1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Güncel Polygon (MATIC) teknik analizi: MATIC fiyatı 1 dolar olur mu?

Güncel Polygon (MATIC) teknik analizi: MATIC fiyatı 1 dolar olur mu?

Güncel Polygon (MATIC) teknik analizi: MATIC fiyatı 1 dolar olur mu?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polygon (MATIC) fiyatı Haziran ortasındaki dip seviyesinden bu yana yüzde 200’e yaklaşan bir ralli yaptı. Şimdi kritik 1 dolar seviyesine çok yaklaştı. MATIC/USD paritesinde yaşanan son gelişmeler ve yeni destek – direnç seviyelerine bakalım.


Polygon MATIC teknik analizi: MATIC fiyatı ne olur?

Polygon (MATIC) fiyatı Haziran ortasında 0.31 dolar civarında dip yaptı. Ardından kripto paranın kademeli olarak yükselişe geçtiğini görüyoruz. O zamandan bu yana ise bir dizi pozitif gelişmenin de eşliğinde yüzde 200’e yakın bir ralli yaptı.

İlgili – Disney’in seçimi kripto para Polygon (MATIC) fiyatında yükseliş

Bu ralliler sonucu MATIC/USD paritesi günlük grafikte basit hareketli ortalamalar 50 SMA ve 100 SMA’nın da üzerine çıktı. Şimdi ise önündeki kritik seviye olan 1 doların altında konsolide oluyor. 18 Haziran’da MATIC fiyatında ani yüzde 27’lik yükseliş ile 0.98 dolarda yerel zirve kaydedildiğini görmüştük.

Polygon MATIC teknik analizi: MATIC fiyatı ne olur?Polygon (MATIC) fiyatı 1 gün grafiği Kaynak: TradingView

MATIC/USD paritesi destek ve direnç seviyeleri

Polygon (MATIC) fiyatındaki yeni destek ve direnç seviyeleri için ise 4 saat grafiğine bakalım. Burada 1 dolar seviyesine yaklaşan MATIC fiyatının bir miktar gerilediğini görüyoruz. Şimdi 1 dolar ile arasında iki direnç seviyesi dikkat çekiyor. Bunlar 0.94 dolar ve 0.98 dolarda.

Bu dirençlere takılınca Polygon (MATIC) fiyatı 0.79 dolara kadar düşerek yerel dip yaptı. Ardından 0.80 dolarda destek oluşturdu. Şimdi buradan bir miktar toparlandı ve yeni bir destek 0.88 dolarda oluşuyor. Genel olarak ise yeni bir hareketlenme öncesi bu seviyeler arasında konsolide oluyor.

İlgili – Güncel Polygon fiyat tahmini, MATIC coin gelecek beklentisi 2022 – 2025

Polygon MATIC teknik analizi: MATIC fiyatı ne olur?MATIC/USD paritesi 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Kısa vadede oluşan destek ve direnç seviyelerini ise şöyle özetleyebiliriz:

  • Direnç seviyeleri: 0.94 dolar ve 0.98 dolar
  • Destek seviyeleri: 0.80 dolar ve 0.88 dolar

Polygon (MATIC) fiyatı teknik indikatörler

MACD ayı bölgesinde iyice zayıfladı. RSI ise 60 seviyesinin çok altında ve yatay ilerliyor.

 

Polygon (MATIC) nedir?

Başlangıçta Matic Network (MATIC) olarak piyasaya çıkan Polygon (MATIC), bir blockchain ölçekleme platformu. Projenin kapsamı genişleyince yeniden markalaşma çerçevesinde adı Polygon olarak değiştirildi. MATIC ve Polygon blockchain ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için:  Polygon nedir, MATIC token nasıl çalışır ve kripto paranın geleceği var mı?

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.