fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. MATIC teknik analizi: Polygon fiyatı trend değişimi ile boğalara göz kırpıyor

MATIC teknik analizi: Polygon fiyatı trend değişimi ile boğalara göz kırpıyor

MATIC teknik analizi: Polygon fiyatı trend değişimi ile boğalara göz kırpıyor
0
“koinmedya_mxc”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

MATIC teknik analizi, Polygon fiyatında sıçrama ve boğa trendi ihtimalini ortaya koyuyor. Fiyat bir haftalık konsolidasyondan sonra patlama yapabilir. Bu boğa rallisinde MATIC fiyatının hedeflerine bakalım.


MATIC teknik analizi: Polygon fiyatında yüzde 27 yükseliş formasyonu

Polygon (MATIC) fiyatı yaklaşık bir haftadır konsolidasyon yapıyordu Bu fiyat aralığına bağlı hareketler, arz ve talep arasında bir dengesizlik olmadığını gösteriyor. Ancak son hareketlerden sonra genellikle patlama düzeyinde bir değişim yaşanır. Bu her iki yöne de olabilir. MATIC için ise buradan nasıl bir çıkış olabileceğine bakalım.

MATIC fiyatı 23 ile 26 Mayıs tarihleri arasında 0.745 dolardan 2.438 dolara ralli yapmıştı. O zamandan bu yana bu seviyeler arasında kaldı ve yavaş bir düşüş trendi sergiliyor.

Genel olarak %50 Fibonacci izleme seviyesinden (1.592 dolar) yaşanacak bir sıçrama bir boğa trendine yol açabilir. Bazen ise fiyat daha da düşer. Tabii bu da iyi bir alım fırsatı demektir.

MATIC fiyatının 1.592 dolar seviyesinin üzerine yükselmesi artan bir alım baskısı anlamına gelecek. Bu durumda yüzde 15’lik bir yükseliş Polygon (MATIC) fiyatını 1.825 dolara taşır.

“koinmedya_biswap”

Diğer yandan ise eğer yükseliş momentumu devam ederse, bu sefer hedef 1.972 dolar olur. Daha iyimser bir senaryoda hedef 2.206 dolar olur ki bu da mevcut 1.561 dolar fiyattan yüzde 27 yükseliş demektir.

Diğer yandan ise yatırımcılar söz konusu yükseliş trendinin 1.244 dolardaki %70.5 Fibonacci izleme seviyesinden de olabilme ihtimalini göz önünde bulundurmalı. Bu durumda yükselişteki hedefler aynı kalacak.

MATIC teknik analizi: Polygon fiyatında yüzde 27 yükseliş formasyonu

MATIC/USDT 4 saat grafiği

İlgili – Matic rehberi: MATIC coin nedir, ne işe yarar, geleceği var mı?

“koinmedya_biswap”

Bu boğa senaryosunu IntoTheBlock’un “Global In/Out of the Money (GIOM)” modeli de destekliyor. Bu model, 2.13 dolarda bir miktar yatırımcı olduğunu gösteriyor. Yaklaşık 9,400 adres bu seviyeden 100 milyon MATIC almıştı ve modele göre “paraları tükenmiş” görünüyorlar.

Bundan dolayı boğa rallisi söz konusu seviyeye ulaştığında bu yatırımcılar ellerindekini satarak piyasadan başa baş çıkmaya çalışabilirler.

MATIC teknik analizi: Polygon fiyatında yüzde 27 yükseliş formasyonu

MATIC GIOM grafiği

Tabii bu senaryo, MATIC fiyatı 1.972 dolara ulaştığında doğrulanacak. Ama eğer bu seviyeden geri çevrilirse boğa senaryosu geçersiz olur.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

“koinmedya_biswap”