1. Anasayfa
  2. İncelemeCoin
  3. Velas nedir ve geleceği nasıl? Güncel VLX coin haber ve gelişmeleri

Velas nedir ve geleceği nasıl? Güncel VLX coin haber ve gelişmeleri

Velas nedir ve geleceği nasıl? Güncel VLX coin haber ve gelişmeleri
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Velas blockchain, yüksek hacimli işlemleri destekleyen ölçeklenebilir bir kripto para ağı. Bu ağın yerel kripto parası ise VLX coin. Velas blockchain ve VLX coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Velas VLX coin nedir?

Velas (VLX) coin yüksek hacimli işlemlere odaklanan ve yapay zeka (AI) destekli bir kripto para projesi. VLX, yapay zeka destekli DPOS (Delegated Proof of Stake) fikir birliği mekanizması kullanıyor. Böylece merkezsiz yapıdan ödünç vermeden ölçeklenebilirlik ve yüksek hacimli işlemleri destekleyebiliyor.

Velas blockchain ağındaki sanal makine (virtual machine – VM), diğer sanal makinelerden farklı olarak AIDPOS yöntemini kullanıyor. Velas aynı zamanda VELASPHERE ismi verilen teknolojiyi kullanan ilk blockchain ağı olarak görülüyor.

Böylece merkezsizlikten ödün vermeden yüksek hacimli işlemler gerçekleştirerek, buna ek olarak da ölçeklenebilirliği yakalamak isteyenler VLX coin ağına katılıyor. Velas ağının en büyük özelliği tüm içeriğe hiçbir izne gerek duymadan erişim sağlaması. VLX coin ağı aynı zamanda sansüre de dayanıklı bir yapıya sahip. Bunun için de kullanıcılar buradaki dağıtılmış depolama sistemi ile normalde sansüre tabi olacak dosyaları herhangi bir engel olmaksızın paylaşabilir.

İlgili – Ren nedir ve geleceği nasıl? Güncel REN coin haber ve gelişmeleri

VLX coin nedir?

Velas blockchain ağının yerel kripto parasının ismi VLX coin. Bu merkezsiz ağda istenilen belge ve içerikler paylaşılabilir. İçerik yazarları ve içerikler için de doğrudan VLX coin ödülü verilebiliyor.

VLX coin 2021 yılında etkileyici bir performans sergiledi. Öyle görünüyor ki 2022 yılında da bu performansını devam ettirmek niyetindeydi. Çünkü CoinMarketCap sıralamasında 93. sıraya kadar (Ocak 2022 itibariyle) yükselmişti. Nisan 2022 sonunda ise 143. en büyük kripto para olduğunu görmüştük. Ancak ardından büyük bir gerileme yaşadı ve Haziran’da CMC sıralamasında 181. sıraya kadar geriledi. Bu sırada coinin fiyatı da ralli öncesi seviyelere geri döndü.  İşte, 2020 – 2022  Velas VLX coin grafiği:

Velas nedir ve geleceği nasıl? Güncel VLX coin haber ve gelişmeleri2021 – 2022 yılı Velas VLX coin grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Velas VLX coin ile ilgili önemli veriler ise şöyle:

  • Velas VLX tüm zamanların en yüksek fiyatı: 0.572 dolar (4 Kasım 2021)
  • Velas VLX tüm zamanların en düşük fiyatı: 0.01162 dolar (16 Ekim 2019)
  • Dolaşımdaki arz: 2,315,345,417 VLX (Haziran 2022 verisi)
  • Toplam arz: 2,315,345,417 VLX
  • Maksimum arz: Bilinmiyor

İlgili – Hive nedir ve geleceği nasıl? Güncel HIVE coin haber ve gelişmeleri

Son aylarda kripto parada şiddetli volatilite gözlemleniyor. Aynı zamanda yaşanan düşüş de genel piyasa koşullarına uygun gerçekleşiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.