1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Dogecoin teknik analizi, Doge fiyat grafiği ve Doge/USD paritesi

Dogecoin teknik analizi, Doge fiyat grafiği ve Doge/USD paritesi

Dogecoin teknik analizi, Doge fiyat grafiği ve Doge/USD paritesi
0
koinmedya_telegram

Kripto para piyasalarında son günlerin popüler altcoinlerinden DOGE için güncel Dogecoin teknik analizi, Doge/USD paritesi, yorum, grafik ve beklentiler.

Dogecoin [DOGE] teknik analiz: 19 Ekim

altcoin teknik analiz
DOGEUSD Tradingview

Dogecoin DOGE son haftalarda düşüş trendinde ve momentumun tersine döneceğine dair belirtiler henüz görülmedi.

DOGE coin neredeyse bir aydır 0.00257 destek noktasından haftalık sıçrayışlar yapıyor. Destek noktasına indiği her test destek noktasını biraz daha zayıflatıyor denilebilir.

Daha fazla güncel altcoin yorum ve analizleri için: Altcoin teknik analiz: Ripple XRP, Dogecoin DOGE

“daisyturkiye”

Aslında MACD göstergesi düşüş alanındaydı ancak bir yükseliş eğilimi göstererek alım sinyali verdi.

Gösterge bir boğa senaryosu ortaya çıkacak izlenimi veriyor. Geçtiğimiz eylül ayı boyunca, coinin satın alma hacmi, fiyat 0.00258 dolar sevindesinde konsolite olmasına rağmen, önemli düşüşler sergiledi.

DOGE coinin 0.0027 ile 0.00257 dolar aralığında işlem görmesi beklenebilir.

İlgili: Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

Kaynak

“daisyturkiye”

Dogecoin teknik analizi

Elon Musk Doge coin ile ilgili bir tweet attı ve ortalık toz duman. Bu tweet’in ardından Doge Coin fiyatları pump yaptı. Aşağıda Elon Musk’un Doge hakkındaki tweet’ini görüyoruz.

Elon Musk’un tweet’inde verilen mesaja göre Doge Coin standartları küresel finansal sisteminin tozunu attıracak. Tesla ve SpaceX’in CEO’sunun tweet’inin ardından Doge Coin fiyatlarındaki değişimi aşağıda görüyoruz.

Elon Musk DOGEYazının kaleme alındığı saatte top 50’de işlem görüp de çift basamaklı değer artışı yaşanan kripto paralar Doge Coin ve Kyber Network. Kripto para piyasalarında ise genel anlamda durağanlık yaşanıyor.

Geçtiğimiz günlerde TikTok isimli sosyal medya aracında Doge hakkında paylaşılan bir videonun da ardından fiyatlarda ciddi bir canlılık yaşandı.

Doge Coin, 6 Temmuz’da 0.0023 dolar civarında işlem görüyordu. TikTok etkisi ile fiyatlar kısa sürede 0.0047 dolara kadar çıktı. Sonrasında tekrardan düşüş trendine giren Doge Coin, Elon Musk’ın tweet’inin ardından ibre tersine döndü.

Elon Musk, ABD’li birçok politikacı ve ünlünün twitter adresi 2 gün önce hackerlar tarafından ele geçirildi. Hackerlar ünlülerin twitter adresini kullanarak Bitcoin adresi gönderip Bitcoin talep ettiler. Bu gelişmenin ardından Elon Musk’un twitter adresinden Doge hakkında bir tweet paylaşılınca akıllara iki gün önce yaşanan twitter skandalı geldi.

Aşağıdaki grafikte Dogecoin/usd canlı grafiğini görüyoruz.


Ancak Elon Musk’ın adresinden paylaşılan Doge Coin resmi bizzat Elon Musk tarafından paylaşıldığı anlaşıldı ve Doge pump yapmaya başladı. Elon Musk’in renkli kişiliği bu tweet’ine karşılık ilginç eleştirilerin de gelmesine neden oluyor. Bazı takipçileri Elon Musk’ı kripto para piyasalarında manipüle yapmakla suçluyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.