1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ultra (UOS) nedir ve geleceği nasıl? Güncel UOS coin haber ve gelişmeleri

Ultra (UOS) nedir ve geleceği nasıl? Güncel UOS coin haber ve gelişmeleri

Ultra (UOS) nedir ve geleceği nasıl? Güncel UOS coin haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ultra (UOS) oyun ve eğlence sektörüne odaklanan türünün ilk örneklerinden sayılan bir blockchain projesi. Projenin yerel kripto parası UOS coin ise Ultra platformundaki çeşitli hizmetler için kullanılıyor. Ultra blockchain ve UOS coim ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Ultra (UOS) nedir?

Ultra (UOS) türünün ilk örneğini oluşturan işlem ücreti olmayan bir blockchain ekosistemi. Başlıca özelliği ise tek bir çatı altında çeşitli oyun endüstrisi ve blockchain özellikli hizmetler sunan eğlence platformuna destek vermesi. Ultra üzerinden tek bir giriş ile çok çeşitli hizmetlere erişim mümkün. Bunları şöyle sıralayabiliriz: Çeşitli oyunları incelemek, satın almak ve oynamak, canlı yayın akışlarını izlemek, favori yıldızlarınızla etkileşim kurmak, yarışmalara katılmak, turnuvalarda rekabet etmek, dijital platformlarda çeşitli varlıkların ticareti ve daha fazlası.

Projenin kendisine ait olan PC oyun dağıtım platformu Ultra Games etrafında inşa edilen Ultra platformu, sayısız merkezi ve merkezsiz hizmetlere erişim sağlayacak. Ultra, blockchain, dApp’ler ve diğer uygulamalar ile eski sanal öğeler ve NFT’ler arasındaki sınırı ortadan kaldırmak için kuruldu.

İlgili – CEEK VR nedir ve geleceği nasıl? Güncel CEEK coin haber ve gelişmeleri

UOS coin nedir?

UOS coin, Ultra blockchainin yerel kripto parası ve burada önemli görevler üstleniyor. Bu coin aynı zamanda EOSIO kod tabanının büyük ölçüde özelleştirilmiş versiyonu. Platformdaki işlemler için kullanılıyor ve bir kullanım tokeni.

Ultra chain, bir dizi blok üreticisi ve ağdaki işlemlere güç veren “Ultra Power” olarak adlandırılan bir kaynak modeli tarafından destekleniyor. Ultra blockchain tamamen ücretsiz işlemlere izin veren ilk ağ olarak biliniyor. Ayrıca blok süreleri 0.5 saniye ve test edilmiş TPS (saniyede yapılabilen işlem sayısı) ise 12,000 işlem.

Artık mainnet faaliyete başladığı için işlemler de mainnet explorer üzerinden görülebilir.

İlgili – Moonriver nedir ve geleceği nasıl? Güncel MOVR coin haber ve gelişmeleri

UOS coin ise 2021 yılında dikkat çeken bir performans sergiledi. Ocak 2022’deki düzeltmesine rağmen ardından önemli ölçüde toparlandı. Şubat ve Mart 2022 döneminde de dikkat çeken sıçramalar kaydetti. Buna rağmen Mayıs 2022’de piyasa genelindeki çöküşe paralel olarak burada da büyük bir düşüş var. Haziran ve Temmuz aylarında ise UOS coin fiyatı 2021 yılı ralli öncesi seviyelere döndü. İşte, UOS coin fiyat grafiği:

Ultra (UOS) nedir ve geleceği nasıl? Güncel UOS coin haber ve gelişmeleriUltra (UOS) coin 2020 – 2022 fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

UOS fiyatının Mayıs 2021’den yükselen bir trend çizmişti. Ancak Nisan sonu ve Mayıs 2022 başındaki düşüşle bu trendi kırdı ve ralli öncesi seviyelere döndü. Temmuz’da dip seviyelerde dalgalanıyor.

Ultra (UOS) coin ile ilgili önemli veriler ise şu şekilde:

  • UOS coin tüm zamanların en yüksek fiyatı: 2.46 dolar (25 Kasım 2021)
  • UOS coin tüm zamanların en düşük fiyatı: 0.01982 dolar ( 30 Eylül 2019)
  • Dolaşımdaki arz: 303,471,692 UOS (Temmuz 2022 itibariyle)
  • Toplam arz: 1,000,000,000 UOS
  • Maksimum arz: Bilgi yok

İlgili – Velas nedir ve geleceği nasıl? Güncel VLX coin haber ve gelişmeleri

Kaynak