1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte Polygon fiyatında boğaların hedeflediği seviye! – Güncel MATIC teknik analizi

İşte Polygon fiyatında boğaların hedeflediği seviye! – Güncel MATIC teknik analizi

İşte Polygon fiyatında boğaların hedeflediği seviye! – Güncel MATIC teknik analizi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polygon (MATIC) fiyatı son 24 saat içinde güçlü bir yükseliş başlattı. Ve şimdi teknik göstergeler, boğaların kritik bir direnç seviyesinin üzerinde daha fazla düşüş hedeflediğine dair sinyaller veriyor.

MATIC teknik analizi: Bitcoin ne olur?

Bu hafta, Polygon (MATIC) fiyatı 0,900 dolar bölgesinin üzerinde güçlü bir taban oluşturdu. Ve 0,95 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde yeni bir yükseliş başlattı.

1,0 dolar seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik grafikte) üzerinde güçlü bir hareket oldu. Ayrıca, MATICUSD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 1,02 dolar civarındaki dirençle oluşan kritik bir daralan üçgeninin üzerinde bir kırılma oldu.

İlginizi çekebilir:

polygon

Fiyat, 1.1298$ ile yılın en yüksek seviyesinde işlem gördü ve şu anda elde ettiği bu kazançları konsolide ediyor. 0,98 doların ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik grafikte) üzerinde işlem görüyor. Ayrıca, 0,942 dolardan 1,129 dolara doğru gerçekleşen son yükseliş hareketinin %23,6 Fib geri çekilme seviyesinin yakınında işlem görüyor.

Bu arada kripto para, tek bir günde %10’un üzerinde artış göstererek Bitcoin ve Ethereum’u performans bakımından geride bıraktı. 

MATIC teknik analizi ve fiyat grafiği

İşte Polygon fiyatında boğaların hedeflediği seviye! - Güncel MATIC teknik analizi

İlgili: Güncel Polygon fiyat tahmini, MATIC coin gelecek beklentisi 2022 – 2025

Yukarı yönde, ilk direnç 1,12 dolar seviyesinin yakınında yer alırken; ilk büyük direnç 1,15 dolar bölgesinin yakınında oluşuyor.

Dolayısıyla 1,12$ ve 1,15$ direnç seviyelerinin üzerinde yukarı yönlü bir kırılma olursa, fiyat yeni bir güçlü yükseliş başlatabilir. Bu durumda, fiyat istikrarlı bir şekilde 1,20$ seviyesine doğru yükselebilir.

MATIC fiyatı düşer mi?

MATIC fiyatı 1,12$ ve 1,15$’lık direnç seviyelerinin üzerine çıkamazsa, ayılar devreye girerek, aşağı yönlü bir düzeltme başlatabilir. Aşağı yönde ilk destek 1.080 dolar seviyesinin yakınında bulunuyor.

Ana destek ise, 1,050 dolar seviyesine veya 0,942 dolardan 1,129 dolara yükseliş hareketinin %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın. Bu nedenle 1.050$ seviyesinin altında oluşacak aşağı yönlü bir kırılma, 0.98$’a doğru yeni bir düşüşe kapı açabilir. Böylece bir sonraki büyük destek 0,92 dolar seviyesinin yakınında olabilir.

MATICUSD için teknik indikatörler, destek ve direnç seviyeleri:

  • Saatlik RSI: (Relative Strength Index – Göreceli Güç Endeksi): Bir momentum indikatörü olan ve varlığın aşırı alım satım noktaları hakkında bilgi veren RSI şimdi, şu anda 50 seviyesinin üzerinde.
  • MACD: Üssel hareketli ortalamaların ilişkisini basit bir şekilde ortaya koyan teknik bir gösterge olan MACD, yükseliş bölgesinde ivme kazanıyor.
  • Ana direnç seviyeleri: 1,12$, 1,112$ ve 1,20$
  • Ana destek seviyeleri: 1,05$ ve 0,98$

 

( CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırladığımız sırada MATIC fiyatı 1,08 dolardan işlem görüyor.)

İlginizi çekebilir:

Polygon (MATIC) nedir?

Başlangıçta Matic Network (MATIC) olarak piyasaya çıkan Polygon (MATIC), bir blockchain ölçekleme platformu. Projenin kapsamı genişleyince yeniden markalaşma çerçevesinde adı Polygon olarak değiştirildi. MATIC ve Polygon blockchain ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için:  Polygon nedir, MATIC token nasıl çalışır ve kripto paranın geleceği var mı?

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.