okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.57%
Bitcoin
70.319,21 USDT
eth
ETH
3.89%
Ethereum
3.804,12 USDT
bch
BCH
-0.37%
Bitcoin Cash
515,94 USDT
xrp
XRP
-0.09%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.46%
Litecoin
88,25 USDT
bnb
BNB
3.24%
Binance Coin
619,06 USDT
sol
SOL
-4.54%
Solana
178,22 USDT
avax
AVAX
2.5%
Avalanche
41,13 USDT
ada
ADA
-1.45%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.42%
Poladot
7,61 USDT
doge
DOGE
2.15%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-1.37%
Shiba Inu
0,00 USDT

Analiz platformundan Bitcoin yatırımcılarına kritik uyarı: “Satış baskısı…”

Analiz platformundan Bitcoin yatırımcılarına kritik uyarı: “Satış baskısı…”
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasası ile ilgili bir veri analiz firması, Bitcoin yatırımcılarına kritik bir uyarıda bulundu. Önemli bir yatırımcı grubunun son ralliyi fırsata çevirmeye hazırlandığına dair veriler ortaya koydu.

Bitcoin yatırımcılarına uyarı: Satış baskısı gelebilir!

Piyasa analiz platformu Glassnode, Bitcoin (BTC)’in son fiyat artışını kara çevirmek isteyen kısa vadeli yatırımcılardan gelen bir satış baskısı ile karşı karşıya kalabileceğini söylüyor.

Yeni bir raporunda Glassnode, Bitcoin’in 23.000 dolara doğru yükselişinin ardından, kısa vadeli sahiplerin (Short Term Hodlers) %97,5’inin hafta boyunca karda olduğunu tespit etti. Ki bunun da Kasım 2021’de Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettiğinden bu yana görülmeyen bir şey olduğunu vurguladı.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin fiyatında düzeltmeye rağmen yükseliş sinyalleri! – Güncel BTC teknik analizi

 

Analiz platformundan Bitcoin yatırımcılarına kritik uyarı: “Satış baskısı…”

 

(Kripto analiz platformu, STH’leri (bu kısa vadeli yatırımcı grubunu) BTC’yi 155 günden daha kısa süredir hodl edenler olarak tanımlar.)

İlginizi çekebilir:

Glassnode’a göre, gerçekleşmemiş (kara dönüştürülmemiş) kazançlara sahip STH’lerin, %97,5 ile tarihsel olarak satış baskısının ufukta olduğunu gösteriyor.

“İlginç bir şekilde; ayı piyasalarında, yeni yatırımcıların elindeki arzın %97,5’inden [fazlası] zararda olduğunda, satıcıların tükenme ihtimali katlanarak artıyor. Tam tersine, kısa vadeli yatırımcıların sahip olduğu arzın %97,5’inden [fazlası] kârda olduğunda, bu oyuncular fırsatı değerlendirme ve başabaş noktasından veya kârdan çıkma eğiliminde olur…

Yatırımcı kârlılığındaki bu önemli artış göz önüne alındığında, STH’lerden kaynaklanan satış baskısı olasılığı buna göre artar.”

 

Analiz platformundan Bitcoin yatırımcılarına kritik uyarı: “Satış baskısı…”

 

Glassnode’a göre madenciler de son yükselişin ardından Bitcoin satıyor.

“Madencilerin gelirlerinde USD cinsinden dikkate değer bir iyileşme ile davranış değişikliği oldu. Ayda +8.500 BTC’lik akümülasyondan -1.600 BTC’lik dağıtıma geçtiler. Madenciler, 8 Ocak’tan bu yana yaklaşık -5.600 BTC harcadılar ve yılın başından bugüne kadar net bakiye düşüşü yaşadılar.”

Bununla birlikte, diğer metrikler farklı bir tablo çiziyor. Şöyle ki; altı aydan uzun süredir hareket etmeyen Bitcoin hacminin aralık başından bu yana 301.000’den fazla arttığını belirtiyor. Ve bu da Glassnode’a göre bu Bitcoin sahiplerinin yükseliş beklentisinde olduğunu gösteriyor.

( CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı 22.630 dolardan işlem görüyor.)

İlginizi çekebilir:

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.