benzer şekilde Dogecoin yatırımcıları organize olup örgütlenebilirler mi sorusuna hayır diyemeyiz. Ancak bu sefer eskisi bir etkili olabilirler mi sorusunun cevabı piyasanın makro ekonomik görünümü ile ilgili.

Kaynak