1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Madencilerden Bitcoin için iyi haber! Yeni bir ATH kaydedildi!

Madencilerden Bitcoin için iyi haber! Yeni bir ATH kaydedildi!

Madencilerden Bitcoin için iyi haber! Yeni bir ATH kaydedildi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madencilik faaliyelerine ilişkin iki önemli gösterge, Bitcoin için alım sinyalleri veriyor.

Bu göstergelerden Bitcoin için alım sinyali

20 Ocak’ta ayı piyasasında dikkate değer olan bir gelişme yaşandı. Bitcoin (BTC) hash rate, tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) aştı.

Bitcoin hash rate (hash hızı) ATH seviyesine ulaşırken, madencilik faaliyetlerine ilişkin önemli bir gösterge olan Hash Ribbons da madenci kapitülasyonunun sona erdiğini gösteriyor.

İlginizi çekebilir:

Hash rate, ağdaki madenciler tarafından saniye başına üretilen ortalama tahmini hash sayısını ifade eder.

Hash Ribbons göstergesi ise, hash hızının 30 günlük hareketli ortalaması (MA) 60 günlük MA’nın üzerine çıktığında (grafikte açık kırmızıdan koyu kırmızı alanlara geçiş) madenci kapitülasyonunda en kötü dönemin sona erdiğini gösterir. Bunun gerçekleştiği ve fiyat momentumunun negatiften pozitife geçtiği zamanlar, tarihsel olarak da iyi satın alma fırsatları olmuştur (koyu kırmızıdan beyaza geçiş).

 

Madencilerden Bitcoin için iyi haber! Yeni bir ATH kaydedildi!

 

20 Ocak’ta, Bitcoin hash oranı, ilginç bir şekilde tüm zamanların en yüksek seviyesini aştı. Nitekim ayı piyasalarında alışık olmadığımız bir durum bu.

Ayrıca geçtiğimiz birkaç hafta içinde BTC hash rate, hash oranında iki izole %20’lik düşüş yaşadı ve toparlanmayı başardı. Ve hash oranı 2023’te şimdiye kadar her gün artış kaydetti.

İlginizi çekebilir:

 

Madencilerden Bitcoin için iyi haber! Yeni bir ATH kaydedildi!

 

Bu arada Hash Ribbons göstergesi uyuşmazlık gösterdi ve bu da madenci kapitülasyonunun sona erdiğine işaret ediyor.

Bitcoin Hash Ribbons nedir?

Charles Edwards tarafından yaratılan Hash Ribbons Indicator, Bitcoin madencilik zorluğuna ve hash gücüne dayalı hareketli bir ortalamadır. Madencilerin ne zaman capitulation sürecine girdiklerini, yani pes ettiklerini ve kripto paralarını ne zaman satmaya başladıklarını gösterir.

 

Ve bu dönemin ne zaman gerçekleştiğini belirlemek için Bitcoin hash gücünün otuz ve altmış günlük hareketli ortalamalarını kullanır. Ve bu da Bitcoin’in yerel dip seviyelerini tahmin etmek için kullanır.

Hash ribbons, piyasadaki madenci kapitülasyonunu ölçmek için Bitcoin hash gücündeki değişiklikleri kullanır. Bu nedenle Bitcoin için oldukça etkili ve tarihsel olarak da doğru bir satın alma göstergesi olarak işlev görür.

 (Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin 22.780$’dan işlem görüyor.)

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: