fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dogecoin teknik analizi: DOGE direniyor!…

Dogecoin teknik analizi: DOGE direniyor!…

Dogecoin teknik analizi: DOGE direniyor!…
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin fiyatı yatay hareket ederek, kendisi ile ilgili beklentileri erteletmiş görünüyor. DOGE fiyatı son olarak ne durumda?


DOGE 0.2 dolar destek seviyesinde güçlü direniş gösteriyor

  • DOGE/USD  paritesi günlük bazda aşağı yönlü bir görünüm içinde.
  • DOGE/USD paritesi aşırı dar bir alanda işlem görüyor.
  • Paritenin 24 saat içinde daha da düşmesi bekleniyor.

Bugünün Dogecoin fiyat analizi, 0.2500 dolarlık genel direncin daha da kırılmasının ardından önümüzdeki 24 saat için düşüş sinyalleri gösteriyor ve bu da meme parasını sıkı bir ticaret aralığına getiriyor. Sonuç olarak, DOGE/USD paritesinin 0.21$ desteğine doğru daha da düşeceğini ve daha derin dip seviyeleri test edeceğini tahmin ediyoruz.

dogecoin teknik analiz Dogecoin teknik analizi: DOGE direniyor!…

Kripto piyasası, madeni paraların çoğunun değer kaybetmesiyle kırmızı bölgede işlem görüyor. Salı günü Bitcoin %1,16, Ethereum %3 ve Binance Coin %2,79 düştü. Avalanche, %6 oranında artmasının ardından günün en iyi performans gösteren altcoini oldu.

24 saatlik hareket sonucu DOGE 0.25 dolar altında kaldı

DOGE/USD paritesi, 0.1999 ila 0.2124 dolar arasında son derece dar bir günlük aralıkta işlem görüyor ve bu da hafif oynak bir piyasayı işaret ediyor. Bu arada, popüler coinin toplam işlem hacmi yüzde 26,1 düşerek 1,28 milyar dolar olurken, toplam piyasa değeri yaklaşık 31 dolar oldu.

DOGE/USD 4 saatlik tablo: DOGE konsolide olmaya devam edecek mi?

4 saatlik grafikte, konsolidasyon aşamasının günün ilerleyen saatlerinde devam edeceğini düşündüren 0.2430 dolar seviyesinde bir ret görebiliriz.

dogecoin teknik analiz Dogecoin teknik analizi: DOGE direniyor!…

Dogecoin fiyatı, başlangıcından bu yana son derece değişken bir yol izliyor. Ağustos ayında, 0,35 dolardan yüksek yeni bir salıncak kurduktan sonra, Dogecoin fiyatı %90’dan fazla düştü. DOGE/USD daha sonra iki sekans düşerek Aralık 2017’de 0.265$’a düştü ve ardından bir miktar telafi etti.

Eylül ayının dördüncü haftasında, DOGE/USD daha yüksek bir zirveye doğru bir yükseliş eğilimine başladı ve sonunda 0.30$’da bir önceki direncin ötesinde biraz daha yüksek bir zirve oluşturdu. Öte yandan boğalar, meme madeni paranın fiyatının o zamandan beri önemli ölçüde düştüğü 0,31 dolar civarında yorgun düştü.

Dogecoin teknik analiz: Sonuç

Beklendiği gibi, bugünün Dogecoin fiyat tahmini, boğaların tükeneceği ve DOGE/USD’nin düşüş eğiliminde olacağı yönünde. Sonuç olarak, önümüzdeki 24 saat içinde DOGE/USD’nin düşmeye devam etmesini bekliyoruz.

Kaynak


 

Dogecoin fiyat analizi: Boğalar duvara çarptı 

Dogecoin fiyat analizi bize 0.2600 dolar seviyesine kadar gelen coinin direnç noktasını aşmakta zorlandığını ortaya koyuyor çünkü yukarı doğru bir ivme henüz kazanmış değil. Piyasa dalgalanması nedeniyle son bir kaç günde fiyat aşırı düşük seviyedeydi 0.2400 dolar ile 0.2600 dolar seviyelerini aşamadı.

Kripto para piyasası son 24 saatte tam bir ortaya karışık görünüm veriyordu. Kimi büyük coinler yukarı çıkarken kimileri ise aşağı doğru bir hareket içindeydi. AVAX ve SHIB gibi büyük oyuncular  sırasıyla yüzde 5.43 ve 4.98 gibi oranlarda değer kaybettiler. Bu arada HBAR ve LUNA  da yüzde 7.61 ve 6.58 oranlarında değer kaybı yaşadılar.

 

dogecoin teknik analiz Dogecoin teknik analizi: DOGE direniyor!…

Teknik göstergelere bakınca MACD esasen yukarı doğru bir görünümde, grafikte yeşil olarak gösteriliyor. İndikatör 9 Eylül’deki kesişim noktasından bu yana olumlu bir işaret veriyor. Momentum  kesişim noktasının oluşumundan sonraki ilk 24 saat içinde artarken, 0.2500 dolardaki direnç fiyat hareketinin durgunlaşmasına ve momentumun küçülmesine enden oldu. O zamandan bu yana yukarı yönlü momentum çok düşük kaldı, ve bunun da anlamı işlem hareketlerinin düşük olması. 

 

EMA ( üslü hareketli ortalamalar) yukarı doğru hareket ediyordu taa ki piyasada alıcıların sayısının düşmekte olduğunu ortaya koyan bir görünümle yatay hareket etmeye başladı. 26-EMA  12-EMA’yı yakalayınca indikatörün kısa vadede bir aşağı yönlü kesişim noktası ortaya koyması bekleniyor.

