fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. MATIC teknik analizi: Polygon fiyatı yüzde 62 sıçramaya hazır

MATIC teknik analizi: Polygon fiyatı yüzde 62 sıçramaya hazır

MATIC teknik analizi: Polygon fiyatı yüzde 62 sıçramaya hazır
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polygon (MATIC) boğa bir formasyon oluşturdu. Bu formasyon MATIC/USD paritesi için yüzde 62’lik bir yükseliş öngörüyor. Dharma ve Polygon arasındaki yeni gelişme de buna katkı yapabilir.


MATIC teknik analizi: Polygon fiyatı ne olur?

Polygon (MATIC) fiyatı gözünü daha yüksek seviyelere dikti. Kripto para en son 18 Mayıs’ta görülen seviyelere toparlanmaya çalışıyor. Artık kritik bir engeli aşan Polygon, çok büyük bir yükselişi başlatma eşiğinde.

Polygon’dan Dharma’ya yardım eli

3 Eylül’de yapılan duyuruya göre, banka hesaplarını birleştiren Ethereum cüzdanı Dharma, Polygon network desteği getirdi. Bu gelişme, Dharma ve onun kullanıcılarına Katman 2 ölçekleme çözümleri özelliklerini kullanma imkanı sağlayacak. Mesele, düşük gaz ücretleri, hızlı işlemler gibi.

Bu gelişme aynı zamanda kullanıcılara, Polygon cüzdanları ile varlıklarını doğrudan banka hesapları üzerinden nakde çevirerek çekme imkanı sağlayacak.

Bu arada boğa koşuları, DeFi’deki hareketli dönemlerde Ethereum işlem ücretleri zirve yapıyor. Bundan dolayı kullanıcılar da Polygon ağını tercih etmeye başlıyor.

İlgili – Piyasadaki durgunluğa rağmen yükselen altcoin

Kısa vadeli MATIC fiyat tahmini

MATIC fiyatı ters baş ve omuzlar formasyonu oluşturuyor ve buradan 3 Eylül’de kırılma oldu. Bu teknik formasyonda 3 düşüş yönlü salınım var ki ortadaki daha derin bir düşüşü oluşturuyor. Burasına formasyonun başı deniliyor. Diğer ikisine omuzlar deniliyor.

Bu salınımların zirveleri birleştirildiğinde ise boyun çizgisi ortaya çıkıyor ki burası 1.66 dolarda.

Böyle bir formasyon, yüzde 62’lik bir yükseliş öngörüyor. Bu yükselişin büyüklüğü, formasyonun boyu ile ölçülüyor ve kırılma noktası da 1.66 dolar seviyesi.

3 Eylül’de MATIC fiyatı 1.66 dolar boğaz çizgisinden kırılma yaptı ve 12 saat grafiğinde bu çizginin üzerinde mum kapanışı yaptı. Bundan dolayı yatırımcılar bu yükselişin devamını bekleyebilir ve Polygon fiyatı da 1.94 dolar ve 2.32 dolar direnç engellerini geçebilir. Ardından ise asıl hedef olan 2.7 dolar seviyesine ulaşacak. Burası aynı zamanda tüm zamanların en yüksek değerine denk geliyor.

MATIC teknik analizi: Polygon fiyatı ne olur?

MATIC/USDT 12 saat grafiği

Her ne kadar MATIC fiyatı 1.66 dolar boğa çizgisini kırsa da yükselişin devam etmeme ihtimali de var. Böyle bir ayı senaryosunda kripto para 1.66 doların altına gerileyerek zayıf bir alım baskısına işaret eder.

Böyle bir durumda MATIC fiyatı 1.40 dolar yerel dip seviyesine doğru kayarak boğa senaryoyu geçersiz kılar.

Kaynak

 

Polygon (MATIC) nedir?

Başlangıçta Matic Network (MATIC) olarak piyasaya çıkan Polygon (MATIC), bir blockchain ölçekleme platformu. Projenin kapsamı genişleyince yeniden markalaşma çerçevesinde adı Polygon olarak değiştirildi. Kripto para MATIC ve Polygon blockchain ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili – Polygon nedir, MATIC token nasıl çalışır ve kripto paranın geleceği var mı?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.