1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dogecoin fiyatında oluşan dar işlem aralığı ve kritik seviyeler: Güncel DOGE teknik analizi

Dogecoin fiyatında oluşan dar işlem aralığı ve kritik seviyeler: Güncel DOGE teknik analizi

Dogecoin fiyatında oluşan dar işlem aralığı ve kritik seviyeler: Güncel DOGE teknik analizi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin (DOGE) keskin hareketlerden sonra dar bir işlem aralığında kilitlendi. DOGE fiyatında son yaşanan gelişmelerin ayrıntıları ve kritik seviyelere bakalım.


Güncel Dogecoin teknik analizi: DOGE fiyatı ne kadar olur?

Dogecoin (DOGE) fiyatı piyasa genelinde Ağustos ayında yaşanan son düşüş dalgası ile yüzde 20’yi aşan bir değer kaybı yaşadı. 0,077 dolar bölgesinde başlayan düşüş sonucu meme coin DOGE fiyatı 0,05560 dolarda dip yaptı. Bu dip seviyeden son bir miktar toparlandığını ve 0,060 dolar kritik desteğinin üzerine kaldığını görüyoruz. Bu kritik destek daha önce de Haziran’daki düşüş sırasında fiyattaki düşüşü durdurmuş ve Temmuz ayında kadar yüzde 35 yükselmesine yardımcı olmuştu. Şimdi bahsettiğimiz desteğin üzerinde dar bir işlem aralığında kalıyor.

Aşağıdaki DOGE/USDT günlük grafikte şunu görüyoruz. Bu grafikte Aralık 2022’deki zirveden sonra oluşan düşen bir trend çizgisi olduğunu görüyoruz. Bu ayı trend çizgisi Dogecoin fiyatındaki yükselişleri önlerken sürekli daha fazla düşmesi için baskı yaptı. Ancak her seferinde 0,070 dolar bölgesinde destek oluştuğunu görüyoruz. Haziran’da bu desteği de kıran meme coin 0,060 dolar desteğine sığınmış ve buradan Temmuz 2023 zirvesi olan 0,0838 dolara yükselmişti. Ancak kripto para piyasası genelinde yaşanan Ağustos 2023 keskin düşüşü Dogecoin fiyatını bir kez daha 0,060 dolar desteğine getirdi.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) teknik analizi, fiyat grafiği

Güncel Dogecoin teknik analizi, DOGE dolar fiyat grafiği: Dogecoin ne kadar olur?DOGE/USDT günlük grafik Kaynak: TradingView

Dogecoin fiyatı destek ve direnç seviyeleri

Dogecoin fiyatı bir kez daha 0,060 dolar desteğinin test etti. Bu desteğin altına salınım olsa da günlük kapanışlar bu kritik seviyenin üzerinde oldu ve destek kırılmadı. Buradan bir miktar yükselme girişimi oldu ve dar bir işlem aralığı oluşturdu. 29-31 Ağustos günlerindeki pump ve dump hareketlerini saymazsak genel olarak 0,062 dolar desteği ile 0,064 dolar direnci arasında bir işlem aralığında kalıyor.

Son gelişmelerden sonra Dogecoin fiyatı için ilk önemli destek 0,060 dolar seviyesinde. Daha fazla satış baskısı olursa 0,055-0,053 dolar destek bölgesine sığınabilir. Önünde şimdi kısa vadeli 0,064 dolar direnci var. Ana direnç bölgesi ise 0,070 dolarda beklenebilir. 2023 yılının önemli bir kısmında destek sağlayan bu bölge şimdi direnç görevi görecek.

İlgili – Dogecoin (DOGE) fiyat tahmini 2023-2025 ve gelecek beklentileri

DOGE/USD teknik indikatörler ve önemli seviyeler

  • DOGE/USD grafiğinde MACD boğa bölgesinde ama nötr çizgisine çok yakın.
  • RSI indikatörü ise 40 seviyesi civarında.
  • Destek seviyeleri: 0,060 dolar ve 0,055 dolar
  • Direnç seviyeleri: 0,064 dolar ve 0,070 dolar

İlgili – Hangi meme coin yatırımcısı daha kazançlı? 6 meme coinle ilgili yeni rapor