1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cover Protocol kapanıyor, COVER coin %25 düştü!

Cover Protocol kapanıyor, COVER coin %25 düştü!

Cover Protocol kapanıyor, COVER coin %25 düştü!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkezsiz finans sigorta protokolü Cover, kapılarını kapatıyor. Piyasalarda düşüş COVER coini de vurdu.

Cover Protocol kapanıyor, COVER coin %25 düştü!

Cover Protocol, lansmanından bir kaç ay sonda, bir hack saldırısı ile karşı karşıya kaldı. Hacker neticede protokole, 4350 ETH’sini geri gönderdi ancak hacker, şirkete işlerini düzgün yapma konusunda bir uyarı mesajı da iletmeyi ihmal etmedi.

Bu olaydan sonra Cover Protocol, müşterilerine paralarını iade etti ama, COVER token fiyatının %96 oranında düşmesine de engel olamadı.

Bilindiği gibi Yearn Fianance, bu yılın ilk aylarında Cover ile yollarını ayırdığını duyurmuştu. Bu durum Cover Protocole başka bir darbe indirdi.

Cover Protocol’ün ana katkıcısı DeFi Ted, 5 Eylül’de projenin kapatılacağını duyurdu. Proje lideri ayrıca ekibin kalan hazine fonlarını 1.316.680 bloktan itibaren token sahiplerine dağıtacağını söyledi. Ayrıca, çekirdek geliştiricilerin aniden projeden ayrıldığını ve kullanıcılara Cover protokollerinden derhal para çekmelerini tavsiye ettiğini açıkladı.

Duyuru yapıldıktan sonra, satış hacminde büyük artış görülen COVER %25’in üzerine düşerek 203 dolara kadar geriledi.

İlgili: Solana’da ekim hedefi! Kaç dolar olacak

COVER coin fiyatı düşüyor

COVER fiyatı, projenin kapandığını ortaya çıkardıktan sonra değerinin %25’ini kaybetti. Yatırımcıların pozisyonlardan çıkmak için acele etmesiyle satış hacmi fırladı. COVER, 14 Ağustos’tan bu yana azalan paralel kanal modelinde aşağı yönlü trendini sürdürdü.

COVER sonunda 5 Eylül’de grafik deseninin alt sınırının altına düştü. Satış faaliyeti azalmış gibi görünse de, projenin karşı karşıya olduğu olağanüstü koşullar göz önüne alındığında, COVER coin fiyatı daha da düşebilir.

cover/USD
COVER/USD 4 Saat Grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar için bir sonraki hedef, alt paralel kanalın aşağı yönlü trend çizgisinde 192 dolarda. Daha fazla satış baskısı, COVER’ın daha fazla düşmeden önce 22 Temmuz’un en düşük seviyesi olan 180$’a ulaşmasını sağlayabilir.

COVER coin fiyatı için çok az umut var gibi görünüyor, ancak mucizevi bir şekilde toparlanırsa, yaklaşık bir ay boyunca COVER için destek görevi gören hakim teknik modelin alt sınırında 235 dolardan direnç ortaya çıkacaktır.

Cover Protocol nedir?

Cover Protocol, DeFi alanında bir sigorta şirketi görevi üslenir. Yatırımcılar, protokole teminat olarak COVER token kilitlediklerinde, DeFi alanında yatırım yaptıkları tokeni sigorta ettirmiş olurlar. Yatırım yaptıkları protokol hacklendiği ya da tokenleri çalındığı zaman, Cover Protocol’den kayıplarını karşılarlar.

İlgili: Altcoin, haber gündem ve son dakika gelişmeleri

Kaynak: Fxstreet

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: