Loading...
btc
BTC
-0.56%
Bitcoin
64.606,60 USDT
eth
ETH
-1.49%
Ethereum
3.507,39 USDT
bch
BCH
0.16%
Bitcoin Cash
389,57 USDT
xrp
XRP
-0.46%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.05%
Litecoin
73,73 USDT
bnb
BNB
-0.81%
Binance Coin
594,49 USDT
sol
SOL
-2.41%
Solana
132,36 USDT
avax
AVAX
0.9%
Avalanche
27,18 USDT
ada
ADA
-0.96%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-2.52%
Poladot
5,65 USDT
doge
DOGE
0%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-1.06%
Shiba Inu
0,00 USDT

Avrupa Merkez Bankası’ndan kritik madencilik raporu!

ripple
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında yaşanan durgunluğun ortasında Avrupa Merkez Bankası’ndan kritik bir madencilik raporu geldi. Detaylar haberimizde.

Avrupa Merkez Bankası’ndan kritik madencilik raporu!

Kripto para piyasasında yaşanan durgunluk kripto paralar ile ilgili olumsuz açıklamaları ve raporları beraberinde getiriyor. Bitcoin ve altcoinler son 18 ayın en düşük seviyelerinde seyrediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, 21,000 dolar seviyesinde fiyatlanıyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Eleştirilerin odağında ise madencilik faaliyetleri geliyor. Geçtiğimiz yıl Çin’de yasaklanan madencilik operasyonları merkezlerini başta ABD olmak üzere Kazakistan ve Hindistan gibi ülkelere taşıdı.

Madencilik ile ilgili Avrupa Merkez Bankası’da çalışmalarını sürdürüyor ve yeni bir rapor yayınladı. “Çevre madenciliği – iklim riski kripto varlıklarına mı yansıtılıyor?” başlıklı yeni bir raporda, kripto madenciliği ele alındı.

Bitcoin-madencilik

 

Rapordan sorumlu araştırma grubu, kripto madenciliğinin çevresel etkisi hakkındaki endişelere dikkat çekti.  İş kanıtı madenciliğinin (PoW) yerine hisse kanıtına dayalı madenciliğin (PoS) tek sürdürülebilir kripto madenciliği seçeneği olduğuna değinildi.

İlgili: Kripto para madenciliği nedir?

Rapor ayrıca, yeşil geçiş projesini bozan Tether (USDT) gibi stabilcoinler ile Bitcoin ve Ethereum blok zincirinde çalışan tokenları sürdürülemez olarak değerlendirdi. Bilindiği gibi Ethereum bir iş kanıtı mekanizması ile çalışıyor. Ancak akıllı sözleşme platformu yeni güncelleme ile birlikte hisse kanıtı mekanizmasına geçecek. Bu da Ethereum’un Avrupa Merkez Bankası raporuna göre gelecek adına önemli bir adım attığını gösteriyor.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

ECB, kısa süre önce, kripto para piyasasının son on yıldaki büyümesini ve mevcut finansal sistem için oluşturduğu tehlikeleri araştıran başka bir rapor yayınlamıştı. Raporda, Terra (LUNA) gibi algoritmik stabilcoinlere idari gözetim eksikliğinin eklendiği ve bu tür stabilcoinlerin finansal sistem üzerindeki etkilerinin ağır olabileceği sonucuna varılmıştı.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.