fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?
0
koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin (DOGE) nedir ? DOGE coin, hızla gelişen ve eğlenceli bir kripto para birimdir. Dogecoin bilgisayarınızda, akıllı telefonunuzda veya bir web sitesinde bir cüzdan ile kullanılır. 


Dogecoin nedir? DOGE coin madenciliği nasıl yapılır?

Dogecoin’un en popüler kullanımlarından biri, harika içerikler yaratan veya paylaşan  internet kullanıcılarını bir çeşit bahşişlendirme. Bunu internetin her yerinde kullanılabilecek , gerçek  bir değeri olan ve çok şey ifade eden  bir “beğenme” ya da “oylama” olarak düşünün.

Dogecoin-doge-coin-nedir

Daha önce hiç Dogecoin ( DOGE coin )  madenciliği yapmadıysanız, donanımınızı test etmek için şu adımları takip edebilirsiniz: Dogecoins’i CPU’nuzla birlikte kullanmak isterseniz, “Mine Dogecoins with CPU” klasöründeki “MineWithCPU.bat” dosyasına çift tıklayın.

Eğer donanımınız bunun üstesinden gelebilirse, bilgisayarınız Doge Scryptpool madencilik havuzunda kurulmuş olan  bir test çalışanı için Dogecoins madenciliğine başlayacak. Bir pay almadan önce bu işlem birkaç dakika sürebilir. CPU’larınızla Dogecoins madenciliği  yapmak çok etkili değil, ancak bu dosyayı çalıştırarak nasıl çalıştığını deneyimleyebilirsiniz.

koinmedya_paradex

Eğer grafik kartınız AMD (Ati) tarafından üretildiyse, Dogecoins’i GPU’yla kullanmak isterseniz, “MineWithAMDGPU.bat” dosyasının içinde olan “Mine Dogecoins with GPU / AMD” dosyasına çift tıklayın. Kartınız Nvidia tarafından yapılmışsa, “Mine Dogecoins with GPU / Nvidia”.dosyasının içinde bulunan “MineWithNvidiaGPU.bat” dosyasına çift tıklayın.

Donanımınız bunu halledebilirse ve dahil edilmiş olan madenci, bilgisayarınızda bulunan grafik kartını doğru bir şekilde tanırsa, Doge Scryptpool’daki madencilik havuzunda kurulmuş olan başka bir test çalışanı için DOGE coin madenciliğine başlayacak.

Bir pay almadan önce birkaç dakika sürebilir. GPU’nuz ile Dogecoin madenciliği yapmak günümüzde kullanılabilecek bir yöntem. Aynı anda Dogecoin’e ayarlanmış birkaç grafik kartı olan insanlar var, bu yüzden tek bir GPU ile önemli miktarda Dogecoin elde etmek sizi birkaç gününüzü alabilir. Bununla birlikte, ilgili dosyayı çalıştırarak GPU madenciliğinin nasıl çalıştığını deneyebilirsiniz.

Artık donanımınızı test ettiniz ve Dogecoin’leri doğru bir şekilde ürettiğinizi biliyorsunuz, bir maden havuzuna katılabilir ve “MineWithCPU.bat” ve “MineWith(AMD / Nvidia) GPU.bat.” dosyalarını yazarsanız görebileceğiniz gibi işçilerin adını ve Scryptpools’un URL’sini değiştirebillirsiniz. Bunun yerine kendi seçtiğiniz havuzunuzda  ve URL’sinde oluşturduğunuz işçilerin isimlerini yazınız böylelikle Dogecoin’i kendiniz için kullanabilirsiniz (bu URL: bir madencilik havuzunda bir hesap oluşturduğunuzda port bilgileri size verilir).

 

Dogecoin  madenciliği

Dogecoin madencilik havuzuna nasıl katılacağınızı bilmiyorsanız, bu biraz sizin için zor olabilir.

Dogecoins solo üretmek istiyorsanız (ÇOK iyi donanımınız varsa üretme ihtimaliniz kuvvetli ), aşağıdaki adımları izleyin:

 

“koinmedya_binance”

Dogecoin yatırım yapmaya değer mi?

Dogecoin fiyatları oldukça dalgalı hareket eden spekülatif bir yatırım aracı. Bazen rasyonel bir gerekçe olmaksızın fiyatlarında ciddi değer artışları ya da düşüşleri yaşanabiliyor. Dogecoin, ancak aşırı risk sever yatırımcıların tercih ettikleri bir kripto para.

Bu pakette verilen “dogecoin.conf” dosyasını Dogecoin çalışma dizinine kopyalayın (büyük olasılıkla “C: \ Users \ YOURNAME \ AppData \ Roaming \ Dogecoin”). Şimdi Dogecoin’i (büyük olasılıkla “C: \ Program Files (x86) \ Dogecoin \”) açtığınız dizine gidin ve dogecoin-qt.exe dosyasını çalıştırın. Ağ ile tamamen senkronize olana kadar bekleyin.

“Mine Dogecoins with CPU” klasöründen “SoloMineWithCPU.bat” dosyasını, “SoloMineWith (AMD / Nvidia) GPU.bat dosyası” klasöründen “GPU ile Mine Dogecoins / (AMD / Nvidia)” dosyasını  veya her ikisini de çalıştırın . Bilgisayar kaynaklarınız Dogecoins madenine başlayacak. Tam bir blok bulana kadar   çok fazla zaman alabilir. Ya da belki de çok şanslısınız ve bir dakika içinde bir tane bulursunuz. Bunu tahmin etmek  imkansız!

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

Not 1: CPU madenciliği için sağlanan madencilik, Pooler’s CPUminer 2.3.2, AMD GPU madenciliği için ise  CGMiner 3.7.2 ve Nvidia GPU madenciliği için de CudaMiner-2013-11-15. Donanımınıza daha iyi uyabilecek ve madencilik hızınızı artırabilecek diğer madenciler de var.

Not 2: Bazı antivirüs programları tüm kripto para madencilerini kötü amaçlı yazılım olarak algılar. Tabii ki değiller! Sorun şu ki, bazı kötü insanlar onları diğer yasal yazılım paketlerinin içine dahil ettiler, böylece diğer bilgisayarlarda, bilgisayar sahiplerinin bilgisi olmadan kullanacaklardı. Ortaya çıkarıldıklarında , virüsten koruma şirketleri onları zararlı yazılım olarak etiketledi

Aşağıdaki grafikte Doge Coin fiyatlarındaki ömür boyu değişimi görüyoruz. Doge yazının kaleme alındığı saatte 0.0027 dolardan işlem görüyor. Doge 348 milyon dolarla CoinMarketCap’te 45’inci sırada yer alıyor. 

Doge Coin nedir?

2013 yılında sadece şaka maksatlı kurulan kripto para sonrasında kendi blockchain’ini geliştirdi. İnternet ortamında özellikle bahşiş ödemelerin kullanılıyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

koinmedya_brave