Loading...
btc
BTC
0.61%
Bitcoin
67.063,81 USDT
eth
ETH
0.31%
Ethereum
3.514,46 USDT
bch
BCH
0.81%
Bitcoin Cash
394,45 USDT
xrp
XRP
3.42%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
73,29 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
594,80 USDT
sol
SOL
2.67%
Solana
173,65 USDT
avax
AVAX
2.18%
Avalanche
28,78 USDT
ada
ADA
-0.7%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.3%
Poladot
6,32 USDT
doge
DOGE
6.74%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
1.72%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Ethereum’da sonunda kritik “Merge” tarihi açıklandı ama…

Ethereum’da sonunda kritik “Merge” tarihi açıklandı ama…

Ethereum boğaları Constantinople hard forkunun ardından kontrolü kaybetti!
Ethereum boğaları Constantinople hard forkunun ardından kontrolü kaybetti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ağı, merakla beklenen PoS’a geçiş için gerekli merge konusunda kesin tarihi açıkladı. geembi.com Ancak bu kesin tarihin de bazı şartları var. Bunların neler olduğuna bakalım.


Ethereum’da sonunda kritik “Merge” tarihi açıklandı ama…

Ethereum “merge” (birleştirme) üzerinde çalışan geliştiriciler, sonunda proof-of-stake (PoS) sistemine geçiş konusunda kesin bir tarih verdi.

Geliştiricilerden yapılan son açıklamaya göre, Ethereum mainnet 19 Eylül’ün olduğu hafta merge’i uygulamaya hazırlık yapıyor. Merge öncesi ise son bir testnet daha olacak. Ondan sonra ise PoS’a geçiş için gerekli ağ birleşimi uygulanacak.

Söz konusu ağ birleşiminin Ağustos’un ikinci haftası Goerli testnette uygulanması bekleniyor. Bunun ardından ise blockchainde Bellatrix güncellemesi Eylül’ün başında yapılacak. İki hafta sonra ise “merge” uygulanacak.

Bu arada son açıklanan merge tarihi aşağı yukarı Vitalik Buterin’in bu yıl başından önerdiği Ağustos sonu tarihine de uyuyor.

Eylül’deki merge Goerli’in başarısına bağlı

ethereum

Ethereum’da birleşimin (merge) tamamlanması ve 19 Eylül’ün olduğu hafta gerçekleşmesi ise Goerli merge’in sorunsuz bir şekilde uygulanmasına bağlı. Önceki testnet’ler merge’i başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Tabii bazı zorluklar da olmadı değil.

Mesela, son denemede mainnet’te gölge bir fork oluştu ki bunun sonucunda düğümleri yüzde 20’si ağdan kopmuştu. Bu da merge’in istikrarlı olup olmayacağı konusunda bazı endişelere yol açıyor.

Mayıs başında Beacon chain 7 blok derinliğinde yeniden düzenleme yapmak zorunda kalırken, ETH fiyatı da çökmüştü.

Merge, ETH fiyatını nasıl etkiler?

Merge’in genel olarak Ethereum fiyatı üzerinde pozitif etkisi olması bekleniyor. Çünkü bu coine olan yatırımı daha ulaşılabilir yapacak. Staking ödülleri, ETH’nin kurumsal çekiciliğini artırarak bir borçlanma aracı gibi davranmasına da izin verebilir.

Ancak tüm bunlar merge’in başarıyla uygulanmasına bağlı. PoS’a geçiş, Ethereum blockchain 2016 yılındaki hard forku ve Ethereum Classic’in oluşmasından bu yana yaşadığı en büyük güncelleme.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.