1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. İşte %185 pump yapan Ethereum tabanlı oyun projesi!

İşte %185 pump yapan Ethereum tabanlı oyun projesi!

İşte %185 pump yapan Ethereum tabanlı oyun projesi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum üzerinde geliştirilen oyun odaklı popüler bir altcoin, son birkaç haftadır kripto paraların çoğundan daha iyi performans göstererek, büyük kazançlar kaydetmeye devam ediyor.

Ethereum tabanlı oyun projesi MAGIC pump yaptı

Ethereum (ETH) üzerinde geliştirilen oyun odaklı popüler bir altcoin olan MAGIC, son birkaç haftadır kripto paraların çoğundan daha iyi performans göstererek, büyük kazançlar kaydetmeye devam ediyor.

MAGIC, oyun ve NFT’leri içeren merkezsiz bir video oyun konsolu olmayı hedefleyen bir proje olan Treasure DAO’nın yerel tokenidir. Treasure DAO’nun altyapısında, Ethereum ölçekleme çözümü Arbitrum üzerinde bir NFT pazar yeri olan Trove ve Bridgeworld adlı bir oyun platformu da yer alıyor.

İlginizi çekebilir:

 

İşte %185 pump yapan Ethereum tabanlı oyun projesi!

 

Başlangıçta Ethereum ana ağında inşa edilen Treasure, nihayetinde işlemleri daha düşük ücretler karşılığında zincir dışı yapan optimistik bir rollup ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum’a taşındı. Arbitrum’un ise, henüz yerel bir tokeni yok.

Bu arada Treasure, Treasure ekosisteminde uyumlu, yüksek potansiyele sahip oyunların oluşturulmasını teşvik etmek için yeni bir Game Builders Programını (GBP) başlattı. Treasure tarafından yapılan bir açıklamaya göre, program Arbitrum tarafından destekleniyor.

 

 

İlginizi çekebilir:

Ethereum tabanlı oyun projesi MAGIC neden yükseldi?

200 milyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olan MAGIC, yaklaşık son iki hafta içinde muazzam bir ralliye tanık oldu.

Esasen Kasım 2022’nin sonlarında 0,23$’lık yerel bir dip seviye kaydettikten sonra MAGIC, Coinbase’in altcoini listelemek için takibe aldığını duyurduktan sonra da güçlü bir ralli yapmıştı.

MAGIC, kasım ayının en düşük seviyesinden %169 ve Coinbase’in duyurusundan sonra ise %138 artışla hızla 0,62 dolara kadar yükselmişti. 

Yeni yıla başlarken düşüş kaydeden MAGIC, 9 Ocak’ta 0,48$’dan işlem görürken, %185’lik bir ralli ile dün 1,37$’a kadar yükseldi. Ethereum tabanlı oyun projesi o zamandan beri geri çekildi ve şu anda CoinMarketCap verilerine göre 242 milyon dolarlık piyasa değeriyle 1,32 dolardan işlem görüyor.

Yükseliş kaydeden tek Ethereum katman-2 projesi MAGIC değil. Popüler bir başka Ethereum ölçeklendirme çözümü olan Optimism (OP), cumartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydederek 2,50 $’a ulaştı. Ve bu da 2023’ün başından bu yana yaklaşık %175’lik bir kazanç anlamına geliyor.

Piyasa değerine göre en büyük Ethereum ölçeklendirme çözümü olan Polygon (MATIC) ise, yılın başından bu yana yaklaşık %31 artışla 0,99 dolardan işlem görüyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.