 

RSI an itibari ile nötr durumda ve 47.08 indeks seviyesinde indikatörün ortalama seviyesine yakın bir yerde işlem görüyor. İndikatörün şu anki pozisyonu  her iki tarafa da keskin bir hareket ortaya koyması için yer bırakmış durumda. Ancak indikatör an itibari ile yatay hareket ediyor  ve bunun anlamı da her iki tarafın fiyat hareketi üzerinde hakimiyet sağlamaya çalışmaları.

Bollinger bandları şu anda dar ve 10 Eylül’de DOGE 0.240 doların üstünde stabilize olduğu zaman bandlar çok keskin bir birleşim gerçekleştirerek bir kaç gün önce önemli bir değişim yaşadı. O zamandan bu yana indikatör dar olarak devam etti çünkü fiyat bandların ortalama seviyesi etrafında dolaşıp duruyor. Geçtiğimiz 48 saat DOGE 0.2329 dolardan 0.2599 dolara çıktı ancak daha fazla konoslide olacak şekilde bir görünüm ortaya koyarak ilerlemesini durdurdu.

 

DOGE/USDT teknik analiz

Genel olarak, 4 saatlik Dogecoin fiyat analizi, 26 ana teknik göstergeden 13’ünün zaman dilimi boyunca aşağı yönlü bir hareket önerdiği bir satış sinyali veriyor. Öte yandan, sadece üç gösterge, mevcut fiyat seviyesinde düşük bir yükseliş varlığına işaret eden bir satın alma sinyali veriyor. Aynı zamanda, göstergelerden on tanesi herhangi bibr sinyal vermeyerek tarafsız kalmış durumda.

24 saatlik Dogecoin fiyat analizi, zaman dilimi boyunca aşağı yönlü hareketi destekleyen sadece iki göstergeye karşı yukarı doğru bir hareket öneren 14 gösterge ile bu hissi daha da vurguluyor. Analiz, kısa vadede düşüş piyasasına işaret eden Dogecoin fiyat hareketine yönelik olumsuz görünümü daha da artırıyor. Bu arada, kalan on gösterge her iki tarafı da desteklemiyor.

 

Dogecoin fiyatı ne olacak?

dogecoin teknik analiz Dogecoin teknik analizi: DOGE direniyor!…

 

Dogecoin fiyat analizi, kısa vadeli teknik analizler piyasalarda çok az faaliyet gösterdiğinden veya hiç faaliyet göstermediğinden daha fazla konsolidasyon önermektedir. Orta vadeli teknik analizler, aşağı yönlü bir görünüm sergiliyor ve 0,2400 dolar  işaretine bir düşüş ve 0,2200 dolar işaretine olası bir düşüş eğilimi gösteriyor.

Kaynak


Dogecoin teknik analizi: DOGE fiyatı ne olur? 15 Eylül

Dogecoin (DOGE) fiyatı kısa bir testten sonra sağlam bir destek tabanı arayışında. Böyle bir ortamda DOGE muhtemelen ilk önce daha da aşağıya çekilerek buradan yeni bir yükseliş trendi başlatabilir.

Dogecoin fiyatı koşuya hazırlanıyor

Dogecoin fiyatı son 24 saatte yüzde 5 yükselerek kısa süreliğine 0.230 dolar destek tabanının üzerine çıktı. Her ne kadar bu seviyenin test edilmesi boğa bir gelişme olsa da geri çekilmeler henüz bitmemiş gibi görünüyor. DOGE fiyatı yeniden bu desteği kırarak 0.213 dolar talep bölgesine çekilebilir. Buradan ise yeni yükseliş trendi başlayabilir.

Yükselişin nereden başlayacağı artık fark etmez. Her iki ihtimalde de DOGE fiyatı gözünü 0.308 dolara yükselişe dikti. Tabii yükseliş engelsiz olmayacak.

İlgili – Dogecoin ve Twitter yüzyılın işbirliği için çalışmalar yapıyor!

Kısa vadeli Dogecoin fiyat tahmini

Dogecoin fiyatının 0.230 dolardan yükselişe geçeceğini düşünürsek, 0.256 dolar ve 0.268 dolarda dirençlerle karşılaşacak. Eğer bu engelleri aşabilirse, bu sefer 0.308 dolar seviyesinin testi için yol açılacak.

Alım baskısında daha fazla yükseliş ise meme temalı kripto parayı 0.308 dolara iter ki bu da yüzde 30’luk yükseliş anlamına gelecek.

Hatta bazı durumlarda Dogecoin fiyatı yükselişinin boyutlarını uzatarak bir sonraki engel olarak 0.328 dolara doğru da girişimde bulunabilir.

Dogecoin teknik analizi: DOGE fiyatı ne olur?

DOGE-USDT 12 saat grafiği

İlgili – Elon Musk Dogecoin konusunda uyarıyor!

Diğer yandan eğer DOGE 0.230 dolar destek seviyesinden sıçrayamazsa, bu satış baskısındaki artışa işaret edecek. Bu yüksek ayı durumunda, Dogecoin fiyatı 0.213 dolar talep bölgesini test edebilir. Ayrıca eğer 0.193 dolar seviyesi de kırılırsa, bu “lower low” oluşturarak yukarıda bahsedilen boğa tezi geçersiz yapar.

Kaynak

 

İlgili – Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

Canlı Dogecoin fiyatı: $ 0.200495

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.