1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. DOGE boğaları için kritik karar anı! – Dogecoin teknik analizi

DOGE boğaları için kritik karar anı! – Dogecoin teknik analizi

DOGE boğaları için kritik karar anı! – Dogecoin teknik analizi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin fiyatında Mayıs 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana devam eden düşüş eğilimi sona erecek mi?

Dogecoin teknik analiz: DOGE fiyatı ne olur?

Dogecoin (DOGE) fiyatı, kripto piyasalarında FTX çöküşünün ardından başlayan düşüşleri takip ederek ayın en düşük seviyelerine geriledi. Bu düşüşler devam ederse, DOGE kritik bir çöküş sürecine daha girebilir.

DOGE boğaları için kritik karar anı! - Dogecoin teknik analizi

İlginizi çekebilir:

Dogecoin fiyatında boğaları harekete geçirecek seviye!

Dogecoin fiyatı, bir haftalık düşüş baskısının ardından 0,0724$’lık destek seviyesini test etti. Bu destek tabanına dokunduktan sonra geri sıçrayan DOGE, CoinMarketCap verilerine göre, son 48 saatte %8,65’lik bir artış kaydederek, 0,0728$’lık mevcut fiyat seviyelerine yükseldi.

Bununla birlikte, piyasalarda devam eden düşüş trendi göz önüne alındığında, meme temalı kripto paranın olumlu bir hareket gerçekleştirme olasılığı oldukça düşük görünüyor.

Şu anda, Dogecoin fiyatı, boğaların toplanabilmesi için kırılması gereken 0,0808$ seviyesinde önemli bir dirençle karşı karşıya. Ancak bu direnç kırılmazsa, DOGE mevcut destek seviyesi olan 0,0724$’a doğru geri çekilebilir. Ayılar piyasayı kontrol etmeye devam ederse, altcoin bu seviyeyi de kırabilir. Ve 0,0668$’lık kritik destek seviyesini test etmek için %14,43 oranında düşüş kaydedebilir.

Ancak, Parabolik Stop and Reverse (SAR) göstergesi şu anda bir yükseliş trendi gösteriyor. Göstergede mum çubuğunun altındaki siyah noktaların varlığı, DOGE’nin düşüş trendine girmesinden neredeyse iki hafta sonra gelen bir yükseliş trendinin göstergesidir.

DOGE boğaları için kritik karar anı! - Dogecoin teknik analizi
4 saatlik DOGEUSD grafiği

İlgili: Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Ayrıca Göreceli Güç Endeksi (RSI) de 50.0 civarında nötr bölgede düşüş eğilimi gösteriyor. Bundan sonra, gösterge bu eşiğin üzerine çıkarsa, Dogecoin boğalardan destek bularak, önemli bir satın alma baskısı ile karşı karşıya kalabilir.

Dogecoin teknik analizi: DOGE fiyatında düşüş bitti mi?

Bu baskı, Dogecoin fiyatının 0,0808$’lık ilk direnci bir destek tabanına çevirmesini ve 0,0889$’a doğru bir toparlanma başlatmasını sağlayacak. Bununla birlikte DOGE, 0,0889 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu oluşturursa, düşüş tezi geçersiz olacak. Bu da meme coini, Adil Değer Boşluğu (FVG) olarak belirlenen 0,0962$’lık bölgeye doğru bir yükselişe taşıyacak.

İlginizi çekebilir:

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.